Üçüncü Göz Hakkında Bilgiler ve Meditasyonu

Referanslar: Joy of Satan’da Üçüncü Göz hakkında bilgiler, Üçüncü Göz meditasyonu, Tam Çakra Meditasyonu sayfası (belli kısımlar), Çakraları “Akord Etme” sayfası.

Leonardo da Vinci, Kadın Başı [La Scapigliata]

Üçüncü Göz direkt olarak 6. Çakra ve Epifiz Beziyle alakalıdır. Üçüncü Göz kaşların üstünde, alnın ortasında bulunur ve 3. Gözün arkasında, beynin merkezinde bulunan 6. Çakra ve epifiz bezi ile birlikte ruhun psişik merkezidir.
Ortalama insanda 3. Göz, körelmiş ve atıl durumdadır. İnsanlığın yüzyıllardır, enerjinin ihtiyaç duyulduğu yerlere kan gibi dolaşımını sağlayan güç meditasyonundan kesilmesinden ötürü, insan ruhunun birçok kısmı işlev ve faaliyet göstermeyi bırakmıştır. Bu da Hristiyanlık ve İslam gibi İbrahimi inançların başka bir hazin sonucudur.

Üçüncü Göz, 3 düğümden [granthi‘ler] sonuncusunu içerir. Bu düğüm şakakların hizasında, kafanın içinde, Taç Çakrasının da yakınlarında bulunur. Bu düğüm açıldığında ve enerji akışı sağlandığında, Taç Çakrasını açmak çok kolaydır. 3. Göz, astral görüyü yönetir. Üçüncü Göz aracılığıyla, astral imgeler beyine aktarılır. Üçüncü Göz telepatide ve başkalarını etkilemede de önemlidir. Karşı taraf da istekli olduğu zaman, düşünce enerjisinin karşı tarafın Üçüncü Gözüne güçlü bir şekilde yönlendirilmesi gerekir, bu görülmese bile. 3. Göz ona doğru yönlendirilen enerjilere karşı hassastır.

Üçüncü Göz, Altıncı Çakrayla birlikte görme duyusunu, sinüsleri ve deriyi yönetir. Auraları görme, kehanette bulunma [veya başka yerlere Remote Viewing aracılığıyla bakma] ve enerji görme gibi şeyleri Üçüncü Göz ile yaparız. Epifiz bezi ve Altıncı Çakra, 3. Göz’ün arkasında bulunur.

Popüler kaynaklarda bahsedildiğinin aksine, 6. Çakra ile 3. Göz aynı şey değildir. Üçüncü Göz, Altıncı Çakranın önündedir. 6. Çakra ise Ida ve Pingala yılanlarının buluştuğu yerdir. Kundalini yükselirken 6. Çakrayı delip geçtiği zaman, bu 3 düğümün sonuncusunu da açar. Genelde bu olduğu zaman anlık bir ışık parıltısı görülür. Üçüncü Gözü açmak bilinçte önemli bir adımdır. Dagr/Dagaz rünü ve bu rünün 6. Çakra ve 3. Göz ile olan bağlantısı hakkında şunları söyleyebiliriz:

Dagr/Dagaz Rünü, Tarot’un Dünya kartı ile tekabül eder. Dünya kartı, tamamlanmayı temsil eder. 6. Çakrayı açabildiğimiz zaman, 7. [Taç] Çakra eforsuzca açılır. Bu, Ida ve Pingala’nın buluşmasıdır. Dagaz aynı zamanda Ay’ın rünüdür ve Ay da Üçüncü Göz ve Altıncı Çakra’yı temsil eder. Dagr/Dagaz, tamamlanmanın rünüdür. “Bu rün ruhani felsefe taşıyla karşılaştırılabilir. Cinsel simyada, Dagaz bir çalışmanın amacının gerçekleştirildiği, orgazm anını/tepe noktasını temsil eder. Bu rün “simyasal” türde olan her tür çalışma için işe yarardır; bu çalışma uygulama odaklı da olsa, safi bilinç ile alakalı da olsa.”¹

Üçüncü Göz Meditasyonu

Bu meditasyon en iyi Pazartesileri [Ay Günleri], Ay saatleri sırasında yapılır; ancak eğer bütün çakralara meditasyon yaptığınız Tam Çakra Meditasyonunu uyguluyorsanız o zaman istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

 1. Üçüncü Gözünüzü içeriye bakan, geniş tarafı dışarıda kalan bir piramit gibi hizalayın [imgeleyin], tıpkı bu sayfanın yukarısında gördüğünüz gibi.
 2. Opsiyonel: Kumbhaka Ay Nefesi’ni uygulayın [tıklayınız].
 3. Şimdi nefes alın, Üçüncü Gözünüze odaklanıp hissedin [isterseniz nefes alırken aynı zamanda çakranıza da enerji soluyabilirsiniz] ve her bir nefes vermenizde de seçtiğiniz güç kelimesini seçtiğiniz kadar tekrarla titretin.
 4. Mantra titretmeniz bitince birkaç dakika rahatlayın ve hareketsizce durun, Üçüncü Gözünüze odaklanıp hissedin. Bittikten sonra enerji akışını sağlayıp böylece gözü tamamen açmak için üçüncü gözünüz üzerine odaklanmak önemlidir. Bunun için de sadece gözlerinizi kapatıp alnınızın ortasındaki üçüncü göze “bakmanız” yeterli. Ve burada gözler kapalı olsa bile göz kaslarını zorlamamak ve rahatlamak önemlidir.

Bu çakranın mantrası 4 veya katları kadar titretiliyor, nefes egzersizi yukarıdadır, opsiyonel olarak meditasyon sırasında bu Üçüncü Göz mudrasını kullanabilirsiniz:

Üçüncü Göz Mantraları (BİRİNİ SEÇİN)

INANNA [Necronomicon] – Bu titreşim hem yeni, hem de tecrübeli meditasyoncular tarafından kullanılabilir.
“İ-İ-İ-N-N-N-N-A-A-A-A-N-N-N-N-N-N-N-A-A-A-A”

THOH [“Geleneksel” mantra] – Taç Çakrasındaki geleneksel mantra kısmında bu mantrayla ilgili nota bakabilirsiniz.
“TTTTTHHHHH-OOOOOOOOHHHHH”

THOR/DAGAZ [Rünik] – Bu titreşim orta ila ileri seviye arasıdır, ama hem yeni hem de tecrübeli meditasyoncular tarafından kullanılabilir.
“TH-TH-TH-A-A-A-A-U-U-U-U-R-R-R-R” [R’leri vurgulayın]
“TH” sesini tıpkı Thoth mantrasında olduğu gibi dilinizin ucunu üst ve alt dişlerinizle “ısırarak” arı vızıldaması gibi çıkartın.

veya

“D-D-D-D-A-A-A-A-G-G-G-G-A-A-A-A-A-TS-TS-TS-TS”
“D” sesi tıpkı “TH” gibi, ancak biraz daha sert ve bastırarak yapılıyor.
“G” sesi ağzın arkasında, damağın yumuşak kısmından çıkması gereken bir sestir.
Bu sesini nasıl çıkarılacağına emin değilseniz buradan MP3 ses dosyasına ulaşabilirsiniz, ses dosyasındaki ikinci telaffuz.

THAUM [Sanskritçe] – Bu titreşim gelişmiştir ve oldukça güçlüdür, bunu kullanmaya karar verirseniz dikkatli olun ve en azından biraz tecrübeli olmanız tavsiye edilir.
“TH-TH-TH-TH-A-A-A-A-U-U-U-U-M-M-M-M”
Bu sesin nasıl çıkarılacağına emin değilseniz buradan MP3 ses dosyasına ulaşabilirsiniz.

CHANDRAMASE [Gezegensel] – Gezegensel mantraların kökleri de alakalı gezegenin çakrasını uyarmak/güçlendirmek için kullanılabilir, ama genellikle son derece güçlü olduklarından tecrübesiz meditasyoncuların kullanması tavsiye edilmez. Dikkatli ilerleyin.
“ŞŞ-ŞŞ-ŞŞ-AA-NN-NN-DZ-DZ-DZ-R-R-R-A-A-A-M-M-M-A-A-A-S-S-S-E-E-E-Y-Y-Y-Y-Y”
(Bu sesin nasıl çıkarılacağı zor geliyorsa buradaki ses dosyasında sondan ikinci kelimeyi dinleyebilirsiniz.)
Ş sesleri Almanca’daki “Ich” gibi olacak. Ş sesi Türkçe veya İngilizce’deki gibi ağzın ön tarafında, damağın sert kısmıyla değil de arka kısmında, damağın da yumuşak kısmıyla çıkarılacak yani. DZ sesleri de dilinizin ucunu hafifçe “ısırarak” çıkartılacak.

NOT: EĞER BİR OTURUŞTA TAM ÇAKRA MEDİTASYONU YAPIYORSANIZ [YANİ TEK BİR ÇAKRA YERİNE TÜM ÇAKRALARINIZA TEKER TEKER MEDİTASYON YAPIYORSANIZ] O “SEANS” BOYUNCA SEÇTİĞİNİZ GÜÇ KELİMELERİ HER BİR ÇAKRA İÇİN AYNI OLSUN. ÖRNEĞİN RÜNİK TİTREŞİMLERLE BAŞLADIYSANIZ, BU TAM ÇAKRA MEDİTASYONU SEANSINIZDA KALAN TÜM ÇAKRALAR İÇİN DE RÜNİK TİTREŞİMLER KULLANIN.

ÇAKRALAR ANA SAYFASINA GERİ DÖN
TAM ÇAKRA MEDİTASYONU

“Üçüncü Göz Hakkında Bilgiler ve Meditasyonu” hakkında 44 yorum var

 1. 3.göz açıldığında korkkunç şeyler falan görüyormuşuz bazen ne kadar doğru ve geri kapanmıyormuş buna açıklık getirebilir misiniz

  1. Esenlikler,

   Üçüncü Gözü açmanın herhangi bir sakıncası, riski, zararı falan yok. Bu tarz yalanları Sağ Elciler, İslamcılar, kısaca düşmana köle olmuş kişiler, insanları ruhani olgulardan korkutup soğutmak için yayıyor. Bu tarz soysuz şaklabanların yalanlarına inanmayın. Sonuçta düşünün, siz duyularınızı açsanız da, açmasanız da göreceğiniz veya görmeyeceğiniz varlıklar orada. Görmüyorsunuz diye korunuyorsunuz diye bir şey yok; bunu ancak gözleri beyninden büyük devekuşları düşünür. Ruhani gelişim insana sadece fayda sağlayabilir. Üçüncü Gözü ve diğer Çakraları kalıcı olarak açık tutmak için üzerlerine düzenli olarak meditasyon yapılmalıdır, yoksa zamanla zayıflar ve geri kapanırlar. Dolayısıyla istikrarlı bir ruhani gelişim programı çok önemlidir.

   İyi geceler.

   1. 11. Gündeyim ve herhangi bor 3 . Göz alıştırması yapmadığım halde bazenleri anlımda baskı hissediyorum erken tepki vermiş OLABİLİRMİ?

     1. Merak ediyorum çakralar veya büyü ile ilgili önerebileceğiniz kitap var mı hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorum

     2. Esenlikler,

      Medyanın çoğunlukla Yahudilerin elinde olduğunu düşünürsek, antik ruhani bilgiler hakkında gerçek, kirletilmemiş bilgiler yayınlayabilecek bir yayınevi veya böyle bilgiler içeren kitaplar bulmak pek olası değildir. Ki zaten çakralar veya büyü hakkında sunulabilecek bilgileri kitaplara sığdıracak kadar büyütmeye gerek yok; sitemizde sunduğumuz bilgiler de kişiye hem teorik, hem pratik açıdan son derece bütünsel bir anlayış sunmaya yetecektir. Konu kadim Gerçekler olunca İnternet çok daha özgür ve dolayısıyla potansiyel olarak güvenilir bir kaynak oluyor, bizden söylemesi.

      İyi sabahlar.

     3. Yaklaşık olarak 9 gündür göz meditasyonu yapıyorum fakat 3.gözümden ziyade(hissediyorum fakat bu dediğime göre az) biraz daha solunda gözümü kapattığımda birşey yukarı aşağı doğru hareket ediyor gibi hissediyorum ve meditasyon yaparken burnumun üzerinde birşey varmış gibi hissediyorum bazenleri sırf yav ben yahudi miyim? neden doğru dürüst bir tepki vermiyorlar diye düşünmeden edemiyorum.

     4. Esenlikler,

      Bunun Yahudilikle hiçbir ilgisi yok, sadece yaptığınız meditasyonlar Üçüncü Gözünüz dışında bunun çevresindeki enerji noktalarını da uyarıyordur. Siz odağınızı Üçüncü Gözünüzde tuttuğunuz sürece böyle elektriklenmeler, seyirmeler ve benzeri şeylerin önemi yoktur, devam edin.

      İyi geceler.

 2. 40 günlük meditasyonu bitirdim. Demonla iletisim kurabilmem icin 1 ay boyunca günde 1 saat THAUM titretirsem iletisim kurabilir miyim yani varlığını görür/hisseder miyim? Birde ritüelde okumam için Sanskritçe,Latince dua biliyor musunuz? Daha önce latince sözler söylediğimde mum alevleri titremişti kapalı alanda olmama rağmen. Ritüele hazırlanırken birkaç sayfa kuranı yakıp küllerini etrafa serpersem bir etkisi olur mu?

  1. Esenlikler,

   Kendinizi zorlamayın. 40 günlük programı yeni bitirdiyseniz zaten günlük meditasyonunuzun tamamı 1 saati geçmiyordur. Bunun üzerine bir anda pratiğinizi iki katından fazlaya çıkarmak gerçekten devreleri yakmanıza sebep olur. Tıpkı spora başlayınca bir anda 200 kiloluk ağırlığın altına girmenin kişiyi daha fazla ve hızlı geliştirmeyeceği, hatta sakatlayacağı gibi ruhaniyet için de aynı şey geçerlidir.
   6. Çakranıza ve 3. Gözünüze daha fazla yoğunlaşabilirsiniz, ama bu başlangıç seviyesinde 1 saat gibi uçuk bir oranda olmamalı. İsterseniz günde fazladan 5-10 dakika çalışabilirsiniz; bu bile düzinelerce veya hatta 100’e yakın titreşim demek. Uzun vadede ciddi fark yaratır, aynı zamanda da enerji bedeninizi zorlamaz. Ve tavsiyem dengeli gelişmeniz; diğer çakralar da gerek psişik iletişim, gerekse de genel ruhani sağlık ve işlev için çok önemlidir. Ruhani duyuları tamamen açmak uzun bir süreçtir, bir ayda istikrarlı pratiklerle belirgin bir fark hissedilebilecek olmasına rağmen 0’dan 100’e 1 ayda gelmek mümkün değildir. Sabırlı olun ve sebat edin, kolay çıkış yolları aramayın. Aramanıza gerek de yok zaten. Ruhaniyet bir yolculuk ve her durakta görecek güzel manzaralar, koklayacak çiçekler var.

   Kelimenin tam anlamıyla “sihirli kelimeler” yoktur. Yani algılarınız tamamen kapalı, ama sizi bir anda her şeyi görür/duyar/bilir kılacak sihirli bir kelime dizisi mevcut değildir. Ruhaniyet kademe kademe ve doğaldır, o yüzden her şey uygun bir hızda ilerler. Acele etmeyin, kimseyle yarış halinde değilsiniz. Ve eklemem gerekiyor ki Latince’yi oldukça az kullanırız; Satanik Ritüel dışında pek bir durumda kullanıldığını görmedim. Sanskritçe ve benzeri diller kadar kadim ve ruhani, dolayısıyla da güçlü değildir. Bu yüzden mantralarımız genellikle kadim diller üzerine kurulu ve Latince bir mantra yok denebilir.

   Son olarak, Kur’an yakmak gereksiz bir hareket, ve unutmayın ki bir şeyi yakmak onun içerğini astrale taşır ve bir nevi “damgalar”. O yüzden Kur’an yakmak akıllıca bir fikir olmayacaktır. Bir de ne gerek var? Kur’an ve İslam dış kapının dış mandalı gibi bir şey. İslam gelmeden yüzlerce sene önce Hristiyanlık dünyaya kan kusturuyordu, ondan önce de Musevilik vardı. İlle de kaynağa gidecekseniz ritüelde RTR yapın. Bu hem işe yarar, hem faydalı, hem de onurlu bir hareket olacaktır. Tavsiyem ritüelin başında değil, sonlarında RTR yapmanız. Böyle yaparsanız ritüel bittikten sonra da temizlenmeniz gerekiyor elbette. RTR hem ruhani olarak faydalıdır ve duyuları açar, hem de Tanrılara ciddiyetinizi ve samimiyetinizi olabilecek en onurlu şekillerden birinde gösterir. Tanrılara o kadar kısa sürede daha büyük bir jest, ırkınıza daha büyük bir hizmet düşünmek zor.

   İyi geceler.

   1. Yani ritüeli bitirdikten sonradan kastınız nedir? Ortalama kaç dakika/saat demonun ismini söylemem gerekiyor? Minimum kaç dakika tutmalıyım? Rtr yaptıktan sonra nasıl temizleneceğim? Birde enerji aldıklarını öğrendim. Jest olarak enerji göndermek istiyorum böylelikle dikkatini çekebilirim. Demonlara enerji verme konusunda yazı yazacak mısınız? Yazmayacaksanız bana bir ön bilgilendirme yaparsanız müteşekkir olurum.

    1. Esenlikler,

     Yani ritüeli kapatıp, kalkıp eşyalarınızı kaldırdıktan sonra örneğin.
     Demon’ların isimlerini saatlerce söylemeye gerek yoktur; Onların özelliklerini varlığımızda güçlendirmek için isimlerini mantra şeklinde titretecekseniz bile (ki bunu yapmıyorsunuz) saatlerce yapmak mantıksızdır. Bu isim söyleme olayını en fazla birkaç dakika, bir şeyler hissedene kadar sürdürmeniz yeterlidir.

     RTR yaptıktan sonra nasıl temizleneceğinizi lütfen kendiniz okuyun. Bu sayfayı okumadan RTR’lara başlamanız mantıklı olmayacaktır zaten.

     Tanrıların “””enerji almasına””” gelince; eğer sunmazsanız sizden aldıkları bir şey yok. Bu konuda yazı yazmaya gerek yok, oldukça kısa bir şey. İçinizden gelip de Tanrıların Kendi hedefleri ve savaş için kullanmaları amacıyla Onlara enerji vermek isterseniz önce enerji yükseltin, sonra da bunu toplayıp Taç Çakranızdan dışarı (çünkü Taç Çakraıs aynı zamanda baca görevi görür) çıkarın veya bunu yapacak seviyede değilseniz Koruyucu Demon’ınızdan, yükselttiğiniz fazladan enerjileri almalarını rica edin. Bu da Satanik bir hizmettir. Ama unutmayın ki bu RTR yapmak kadar büyük bir önceliğe sahip değildir, RTR yapmak daha da büyük bir hizmettir.

     İyi geceler.

 3. Merhaba üçüçüncü gözün oldu noktada ilk once meditasyon yapdimda kafamda migren gibi arilae hiss etim sonra da zamanla 3 gözün olduqu noktada basin bir oynaşma yani orda bi şey varmiş gibi hiss ediyom, şimdi Ben taç çakra meditasyonuna geçe bilirmiyim? Ayrica kardeş sana bir sorum olacak kendin 3 gözü ne kadar zamana aktif etin(bunu sormamda açac kendimi motive etmem) Sana iyi günler.

  1. Esenlikler,

   Baş ağrıları, titreşimler, karıncalanmalar normaldir. Diğer çakralara geçebilirsiniz.

   Ve Üçüncü Gözü de, diğer çakraları da tamamen açmak zaman alır. Aylar veya bazı durumlarda birkaç yıl sürebilir. Ama burada tamamen açmaktan bahsediyorum. Bu noktaya gelene kadar da kademe kademe, seviye seviye ilerliyorsunuz zaten. Pratik yaptığınız her gün boyunca. O yüzden motivasyonunuzu kaybetmeyin ve ilerlediğinizi bilin.

   İyi geceler.

 4. Merhaba güzel kardeşim özür dilerim umarim seni rahatsiz etmiyom. Siteden okudum ve şu soruya cevab tapamadin. Tanrilar la görüşmede 6ıncı çakra 3 göz gibi. Kök çakra gibi leri tamamen açik olmalımı? 2.Kareşim yakişiklilık ve Karizma ve özgüven için büyü varmı burda yani Ben bulamadim güzel kardeşim varsa Linkin buraya koyarmisin Kusra bakma seni rahatsiz etim. İyi günler

  1. Esenlikler,

   Tanrılarla görüşmede bütün çakralar (ve özellikle üstteki çakralar) olabildiğince açık olursa tabii ki daha iyidir, o yüzden günlük çakra meditasyonu gereklidir zaten.

   Evet, dediğiniz konular için büyü vardır. Durumunuz ne bilmiyorum ama Kabalistik Kareleri herkese öneririm. Hem takip etmesi kolay, hem de güçlüdür. Sitemizde var. Dediğiniz konular için Güneş Karesi (belki yakışıklılık/albeni için Venüs) işinizi görecektir.

   İyi geceler.

 5. Esenlikler,
  Üçüncü gözümü açarken ağrıyı hissettim ve bir şeyler görmeye de başlamıştım ama ben bir süre enerjiyi hissedemediğim için meditasyonlarımı yapamadım. Şu an tekrar düzenli yapmaya başladım, dört gün art arda üçüncü göz ve altıncı çakra açma çalışmaları yapmıştım ama ne ağrı hissettim ne de bir şey görebildim hiçbir şey hissedemedim sebebi var mı ve sabırlı bir şekilde çalışmayla tekrar aktif hale getirebilir miyim?

  1. Esenlikler,

   Çakraları yeni yeni açarken gelen ağrılar genelde uzun zamandan beri ilk defa aktif olarak çalıştıkları içindir. Sonrasında büyük ağrılar olmaması normal. Zamanla daha çok meditasyon yapmanızla beraber daha net ve yoğun hissedeceksiniz.

   İyi akşamlar.

 6. ben meditasyonlara başlamak istiyorum ama hangi sırayla başlayacağımi bilmiyorum. bir sürü meditasyon var, sizce önce hangisinden başlamalıyım?

 7. 3. gözün dışa bakan kısmı normal çakralar gibi piramitin altı yani kare mi yoksa göresel de olan daire mi ?

  1. Esenlikler,

   İkisi de demek daha doğru olur. Çakra yapısı diğer çakralar gibidir. Lakin göz işlevini gösterirken bir nokta olarak başlıyor. Zamanla meditasyon yapmanızla beraber 3. göz daha düzgün bir yapıya sahip olacaktır.

   İyi geceler.

    1. Esenlikler,

     3. göz meditasyonu sırasında nokta şeklini, epifiz bezi meditasyonu sırasında ise piramit şeklini daha verimli buluyorum.

     İsterseniz ikisini de deneyerek kendiniz karar verebilirsiniz.

     İyi günler.

     1. Esenlikler,

      Epifiz bezi piramit şeklinde değildir. Bir küre şeklindedir. Meditasyon sayfasında örnekleri görülebilir veya internette bakarak örnek foto bulabilirsiniz.

      İyi günler.

 8. Esenlikler. Sadece 3. Göze odaklanmak ve gözlerimiz tamamen kapalıyken çevreyi görmek mümkün mü?

  1. Esenlikler,

   Yeterince gelişince, etrafınızdaki enerjileri görerek mümkün. Bunlar da bir duyudur. Eğer duyu aktarımı da geliştirirseniz, gözünüz kapalı iken bile açıkmış gibi görmeniz mümkün.

   İyi günler.

   1. Esenlikler. Peki rüyalarda kontrolsüz bir şekilde geleceği gören kişi(değişiklikleri, kazaları, hastalıkları ve olayları vb. olmadan önce görebiliyor). Bu kişi kontrollü bir şekilde geleceği görmekte uzmanlaşmak istiyorsa rüyalarda görme konusunda mı kendini geliştirmeli yoksa farklı kehanet yöntemlerine mi ilgi göstermeli?

    1. Esenlikler,

     Sürekli uyumak çok pratik olmayacaktır. Diğer yöntemlerde gelişmek daha verimli.

     Genel kehanet kabiliyeti arttıkça, rüyaların da etkisinin artacağını hatırlatmakta da yarar var. Özel olarak çalışmanıza pek gerek yoktur.

     İyi akşamlar.

  1. Esenlikler,

   “İlk katman” derken bahsettiğinizi bilmiyorum ama 3. gözü açmak bazıları için yıllar bile sürebilir. Açtıktan sonrada güçlendirmeye devam etmek gerektiğini hatırlatmak isterim. O yüzden kafada belli bir süre düşünmek sorun yaratabilir.

   İyi akşamlar.

   1. Yani ben tamamen acmaktan bahsetmiyorum ilk acma asamasindan bahsediyorum duydugum kadariyla cok uzun surmuyormus ama sizin yillar demeniz beni sasirtti biraz

    1. Esenlikler,

     Ekstrem durumlarda yıllar alabiliyor. Normal bir insan için birkaç gün ile 1 ay arası bir süredir.

     “İlk aşama” diye bir durum tam bulunmuyor. Bunun için özel bir ölçme ve sınıflandırma sistemi yok.

     İyi geceler.

  1. Esenlikler,

   Bazıları ilk seferlerde hissedemiyor. Yumuşak bir şekilde görünen şekilde bastırın. Enerji siz hissedemeseniz bile akıyor. Zamanla hissedeceksiniz.

   İyi günler.

 9. Esenlikler,

  Bugün 16. gündeyim fakat diğer günlere baktım hep diğer çakralar hiç 3.göz yok. Ve ben daha 3.gözümü açtığımı sanmıyorum. Normal bir şekilde devam mı edeyim yoksa artı olarak her gün 3.göz meditasyonu yapmaya devam mı edeyim ya da başka bir şey mi yapmalıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir