Üçüncü Göz Hakkında Bilgiler ve Meditasyonu

Referanslar: Joy of Satan’da Üçüncü Göz hakkında bilgiler, Üçüncü Göz meditasyonu, Tam Çakra Meditasyonu sayfası (belli kısımlar), Çakraları “Akord Etme” sayfası.

Leonardo da Vinci, Kadın Başı [La Scapigliata]

Üçüncü Göz direkt olarak 6. Çakra ve Epifiz Beziyle alakalıdır. Üçüncü Göz kaşların üstünde, alnın ortasında bulunur ve 3. Gözün arkasında, beynin merkezinde bulunan 6. Çakra ve epifiz bezi ile birlikte ruhun psişik merkezidir.
Ortalama insanda 3. Göz, körelmiş ve atıl durumdadır. İnsanlığın yüzyıllardır, enerjinin ihtiyaç duyulduğu yerlere kan gibi dolaşımını sağlayan güç meditasyonundan kesilmesinden ötürü, insan ruhunun birçok kısmı işlev ve faaliyet göstermeyi bırakmıştır. Bu da Hristiyanlık ve İslam gibi İbrahimi inançların başka bir hazin sonucudur.

Üçüncü Göz, 3 düğümden [granthi‘ler] sonuncusunu içerir. Bu düğüm şakakların hizasında, kafanın içinde, Taç Çakrasının da yakınlarında bulunur. Bu düğüm açıldığında ve enerji akışı sağlandığında, Taç Çakrasını açmak çok kolaydır. 3. Göz, astral görüyü yönetir. Üçüncü Göz aracılığıyla, astral imgeler beyine aktarılır. Üçüncü Göz telepatide ve başkalarını etkilemede de önemlidir. Karşı taraf da istekli olduğu zaman, düşünce enerjisinin karşı tarafın Üçüncü Gözüne güçlü bir şekilde yönlendirilmesi gerekir, bu görülmese bile. 3. Göz ona doğru yönlendirilen enerjilere karşı hassastır.

Üçüncü Göz, Altıncı Çakrayla birlikte görme duyusunu, sinüsleri ve deriyi yönetir. Auraları görme, kehanette bulunma [veya başka yerlere Remote Viewing aracılığıyla bakma] ve enerji görme gibi şeyleri Üçüncü Göz ile yaparız. Epifiz bezi ve Altıncı Çakra, 3. Göz’ün arkasında bulunur.

Popüler kaynaklarda bahsedildiğinin aksine, 6. Çakra ile 3. Göz aynı şey değildir. Üçüncü Göz, Altıncı Çakranın önündedir. 6. Çakra ise Ida ve Pingala yılanlarının buluştuğu yerdir. Kundalini yükselirken 6. Çakrayı delip geçtiği zaman, bu 3 düğümün sonuncusunu da açar. Genelde bu olduğu zaman anlık bir ışık parıltısı görülür. Üçüncü Gözü açmak bilinçte önemli bir adımdır. Dagr/Dagaz rünü ve bu rünün 6. Çakra ve 3. Göz ile olan bağlantısı hakkında şunları söyleyebiliriz:

Dagr/Dagaz Rünü, Tarot’un Dünya kartı ile tekabül eder. Dünya kartı, tamamlanmayı temsil eder. 6. Çakrayı açabildiğimiz zaman, 7. [Taç] Çakra eforsuzca açılır. Bu, Ida ve Pingala’nın buluşmasıdır. Dagaz aynı zamanda Ay’ın rünüdür ve Ay da Üçüncü Göz ve Altıncı Çakra’yı temsil eder. Dagr/Dagaz, tamamlanmanın rünüdür. “Bu rün ruhani felsefe taşıyla karşılaştırılabilir. Cinsel simyada, Dagaz bir çalışmanın amacının gerçekleştirildiği, orgazm anını/tepe noktasını temsil eder. Bu rün “simyasal” türde olan her tür çalışma için işe yarardır; bu çalışma uygulama odaklı da olsa, safi bilinç ile alakalı da olsa.”¹

Üçüncü Göz Meditasyonu

Bu meditasyon en iyi Pazartesileri [Ay Günleri], Ay saatleri sırasında yapılır; ancak eğer bütün çakralara meditasyon yaptığınız Tam Çakra Meditasyonunu uyguluyorsanız o zaman istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

 1. Üçüncü Gözünüzü içeriye bakan, geniş tarafı dışarıda kalan bir piramit gibi hizalayın [imgeleyin], tıpkı bu sayfanın yukarısında gördüğünüz gibi.
 2. Opsiyonel: Kumbhaka Ay Nefesi’ni uygulayın [tıklayınız].
 3. Şimdi nefes alın, Üçüncü Gözünüze odaklanıp hissedin [isterseniz nefes alırken aynı zamanda çakranıza da enerji soluyabilirsiniz] ve her bir nefes vermenizde de seçtiğiniz güç kelimesini seçtiğiniz kadar tekrarla titretin.
 4. Mantra titretmeniz bitince birkaç dakika rahatlayın ve hareketsizce durun, Üçüncü Gözünüze odaklanıp hissedin. Bittikten sonra enerji akışını sağlayıp böylece gözü tamamen açmak için üçüncü gözünüz üzerine odaklanmak önemlidir. Bunun için de sadece gözlerinizi kapatıp alnınızın ortasındaki üçüncü göze “bakmanız” yeterli. Ve burada gözler kapalı olsa bile göz kaslarını zorlamamak ve rahatlamak önemlidir.

Bu çakranın mantrası 4 veya katları kadar titretiliyor, nefes egzersizi yukarıdadır, opsiyonel olarak meditasyon sırasında bu Üçüncü Göz mudrasını kullanabilirsiniz:

Üçüncü Göz Mantraları (BİRİNİ SEÇİN)

INANNA [Necronomicon] – Bu titreşim hem yeni, hem de tecrübeli meditasyoncular tarafından kullanılabilir.
“İ-İ-İ-N-N-N-N-A-A-A-A-N-N-N-N-N-N-N-A-A-A-A”

THOH [“Geleneksel” mantra] – Taç Çakrasındaki geleneksel mantra kısmında bu mantrayla ilgili nota bakabilirsiniz.
“TTTTTHHHHH-OOOOOOOOHHHHH”

THOR/DAGAZ [Rünik] – Bu titreşim orta ila ileri seviye arasıdır, ama hem yeni hem de tecrübeli meditasyoncular tarafından kullanılabilir.
“TH-TH-TH-A-A-A-A-U-U-U-U-R-R-R-R” [R’leri vurgulayın]
“TH” sesini tıpkı Thoth mantrasında olduğu gibi dilinizin ucunu üst ve alt dişlerinizle “ısırarak” arı vızıldaması gibi çıkartın.

veya

“D-D-D-D-A-A-A-A-G-G-G-G-A-A-A-A-A-TS-TS-TS-TS”
“D” sesi tıpkı “TH” gibi, ancak biraz daha sert ve bastırarak yapılıyor.
“G” sesi ağzın arkasında, damağın yumuşak kısmından çıkması gereken bir sestir.
Bu sesini nasıl çıkarılacağına emin değilseniz buradan MP3 ses dosyasına ulaşabilirsiniz, ses dosyasındaki ikinci telaffuz.

THAUM [Sanskritçe] – Bu titreşim gelişmiştir ve oldukça güçlüdür, bunu kullanmaya karar verirseniz dikkatli olun ve en azından biraz tecrübeli olmanız tavsiye edilir.
“TH-TH-TH-TH-A-A-A-A-U-U-U-U-M-M-M-M”
Bu sesin nasıl çıkarılacağına emin değilseniz buradan MP3 ses dosyasına ulaşabilirsiniz.

CHANDRAMASE [Gezegensel] – Gezegensel mantraların kökleri de alakalı gezegenin çakrasını uyarmak/güçlendirmek için kullanılabilir, ama genellikle son derece güçlü olduklarından tecrübesiz meditasyoncuların kullanması tavsiye edilmez. Dikkatli ilerleyin.
“ŞŞ-ŞŞ-ŞŞ-AA-NN-NN-DZ-DZ-DZ-R-R-R-A-A-A-M-M-M-A-A-A-S-S-S-E-E-E-Y-Y-Y-Y-Y”
(Bu sesin nasıl çıkarılacağı zor geliyorsa buradaki ses dosyasında sondan ikinci kelimeyi dinleyebilirsiniz.)
Ş sesleri Almanca’daki “Ich” gibi olacak. Ş sesi Türkçe veya İngilizce’deki gibi ağzın ön tarafında, damağın sert kısmıyla değil de arka kısmında, damağın da yumuşak kısmıyla çıkarılacak yani. DZ sesleri de dilinizin ucunu hafifçe “ısırarak” çıkartılacak.

NOT: EĞER BİR OTURUŞTA TAM ÇAKRA MEDİTASYONU YAPIYORSANIZ [YANİ TEK BİR ÇAKRA YERİNE TÜM ÇAKRALARINIZA TEKER TEKER MEDİTASYON YAPIYORSANIZ] O “SEANS” BOYUNCA SEÇTİĞİNİZ GÜÇ KELİMELERİ HER BİR ÇAKRA İÇİN AYNI OLSUN. ÖRNEĞİN RÜNİK TİTREŞİMLERLE BAŞLADIYSANIZ, BU TAM ÇAKRA MEDİTASYONU SEANSINIZDA KALAN TÜM ÇAKRALAR İÇİN DE RÜNİK TİTREŞİMLER KULLANIN.

ÇAKRALAR ANA SAYFASINA GERİ DÖN
TAM ÇAKRA MEDİTASYONU

“Üçüncü Göz Hakkında Bilgiler ve Meditasyonu” hakkında 4 yorum var

 1. 3.göz açıldığında korkkunç şeyler falan görüyormuşuz bazen ne kadar doğru ve geri kapanmıyormuş buna açıklık getirebilir misiniz

  1. Esenlikler,

   Üçüncü Gözü açmanın herhangi bir sakıncası, riski, zararı falan yok. Bu tarz yalanları Sağ Elciler, İslamcılar, kısaca düşmana köle olmuş kişiler, insanları ruhani olgulardan korkutup soğutmak için yayıyor. Bu tarz soysuz şaklabanların yalanlarına inanmayın. Sonuçta düşünün, siz duyularınızı açsanız da, açmasanız da göreceğiniz veya görmeyeceğiniz varlıklar orada. Görmüyorsunuz diye korunuyorsunuz diye bir şey yok; bunu ancak gözleri beyninden büyük devekuşları düşünür. Ruhani gelişim insana sadece fayda sağlayabilir. Üçüncü Gözü ve diğer Çakraları kalıcı olarak açık tutmak için üzerlerine düzenli olarak meditasyon yapılmalıdır, yoksa zamanla zayıflar ve geri kapanırlar. Dolayısıyla istikrarlı bir ruhani gelişim programı çok önemlidir.

   İyi geceler.

   1. 11. Gündeyim ve herhangi bor 3 . Göz alıştırması yapmadığım halde bazenleri anlımda baskı hissediyorum erken tepki vermiş OLABİLİRMİ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir