Tam Çakra Meditasyonu

Kaynak: Joy of Satan; Tam Çakra Meditasyonu, Gezegensel mantralar için Çakraları “Akord Etme” sayfası; Epifiz Bezi ve Ruhu Açma sayfası. Kendi öneri ve tüyolarımız da eklenmiştir. Sitemizdeki çakralar ve çakra meditasyonlarıyla ilgili tüm bilgiler bu sayfalar veya bunların alt sayfalarından alınmıştır.

Ön Bilgi

Bu çakra meditasyonlarının işlevi tıkalı olan çakraları açmak, çakraları güçlendirmek, enerjilerini dengelemek ve ürettikleri enerjiyi arttırarak bizi genel olarak daha zinde yapmaktır. Mümkünse 40 günlük meditasyon programından sonra her gün düzenli bir şekilde yapılması gerekir. TÇM’yi ortalama bir hızda yapmak, nefes egzersizlerini de yaparsanız 40-50 dakika, yapmazsanız 20-30 dakikayı geçmez. Kulağa biraz uzun geliyor olabilir ama bu meditasyonlar daha gelişmiş meditasyonlara geçip ruhumuzu daha da güçlendirmenin ilk adımlarından biridir. Ne kadar emek, o kadar gelişme.

İster bir veya birkaç çakraya meditasyon yapın, isterseniz de hepsine – ama hepsine yapmanız tavsiye edilir ve bu meditasyona Tam Çakra Meditasyonu denmesinin sebebi vücuttaki tüm ana çakralara meditasyon yapılmasındandır. Eğer tek bir Çakraya (veya hepsine yapmadan birkaç tanesine) meditasyon yapacak olursanız meditasyonun sonunda enerjilerinizin dengeli olmasını sağlamak için bütün çakraları hizalamak ve bir veya birkaç kez o çakraların mantralarını titretmek de önemlidir.

Eğer zayıf bir çakranız varsa veya çakralarınızdan birinin gücünü arttırmak istiyorsanız çakra meditasyonunu o çakranın gün ve saatinde yapmanız önemlidir. Böyle yaparsanız 7 çakranın tamamına da çalışsanız günü ve saati olan çakranın enerjileri baskın olacaktır. Bunu yapmak isterseniz biraz eski de olsa kadim Kaldeli gezegensel saatlerini temel alan ChronosXP isimli program çok işinizi görecektir. Kurulumdan sonra yapmanız gereken tek şey bir kereye mahsus olmak üzere bulunduğunuz yerin koordinatlarını girmek ve bu sayede sadece il bazlı değil, tam olarak bulunduğunuz yere göre gezegensel saatleri alabilmek. Bununla uğraşmak istemeyenler için bu site bir alternatiftir.

Telefonlar için de (belli ki Müslümanlar tarafından yapılsa ve ufak çapta İslami içerik olsa da -ki uygulamayı çok karıştırmıyor ve sadece gezegensel saatler için kullanıyorsanız bunu bile görmeyeceksiniz-) bu uygulama gayet iş görür, yerinizi ayarlarken o anlık olarak GPS’inizi açmanız yetecektir. Tekrar sayılarını saymakta zorlanıyor ve/veya yüksek sayılara kadar saymak için uygun bir sistem bulamıyorsanız size pek çok özelliği olan bir telefon uygulaması da önereceğiz burada. Kişisel olarak bu u1ygulamayı kullanıyorum ve ekranda hemen hemen herhangi bir yere basınca sayıyı arttırma, ses tuşlarıyla da ileri veya geri sayabilme ve belki de en önemlisi bulunulan sayıyı yüksek sesle (Türkçe) söyleme özelliğine sahip. Bunun anlamı ister Gezegensel Kare yapıyor olun, ister belli sayıda mantra titretiyor olun; gözünüzü kapatıp sadece mantranıza odaklanabilirsiniz ve kaçırma olasılığınız neredeyse tamamen ortadan kalkar. Program Thing Counter isimli gayet kullanışlı bir program.
Ve son olarak burada da günler ve günlerle ilişkili gezegen ve çakraları veriyoruz:

Gün/Gezegeni/Çakrası

Pazartesi – Ay Günü – Altıncı Çakra/Üçüncü Göz
Salı – Mars Günü – Sakral Çakra
Çarşamba – Merkür Günü – Kalp Çakrası
Perşembe – Jüpiter Günü – Taç Çakrası
Cuma – Venüs Günü – Boğaz Çakrası
Cumartesi – Satürn Günü – Kök Çakrası
Pazar – Güneş Günü – Güneş Çakrası

Çakralarınızı güçlendirmek için kullanmayı seçebileceğiniz farklı güç kelimeleri var. Bunları kullanırken bir oturuşta olabildiğiniz kadar istikrarlı olmaya bakın; örneğin bir meditasyon seansında Rünik mantraları kullanmaya karar verdiyseniz o seansın kalanı boyunca (yani o oturuş için geçerli olmak üzere) 7 çakranın hepsi için de Rünik mantraları kullanmalısınız. Bir sonraki yapışınızda farklı türden bir mantra seçmekte özgürsünüz.

Bu güç kelimeleri kademe kademe sunulmuştur. Daha güçlü veya daha zayıf olanları var. Örneğin burada verilen “geleneksel” mantralar (günümüzde kullanılması alışılagelmiş mantralar. Bunun örneği için herhangi bir arama motoruna “çakra meditasyonu” veya “çakra mantraları” yazıp önünüze çıkan herhangi bir sonuca basarak bu mantraların her yerde kullanıldığını görebilirsiniz.) da sınırlı bir miktarda iş görür, ama bu mantralar bozulmuş ve çok etkili bir şekilde sulandırılmışlardır. Bu mantraları yine de vermemizin sebebi Sanskritçe olan doğru titreşimlerin kişinin ruhu henüz enerjiyi kaldıracak kadar güçlü değilse (her yeni insanın bunları kaldıramayacağına dair bir kural yok, ve zaten 40 günlük programdaki çakra açma meditasyonlarının çoğu Sanskritçe mantraları kullanıyor. Ama enerji fazla geliyorsa ve rahatsız oluyorsanız bunları bir süreliğine burada başka mantralarla değiştirebilirsiniz.) fazla yoğun ve güçlü gelebileceğidir. 1586 Necronomicon’undaki kelimeler ve geleneksel güç kelimeleri yeni ve tecrübesiz kişiler tarafından kullanılabilir. Rünik titreşimler direkt olarak Şeytan ve Lilith’ten geldi, zira Yüksek Rahibe Maxine Dietrich bu titreşimleri Onların direkt denetimi altında vefat edip Du’at’ta barınan bir insan ruhunu güçlendirmek için kullandı.

Bu konuda A Mithraic Ritual kitabı da şunları yazmıştır:
“Bu konu doğal olarak ilim dünyasındaki en ücra, tanınmayan konulardan birisidir, ve şu ana kadar hiçkimse bu konunun üzerine gerçek anlamda ışık tutmamıştır. Ama bilinen şu ki bir zamanlar Mısır ve Kalde’e bu “doğal/doğanın dili” veya “Tanrıların dili”nin bilimi vardı.”
Burada bahsedilen “Tanrıların dili” hem alegorik olarak belli mantralar titreştirerek gerçeklikte veya kişinin kendisinde belli değişiklikler yaratma ilmine bağlıdır, hem de Sanskritçe gibi kadim dillerin “büyülü” ve tinsel doğasına atıfta bulunur.

“Mısır’da rahipler Tanrılara 7 sesli harfi belli sıralarda kullanarak ilahi söylerlerdi. Kaval veya ud gibi enstrümanların değil, bu harflerin müzikal tilaveti duyulurdu.
Bu sesli veya “çınlayan” harflerin söylenmesi sırasında 7 harfinde farklı bir ses ve doğal ton çıkarttığı söylenirdi. Nicomachus bizi doğada bulunan bu kök seslerin belli maddesel elementlerle birleştirilip konuşmada sessiz harflerle birlikte kullanıldığını, ama “tıpkı beden ve ruh veya müzik ve lir telleri arasındaki ilişkide olduğu gibi -bir tanesi yaşayan canlıları, diğeri de farklı farklı müzikal akorlar ve şekiller yaratır- bu kök sesler de belli enerjileri ve ilahi işlemlerdeki inisiyatör güçleri doğurur.”

Buradaki “7 sesli harf” ifadesinin de 7 çakrayı uyarmak ve enerji yükseltmek/yönlendirmke için kullanılan titreşimlere atıfta bulunuyor olması kuvvetle muhtemeldir, özellikle de son cümlenin son kısmında bu “kök seslerin” (ki çakraları güçlendirmek için Sanskritçe kelimeler de her zaman -AUM köklü seslerdir) belirli enerjileri doğurduğundan bahsedilmesi buna güçlü bir işarettir.

Tam Çakra Meditasyonu son derece güçlü bir meditasyondur.

Her bir TÇM seansı çakralarınızı düzgünce hizalamayla başlamalıdır.

Bu kadar ön bilgiden sonra Tam Çakra Meditasyonu nasıl yapılır, bunu baştan sona kısaca bir kez özetleyelim:

Çakra meditasyonu yapmadan önce çakraları hizalıyorsunuz, sonra o çakrayla alakalı nefes egzersizini yapıyorsunuz (bu opsiyoneldir), sonra da verilen mantrayı tercihen mudrayla birlikte (mudralar da opsiyoneldir) verilen sayı veya o sayının katları kadar titretip ondan sonra da bir veya birkaç dakika o çakraya odaklanıp çakrayı hissediyor, sezinliyor ve imgeliyorsunuz. Mantra titretecekken her nefes alışınızda ve nefes egzersizlerinizde de o an meditasyonunu yaptığınız çakraya enerji soluması yapılması (Temel Meditasyonu’nun bir çakraya odaklı halini düşünün) ve odaklanılması ve mantrayı titretme aracılığıyla nefes verirken de bu çakraya odağınızın kırılmaması verimi çok arttıracaktır. Çakra egzersizlerinden önce tüm çakralara Çakra Döndürme meditasyonu yapılması tavsiye edilir. Bu meditasyonları Taç Çakrasından başlayıp aşağıya doğru Kök Çakrasına kadar yapın, ama eğer tüm çakraları zaten açtıysanız aşağıdan yukarıya yapmakta da serbestiniz.

Çakralar:

Kök Çakrası

Sakral Çakra

Güneş Çakrası

Kalp Çakrası/Orta Çakra/Dördüncü Çakra

Boğaz Çakrası

Altıncı Çakra

Taç Çakrası

 

TÇM’ye katılması opsiyonel çakralar:

Epifiz Bezi

[NOT: Epifiz Bezi, normalde Tam Çakra Meditasyonunun bir parçası değil, ancak Taç Çakrasına da meditasyon yaptığınız için onunla birlikte Epifiz Bezine de çalışmanızda hiçbir sakınca yoktur, hatta tam aksine çalışmanızı tavsiye ettiğimiz için ona da burada yer verdik. Epifiz bezi astral görü ve duyu için olmazsa olmazdır, Tanrılarımızdan gelen mesajları bizim anladığımız şekilde kelimelere çevirir. GAUM mantrası epifiz bezi için çok iyidir. Epifiz bezinize odaklanmak için sırtüstü yatıp epifiz bezinizin olduğu yere odaklanabilirsiniz. Epifiz beziniz, Taç Çakranızın aşağısında, kafanızın orta kısmından azıcık aşağısında, arkasında ve sağında yer alır. “G” sesi epifiz bezini ciddi anlamda uyarır. Aşağıda verdiğimiz meditasyonda nefes aldıktan sonra, nefes verirken GAUM mantrasını kullanabilirsiniz.

Son olarak, Joy of Satan forumlarında 7 sayısının her yerde görülmesinin (çakralar da dahil), düşmanın dezenformasyonundan ötürü olduğu söyleniyor. 7 ölümle ve Satürn ile alakalı bir sayıdır, ebediyeti ve ölümsüzlüğü temsil eden 8’den eksiltmedir. Bu sebepten ötürü epifiz bezini de ayrı bir “çakra” olarak düşünüp ona da meditasyon yaparsanız 7’yi 8’e tamamlarsınız, daha iyi olur. İngilizce anlayanlar, bu konuda forumdaki konuşmaları görmek için buraya bakabilirler. TÇM seansında yapılırsa Taç Çakrasından önce veya sonra Epifiz Bezi meditasyonu yapılabilir.]

(10 ve 11.) Şakak Çakraları [TÇM seansında yapılırsa Altıncı Çakradan önce veya sonra yapılabilir.)

Üçüncü Göz [NOT: TÇM seansında bulunması gerektiği Joy of Satan’da yazmıyor. Ancak 6. Çakranıza meditasyon yapıp 3. Gözünüze yapmamak çok da akıl kârı olmayacaktır, yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. TÇM seansında yapılırsa Altıncı Çakradan önce veya sonra yapılabilir.]

(8 ve 9.) Omuz Çakraları [TÇM seansında yapılırsa Kalp Çakrasından önce veya sonra yapılabilir.]

(12 ve 13.) Bel Çakraları [TÇM seansında yapılırsa Kök Çakrasından önce veya sonra yapılabilir.]

El Çakraları

Ayak Çakraları

“Tam Çakra Meditasyonu” hakkında 12 yorum var

  1. Esenlikler,

   Evet; zihnin elması, ruhun altını da diyebiliriz. Elmasın tek başına değeri yoktur, ama altın (Solar) frekansa ulaşıp mükemmelleşmiş bir ruh, zaten insana hayatta değerli her şeyi sunacaktır. Ağırlığınca altın mı, bu bilgiler mi deseler her seferinde kadim Tanrılarımızın bize mirasını seçerdim.

   İyi günler!

 1. Selamlar.

  Ben aslında Meditasyon, Astral Seyahat, Transa geçme tarzı şeyleri kafa bulma, daha doğrusu eğlenmek için araştırıyordum. Ta ki buraya denk gelene kadar. Ama hala eğlenmek için yapmaya çalışıyorum. Normal hayatta fazla eğlenemediğim için. Saygısızlık yapıyor muyum?

  Teşekkürler.

  1. Esenlikler,

   Yani bu egzersizler “ibadet” falan değildir, sadece zihni ve ruhu kullanmanın yollarıdır. Ortada saygısızlık yapacağınız bir şey yok, olsa olsa biraz kendi ruhunuzu tiye almış olursunuz. Meditasyon ve bu tarz yeteneklerle eğlenmek normaldir, sonuçta ruhaniyet eğlencelidir. Hatta sizin tabirinizle “kafa yapan” meditasyonlar bile mevcuttur. Birçok sporun vücudu eğitirken aynı anda eğlenceli de olması gibi düşünebilirsiniz bunu.

   İyi günler.

    1. Esenlikler,

     Evet, nasıl anladıysanız öyle. Örneğin Epifiz Bezini aktifleştirmek/Taç Çakrasını açmak gerçekten muazzam bir mutluluk hissi veriyor. Net söyleyeyim, psikoaktif maddelerden edinilemeyecek kadar yoğun, güçlü, sağlıklı, mutluluk verici bir “””kafa”””. Onun dışında, Şeytan’dan gelen bir meditasyon var, bunu henüz çevirmedik ama bu da aynı şekilde güçlü mutluluk hislerine sebep oluyor. Devam edecek olursak, yeterince yoğun bir yoga seansından sonraki o enerji hissiyatının da çok mutluluk ve enerji verici olduğunu söyleyebilirim.

     Kısaca ruhaniyet, ihtiyaç duyduğunuz tek “uyuşturucu”dur.

     İyi günler.

     1. Peacock bey yapsın yapsın İngilizce meditasyonları bize gelince düşünmesin…😀

     2. Esenlikler,

      Kusura bakmayın, elimden geldiğince materyal hazırlamaya çalışıyorum. Ancak bu işi yapan tek kişiyim (sitenin arkaplanından, sitemizdeki belli grafiklerden ve bazı içeriklerden sorumlu, Şeytan’ın elini değdirip kutsamasını dilediğim SS kardeşlerimizi bir kenara koyarak söylüyorum, sadece yayınladığımız yığın içerikten bahsediyorum) ve ne yazık ki güzel ülkemizde 90 bin tane cami ve devlete bağlı maaş alan asalaklar olmasına karşın ben bu işleri kişisel işlerimden, günlük hayatımdan ve sorumluluklarımdan kalan vakit, motivasyon ve enerjiyle hazırlıyorum. Diyanet İşleri bizim olsun, Türkiye 4. Reich’ın merkezi olsun da devlete bağlı çalışan olarak haftada 1-2 değil, günde 1-2 yazı sunayım size. 😄
      Şaka bir yana, o günlere veya en azından şartlarım değişene kadar elimden geleni yapabiliyorum ancak. Önceliği yüksek olan şeyler duruyorken belirli pratik bilgiler bazen ikinci planda kalabiliyor ne yazık ki. Okuyucularımızın önerilerini ve isteklerini de kayda geçirmeye gayret ediyorum, ancak şimdilik bir çift elle bu kadar olabiliyor.
      Yine de sizi ve tüm okuyucularımızı temin ederim ki hayat şartlarımız geliştikçe size sunduğumuz hizmetin kalitesi de aynı şekilde gelişecektir. Elimizden gelenin daha azını yapmıyoruz ve elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret etmeye de devam edeceğiz.

      İyi günler.

 2. Selamlar.

  Benim uyku sorunum var. Uyku için geliştirilmiş bir meditasyon var mıdır? Var ise öğrenebilir miyim?

  Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Esenlikler,

   Bildiğim kadarıyla hayır, ancak yatağınızda yatarken Boşluk Meditasyonu yapmak, zihni boşaltmak için gerçekten çok etkili. Tavsiye ederim.

   İyi günler.

 3. Zeka için yani zekanın ve hafızanın güçlenmesi için meditasyon var mı?
  Bir de meditasyon yaparken dışarıdan başka bir spritüelistin müdehalesi meditasyonu etkiler mi? yani meditasyonla kendimizi geliştirmemizi engeller mi?

  1. Esenlikler,

   Evet, zeka ile ilgili rünler ve/veya gezegensel enerjiler (örneğin Merkür direkt zekayı yönetir, Merkür Karesi yapılabilir) ile çalışabilirsiniz. Daha başka yollar da var elbette.

   Yani sizden güçlüyse size zarar vermeye çalışabilir, ama şu da var ki bize düşman olanların bizim gibi bir “arkası” yok. Kaldıramadığımız problemlerde Tanrılardan da yardım isteyebiliriz. O yüzden böyle konulardan çok endişelenmenize gerek yok.

   İyi geceler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir