Kalp Çakrası Hakkında Bilgiler ve Meditasyonu

Referanslar: Joy of Satan’da Kalp Çakrası hakkında bilgiler, Kalp Çakrası meditasyonu, Tam Çakra Meditasyonu sayfası (belli kısımlar), Çakraları “Akord Etme” sayfası. Bu yazıdaki “ben” diliyle kullanılan ifadeler Yüksek Rahibe Maxine’in ağzından, kendi tecrübelerini aktarmasıdır.


Kalp Çakrası Hakkında Bilgiler

[DÖRDÜNCÜ] KALP ÇAKRASI, MERKEZ, KALP ÇAKRASI (ANAHATA)

YERİ: Göğsün merkezi
ELEMENTİ: Ateş/Hava
RENGİ: Yeşil
“TAÇYAPRAK” SAYISI: 12
GEZEGENİ: Merkür
CİNSİYETİ: Nötr/Cinsiyetsiz
GÜNÜ: Çarşamba
METALİ: Cıva
İŞLEVİ: Kalp Çakrası, üst ve alt çakralar için nötr bağlayıcıdır.
İÇSEL HALİ: Hafiflik, astral projeksiyon
NEFES TEKNİĞİ: Dönüşümlü Burun [Güneş/Ay] Nefesi [Anuloma Viloma]
CİNSİYETSİZ OLAN KALP ÇAKRASININ ÇAKRA EŞİ YOKTUR.

Kalp Çakrası Sanskritçe’de “Anahata” olarak bilinir ve ruhun cinsiyetsiz bağlayıcısıdır; üstteki 3 dişil çakrayı alttaki 3 eril çakraya bağlar. Ruhun dolaşım sistemini yönetir. Kalp Çakrası, diğer çakralardan farklı olarak yoni şeklindedir.

“…yedi kule – Şeytan’ın Kuleleri [Ziarah’lar] – 6 tanesi ikizkenar yamuk şeklinde, ve Laleş Dağındaki “merkez” olan bir tanesi de keskin, oluklu bir uca sahip.
— Anton LaVey’den Satanik Ritüeller

Yukarıdaki alıntı da bir alegoridir; bu alegoride de ortadaki diğerlerinden farklı olandır, tıpkı Kalp Çakrasının diğer çakralardan farklı şekilde olması gibi. Kalp Çakrasının da gücü vardır, ancak ruhun en güçlü çakrası olan “666” Güneş Çakrasınınki kadar değildir. Kalp Çakrasının güçleri daha azdır. Bu yüzden düşman ana akım kitaplarında ve umuma açık dogmatik Yeni Çağ kaynaklarında sürekli bu çakranın çığırtkanlığını yapmaktadır. Kendim hayvanları iyileştirme tecrübelerimden gördüğüm şey, iyileştirilmeye çalışılan sevdiğimiz kişiyi göğsümüze tutarken şifa ve iyileşme gücüne sahip Güneş Çakrasının enerjilerinin Kalp Çakrası aracılığıyla çok etkili bir şekilde yönlendirilebildiğidir. Bu tekniğin sadece elleri kullanarak iyileştirme yapmadan çok daha etkili ve güçlü olduğunu keşfettim. Aynı zamanda, astral projeksiyon yapan birçok insan vücutlarını Kalp Çakrasından terk eder.

Kalp Çakrası Meditasyonu

Bu meditasyon en iyi Çarşambaları [Merkür Günleri], Merkür saatleri sırasında yapılır; ancak eğer bütün çakralara meditasyon yaptığınız Tam Çakra Meditasyonunu uyguluyorsanız o zaman istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

 1. Kalp Çakranızı bir YONİ olarak imgeleyin:
 2. Dönüşümlü Burun [Güneş/Ay] Nefesi [Anuloma Viloma]‘ni uygulayın.
 3. Şimdi nefes alın, Kalp Çakranıza odaklanıp hissedin [isterseniz nefes alırken aynı zamanda çakranıza da enerji soluyabilirsiniz] ve her bir nefes vermenizde de seçtiğiniz güç kelimesini seçtiğiniz kadar tekrarla titretin.
 4. Mantra titretmeniz bitince birkaç dakika rahatlayın ve hareketsizce durun, Kalp Çakranıza odaklanıp hissedin.

Bu çakranın mantrası 8 veya katları kadar titretiliyor, nefes egzersizi yukarıdadır. Opsiyonal olarak meditasyon sırasında aşağıdaki Kalp Çakrası mudrasını kullanabilirsiniz:

Kalp Çakrası Mantraları (BİRİNİ SEÇİN)

NEBO [Necronomicon] – Bu titreşim hem yeni, hem de tecrübeli meditasyoncular tarafından kullanılabilir.

“N-N-N-N-N-E-E-E-Y-Y-Y-B-B-B-B-O-O-O-O”

YAM veya YANG [“Geleneksel” mantra] – Taç Çakrasındaki geleneksel mantra kısmında bu mantrayla ilgili nota bakabilirsiniz.

“Y-Y-Y-Y-A-A-A-A-M-M-M-M” veya “Y-Y-Y-Y-A-A-A-A-N-N-N-N-G-G-G-G”

G sesi ağzın arkasında, damağın yumuşak kısmından çıkması gereken bir sestir.

GEBO [Rünik] – Bu titreşim orta ila ileri seviye arasıdır, ama hem yeni hem de tecrübeli meditasyoncular tarafından kullanılabilir.

“G-G-G-G-E-E-E-Y-Y-Y-B-B-B-B-O-O-O-O”

G sesi ağzın arkasında, damağın yumuşak kısmından çıkması gereken bir sestir.

AUM [Sanskritçe] – Bu titreşim gelişmiştir ve oldukça güçlüdür, bunu kullanmaya karar verirseniz dikkatli olun ve en azından biraz tecrübeli olmanız tavsiye edilir.

“A-A-A-A-U-U-U-U-M-M-M-M”
Bu sesin nasıl çıkarılacağına emin değilseniz buradan MP3 ses dosyasına ulaşabilirsiniz.

SHUKRAYA [Gezegensel] – Bu titreşim gelişmiştir ve oldukça güçlüdür, bunu kullanmaya karar verirseniz dikkatli olun ve en azından biraz tecrübeli olmanız tavsiye edilir.

“Ş-Ş-Ş-Ş-U-U-U-U-K-K-K-K-K-R-R-R-A-A-A-A-Y-Y-Y-Y-A-A-A-A”

(Bu sesin nasıl çıkarılacağı zor geliyorsa buradaki ses dosyasında sondan ikinci kelimeyi dinleyebilirsiniz.)

NOT: EĞER BİR OTURUŞTA TAM ÇAKRA MEDİTASYONU YAPIYORSANIZ [YANİ TEK BİR ÇAKRA YERİNE TÜM ÇAKRALARINIZA TEKER TEKER MEDİTASYON YAPIYORSANIZ] O “SEANS” BOYUNCA SEÇTİĞİNİZ GÜÇ KELİMELERİ HER BİR ÇAKRA İÇİN AYNI OLSUN. ÖRNEĞİN RÜNİK TİTREŞİMLERLE BAŞLADIYSANIZ, BU TAM ÇAKRA MEDİTASYONU SEANSINIZDA KALAN TÜM ÇAKRALAR İÇİN DE RÜNİK TİTREŞİMLER KULLANIN.

ÇAKRALAR ANA SAYFASINA GERİ DÖN
TAM ÇAKRA MEDİTASYONU

“Kalp Çakrası Hakkında Bilgiler ve Meditasyonu” hakkında 6 yorum var

 1. merhabalar
  popüler kaynaklarda ve bir çok yerde kalp çakrasının metalı bakır ve gezegeni venüs olarak geçiyordu bu yanlış bir bilgimi?

  1. Esenlikler,

   Ruhani bilginin zamanla nasıl kirlendiğini/bozulduğunu ve bunu kimlerin yaptığını zaten sitede sayısız kere anlattık. Bu yüzden anlayacağınız gibi , evet, yanlış bilgidir.

   İyi günler.

 2. TÇM’de kalp çakrasına mantra titretirken çene kilidini uygulayacak mıyız? Eğer uygulanıyorsa başka hangi çakralara da çene kilidi uygulanıyor?

  1. Esenlikler,

   Çene kilidi genelde omuz çakralarında ve sakral çakrada kullanılıyor. Çoğu zaman kullanılması önerilmeyen bir kilit. Kullanılması gereken yerlere zaten yazıyoruz.

   İyi akşamlar.

   1. Teşekkür ederim, rtr sonrasında temizlenme amaçlı surya titretirken de çene kilidi uygulanmayacak değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir