Sakral Çakra Hakkında Bilgiler ve Meditasyonu

Referanslar: Joy of Satan’da Sakral Çakra hakkında bilgiler, Sakral Çakra meditasyonu, Tam Çakra Meditasyonu sayfası (belli kısımlar), Çakraları “Akord Etme” sayfası.

Sakral Çakra Hakkında Bilgiler

İKİNCİ ÇAKRA, SAKRAL ÇAKRA (SVADHISTHANA)

YERİ: Kasık kemiğiyle göbek deliğinin tam orta noktasında.
ELEMENTİ: Su
RENGİ: Turuncu
“TAÇYAPRAK” SAYISI: 6
GEZEGENİ: Mars
CİNSİYETİ: Erkek
GÜNÜ: Salı
METALİ: Demir
İŞLEVİ: Cinsellik, zevk, üreme, yaratıcılık, cinsel enerjinin merkezi.
İÇSEL HALİ: Yaratıcı potansiyel.
NEFES TEKNİĞİ: Sakral Nefes [Aşağıda mevcuttur]
SAKRAL ÇAKRANIN DİŞİL EŞİ BOĞAZ ÇAKRASIDIR, HER İKİSİ DE YARATICI GÜÇLER VERİR

Sakral Çakra Sanskritçe’de “Svadhisthana” olarak bilinir ve bu çakra cinsel çakra olarak da bilinir. Sakral Çakra turuncu renklidir ve cinsel şehveti, bununla birlikte cinsel ve üreme organlarını, karnın alt kısmını ve böbrekleri yönetir. Elementi sudur,  metali ise demirdir. Mars gezegeni tarafından yönetilir. Zevki, hazzı, cinselliği ve yaratıcılığı etkiler. Sakral ve Güneş Çakraları seks büyüsü çalışmalarına güç verir. Popüler ana akım bilgilerinde verildiğinin aksine, ikinci (cinsel) çakra ilk granthi’nin bulunduğu yerdir. Granthi’ler, yılanın yükselmesini engelleyen enerji bloklarıdır. Bu çakranın tam gücüyle işlev gösterebilmesi için kişi her tür cinsel takıntı ve kısıtlamalardan tamamen özgür olmalıdır [buna doğadışı baskılamalar da, yine kişinin doğasına ters bir şekilde takıntı yaparak odaklanmalar da dahildir]. Hristiyanlık ve İslam gibi İbrahimi inançların yüzyıllardır cinselliği basılaması ve onların insan cinselliğine mütemadiyen saldırıları, umumi halktan tüm ruhani güç ve bilgileri söküp almak amacıyla Yılanı Kök Çakranın altında atıl bir durumda tutmaya yaradı. Herkesin fiziksel, psikolojik ve duygusal sağlığı için elzem olan orgazm, bu çakrayı tamamen açan ve Kundalini yılanını aktifleştiren şeydir.

Sakral Çakra Meditasyonu

Bu meditasyon en iyi Salıları [Mars Günleri], Mars saatleri sırasında yapılır; ancak eğer bütün çakralara meditasyon yaptığınız Tam Çakra Meditasyonunu uyguluyorsanız o zaman istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

  1. Sakral Çakranızı bir piramit gibi yukarıya dönük [sivri ucu yukarı bakar halde] hizalayın [imgeleyin], tıpkı bu sayfanın yukarısında gördüğünüz gibi.
  2. Sakral Nefes’i uygulayın:
    • Burnunuzdan nefes alın ve Kök Çakranızdan Sakral Çakranıza enerji çekmeye odaklanın; enerjiyi Sakral Çakranıza soluyun ve 6’ya kadar sayarak tutun [Bu süre rahat olduğunuz herhangi bir süreyle değiştirilebilir; zira nefesinizi tutma konusunda kendinizi asla zorlamamalısınız. 4 veya 8’e kadar saymakta da sorun yoktur; önemli olan bütün nefes egzersizi boyunca nefes tutma sürenizin hep aynı olmasıdır].
    • Sonra nefesinizi verin ve havanın ciğerlerinizden eforsuzca çıkıp gitmesine izin verin.
    • Yukarıdaki adımları uygulayınca tek bir tekrar yapmış oluyorsunuz. Birkaç tekrar yapın.
  3. Şimdi nefes alın, Sakral Çakranıza odaklanıp hissedin [isterseniz nefes alırken aynı zamanda çakranıza da enerji soluyabilirsiniz] ve her bir nefes vermenizde de seçtiğiniz güç kelimesini seçtiğiniz kadar tekrarla titretin.
  4. Mantra titretmeniz bitince birkaç dakika rahatlayın ve hareketsizce durun, Sakral Çakranıza odaklanıp hissedin.

Bu çakranın mantrası 8 veya katları kadar titretiliyor, nefes egzersizi yukarıdadır. Opsiyonal olarak meditasyon sırasında aşağıdaki Sakral Çakra mudrasını kullanabilirsiniz:

Sakral Çakra Mantraları (BİRİNİ SEÇİN)

NERGAL [Necronomicon] – Bu titreşim hem yeni, hem de tecrübeli meditasyoncular tarafından kullanılabilir.

“N-N-N-N-E-E-E-E-Y-Y-Y-Y-R-R-R-R-G-G-G-G-A-A-A-A-L-L-L-L-L”

G sesi ağzın arkasında, damağın yumuşak kısmından çıkması gereken bir sestir.

VAM veya VANG [“Geleneksel” mantra] – Taç Çakrasındaki geleneksel mantra kısmında bu mantrayla ilgili nota bakabilirsiniz.

“V-V-V-V-A-A-A-A-M-M-M-M” veya “V-V-V-V-A-A-A-A-N-N-N-N-G-G-G-G”

DAGUR [Rünik] – Bu titreşim orta ila ileri seviye arasıdır, ama hem yeni hem de tecrübeli meditasyoncular tarafından kullanılabilir.

“D-D-D-D-A-A-A-A-G-G-G-G-U-U-U-U-R-R-R-R”

DZ sesleri dilinizin ucunu hafifçe “ısırarak” çıkartılacak. G sesi de ağzın arkasında, damağın yumuşak kısmından çıkması gereken bir sestir.

VAUM [Sanskritçe] – Bu titreşim gelişmiştir ve oldukça güçlüdür, bunu kullanmaya karar verirseniz dikkatli olun ve en azından biraz tecrübeli olmanız tavsiye edilir.

“V-V-V-V-A-A-A-A-U-U-U-U-M-M-M-M”
Bu sesin nasıl çıkarılacağına emin değilseniz buradan MP3 ses dosyasına ulaşabilirsiniz.

BHAUMAYA [Gezegensel] – Bu titreşim gelişmiştir ve oldukça güçlüdür, bunu kullanmaya karar verirseniz dikkatli olun ve en azından biraz tecrübeli olmanız tavsiye edilir.

“B-B-B-B-A-A-A-A-U-U-U-U-M-M-M-M-A-A-A-A-Y-Y-Y-Y-A-A-A-A”

(Bu sesin nasıl çıkarılacağı zor geliyorsa buradaki ses dosyasında sondan ikinci kelimeyi dinleyebilirsiniz.)

NOT: EĞER BİR OTURUŞTA TAM ÇAKRA MEDİTASYONU YAPIYORSANIZ [YANİ TEK BİR ÇAKRA YERİNE TÜM ÇAKRALARINIZA TEKER TEKER MEDİTASYON YAPIYORSANIZ] O “SEANS” BOYUNCA SEÇTİĞİNİZ GÜÇ KELİMELERİ HER BİR ÇAKRA İÇİN AYNI OLSUN. ÖRNEĞİN RÜNİK TİTREŞİMLERLE BAŞLADIYSANIZ, BU TAM ÇAKRA MEDİTASYONU SEANSINIZDA KALAN TÜM ÇAKRALAR İÇİN DE RÜNİK TİTREŞİMLER KULLANIN.

ÇAKRALAR ANA SAYFASINA GERİ DÖN
TAM ÇAKRA MEDİTASYONU

“Sakral Çakra Hakkında Bilgiler ve Meditasyonu” hakkında 2 yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir