Güç Meditasyonları

Ön bilgi: Bu sayfa ilk başta planladığımızdan çok daha uzun oldu ve size bayağı yoğun bir bilgi yığması yapmış bulunduk. Ama artık Güç Meditasyonları konusunda gerekli bölümleri ayırdık, artık daha da rahat bir şekilde okuyabilirsiniz.

Önemli Güncelleme: Bu yazıyı bir süredir meditasyonları net bir şekilde uygulayabilmek için her gün takip eden okuyucularımız var, bunun farkındayız. Bu yazıda hala hangi meditasyonun nasıl yapıldığını bulabilirsiniz, ama eğer ki gün gün takip edebileceğiniz kolay bir program istiyorsanız artık bunu PDF haline sokup size buradan sunduk. 40 günlük meditasyon programını buyrun ve tepe tepe kullanın. 40 gün yazdığına da bakmayın, 8. sayfada bulunan “PROGRAM BİTTİKTEN SONRA OPSİYONEL MEDİTASYONLAR” bölümü takip edilerek bile en hızlı haliyle 6-8 ay, hatta aheste aheste ilerlerseniz size 1-3 yıl (ve hatta daha fazla) tepe tepe yetecek derinlikte meditasyonların bilgilerini sizin için oraya linkledik. İyi eğlenceler!

Esenlikler. Her zaman teorik, bilgi verici nitelikte yazıyoruz. Ama artık insanlara direkt olarak faydalı olacak bir şey olan güç meditasyonlarını paylaşacağız. Bu konudaki Türkçe kaynaklarda da diğer hemen her konuda olduğu gibi çok yanlış bilgiler var. Gerek başka varlıklardan, mesela Şeytan’dan direkt enerji çekmeye çalışmak olsun, gerek kanlı çalışmalarla enerji yükseltmeye çalışmak olsun; ya insanın ruhuna zararlı ve dejenere öğretiler, ya da direkt parazitik çalışmalar veriliyor. Gerçek güç meditasyonunun ne olduğu ve nasıl yapılacağı hakkında fazla bir bilgi yok ne yazık ki. Ama aslında ruhaniyet ve güç meditasyonu o kadar zor bir şey değil. Otantik ruhani pratikler hem kolay, hem doğal, hem de zevklidir. Bizim burada vereceğimiz meditasyonlar da genellikle Astaroth’un Sekiz Yönlü Yolunu takip eder. Bu İslam veya Hristiyanlıkta anlatıldığı gibi adap veya “ahlak kuralları”yla alakasızdır. Gerçekte, Sekiz Yönlü Yol zihnin ve ruhun güçlerini çok arttıran şu maddeleri gözlemlemeyi ve pratik etmeyi içerir:

1. Asana’lar – Hatha Yoga, Kundalini Yoga, Beş Tibetli ve Tai Chi gibi vücudu fiziksel olarak pozisyonlandırmalar. Kundalini yılanının güvenli bir şekilde yükselişini mümkün kılmak için fiziksel vücudumuzun da omuriliğin nazikçe gerilmesi ve hareket ettirilmesiyle güçlendirilmesi gerekir.

2. Pranayama – Nefes Egzersizleri. Bunlar hakkında ileride sitemizde daha çok yazı yazacağız.

3. Dhyana – Meditasyon.

4. Mantra’lar – Belli amaçlar ve/veya kişisel güçler elde etmek için güç kelimelerinin titretilmesi.

5. Yantra’lar – Sigiller ve belli semboller üzerine meditasyon [en yüksek etki için mantra titretmeyle birlikte kullanılır.].

6. Mudra’lar – Vril’i [chi/prana/”cadıgücü”] aktive edecek belli el mühürleri.

7. Bandha’lar – Yılanı uyarıp yönlendiren enerji kilitleri.

8. Maithuna – Partner veya partnerlerle, veya yalnız yapılan cinsel aktivite. Yaşam gücünü hem aktifleştirmek, hem de arttırmak için orgazm çok önemlidir. Bu yüzden Hristiyan Kilisesi ve Müslüman programları tüm ruhani güç ve bilgiyi yoketme çalışmalarında sürekli olarak cinsel aktiviteyi sınırlar koyup cinselliği lanetlerler.

Yukarıdaki yazanların hepsini uygulamak kişinin güçlerini büyük oranda arttırmasına yarayacak ve Tanrılığa ulaşma süresini kısaltacaktır.

Ufak bir girişten sonra şimdi de meditasyonlara geçelim. Aşağıda 40 günlük bir program var. Bu programı takip etmenin şu faydaları olacak:

– Aura temizliği aracılığıyla ruhani hijyen ve iyileşme.

– Zihni kontrol edebilmek ve iradeyi güçlendirmek için boşluk meditasyonu.

– Tinsel enerji “motorlarınızı” döndürüp enerji seviyenizi arttırmak için çakra açma egzersizleri.

– Tinsel enerjinizi maksimuma çıkarmak için çakra döndürme egzersizleri.

– Biyoelektrik alanınızı silahlaştırılmış, evrensel bir koruma alanına çevirmek için çalışmalar.

– İsteğiniz buysa düşmana karşı savaşta en kısa zamanda yerinizi alabilecek seviyeye geleceksiniz. Almanız tavsiye edilir. 🙂

– Çok daha enerjik ve sağlıklı hissedeceksiniz.

– Psikolojik olarak da kendinize bir programa sadık kalabileceğinizi ve de yetenekli olduğunuzu kanıtlamış olacaksınız.

– Du’at’ın Tanrıları’nı ve Şeytan’ı ruhani gelişim ve büyüme isteğinizden ötürü memnun etmiş olacaksınız.

Bu faydaların bir kısmında Şeytan ve Tanrılardan bahsediyoruz ama bu programı takip etmek için Satanist olmanıza gerek yoktur. Elbette Satanist olmak size Tanrıların koruması ve rehberliğini de sağlar ama Şeytan belli “elit” bir kesimi değil, insanlığın tamamını temsil eder ve öğretilerimiz bu yüzden herkese açıktır. Burada verdiğimiz 40 günlük meditasyon programında sabah ve akşam meditasyonlarınız olacak. Sabah-akşam meditasyon yapmak sadece sabah veya sadece akşam meditasyon yapmaktan çok daha faydalıdır. Son olarak da bu meditasyonları aksatmak biyoelektriğinizde dalgalanmalar yaratacağından mutsuzluk, sinirlilik, düşük enerji gibi ruh hallerine girebilirsiniz. Bu Güç Meditasyonları, düzenli yaptığınız takdirde hem sağlık, güç, mutluluk ve başka pek çok şeyinizi arttıracak, hem büyü çalışmalarınızdan aldığınız başarıları destekleyecek, hem de ruhaniyetin varlığı konusunda kesin ve şaşmaz bir kanıt görevi görecektir. Programın kendisini az yukarıdaki linkten edindikten sonra aşağıda da her bir meditasyonun nasıl yapıldığını okuyup anlayabilirsiniz.

NOT:Bu yazı öteki şekilde çok uzun olacağı için Çakra Meditasyonlarını ayrı bir yazıda topladık. Açmanız gereken çakranın egzersizine o yazımızdan bakabilirsiniz.

Aura Temizliği:

Önünüzde bir güneş düşün. Parlak, altın sarısı-beyaz ışınlarını vücudunuzun tüm ön kısmına gönderiyor. Bu ışınları hissetmeye odaklanın, aynı zamanda da görsel olarak da kafanızda imajını kurmaya çalışın. Bu his ve imajı kavradıktan sonra bu güneşi kopyalayıp arkanıza da koyun. Güneş ışınları sırtınızı da bütünüyle aydınlatıyor. Bunu da becerdikten sonra birer tane yukarınıza ve aşağınıza koyun. Sonra da sol tarafınıza ve sağ tarafınıza. Bu güneşler parlak, iyileştirici ve rahatlatıcı ışınlarını vücudunun her parçasına gönderiyor. Siz de parıldıyorsunuz ve her tarafınızda altın sarısı-beyaz renkli ışınlar var. Bu ışıkların vücudunuzdaki, ruhunuzdaki ve auranızdaki tüm negatif bağlantıları, enerjileri ve pislikleri yakıp temizlediğini hayal edin. Güneşin hayat dolu ışınlarının altında hiçbir şansları yok. Sonra 7 çakranıza da tek tek minyatür güneşler koyup onları da bu şekilde temizlediğini düşünüp hissedebilirsiniz.

Koruma Aurası:

Öncelikle etrafınızda altın sarısı-beyaz bir aura hayal edin. Bunu sürdürürken içinizden “Auram tüm negatif enerjileri, kötülükleri ve hasetliği bana zarar vermeden aynen sahibine geri gönderiyor. Bu koruyucu enerjileri Şeytan’daki kardeşlerimle paylaşıyorum.” diye dokuz kere tekrar edin ve buna inanın. Sonra her nefes alışınızda içine yine güneş renginde (yani altın sarısı-beyaz) ve parıldayan enerjiler çektiğinizi hayal edin ve tüm varlığınızı doldurduğunu hissedin. Sonra her nefes verişinizde de bu enerjilerin çıkıp auranızı doldurup daha da parlaklaştırdığını ve güçlendirdiğini hayal edin ve hissedin. Bu nefes alıp vermeyi de dokuz veya dokuzun katları kadar yapın. Zaman içinde ekleyebildikçe nefes eklemeye gayret edin, çünkü auranızı daha uzun süre bu şekilde “şarj” etmenize yarar. Başlangıçta çoğu egzersiz için altın sarısı-beyaz enerjiler kullanırız çünkü bu iyileşmenin, korumanın ve temizlemenin rengidir ve kullanması kolaydır. Aynı zamanda Güneş’in enerjileri de bu renktir. Daha gelişmiş bir seviyeye gelince auranızı farklı renklere sahip enerjilerle şarj edip etkilerini görebilirsiniz veya Satanist iseniz elektrik mavisi Satanik Enerjileri kullanarak da şarj edebilirsiniz, ama şimdilik güneş enerjileri yeterli olacaktır.

Not: TÜM nefes egzersizlerinde en ama en önemli şey rahatlıktır. Herhangi bir nefes egzersizi fazla veya zor geliyorsa söylenilen tekrar sayısından daha azını yapabilirsiniz. Dokuz yerine altı, hatta üç nefes ile bile başlayabilirsiniz. Sonra alıştıkça ve rahat olduğunuz ölçüde zaman içinde nefes ekleyebilirsiniz. Bu not konu hangi nefes egzersizi olursa olsun geçerlidir.

Boşluk Meditasyonu:

Boşluk Meditasyonu “zihni sakinleştirmek” veya “Farkındalık Meditasyonu” olarak da bilinir. Boşluk meditasyonunun faydaları arasında istenmeyen düşünce ve etkileri istenilen anda kapatabilme, (sıradan insanların halinde olduğu gibi) düşüncelerin tarafından kontrol edilmek yerine düşüncelerini kontrol edebilme ve de iç huzur hissi edinme vardır. Güç meditasyonlarını uygulayan herkes için Boşluk Meditasyonu çok önemlidir ve gelişmiş büyü pratiklerinde başarılı olmak için önemlidir. Güç meditasyonları düşüncelerimizin gücünü de arttırır ve bu yüzden düşüncelerimizi kontrol edebilmek, isteğe göre açıp kapatabilmek veya odaklayabilmek çok önemlidir. Aynı zamanda güç meditasyonları düşüncelerimizi güçlendirdiği için duyarlılığı ve farkındalığı yüksek olan insanlar bu düşünceleri telepatik olarak daha kolay hissedebilirler. Boşluk Meditasyonu zihni eğittiği için başka insanlar düşüncelerimizi bilemezler. Şimdi, ön bilgiden sonra Boşluk Meditasyonunun nasıl yapıldığına geçelim:

Boşluk meditasyonu için birden fazla teknik vardır ama en nihayetinde hepsi kafamızdan düşünce
geçmemesini sağlamak üzerinedir. Amaç düşüncelerimizi kapatıp şimdiye ve buraya odaklanmaktır.
Belli nefes egzersizleri bunu kolaylaştırabilir, ve hafif bir trans haline girmenize de yardımcı olur. Örneğin düşünmeyi bırakırken altı saniye kadar nefes alıp, altı saniye kadar nefesimizi tutup yine altı saniye kadar bir sürede verebiliriz. Ama bu saniyeleri zihnimizden saymak yerine tahmini bir süre devam etmek gerekir çünkü aklımızdan herhangi bir düşünce veya ses geçmemesini sağlamak Boşluk Meditasyonunun amacıdır. Yani düşünmemek. Zihnimizin tamamen bomboş olması. Bu meditasyonu gözler açıkken bir objeye odaklanıp da yapabilirsiniz, gözlerini kapatıp içine odaklanıp rahatlaya da bilirsiniz. Gözler kapalıyken Boşluk Meditasyonu yapmak transa girmenin yollarından da biridir.


Tam Yogik Nefes:

Bu nefes egzersizi yeni başlayan yoga öğrencilerine öğretilen ilk ve temel nefes egzersizlerinden biridir.

Omuriliğiniz düz olacak şekilde oturun veya ayakta durun. Burnundan nefes alın. Alt karın kaslarınızı dışarı itip ilk önce ciğerlerinizin dibini havayla doldurun. Sonra orta kısmını, en son da en üst kısımlarını doldurun. Sonra nefesinizi 5, 8 veya 10 saniye tutun (en rahat hangisiyse, bunu asla zorlamayın. Hatta 5 saniye bile fazlaysa 3 ile de başlayabilirsiniz.). Sonra da önce alt karın kaslarınızı kasıp ondan sonra da karın kaslarınızı ciğerlerinizin orta ve üst kısmını içlerinde hiç hava kalmayana kadar boşaltacak şekilde kasın. Bunların hepsini yapınca bir tekrar yapmış oluyorsunuz. Başlarda 8-10 tekrar yeterlidir. Tabii o kadarı bile zor geliyorsa daha azı da mümkün. İlerledikçe daha da fazla yapabilirsiniz, hatta en nihayetinde normal nefes almanızı bunla değiştirmek size çok fayda sağlayacaktır.

Bu nefes egzersizi biyoelektriği yükseltmeye ve insanı daha gelişmiş nefes egzersizlerine hazırlamaya yarar.

Not: Nasıl yapıldığını anlamadıysanız veya emin değilseniz buradaki videodan izleyebilirsiniz:

Çakra Döndürme:

Bu meditasyon sadece birkaç dakika alır ve odaklanmaya olanağınız olan her yerde yapabilirsiniz. Kolay ve zamanınızın olmadığı zamanlarda uzun meditasyonların yerine bunu da uygulayabilirsiniz.

Dikkatinizi omuriliğinizin köküne, kuyruk sokumunuza odaklayın ve kök çakranızı bir girdap (veya başka deyişle küçük bir piramit) gibi hayal edin. Bu çakrayı dolgun, güçlü bir kırmızı olarak hayal edin ve döndürün. Bu çakrayı kendi kendine ve hızlı bir şekilde dönene kadar döndürmeye devam edin. Uç noktasının yukarı baktığına emin olun.

Tüm çakralar için bu döndürmeyi yapın, her birinin rengini ve baktığı yönü doğru hayal edip kendi kendine ve hızlı bir şekilde dönene kadar döndürün. Her bir çakrayı zengin, parlak bir renkte, dönen bir girdap olarak hayal edin. Çakraların yerini bilmiyorsanız bu belgede çakralara dair tasvirler ve bilgiler bulabilirsiniz. Özellikle sondaki resimler çok yardımcı olur.

1. – Kök Çakrası – Kırmızı, yukarı bakar.
2. – Sakral Çakra – Turuncu, yukarı bakar.
(Bu iki çakra hariç diğer hepsi aşağı bakar, yani ters piramit şeklindedir. Bir de bunun haricinde kalp
çakrası iki yöne de bakar, sanki iki piramidi geniş uçlarından yapıştırmışsınız gibi.)
3. Güneş Çakrası/Solar Çakra – Altın rengi, aşağı bakar.
4. Kalp Çakrası – Yeşil, bunun şekli az önce parantezde de anlattığım gibidir. Bu şekle yoni denir.
5. Boğaz Çakrası – Güçlü bir gökyüzü mavisi, aşağı bakar.
6. Altıncı Çakra – Koyu mavi veya lacivert, aşağı bakar.
7. Taç Çakrası – Mor, aşağı bakar.

Altıncı çakrayı döndürürken Üçüncü Gözünün arkasına, beyninizin içine odaklanın. Pek çok insan yanlış bir şekilde 3. Gözün 6. Çakra olduğuna inanıyor. 3. Göz 6. Çakranın bir uzantısıdır, çakranın kendisi değildir.

Her bir çakranın güçlü, parlak bir rengi olmalıdır. Kara/kararmış veya kirli çakralar düzgün çalışmayanlardır. Bunları döndürmeye ve gözünüzde canlandırmaya devam edip orijinal, güçlü renklerine döndürebilirsiniz. Veya sadece auranızı temizleyebilirsiniz.

Çakralar daha hızlı döndüğü zaman bu bizi talihsizlik ve hastalıklardan korur, bizi astral düzlemlere açar ve de hem fiziksel dünyada, hem de astralde bizi korur. Böyle enerji çalışmalarının her gün yapılması gerekiyor ki güçlü bir enerji alanı kalıcı olarak kurulsun; kısa dönemde kazanılan faydalar kaybedilebilir veya geri kazanılması zor olabilir.

Temel Meditasyonu:

Bu tüm büyünün temeli olan egzersiz, enerjiyi yönlendirme ve zihin gücü konularında bir pratiktir.

Rahat bir koltuk veya sandalyede oturun veya yatın, ve rahatlayın.

Her nefesinizde sadece akciğerlerinizin hava değil, aynı zamanda tüm vücudunuzun da enerji soluduğunu hayal ve irade edin. Tüm vücudunuzla enerji soluyorsunuz. Nefesiniz, enerji emmek/soğurmak için bir odak.

Her nefes alışınızla vücudunuzun her bir santiminin aynı anda enerji emdiğini bilerek devam edin. Tıpkı kuru bir süngerin suya batırıldığında suyu emmesi gibi her nefeste vücudunuz da enerji emmeli.

Herkes bir birey olduğu için enerjiyi her birimizin nasıl hissettiği kişiden kişiye göre biraz fark gösterecektir.

Bunun tersini yapmak için enerjiyi dışa doğru nefes verirken soluyun. Bu sizi yorabilir ve bu yüzden de sık sık yapılmamalı, ama nasıl dışa enerji verildiğini anlamak için pratik yapabilirsiniz.

* Enerjiyi dışa solumak; tılsımlara güç vermek, sigilleri (mühürleri) şarj etmek (enerjiyle doldurmak), şifa ve bunun gibi enerji kullanmanız veya yönlendirmeniz gereken bir durum olduğu her yerde kullanılabilir.

* Enerji, aynı zamanda önce solunup emilebilir ve ondan sonra da vücudunuzun belli bir bölgesine iyileşme için yönlendirilebilir.

* Çok kısa bir zaman içinde enerjiyi içine solurken hissedebilmeniz mümkün olacaktır. İlerledikçe enerjiyi kafanızda canlandırman gerekmeden görebileceksiniz.

* Bu egzersizdeki en önemli şey hissetmektir, özellikle de yeniyseniz. Enerjiyi göremiyorsanız görmeye uğraşmak dikkatinizi dağıtabileceğinden buna uğraşmayın. Sadece hissetmeniz yeterlidir.

İlerledikçe bu enerji emme tekniğini Güneşten veya başka istediğiniz her şeyden enerji emmek için kullanabilirsiniz.

Referanslar:

Astaroth’un Sekiz Yönlü Yolu hakkında bilgi ve Joy of Satan 40 günlük ruhani gelişim programını sağlayan Joy of Satan organizasyonuna teşekkürler.

“Güç Meditasyonları” hakkında 117 yorum var

 1. Merhabalar
  Hatha Yoga’nın ve Kundalini Yoga’nın PDF’lerine ulaşamıyorum. JoS’un programına da baktım orada da hata veriyor, silinmiş galiba. İnternette olanları yapmak doğru olur mu veya tekrardan yükleme şansınız var mıdır acaba?

  1. Esenlikler,

   Kırık link konusunda bizi uyardığınız için sağ olun, en yakın zamanda gerekli düzeltmeler yapılacaktır.

   Şimdilik bir hotfix olarak Hatha Yoga ve Kundalini Yoga‘ya ulaşabilmeniz için linkleri burada veriyorum, hatta emin olmak için 5 Tibetli rutinini de koyayım. Yoga rutinleri için talimatlar da burada.

   İyi yogalar, umarım gelişiminiz çok bölünmemiştir!

   EDIT: Linkler en kolay erişim açısıdan yazının kendisine de eklenmiştir. Kırık linkleri tam olarak hangi sayfamızda veya belgemizde bulduğunuzu da paylaşabilirseniz onu da en kısa zamanda güncelleriz. İyi günler!

   1. Çok teşekkürler
    Yandex’te bulunan programın PDF’inde 6. sayfada üzerlerine tıklanmıyor.

    1. Esenlikler,

     Ne demek, görevimiz. O bahsettiğiniz de hata değildir, bilerek öyle yapılmıştır. Bu sitemizden önce blogumuz vardı, şimdi de sitemizde aynı yazı var. 6. sayfanın başındaki o bağlantıya tıklanınca zaten orada kısaca özetlenmiş olan tüm meditasyonlara burada erişebiliyorsunuz.

     İyi akşamlar.

     1. Benim hatam o zaman tekrardan teşekkür ederim
      İyi akşamlar

 2. Selamlar bu aralar meditasyonlarda başarısızım.
  Bir tuhaflık var, eskiden kolayca dalıp giderken şimdi bir eksiklik ve huzursuzluk hissediyorum. Özellikle aura temizleme meditasyonunda mor renkli ve kara bir çiçeğin beni ve enerjimi emdiğini bir kadınında beni izlediğini hissediyorum. Ve imajinasyonda başarısız kalıyorum. Depresif bir dönemde de değilim. Boşluk meditasyonları işe yarıyor sadece o kadar. Ne yapmalıyım ?

  1. Esenlikler,

   Üzerinizde negatif bir şey de olabilir, kendi kuruntunuz da olabilir. Her halükarda tavsiyem, meditasyonlarınızı daha da şevk ciddiyetle yapmanızdır. Sizin iradeniz ve gücünüz dışarıdaki herhangi bir etkiye üstün gelecektir, bunun inancıyla hareket edin. Bununla birlikte, Satanistseniz RTR yapmak da üzerinizdeki herhangi bir etkiyi söküp atmak için olmazsa olmazdır.

   İyi akşamlar.

  1. Esenlikler,

   Kısa cevap:

   Olmaz.

   Uzun cevap:
   Günde tek öğün yemek yemek ne kadar “olur”sa, bu da o kadar olur. Meditasyon yapmanın önemi hakkında yazıları bu sebeple uzun tutuyoruz (bir de alakalı vaazlar uzun diye! :). Meditasyon ve yoga, Satanizmin temelidir. Bunlar olmadan başka hiçbir şey olmaz.

   İyi akşamlar.

 3. Merhaba, ben uzak bir ülkedeyim.
  Kelimeleri anlamıyorum, makine çevirisi.
  Chakra Pin sola ve sağa dönecek mi?
  Lütfen biliyorsan bana bildir.

  I’m from a far country.
  I don’t understand the language, so it’s machine translation.
  Which direction does the chakraspin rotate to?
  I’m worried.
  Please tell me if you know.

  1. Salutations.

   If you know English, all the better. Just about all our content is officially procured from the Joy of Satan website and the Forums, so you can find all this content there in English. In the latter, you will also find multilingual subforums, in the event your native language is something else entirely.

   Hope this helps,
   Good day to you.

 4. Merhabalar,
  40 günlük meditasyon programına başladım dün; fakat daha önce hiç meditasyon yapmadığım için midir yoksa imajinasyon yeteneğimin çok kötü olduğundan mıdır bilmiyorum ama odaklanma ve bir şeyleri kafamda canlandırma konusunda zorluk yaşıyorum. – Mesela aura temizleme meditasyonundaki o güneşi hissetme- O yüzden dün ilk denemelerimde yaptıktan sonra, sanki yapamamışım gibi hissettim. Bir günü tam anlamıyla başardığımı hissedene kadar tekrarlamam da bir sorun oluşur mu? Veya bana verebileceğiniz bir tavsiye var mıdır, teşekkür ederim.

  1. Esenlikler,

   Bu tarz tökezlemeler özellikle de başta normaldir. “Yapamadığını” düşünme, “beceremediğini” sanma da özellikle de yeni insanlar arasında oldukça yaygın. Bu konuda size verebileceğimiz en önemli tavsiye, pes etmemektir. Pes etmeyin, şevkinizi kırmayın, devam edin. İmgeleme yeteneği de, odak yeteneği de, enerjiyi hissetme yeteneği de zamanla gelişecek şeylerdir. Neredeyse herkes Boşluk Meditasyonuna bir seferde 5-10 saniye odaklanarak başlar; bunu saniyelerden dakikalara, hatta istediğiniz kadar süreye çekmek sizin elinizde. Boşluk Meditasyonu sadece tek bir örnek, bunu tüm egzersiz ve yeteneklere uyarlayabilirsiniz. Odağınızın sonuna geldiğinde ve dikkatiniz dağıldığında egzersiz mahvolmuyor, tek yapmanız gereken şey tekrar odaklanmak, ve sonra tekrar, ve tekrar, ve tekrar. Zaten zihninizi eğiten şey de odağınız dağıldığında bu şekilde tekrar odaklanma hareketidir. Spor salonunda ağırlık kaldırmak gibi düşünün, ağırlığı indirdikçe kasınız gevşiyor, sonra kaldırıp tekrar kasıyorsunuz. Ve gittikçe daha fazla ağırlığı daha uzun süre kaldırabilecek konuma geliyorsunuz. Aynı mantık.

   İyi günler.

 5. Az önce 9-11 günleri arası güç meditasyonu programını yaparken, aura temizlemede önerilen çakralarda küçük toplar imgeleme ile çakra döndürmeyi aynı anda yapmak istedim. Sonuç olarak ise ilk önce karnımdan göğsüme zorlayarak bir şeyin yükseldiğini ve tüm bedenimin hafifçe titrediğini hissettim. Şuan ise yeni duş almış olmama rağmen soğuk terler döküyorum. Bu noktada diğer meditasyonları yapmak mantıklı mıdır ? Umarım hızlı cevap verirsiniz çünkü aksi denmedikçe devam etmek istiyorum.

  1. Esenlikler,

   Böyle durumlarda altın kural, rahatsız hissediyorsanız durmak ama rahatsız değilseniz devam etmektir. Yeni ve yoğun bir his yaşasanız bile kötü değilse, aşırı gelmiyorsa devam etmekte sakınca yoktur. Aklınızda bulunsun.

   İyi akşamlar.

 6. Güç meditasyonlarına yeni başladım. Aura temizliği ve koruma aurası yaparken gözlerimin kapalı mı olması gerek?

  1. Esenlikler,

   Nasıl rahatsanız öyle yapabilirsiniz. Genelde yeni arkadaşlar (Boşluk Meditasyonu hariç) çoğu meditasyonda gözleri kapalı çalışıyor. Siz nasıl isterseniz öyle yapabilirsiniz tabii.

   İyi günler.

 7. Aura temizliği veya Koruma aurasında güneşin altın sarısı ışınlarını imaje edemiyorum, sadece beyaz ışınları imaje edebiliyorum
  bu sorun yaratır mı?

  1. Esenlikler,

   Beyaz da bu amaç için kötü olmasa da en kuvvetli renklerden biri altındır, özellikle de beyaz-altın koruma ve temizlenme için en iyisidir. Kendinizi zorlamadan nazikçe sebat edin, başaracaksınız. Hiç olmuyorsa beyaz da iyidir, sonuçta niyetiniz ve aklınızdaki beyaz-altın.

   İyi günler.

 8. Merhaba, meditasyon esnasında koruma aurasını oluşturduktan hemen sonra koruma aurası ile bedenim arasında kırmızı bir aura daha beliriyor. Fakat isteğimle oluşturduğum bir durum değil, spontane gelişiyor. Umarım bu durumla ilgili bir bilginiz vardır, bir şeylerin yanlış gitmesini istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Esenlikler,

   Belki kendi auranızın doğal rengi kırmızıdır. Herkesin bir aura rengi vardır, sizinki de o olabilir. Ancak elbette korunma ve temizlenme için en iyi renk beyaz-altındır. O yüzden durum bu olsa da bu egzersiz sırasında auranızın tamamını bu renge boyamanızı öneririm.

   Olsa da olmasa da ekleyeyim, rahatsız edici bir his vermiyorsa sorun yoktur, rahat olun.

   İyi akşamlar.

 9. Bu 40 gün meditasyon programının kaçıncı gününde büyü yapmaya ve demonlarla iletişime geçmeye kalkabiliriz? Yoksa 40 günden daha fazla mı devam etmemizi önerirsiniz?

  1. Esenlikler,

   Büyü için kullandığımız enerji yine kendi enerjimizdir. Ve bu enerjinin en büyük kaynağı da enerji motorlarınız olan çakralarımızdır. O yüzden tavsiyem ciddi bir şekilde büyüye girişmeden önce tüm çakralarınızı açma egzersizlerini tamamen yapmanız, yani programı bitirmenizdir. Aynı zamanda o kadar süre boyunca yoga yapmış olmak da biyoelektriğinizin güçlenmesinde rol oynayacak, büyüde başarınızı arttıracaktır.

   Tanrıları davet etme çalışmaları için de önerim aynıdır, acil bir durum yoksa.

   İyi akşamlar!

 10. Efendim öncelikle selamlar. Bir kac soru sormak istiyorum .Öncelikle ben lunarkinezi ile uğraşıyorum bu benim şeytan la veya diğer tanrılarla iliskimi bozar mı ?

  İkinci sorum ise bu meditasyonlari yapmadan önce adanma rituelini yapmak şart mı çünkü henüz fırsat bulamadım (açıkçası bu beni üzüyor)

  Şimdiden çok teşekkürler

  1. Esenlikler,

   “Lunarkinezi” diye arayınca önüme Wattpad yazıları ve neden bahsettiğini bilmeyen insanların forum yazıları geldi. Bu tabirden kastınız nedir tam olarak? Ay’ı kontrol etmek falan değildir herhalde. İnternette insanlara negatif enerji yükleme falan diyor, bu mu? Her halükarda kara büyünün de Satanizm’de yeri vardır, kara büyü ve benzeri şeyler adaleti sağlamak içindir. Tabii sorumlu ve makul olmak gerekiyor.

   İkinci sorunuzun cevabı olarak da hayır. Herkes meditasyon yapabilir, hatta meditasyon yapan çoğu insan Satanist değildir. Tabii genelde teknikleri bizimkiler kadar gelişmiş olmuyor, ama her halükarda biz Spiritüel Satanistlerin teknikleri herkese açıktır. Deneyebilirsiniz. Adanmayıysa ancak tamamen emin olduktan sonra yapınız.

   Son bir ekleme olarak “Efendim” ve “Selam” gibi kelimeler İbranice’den gelir, kullanmamaya çalışıyoruz. Size de Satanist olun olmayın, bir Türk olarak aynısını tavsiye ederim.

   İyi geceler.

   1. Kastım şu eminimki kinezileri biliyorsunuzdur ve çoğu pozitif enerji ile yapılır lunarkinezi insanın içindeki ofkeyi ve nefreti yonlendirme uzerine odaklanmıştır bu şekilde hem insanlara zarar verebilir hemde onların acılarını alabilirsiniz ve emin olunki başımıza ne geliyorsa wattpad ten geliyor 🙂

    1. Dediğim gibi, kara büyüde bile sıkıntı yoktur. Ancak belirtmem gerekiyor, kara büyüde enerjilere bağlanmamak çok önemlidir, o yüzden bu “lunarkinezi” olayı hiç de iç açıcı bir olay gibi görünmüyor. Gerçekten adaleti sağlamanız gereken biri varsa daha uygun tekniklerle yapmanız daha iyi olur.

     1. merhaba yine ben ben bu meditasialari sabah yapmasam yerine gun otrta vakti yapsam olurmu .

     2. Esenlikler,

      Olur ama en iyi etkiyi sağlamak ve bütün gününüzün iyi ve yüksek enerjili geçmesi için doğru olan sabahtır. Tabii sabah yerine öğlen yemek yemek, hiç yemek yememekten yine de iyidir.

      İyi günler.

 11. 40 Günlük programa başladım fakat bazı şeyleri nasıl imajine edeceğimi bilmiyorum. Örneğin çakralara güneş yerleştirme. Güneşi nasıl bir şekil olarak imajine edeceğim? Gökteki şekliyle mi? biraz detaylı anlatır mısınız

  1. Esenlikler,

   Bu tarz imgelemeler zamanla oturacaktır, hiç endişe etmeyin. İlk başta hayal kurmada zorlanma, odaklanmada zorlanma, zihni boşaltamama veya sadece kısa süreler boyunca boşaltabilme gibi olaylar olması gayet normal, sonuçta yeni başlıyorsunuz. Zamanla bunların hepsi düzelecektir. Güneşleri de parlak, sıcak, güçlü ve enerji yayan toplar olarak düşünebilirsiniz. Şeklini özellikle o ya da bu şekilde imgelemenize gerek yok, niyet ve genel taslak aynı olduğu sürece her şekilde işe yarar.

   İyi geceler.

 12. Boşluk meditasyonu odaklanma ve konsantrasyon yeteneğimizi de arttırır mı?
  Mesela derste hocayı daha iyi dinlemek veya okuduğumuz bir yazıyı daha iyi anlayabilmek gibi.
  Bazı işleri yapmak sıkıcı geldiği için aklımıza farklı farklı düşünceler geliyor ve bu yüzden odaklanma sorunu yaşıyoruz.

  1. Esenlikler,

   Elbette. Boşluk Meditasyonunun en önemli faydalarından biri de zaten odaklanma yeteneğini vei radeyi eğitmesidir. Bu dediğiniz konuların hepsine yardımcı olacaktır.

   İyi akşamlar.

 13. Güç meditasyonunu bozdum ve aksattım. Bu istememezlik sorununu aşamıyorum, sadece bu konuda değil her konuda böyleyim (eğitim, gündelik işler, aklınıza gelebilecek her şey.) Hani gerçekten üstün bir güç gelse beni bu utanç verici üşengeçlikten kurtarır anca. Meditasyonsuz da satanizmi düşünemiyorum. Telefon, bilgisayar gibi aletlerde eğlenirken 5 dakikalık gelişme amaçlı yaptığım şey bile bana zor geliyor. Ne yapsam bilemedim…

  1. Esenlikler,

   Bu sizin içinizde çözmeniz gereken bir sorun. Düzenli okuyucumuzsunuz, meditasyonların önemini de biliyor olmalısınız. Bu konuda ne kadar dil döktüğümüzü ve altını ne kadar çizdiğimizi de. Zaman ayıramama gibi bir sorununuz da yok, tamamen keyfi bir sebeple meditasyon yapmadığınızı kendiniz belirtiyorsunuz. Durum böyleyken çözüm basit. Ya gerekirse kendinizi zorlayarak yapabilirsiniz; ki bu durumda da iki-üç hafta içinde meditasyon artık sizin günlük rutininizin bir parçası haline geldiğinden ötürü büyük ihtimalle artık bu kadar zorluk çekmeyeceksiniz, öbür seçeneğinizse Gerçeği bile bile yavaşça çürüyüp söndüğünüzü kendi gözlerinizle görmek ve tecrübe etmek olacaktır. Üzgünüm ama herkes kendi ruhunu kendi kurtarır, kimse sizin yerinize meditasyon yapamaz. Tanrılar da kendi kendine yardım edenlere yardımcı olurlar. Siz yatağa yatıp telefonda Instagram’da gezerken Tanrıların odanıza gelip, sizi ensenizden tutup zorla yoga pozisyonlarına sokmalarını beklemiyorsunuz umarım. Ancak emek gösterdiğinizi görürlerse ve Kendileri de isterse yardımcı olabilirler elbette. Her şey size bağlı kısaca.

   İyi akşamlar.

  1. Esenlikler,

   Evet, Tanrılardan gelen bilgiler tüm insanlığa açıktır, zira zaten orijinalinde hepimiz Tanrılardan gelmekteyiz. Tekniklerimizi uygulayabilirsiniz; ancak bu bilgilerin Tanrılardan geldiğini bilmenizi de isterim.

   Son olarak; Müslüman olduğunuzu söylemeniz, bilgilerimizi ve tekniklerimizi kullanmanız için bizim açımızdan bir sorun yaratmıyor; ancak İslam açısından yaratacaktır. İbrahimi inançlarda bu tarz pratiklere sıcak bakılmıyor, en iyi ihtimalle bu tarz pratikleri sadece “Allah’ın adını (binlerce kez, bizdeki maksimum birkaç düzinenin aksine) zikretmek, Allah’tan başka hiçbir şey olmadığını düşünmek” gibi şeylere indirgerler, ve bunlar da sizin aradığınız ve istediğiniz etkilere sahip değildir. Onun dışında ciddi anlamda yoga ve -hele de mantralı- meditasyona sıcak bakan bir İslam “alimi” görmedim, duymadım.

   Size kesin olarak meditasyon yaptığınız için sizi yakabilme gücü bulunan hiçbir varlık bulunmadığını söyleyebilirim; ancak isterler mi diye sorarsanız, onun cevabı evettir.

   Ne yazık ki konu İbrahimi inançlar olunca hem pastam dursun, hem karnım doysun yapılamıyor. Bu bizden ötürü değildir. Her halükarda, cevabımız budur. Ruhunuz ve bedeniniz size ait, şimdi nasıl istiyorsanız öyle hareket edin.

   İyi geceler.

 14. Merhaba ben biraz erken inisiye oldum daha sonraki zamanlarda tam olarak emin olunca tekrar 2.kez inisiye olabilirmiyim.

  1. Esenlikler,

   Adanma ayini, bir kez yapılacak bir şeydir. Sürekli yapmanın bir anlamı yoktur. Eğer ki Satanizm’den çıkmak istiyorsanız bunun için ayin yapmanıza gerek yok, Tanrılar kendilerini Onları istemeyenlere zorla kabul ettirmeye çalışmaz. Sonra yine Du’at’ın Savaşçıları arasında yerinizi almak isterseniz de yine gelebilirsiniz. Ancak elbette adanma ayini bağlayıcı bir şeydir ve İbrahimi inançlardaki gibi çık-gir-çık-gir yapıp işi ciddiye almamak akıllıca olmayacaktır.

   İyi akşamlar.

 15. Esenlikler,
  Sizinle bir sosyal medya hesabı (Instagram,Facebook) ile özel olarak iletişim kurmam mümkün mü ? Kendimi geliştirmeye çalışan birisiyim,özellikle kendimi çözümlemeye çalışıyorum ve siz bilgi paylaşımı konusunda gayet cömert gözüküyorsunuz,sizinle uzun uzun konuşmak isterim,mümkün mü ?

  1. Esenlikler,

   Sosyal medya kullanmıyorum, özellikle de Satanizme dayalı konularda kişisel olarak sosyal medya hesabı yürütmek, takdir edersiniz ki özellikle de bu platformların çoğunun direkt Yahudiler tarafından yönetildiğini düşünürsek en iyi ihtimalle verimsiz, en kötü ihtimalle intihar olacaktır.

   Kişisel ve detaylı sorularınız için iletişim formunu kullanabilir veya bize direkt mail atabilirsiniz, elbette bilgilerimiz herkese açıktır.

   İyi günler.

 16. Esenlikler,

  Ben boşluk meditasyonunu yaparken bir noktaya baktığımda ve ona odaklanıp hiçbirşey düşünmemeye başladığımda bir anda etraf gri bir renk alıyor tüm renkler kayboluyor ve odaklandığım nokta mor siyah arası gidip gelmeye başlıyor odaklandığım noktada bir yuvarlak mor/siyah renk oluşuyor ve kafamda basınç gözlerimde basınç oluşmaya başlıyor kulağıma çınlama tarzında hafif bir basınç hissi geliyor ve bu odaklanmayı sürdürürsem ne gibi birşey olur bilmiyorum, hiç birşey düşünmediğim halde bu olaylar gerçekleşince odağımı kaybediyorum, bunun sebebini anlayamadım yanlış birşeymi yapıyorum ne oluyor anlamadım, sanki astrale çıkacak gibi hissediyorum ve odağımı kesiyorum bir süre basınç hissi sürüyor ve sonra normale dönüyorum.

  1. Esenlikler,

   Bu his ve imgeler rahatsız edici değilse sürdürüp ne olduğuna bakabilirsiniz, tabii sakin kalarak. Belki dediğiniz gibi astral projeksiyona çıkabilirsiniz, veya transa geçebilirsiniz. İkisi de kötü şeyler değil. Tabii rahatsız edici bir hisse o başka, o zaman Boşluk Meditasyonundan önce daha da sağlam temizlenin ve Koruma Aurası yapın.

   İyi günler!

 17. Merhaba
  Meditasyonlar için özel oturuş pozisyonları varmı istediğimiz gibi oturabilirmiyiz,alkol kullanmanın meditasyonlara zararı varmı?

  1. Esenlikler,

   Özellikle belli bir oturma pozisyonunda bulunmak zorunda değilsiniz, ancak genellikle “Lotus Pozisyonu” diye de geçen bağdaş kurma veya buna yakın pozisyonlar daha rahat bulunuyor. Yine de kendinizi zorlamayın, nasıl rahatsanız öyle yapın. Ve evet, vücuda zararı olan her şeyin ruha da zararı vardır. Elbette ara sıra bir kadeh şarap veya bir bardak bira içtiniz diye bir şey olmaz, merak etmeyin; ancak işi sık sık, düzenli ve/veya çok fazla alkol tüketmeye getirdiyseniz bu sadece ruhunuza değil, bedeninize de zararlı. Bizde “yasak” değil, ancak zararlı ve bu şekilde fazla ilerleyemezsiniz, sağlığınıza hasarı da cabası. Yine de seçim kişinin kendisinindir.

   İyi akşamlar.

 18. Ya sorması ayıp tam anlayamadığım için birdaha sorucağım. Gmailden cevap vermiştiniz oysa ama.

  Atıyorum bir insan var 12-1-2-3 farketmez yani öğleden sonra kalkan onun için gün bu zamanda başlıyor şimdi bu kişi uyandığı an meditasyon yapsa sıkıntı olur mu? Yoksa sabah yapma zorunluluğu var mı?

  1. Esenlikler,

   Tıpkı söylediğiniz gibi, buna zaten cevap verdik. 40 günlük program PDF’inde de yer alıyor. Söylediğimiz gibi, öyle bir zorunluluk yok. Gün sizin için ne zaman başlayıp bitiyorsa ona göre yapınız.

   İyi geceler.

 19. Meditasyon esnasında kolumda şiddetli bir karıncalanma oldu. (Aura temizleme yaparken.)

  Bunu psikolojikmen ben mi yaptım? (Hiç sanmıyorum gerçekti.)

  Bunun anlamı nedir? İyi bir şey mi?

  1. Esenlikler,

   Kendi enerjinizi hissetmiş olabilirsiniz. En ufak hissiyattan irkilmenize gerek yok. Başka bir varlık olsa onu sezinlerdiniz diye düşünüyorum, öyle olsaydı bile çok önemi olmazdı. Ancak tahminimce sadece kendi enerjinizdir. Böyle şeyler hissetmeye alışın, meditasyon süresince insan kendi enerjisini çok çeşitli yollarda hissedebilir.

   İyi günler.

  2. 40 günlük programı takip ediyorum.4.günün gece meditasyonunu saat 12den sonra yaptım saat 12den sonra gün değiştiği için atlamışmı oldum.12den sonra yapsam olurmu?Teşekkürler.

   1. Esenlikler,

    O öyle çalışmıyor. Bu kadar ince düşünmenize gerek yok, sizin için gece saat 12’den biraz sonra sayılıyorsa ve ancak bundan sonra uyuyorsanız problem yok. Ki zaten konu okült olduğunda, gezegensel günler esastır. Ertesi gün güneş doğana kadar hala aynı gün kabul edilir. Örneğin şimdi güneş yeni doğdu sayılır, “Pazar” gününe (veya Güneş Gününe) yeni girdik. Böyle düşünün.

    İyi günler!

 20. hatha ve kundalini yoga , güç meditasyonlarını arada kaç saat farkla yapmamız lazım ? cevaplarsınız çok sevirim .

  1. Esenlikler,

   Güç Meditasyonları seansları arasında 1-2 saat bile olabilir, aslında hiç önemi yok. Müslümanlar günde 5 kez kendi soylarını, ırklarını, vatanlarını ve benliklerini lanetliyor; siz de isterseniz günde 5 oturuşta meditasyon bile yapabilirsiniz. İlle de günde 2 kez olacak diye bir şey yok, o sadece minimum. Hatha ve Kundalini Yoga rutinleri arasındaysa ne kadar uzun süre olursa o kadar iyidir; birini güne başlarken, öbürünü de bitirirken yapmanızı o yüzden öneriyoruz.

   İyi akşamlar!

 21. Meditasyonu bırakmanın zararları nelerdir acaba? Bırakıldıktan sonra telafi etmek için ne yapılmalı?

  1. Esenlikler,

   Her fırsatta bahsettiğimiz gibi meditasyonu kısa süreli bırakmak, kişinin enerjisinde dalgalanmalar yaratacağından duygularında çalkantı, depresiflik gibi şeyler yaratabilir, fiziksel olarak da daha yorgun ve güçsüz hissedebilirsiniz. Aslında yavaş yavaş meditasyona başlamadan önceki seviyenize dönüyorsunuz, ama artık vücudunuz ve ruhunuz daha yüksek bir varlık seviyesinde çalışmaya alıştığı için farkı da hissediyorsunuz. Daha uzun süre meditasyonu bırakınca da bu tarz değişimler daha kalıcı olur; artık enerjiniz, canlılığınız ve dinçliğiniz başlamadan önceki seviyelere iner.

   Ama neden bırakasınız ki? Günde hiç değilse 15-20 dakika meditasyon yapmak zor değil. İşi taş taşımak olan bir insan bile yapabilir. Gerçekten meditasyonu, yogayı bırakmanın hiçbir bahanesi olamaz. Kendi kendinizi bile bile dinçlik, dirilik, sağlık, huzur, mutluluk ve güç varken neden sıradanlığa, ölümlülüğe ve düşkünlüğe mahkum edesiniz?

   Telafi etmek için özel bir şey yapmanıza gerek yok, tekrar ve düzgünce meditasyona asılmanız ve istikrarlı bir şekilde yapmanız yeterlidir. Sizin bu konuda çok sorun yaşadığınızı biliyorum ama artık aşın kendinizi. Sorduğunuz sorular objektif açıdan hiç yanlış değil ve böyle şeyleri merak etmekte sıkıntı yok, ama böyle bir şey sorma gereği duyan bir insanın gerçekten aynaya bakıp bir iç muhakeme yapması gerekiyor. Yapabilirsiniz, önünüzdeki tek engel kendinizsiniz.

   İyi günler!

 22. Esenlikler,
  Bugün ilk kez boşluk meditasyonunu yapabildiğimi hissettim; kısa da olsa düşüncelerimden arınmak beni hafifletti sanki ve kendimi çok mutlu hissetmemi sağladı. Başlarda umutsuzdum çünkü yapabildiğimden emin olamıyordum ama artık yavaş yavaş bütün bunları aştığımı farkettim. Meditasyonların faydalarını da artık yaşamımda ve kendi içimde görür oldum. Meditasyon programında iyice ilerleyip, bu süre zarfında satanizm ile ilgili araştırmalarımı yapıp, içimdeki bütün soru işaretlerine cevaplarını bulduktan sonra adama ayinini yapmayı da ilk kez bugün ciddi olarak düşündüm.
  Her şey için teşekkürler.

  1. Esenlikler,

   Rica ederiz, işimiz bu. Ruhaniyet konusunda bir şeylerin içinizde yerine oturması çok güzel. Meditasyonun faydaları konusunda uzun uzun, mantık ve bilim çerçevesinde de konuşulabilir; ancak günün sonunda durumun ciddiyetini gerek zihnen, gerek hissen kişinin kendisinin kavraması gerekiyor. O farkındalık insanın içine işleyince de geri dönüş imkansız oluyor.

   “Yeni bir tecrübeyle genişletilmiş bir zihin, asla eski boyutlarına geri dönemez.”

   Son olarak da, başlangıçta “zorlanmanız” veya Boşluk Meditasyonunda zihininizi sadece birkaç saniye boyunca sakinleştirebilmeniz son derece normal. Zaten dikkatiniz dağılınca geri odaklana odaklana kendinizi eğitiyorsunuz, ve sonra da şimdi gördüğünüz gibi faydalarını ziyadesiyle görüyorsunuz. Daha neler göreceksiniz, sebat edin yeter. Size başarı, eğlence, bereket ve mutluluk dolu bir ruhani gelişim serümeni, eğer iradeniz bu ise de Kardeşlerimiz arasında onurlu yerinizi almayı diliyorum.

   İyi günler!

 23. yorumlarda fark ettimde ben sadece denemek istiyordum fakat kara büyü veya iblislerle iletişim kurabilir miyiz falan diye sormuşlar yani bu meditasyonlar ile illa büyü yapmak veya iblislerle konuşmak mı lazım ?

  1. Esenlikler,

   “İblisler” terimi yanlıştır, tıpkı “Şeytanlar” gibi. Bu, İslam’ın bu konulardaki eğitimsiz görüşlerini yansıtan bir yanlıştır hem de. İblis veya Şeytan, tek bir varlıktır. Tanrıların Kralı, “Cinlerin” Lideri, İnsanlığın Yaratıcısıdır. İblis ve Cinler, insanlığın Orijinal Tanrılarıdır.

   Her halükarda; güç sadece vardır. Güç iyi ya da kötü değildir. Büyü de öyle. İnsan bu gücü edinince istediği yönde kullanabilir. Kara büyü de yapar, ak büyü de yapar, Tanrılarla iletişim de kurar. Kara büyünün de korkulacak bir tarafı yoktur, adaleti sağlamak içindir. Zaten ruhani gelişim beraberinde karakter gelişimini de getirir. Dolayısıyla sokakta omzunuza çarptınız diye size ölüm büyüsü yapmak isteyecek birisi zaten belli ki böyle bir büyüyü yapacak güç ve gelişim seviyesinde değildir, hala karakterindeki kompleksleri ve eksiklikleri çözememiştir çünkü. Bu basit bir örnek, ama her duruma uyarlanabilir. İsteyen Tanrılarla/Cinlerle da görüşebilir.

   Neyse, insan olarak doğamıza ters düşmediği sürece bu güçlerle istediğimizi yapabiliriz. Satanizm veya evren, bu konuda hiçbir kısıtlama koymaz. Dediğim gibi, tek önemli olan nokta insan olarak doğamıza ters düşecek şeyler yapmamaktır. Yani örneğin Yahudilerin yaptığı gibi kan kurbanları, çocuk tecavüzleri gibi iğrenç ve ağza bile alınmayacak pislikler. Bunların Doğanın Dini Satanizm’de hiçbir yeri yoktur. Ama bunu da zaten söylemeye bile gerek yok.

   İyi günler.

  1. Esenlikler,

   Tabii ki. Satanizmin nihai amacı da budur, ve temel yoga ve meditasyonun bile yaşlanma üzerinde etkiye sahip olduğu bilimsel olarak kanıtlıdır. Kadimlerin de bu yolda çalıştığını ve Altın Çağ’da birçok insanın ebedi hayata sahip olduğunu da yazıtlarından biliyoruz. Eh, Spiritüel Satanizm de kadim Pagan dinlerinin restorasyonu, o yüzden evet.

   İyi günler.

    1. Esenlikler,

     Sitemizde ve Joy of Satan’da sunulan meditasyonları uygulayarak ilerleyebilir, ilerledikçe de Tanrıların rehherliğini daha doğrudan ve kolayca alabilirsiniz. Zaten bu seviyeye çıkan insanlara Tanrılar birebir bilgi veriyor, o yüzden bu tarz teknikleri internette bulmak mümkün değildir.

     İyi günler.

 24. Merhaba
  1) Çakra döndürme meditasyonu sırasında hangi tarafa doğru dönmeleri gerektiğini yazmamışsınız, bu önemli bir şey değil mi ?
  2) bir de çakra hizalama pdf’inde şöyle bir ifade var : “Kalan 6 çakra 3’erli
  eril ve dişil eşlerdir ve birlikte çalıştıklarından ötürü
  eşlenmelidirler.” Bu ifadeyi açabilir misiniz; hangi çakralar erildir, hangileri dişildir ?

  1. Esenlikler,

   1) Hangi yön size daha doğal ve kolay geliyorsa o yöne döndürün, kişiye göre değişebilir.

   2) Aslında bu bilgiyi zaten sitemizde veriyoruz. Bu yazımızın sonunda her bir çakra hakkında bilgi veren sayfalara bağlantı bulabilirsiniz. Bu çakralar hakkında verilen bilgiler arasında cinsiyetleri de mevcut. Ama şimdi kısaca cevaplayacak olursam; alttaki 3 çakra eril, üstteki 3 çakra dişildir. Ortadaki Kalp Çakrası ise bu çakralar arasındaki bağlayıcı görevini görmektedir ve cinsiyetsizdir.

   İyi günler.

 25. Merhabalar . İlk günün gece meditasyonlarından başladım ve bu meditasyonları yaparken sol gözümde yaşarma , burun deliklerimde yanma , terleme , ürperme ve titreme gibi şeyler yaşadım . Bütün bunlar kendi vücudumun psikolojik olarak verdiği tepki mi yoksa bir anlamı var mı ?

  1. Esenlikler,

   Bazen meditasyona ilk defa başlayan insanların vücutları böyle tepkiler verebiliyor. Kendi enerjinizi uyarmanızın bir sonucu olmalı. Vücut alışmadığı enerji seviyeleriyle karşılaşınca bazen böyle tepkimeler olabiliyor. Endişelenmenizi gerektiren bir durum yok, bu son derece normal. Kısa sürede sisteminiz alışacak ve bu tepkiler de sakinleşecektir.

   İyi günler!

 26. Meditasyonların yarısına geldim, yaz tatilinde kendi odamda hiçbir ses ya da dikkat dağıtıcı bir unsur olmadığından çok iyi gittiğimi hissediyor ve hayatımda da etkilerini görüyordum. Fakat ne zaman yurda geldim ve 4 insanla dipdibe yaşamaya başladım; meditasyonlar yaparken sürekli dikkatim dağılmaya başladı; sağa dönsem başka biri, sola dönsem başka biri, önüme baksam başka biri. Sabahları yine sorun olmuyor pek çünkü en erken ben kalkıyorum ama geceleri zorlanıyorum odaklanmak da. Sürekli dikkatim dağılsa da, bir şekilde toplayıp devam ediyorum ama sanki olmuyormuş gibi hissediyorum. Böyle bölük pörçük yapmak bir sorun oluşturur mu?

  1. Esenlikler,

   Odaklanmak önemlidir, ve etrafınızda başka insanlar varken mantra meditasyonlarını nasıl yaparsınız bilmiyorum. Ya geceleri de duymayacakları ve sizin de onları duymayacağınız bir şekilde yapabileceğiniz bir çözüm bulun, veya hepsini karşınıza alıp konuşun. En azından meditasyonlarınızı yadırgamasınlar. İkincisi elbette daha az ideal olan opsiyon ama anlayış gösterirlerse en azından tek endişe etmeniz gereken şey, sizin kendi odaklanma yeteneğiniz olur.

   Bunu da Boşluk Meditasyonu, yoga gibi pratiklerle zamanla güçlendirebilir, krizi fırsata çevirebilirsiniz.

   İyi günler.

    1. Esenlikler,

     Bu tarz yerler sürekli namaz kılındığından ötürü düşman enerjileriyle dolu denebilir, ama başlamadan önce kendinizi/ortamı derinlemesine temizlerseniz bir sıkıntı çıkmayacaktır. Durumunuzu anlıyorum, umarım en yakın zamanda daha az kirli bir yerde yapma imkanınız da oluşur.

     İyi geceler.

 27. Okul açıldı dolayısıyla gündüz meditasyonlarını hızlı, acele bir şekilde yapsak sıkıntı olur mu

  1. Esenlikler,

   Olur. Acele işe Şeytan karışmaz. Daha önce de söylediğim gibi gerekirse 10/15/20 dakika erken yatıp erken kalkarak modern dünyanın hengamesine bir o kadar geç girebilir, o vakitte de meditasyonlarınızı sakin ve rahat bir kafayla tamamlayabilirsiniz.

   İyi günler.

 28. Esenlikler,

  Her bir meditasyon zamanında,mesela sabah meditasyonunda sadece bir tane meditasyonu yapsak yetiyor mu ? Yoksa listedekilerin hepsini mi yapmamız gerekiyor. Ve ek olarak sürekli aynı meditasyonu tüm meditasyonlarda yapabilir miyim ? Veya sabah farklı akşam farklı olmak üzere toplamda iki tane yapsam olur mu ?

  1. Esenlikler,

   Saydıklarınızın hiçbiri olmaz. Her “seans”ta bütün yazılanları uygulamanız gerekiyor. Boşluk Meditasyonu da, Aura Temizleme de, Koruma Aurası da önemli meditasyonlar, ama güçleri en etkili şekilde tek başlarına değil, hep birlikte ortaya çıkar. O yüzden hepsini yapmanız gerekiyor.

   Bu arada “hepsini” derken biraz açayım. Bu soruyu sorduğunuza göre yeni olmalısınız. O yüzden bu sayfadaki bütün meditasyonları her oturuşta yapmanızı değil, yine bu sayfada verilen 40 günlük program PDF’inde her gün sabah-akşam verilen bütün meditasyonları yapmanızı söylüyorum. Yani bu sayfadaki 6 meditasyonun 6’sını da her oturuşta yapmanıza gerek yok; programda ne yazıyorsa onları yapmalısınız.

   İyi günler.

 29. Esenlikler,

  Gece nasıl mantra titreteceğim? Ailemin duyması felaket olur.

  1. Esenlikler,

   Ailenizin derin uykuda olmasını bekleyebilirsiniz. Yorgan altında yapabilirsiniz. Duşta yapabilirsiniz. Dışarıda yapabilirsiniz. Bunların hepsini ve daha da fazlasını yapanlar var. Yaratıcı olmak ve ne olursa olsun çözüm aramak yeterlidir. Tanrılardan yardım istemekten de çekinmeyin.

   İyi günler.

   1. Tanrılardan yardım isteyebilecek konuma güç meditasyonları bitince mi geleceğim?

    1. Esenlikler,

     Meditasyonlar “bitmez”, ömür boyu süren bir yaşam tarzıdır. Cidden kendi gücünüzle çözemeyeceğiniz bir konuda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız Tanrılardan şimdi de yardım isteyebilirsiniz. Güç meditasyonuysa bizim ruhumuzu ve zihnimizi güçlendirir ve hayatımızda ve kendimizde istediğimiz değişiklikleri kendi gücümüzle meydana getirmemizi sağlar; sağlığımızı geliştirmek, algılarımızı güçlendirmek ve astral duyularımızı açmak gibi başka pek çok faydayla birlikte. Güç meditasyonlarıyla Tanrıları daha kolay ve net algılayabileceğiniz bir konuma gelirsiniz, ama yanlış anlamayın, Onlar sizi her zaman görüp duyabilir.

     İyi günler.

     1. Bitmekten kastım, 40 günlük güç meditasyonlarıydı. Cevap için teşekkür ederim.

      Esenlikle Kalın.

     2. Esenlikler,

      Bu program astral duyularınıza da yarayacaktır, ama Tanrıları veya ruhani varlıkları normal insanları gördüğünüz netlikte görüp duyacak noktaya getirir demek abartı olur. Astral duyuları tamamen açmak uzun bir süreçtir, ama kademe kademe olduğu için bu kadar sürede de gelişme görebilirsiniz.

      İyi geceler.

 30. Esenlikler,

  Güç Meditasyonlarının sadece gece yapılmadığını bildiğim halde hafta içi sadece gece, hafta sonları da tam yaptım. Bir nevi kendime göre uzattım. Bunun yanlış olduğunu biliyordum, uzatmanın da yanlış olduğunu biliyorum. Peki hafta içi yaptıklarımı 2 gün olarak saysam olur mu?

  Teşekkürler.

  1. Esenlikler,

   Yani 5 yarım günü 2 gün saymak mı diyorsunuz?
   Yani açıkçası bilemedim, matematik hesabıyla tabii oluyor ama ruhaniyet sadece 2 + 2 gibi basit bir şey değil. Saysanız belki çok sıkıntı olmaz ama bir yandan da bu yaptığınızı bilinçaltı seviyesinde onaylamış olursunuz, bu da ileride belki yine böyle yapmanıza davetiye çıkarabilir. Siz en iyisi o yaptıklarınızı bonus olarak görün, ancak resmi olarak herhangi bir günden saymayın ve hiç yapmamışsınız gibi telafi edin. Gücü de, disiplini de en iyi bu şekilde inşa edersiniz.

   İyi geceler.

 31. Esenlikler,

  Ailem müslüman olduğu için mecburen namaz kılma numarası yapıyorum. Ruhani gelişimime engel olur mu?

  İyi geceler.

  1. Esenlikler,

   Yani zorunda olmadığınız sürece önermem, genel olarak ruhani açıdan da kötü ve zararlı bir eylem zaten. Onun dışında, gerçekten yapmadığınız zaman sizin için sonuçları olacak zamanlar varsa, bu zamanlarda gidip hareketlerini yapmanızda bir sakınca yok. Bunları yaparken de içinizden İslam’a ve Yahudilerin başka ölüm programlarına, ya da direkt Yahudilere veya Jehova’ya lanet edebilirsiniz, veya sessiz yapılan herhangi bir meditasyonu yapabilirsiniz. Bu tarz zorunlu eylemlere katılmadan önce Koruma Auranızı güçlü yapmış olursanız, bittikten sonra da derinlemesine bir Aura Temizliği yaparsanız sorun olmaz.

   Bununla birlikte, ailenizin sizin üzerinizde bu konuda baskı kurabilmesi normal değil. Bu durumu düzeltmek isteyebilirsiniz.

   İyi geceler.

  1. Esenlikler,

   Açıkçası renk körü değilim ve güzel bir şey sordunuz, o yüzden sadece sezgilerimi kullanarak birkaç tavsiye verebilirim. Verilen renkleri gerçek dünyada temsil eden objeleri ilham alabilirsiniz. Çoğu renk körü insan bazı renkleri görebilir, görebildiği renklerden yola çıkarak diğer renkleri de hayal edemeseler de ellerinden geldiğince imgelemeye çalışabilirler. Bu kondisyonlarını iyileştirebilirler de elbette, ama bu son derece gelişmiş olacaktır, o yüzden bunu seçenekler arasına eklemedim.

   İyi geceler.

 32. Esenlikler,

  DMT, üzerlik tohumu ve ayahuasca hakkında neler söyleyebilirsiniz? Bunlar saçmalık mı?

  1. Esenlikler,

   Uyuşturucu beyinsizlerin ve aldatılmışların işidir. Gerçek ruhaniyet kişinin kendisi ve evren ve Doğa hakkında bilgi edinmesi, bilgeleşmesi ve aydınlanmasıyla sonuçlanır. Ruhani gelişim süresince farkındalık yükselir, kişisel güç de öyle. Ancak psikoaktif maddeler ve sizin de bahsettiğiniz halüsinojenlerin böyle bir etkisi yoktur. Herhangi bir faydaları yok. İnsana güç vermez, farkındalığını yükseltmez, sadece kafasında Disney çizgi filmleri izlerken koltuğa salyalarını akıtmasını sağlar. İnsanın enerjetik sistemine de ciddi hasarlar vererek insanı zayıflaştırır ve manipülasyona açık tutar; bu tarz maddelere bağlanan kişilerin en sonunda hep gerek maddesel, gerek ruhani açıdan Komünistik ideallerin bezirganlığını yapması rastlantı değildir, düşman bu tarz insanları işe yarar aptallar olarak kullanırlar. Ruhaniyette kısayol yoktur.

   İyi geceler.

 33. Merhabalar benim uzun zaman önce fark ettiğim bir şey vardı ve sizinle paylaşmak istiyorum. 3. Göze ben kendimi bildim bileli sahibim ve aynı zamanda gözümü etrafımdaki insanları görmememe rağmen onların auralarının “ilkel” halini görebilmekteyim. Bu olay meditasyona başladıktan sonra gelişmeye başladı. Bunun bir anlamı var mı yoksa ben sadece bilinçaltımdan dolayı mı bu auraları görüyorum?
  Esenlikler

  1. Esenlikler,

   Herkes 3. Göze “sahiptir”; herkesin ruhunda bu ve diğer yapılar vardır. Ancak elbette neden bahsettiğinizi anladım. Bazı insanlar, doğuştan bazı yeteneklere sahip olabiliyor. Bunun sebepleri arasında bağlı oldukları soy, geçmiş hayatlarında yaptıkları pratiklerin bu hayatlarında da gelişmişlik olarak yansıması, gezegensel etkiler gibi şeyler sayılabilir. Her halükarda güç meditasyonu yaptıkça bu yetenekler yoksa uyanmaya başlar, zaten varsa da gelişmeye devam eder. Dolayısıyla durumunuz şaşırtıcı değil, ilerlemeye devam edin. Şeytan bize zaten doğuştan hakkımız olan yetenekleri uyandırmayı ve kontrol etmeyi öğretir.

   İyi sabahlar.

 34. “Joy of satan” forumlarında meditasyon için ne deniliyor? Mesela meditasyonu istikrarlı bir şekilde devam ettirmek için tanrı çağırmayı siz pek önermiyorsunuz ama belki orda başka fikirler olabilir. Yani sözün özü oralarda üyeliğinizde var diye biliyorum. Mutlaka benim sorduğum soruyu soran olmuştur. “Meditasyonu aksatıyorum napmalıyım?” Gibi.

  1. Esenlikler,

   Tanrılardan destek almayın demiyorum; demek istediğim şey eğer hiçbir şey yapmıyorsanız Tanrıların gökten gelip sihirli değnekle hayatınızdaki her şeyi yoluna koymalarını beklemeyin. Yoksa elbette bir şeye emek gösteriyorsanız ve ciddi anlamda uğraşıyorsanız Tanrılardan o konuda yardım isteyebilirsiniz.

   Forumlara gelince; elbette isterseniz bu sorularınızı orada da sorabilirsiniz. Her Satanist her konuda en ufak detayına kadar aynı düşünüyor diye bir şey yok. Ama Tanrıları çocuk bakıcısı olarak görmemek genel olarak evrensel bir görüştür, bunu da söyleyeyim. “Meditasyonu aksatıyorum, ne yapmalıyım?” diye sorarsanız orada da yoğunlukla alacağınız cevap “Aksatma”dır. Çünkü işin özü bu. Hatta forumlarda tembel insanlara daha da az tolerans gösterildiğini de söyleyebilirim. Günün sonunda olayın ciddiyetini tamamen takdir edip meditasyona oturması gereken sizsiniz.

   İyi sabahlar.

 35. Esenlikler,

  Rüyamda yahudilerin kazanda altın erittiklerini gördüm ve bununla birşey yapıyorlardı. Fakat ne yaptıklarını hatırlamıyorum. Bir anlam ifade ediyor mu yoksa olay sadece bilinçaltından ibaret mi?

  1. Esenlikler,

   Bazen bir rüya sadece bir rüyadır. Daha fazla detay olmadan özel bir anlama sahip olup olmadığını söyleyemeyeceğim, ama normal bir rüyaya benziyor.

   İyi günler.

 36. Hayal kurmada biraz zorlanıyorum. Güneşi hem önümde hem arkamda hayal etmesi zorken hem yukarıma hem aşağıma AYNI ANDA koymak bazen beni yoruyor. Bir güneşi unutuyorum her tarafdan ışınlar gönderemiyorum. Ama her şeye rağmen ne zaman ne gibi etkiler görürüm? Tahmini?

  1. Esenlikler,

   Bu konularda süre vermek oldukça mantıksız; çünkü herkesin pratik yapma süresi, yoğunluğu, başlangıç seviyesi farklıdır. Ama kendinizi çok zorlamayın, o kadar güneşi imgelemekte zorlanıyorsanız önce koyabildiğiniz kadar güneş koyun örneğin, sonra egzersiz bittikten sonra da imgeleme pratiği olması adına daha fazla güneş koymaya çalışarak pratik yapabilirsiniz. Zamanla imgeleme yeteneğiniz güçlenecektir; genel-geçer bir süre veremeyecek olmamla birlikte güç meditasyonlarına devam edip imgelemenizi geliştirmeye de çalışırsanız birkaç hafta içinde sonuç alabileceğinizi söyleyebilirim.

   İyi günler.

 37. Meditasyona başladığımdan beridir kulağımda sık sık çınlamaya başladı neden olabilir biliyormusunuz

  1. Esenlikler,

   Özellikle belirli meditasyonlardan sonra mı çınlıyor, yoksa herhangi bir tanesinden sonra mı? Şahsen yoğun meditasyonlardan sonra (tahminen) astral duyularım canlandığı için ben de ilginç şeyler duyuyorum ve bazen kısa bir süre kulağım çınlayabiliyor, ama bu çınlama hızlı bir şekilde geçiyor. Sizinkisi daha uzun bir şeyse ve rahatsız ediyorsa çözmek lazım tabii.

   İyi günler.

 38. Meditasyonlara başlayacağım zaman ,çok sessiz yerde çınlıyor.Bilmiyorum sırf çınlamayı düşündüm diye şuan bile çınlıyor.Bazenleride bazı ortamlarda çınlıyor

  1. Esenlikler,

   İlginç bir durum. Fiziksel bir durum olmadığına emin olun öncelikle. Onun dışında, fiziksel olarak bir sorun yoksa bu çınlama olayını takmayıp önünüze bakın.

   İyi geceler.

 39. Esenlikler,

  Güç Meditasyonlarına daha önce AT-KA-BM yaptığım halde başlayacağım. Ruhum erken cevap verir mi? Daha doğrusu erken gelişmem mümkün müdür? Önceden pratik yaptığım için. (Sadece gece yapıyordum.)

  Teşekkürler.

  1. Esenlikler,

   Boşluk Meditasyonu hariç saydıklarınız zaten güç meditasyonuna girer. Her halükarda biraz tecrübeniz var, o yüzden ilerlemeniz rahat olacaktır. Neyi ne kadar hissedeceğiniz birçok faktöre bağlı, o yüzden bir şey diyemeyeceğim. Ama en azından 40 günlük programı uygulayanlar, program bitene kadar çok büyük çoğunlukla belli “cevaplar” alıyor. Öyle söyleyeyim.

   İyi geceler.

 40. Aura temizliği yaparken çok ağır başım döndü. Bayılacağımı bile hissettim. Elimden geldiğimce korkmamaya ve devam etmeye çalıştım. Bu kötü bir şey mi

  Onun haricinde koruma aurası yaparken pat diye aile üyelerim içeri girdi. Sonra çıktıklarında yatarak “9 kez nefes al ver” işlemini gücüm yettiğince yaptım. Yatarak yapmam sorun olmuş mudur? Brdahaki meditasyonları yatarak yapsam olmaz mı? Korkuyorum aile üyelerimden

  1. Esenlikler,

   Çok normal değil. Kendinizi zorlamadan egzersiz yapın.

   Yatarak yapmanız sorun değil, sadece uyuyakalmayın. İlle de sıkıntıysa yatağınızda oturarak yapabilirsiniz. Ama yatmak son çare, mümkünse oturun.

   İyi geceler.

 41. Bazen içimden “yanlış mı yaptım? bişeyler hissetmiyorum dahada mı güçlü hayal etmeliyim?” Gibi sorular geçiyor. Bu sorulara odaklanmadan meditasyonlarıma devam etsem bu sorunum belirli bir süre sonra çözülür demi? Ve böyle yapmamda en iyisi demi? Sabır edip devam etmek beklemek?

 42. “İsmini vermek istemediğim grup/topluluk” sizin discord serverinize kendilerince “sızmışlar”. Elbette burda sorun yok çocukluk bu tamamen fakat beni üzen ve endişelendiren nokta şu: “Tanrılardan öğrendiklerimle, sarkaçla kunduzları atcam” gibi yazılar söyledikten sonra yanlış kişileri atmanız. O sızan kişi ise hiç atılmıyor ve ss almaya devam ediyor.

  Bu konuya bir açıklık getirir misiniz?

  1. Esenlikler,

   İsatapar soytarıların herhangi birinin ismini bile anmayacağımız için baştan sona güzel uydurulmuş bir hikaye. Trolleri beslemeyin. Şaklabanlar kendi sirklerinde çürümeye mahkumlardır. Şeytan’ın adını kullanarak pislik ideolojiler yaymaya çalışanlar, cezalarını bulacaklardır. Bize karşı çıkmaya cüret edip hala Şeytan’ın Yüce Adını ağızlarına alan omurgasızlar, bize pislik atmaya veya yıllar önce oradan veya buradan aldıkları ekran görüntülerini yaymaya veya gündeme getirmeye çalışmayı bırakıp kendi kanıtlanamaz, asılsız, dayanaksız iddialarını ve inançlarını kanıtlamaya çalışabilirler.

   İyi geceler.

 43. “Tüm çakralar için bu döndürmeyi yapın,” (çakra döndürme)
  Tek tek üçgenleri hayal edicez aynı anda değil demi?

  1. Esenlikler,

   Çakralara “üçgen”den ziyade piramit şeklinde demek daha uygundur. Evet, tek tek döndürmek daha uygun. Usta olan ister tek tek ,ister hep birlikte yapar.

   İyi geceler.

 44. 1-) Omurilik kısmımda piramid olduğunu düşünüyorum ya ön kısmımda düşünmeme gerek yok demi
  ? Son fotoğrafda orayı da işaretlemişsiniz

  2-) yazı olarak söylediğiniz renkler ve fotoğraftaki renklerden bazıları farklı. Ben yazıda yazılan renkleri yapıyorum herhangi bir yanlışlık yok demi?

  3-)Kırmızı piramidi kalça kısmının biraz aşşağısına mı koyuyoruz yoksa kuyruk sokumunun bitimine mi?

  4-) en son koyu mavipiramidi kafamıza koyuyoruz kuyruk sokumunun dışına çıkmış olmuyor muyuz

  1. Esenlikler,

   1) Pardon, hangi fotoğraf? Bu yazıda görsel yok.
   Ama sorunuzu cevaplayacak olursam; çakraların “içe dönük” piramit/girdap şeklinde ön ve arka uzantıları vardır; bunlar vücudun ön ve sırt kısmında ve çakra hizasındadır. Bunları düşünmek/hissetmek zorunlu değildir, daha ilerilerde yapılabilir.

   2) Tam olarak hangisi farklı? Biraz daha açarsanız daha net cevap verebilirim. Ama genel olarak hem yazılan, hem de görsellerdeki renklerde hiçbir sıkıntı yoktur.

   3) Kuyruk sokumunun bitimi, anüs hizası.

   4) Taç Çakrasından bahsediyorsanız onun rengi mordur. 6. Çakradan bahsediyorsanız evet, o koyu mavi denebilir. Ve evet, bu ikisi omuriliğin ötesinde yer alıyor, ama hiza yine aynı.

   İyi geceler.

 45. Dün tam yogik nefesi bitirdiğimde karnım çok acıdı. Bugün tam yogiği yapmaya çalışırken yine acıdı ben de 1 tekrar ysptım. Karnımın acısı geçene kadar tam yogik yapmamalı mıyım?

  1. Esenlikler,

   Evet, kendinizi zorlamayın. Ancak o kadar hafif bir egzersizden bile genç ve (tahminen) sağlıklı birinin acı çekmesi çok ilginç. Doktora gidip sağlık probleminiz var mı diye baktırabilirsiniz. Belki karnınız civarlarında kas yırtılması gibi bir şey de olabilir.
   Her şeyin başı sağlık. Bu egzersizlerin amacı acı değildir.

   İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir