Çakra Sesleri Üzerine Meditasyon

Bu meditasyon, Joy of Satan’daki Meditating on Chakra Sounds sayfasından çevirilmiştir.

 

Her çakranın kendine özgün çıkardığı bir sesi vardır. Astral işitinizi açmanın işe yarar bir yolu da çakranın kendisine odaklanıp bu sesler üzerine meditasyon yapmaktır.


Kök Çakrası, fiziksel düzlem:
Barındırdığı sesler, yıldırım veya hafif bir tıslamadır. Kırmızı renginde.

Sakral Çakra, astral düzlem:
Okyanusun kükremesi ya da rüzgârın sesi gibidir. Turuncu renginde.

Üçüncü Çakra (Güneş), iradenin düzlemi:
H-h-h-a-a-h-h sesi (sessizce ve kesintisiz bir şekilde yapılan uzun bir nefes veriş gibi) ya da “aum” mantrasının uğultusu/titreşimi gibi. Sarı renginde.

Kalp Çakrası, sezgisel düzlem:
Bir arının vızıltısı gibi (biyoelektrik) ya da bir flütün sesi gibi. Yeşil renkte.

Boğaz Çakrası, zihinsel düzlem:
Azazel bana bir ses gösterdi. En iyi tanımlayabileceğim şekliyle balonun gıcırtısı gibiydi. Uğultu da aynı zamanda kullanılabilir. Mavi renginde.

6. Çakra, ruh düzlemi:
Tahta nefesli çalgıların sesinde. Mavimsi mor (indigo) renginde.

Taç Çakrası, mutluluk düzlemi:
Fısıltı gibi ya da hiç sesi yok- bu çakra duymaktan ziyade biraz daha hissetmeyle alakalıdır. Mor renginde.


Yukarıdaki düzlem ve sesler sadece kişinin başlarken kullanabileceği bir rehber niteliğindedir. İstediğiniz bir çakraya odaklanın ve uyumlu sesi elinizden geldiğince kavramaya çalışın. Bedeniniz boyunca hissetmeye çalışın ve o düzlemin titreşimini yakalayın/özümseyin. Bu meditasyon duruişiti yeteneğinizi açacaktır.

“Çakra Sesleri Üzerine Meditasyon” hakkında 22 yorum var

 1. Esenlikler,
  1- Bu ve bundan önceki yayınladığınız sayfalardaki meditasyonları okul gibi ortamlarda da yapabilir miyiz? Günümün üçte biri okulda geçiyor ve eve gelince yorgun oluyorum.
  2- Sınıfımda bir insan evladı var ve (***. sınıfım) ***. sınıftan beri aynı sınıftayız. Başta arkadaştık fakat sonradan farklı yönlere ayrıldık. İyi bir karaktere sahip değil hatta bir karakteri olup olmadığından emin bile değilim. Yaptığı şeyler başta beni etkilese de sonradan bu konu hakkında düşünmeyi saldım. Fakat şimdi düşünüyorum, onca şey yaptı(ki sadece bana da değil, Satanizm ile tanışmadan önce intihar denemesinde bulundum ve bunu yapmamda kısmen onun da payı vardı) karma denen saçma şeyin gerçek olmadığının farkındayım. Adaletin yerini bulması için kara büyü yapmaya karar verdim. Tereddütlüyüm. 6 aylık Satanizm tecrübem var ve tahminen önceki yaşamlarımda da oldukça ilerlemiştim, 2 ayı çıkaracak olursak 4 aydır ciddi bir çalışma içerisindeyim. Çekindiğim şey büyünün işe yaramayacağı ya da yapacağım herhangi bir hata sonucu bana sekeceği değil. Vicdanen de rahatım. Merak ettiğim şey bunun etik olacağı mı? Olaylara dıştan bakmaya çalıştım, bu konuda yine bir problemim yok. Tek istediğim o kızın da benim yaşadıklarıma benzer şeyleri yaşaması. Düşman olarak ele alacaksam onu öldürmeyi istemiyorum, psikolojik olarak sürünsün. Tanrı/ça’lar bu olaya olumsuz bakmaz umarım.
  İyi Akşamlar

  1. Esenlikler,

   1- Kimseye çaktırmayacaksan ve odaklanabileceğinden eminsen tabii ki yapabilirsin. Tabii güç sözcüklerini titreştirme içerikli şeyleri de yapma, gizliliğimiz önemli.

   2- Eğer intikam amaçlıysa etiktir. Tanrılar durduk yere yapılmadıkça ve kendi adlarına zarar getirecek bir davranış değilse bu tarz ufak şeyleri bulutların tepesinde oturan sakallı dede misali umursamazlar. Bizim dinlerimizden birisi olan Taoizm’in geri ödeme mantığı şöyledir:

   “Bana bir iyilik yaparsan, sana daha iyi bir iyilik yapacağım; ancak bana zarar verirsen, sana öbür yanağımı çevirmeyeceğim. Eğer bana hakaret edersen, sana yumruk atacağım; eğer bana yumruk atarsan, senin kolunu kıracağım; eğer benim kolumu kırarsan, senin bacağını kıracağım; ve eğer benim bacağımı kırarsan, seni tabuta sokacağım.”

   Bu ölçüyle ilerledikçe sorun olmayacaktır.

   İyi geceler.

 2. Merhabalar bu konudan bağımsız bir sorum var son gönderi bu olduğu için buranın altına yazmak istedim

  1.Bir yazınızda Lord Beelzebub’ın Lordumuz Şeytan ile üvey kardeş olduğunu okudum.Babamız Şeytanın anne ve babası kimdir bu konu hakkında bir bilgi var mı? Tanrıların anatomisinde bu nasıl işliyor hamilelik veya gelişim süreci onlarda da doğduktan sonra bir gelişim süreci(çocukluk,ergenlik,yetişkinlik) var mı ? Ve İlk varolduklarında oldukları seviyedeler miydi yoksa biz insanlar gibi gelişim gösterme ihtiyacı durumu onlar için gerekli miydi belirli bir gelişim gösterip şuan ki seviyelerine geldikten sonra mı insanların gelişimine katkıda bulundular eğer öyleyse aynı döngü bizim içinde geçerli olabilir mi insanlar olarak ruhani gelişimde son noktaya geldiğimizde evrenimizde bulunan farklı ırklara rehberlik etmek gibi .
  Teşekkür ederim

  1. Esenlikler,

   Şeytan’ın anne ve babasının kim olduğu bilinmiyor.

   Evet, tabii ki var. Tabii yarı tanrı dediğimiz tanrı ve fanilerin çocukları ya da tanrı ve tanrıçaların çocukları zihinsel olarak normal bir çocuktan daha çabuk gelişecektir. Daha anlayışlı, bilinçli vs. olacaktır. Ayrıca ruhani güçleri de fazla olacaktır ama fiziksel olarak 20 yaşında doğmayacaklardır. Fiziksel gelişim aynı seyrinde devam edecektir.

   Evet, tam da söylediğin gibi. Şeytan, Beelzebul ve tüm tanrılarımız zamanında faniydi. Gelişerek tanrı/tanrıça oldular ve sonra da evrende bulunan diğer türlere yardım ettiler, bizim türümüz gibi. Biz de tanrı olduğumuzda hem kendimiz hem de evrenimiz için çalışacağız. Ki şu an da zaten buna başladık. Meditasyonlar kendimizi, RTR’lar da gezegenimizi iyileştiriyor.

   İyi günler.

    1. Esenlikler,

     Hayır, değiller. Şeytan’ın anne ve babasına dair bilgiler yok, ancak magnum opusu ilk keşfeden ve gerçekleştiren Şeytan, bu yüzden kendisi en güçlüsü. Kardeşi olan Beelzebul da bu yolun ikinci takipçisi olduğu için Şeytan’dan sonra en güçlüsü.

     İyi günler.

     1. O zaman şeytan dünya da doğmadı ? Çünkü evrimi hızlandıran tanrılardı. Bize bilgileri verende onlardı. Yanlış hatırlamıyorsam bir yazıda şeytanın ve demonların farklı bir yerden gelip ırkımıza yardım ettiğini okumuştum. Sanırım P*slam saçmalıklarıyla büyüdüğüm için şeytanın doğup doğurulmadığını sanıyordum daha fazla araştırma yapmam gerek. Kafam biraz karıştı cevap verirseniz mutlu olurum. İyi akşamlar.

     2. Esenlikler,

      Evet, Şeytan buralı değildir. Orion Takımyıldızında bulunan Duat gezegenindendir. Nordik uzaylı ırkındandır.

      İyi akşamlar.

 3. Esenlikler,
  Sitenizi uzun bir zamandır inceliyorum. Bu dine gerçekten ısındım. Fakat bir sorum var. Şeytan’ın çakraları insana verdiğini söylüyorsunuz. Fakat çakralar hayvanlarda da yok mu? Yoksa burada “çakraları verme”nin anlamı “çakraları geliştirecek gücü (yani aklı ve bilgisini) verme” mi?

  1. Esenlikler,

   Çakralar zaten vardı. Şeytan’ın bize verdiği ruhani bilgi ve gelişim, rehberlik.

   İyi günler.

  1. Esenlikler,

   Düşman tarafından bir majisyen. Aiwass’ın çizimlerine bakarsan Gri olduğunu çok iyi şekilde görebilirsin. Ancak çok uzun süre çizimlere bakmamak tavsiye edilmişti. Varlığın enerjisinden etkilenme ihtimali var ve düşman olan bir varlığın enerjisi de pek iyi kaçmaz.

   İyi akşamlar.

   1. Anladım. Özellikle Wiccan ya da Antik Satanist olduğunu söyleyen insanların takip ettiği bir majisyen diye biliyorum öyle görmüştüm. Sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim.

  1. Esenlikler,

   Kısa tanımıyla daha güzel bir dünya olurdu. Uzun tanımıyla suç oranları azalırdı, insanlar daha bilinçli olurdu, bozulmuş aile yapısı tekrardan hem ebeveynler hem de çocuk için güzel bir düzene girerdi, adaletsizlikler azalırdı, saçma ve insanlara zararlı ideolojik sistemler tarihe gömülürdü, sanatta ve bilimde ilerlemeler yaşanırdı, küpe kimse kendini pil etmediği için Yahudi lanetleri olmazdı ve pozitif enerjilerle dolu bir dünyada yaşardık, tanrılarımız bir kez daha yeryüzüne inerdi ve bunlar gibi saymakla bitmeyecek bir sürü güzel şey yaşanırdı.

   İyi geceler.

 4. Biz suan ölduk diyelim ben ss im bu arada adanmami yaptim bi sonraki hayatimizda onceki hayatimizi hatirlicak miyiz nasi yasadigimizi adımızı vs arkadaslarimizi filan yoksa hepsi unutulcak mi

  1. Esenlikler,

   Regresyon yapmadıkça kontrolsüz bir şekilde hatırlayacağını sanmıyorum. Zihnini geliştirdikten, kendini tam anlamıyla kabullendikten sonra eğer önceki hayatın varsa, bu çalışmayı bu hayatında da uygulayabilir ve sonuç alabilirsin.

   İyi geceler.

 5. Esenlikler
  ben indigo rengi diye arattığımda çok mavi bir renk çıkıyor mor neredeyse hiç yok örnek olarak bir indigo rengi verir misiniz ?
  okyanus gürlemesinden kastını dalga sesleri mi ?
  ve duru işit meditasyonunu sitede bulamıyorum sanırım linki fln bozuldu onu yeniler misiniz ?
  ve son olarak jos mainde kolay enerji yönlerdimek için bir arama yaptım ve çakralara enerji solumak yazıyordu beyaz altın renkli enerjilerle o enerjileri soluduğumuzda çakralarımıza o iki rengi karması gibi mı imgeliyecez ? ( örneğin mavi + kırmızı = mor gibi mi )

  1. Esenlikler,

   İnternet üzerinden bulabildiğim en güzel örnek buydu.

   Yani, evet. Şiddetli dalgaların çıkardığı sesleri hayal edin.

   Duruişiti meditasyonları henüz siteye eklenmedi. Bu linkten PDF şeklinde
   indirebilirsin.

   Çakraların rengini değiştirmek pek akıllıca değil. Beyaz-altın enerjiyle parladığını ve enerjiyi yuttuktan sonra kendi rengine büründüğünü imgeliyorum ben.

   İyi günler.

 6. Tam çakra meditasyonu ve bu meditasyonu aynı anda yapmayı deneyebilir miyim?

  Ve belirli korkutucu bir deneyim yaşadıysak ruhani olarak; astral hislerimizi, görmemizi ve duymamızı kısıtlamamız ya da bir çeşit zihinsel bariyer oluşturmamız mümkün mü? Ve diyelim ki bu tarz bir şey oldu. Bundan kurtulmanın en kısa yolu nedir?

  İyi akşamlar.

  1. Esenlikler,

   Evet, deneyebilirsin. Odağını kaybetme yeter.

   Böyle bir şey kontrolsüz bir açıklık olmadıkça yaşanmaz genel olarak (ki bunun da şu anki konumuzla alakası yok, bu yüzden böyle bir şeyin yaşanacağını hiç sanmam). Üçüncü göz popüler bilgilerin aksine yine belirttiğim gibi kontrolsüz bir açıklık yoksa odak olmadan sana astrali göstermez. Yani sen onun için odağını ortaya koymadıysan yaşanacak bir durum değil. İnsanlar genel olarak daha önceki bilgilerinden ötürü bunlardan korkuyorlar ama korkulacak bir durum yok. Hem bizim korunmamızdan ötürü, hem gücümüzden ötürü, hem de bahsettiğim gibi olayların o şekilde işlemeyişinden ötürü.

   Her şeye rağmen oldu da yaşandı diyelim, çakralarını kapatarak dışarıdan bir etki görmez hâle getirirsin geçer biter. Eğer parazit rahatsız ediyorsa da çivit mavisi Satanik alevler ve/veya Vinasa mantrası iş görecektir.

   İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir