Taç Çakrası Hakkında Bilgiler ve Meditasyonu

Referanslar: Joy of Satan’da Taç Çakrası hakkında bilgiler, Taç Çakrası meditasyonu, Tam Çakra Meditasyonu sayfası (belli kısımlar), Çakraları “Akord Etme” sayfası.


Taç Çakrası Hakkında Bilgiler

[YEDİNCİ] TAÇ ÇAKRASI, (SAHASRARA), TANRISALLIĞIN TAHTI, BİN YAPRAKLI LOTUS

YERİ: Kafanın tepesi
ELEMENTİ: Su
RENGİ: Eflatun
“TAÇYAPRAK” SAYISI: Bin Taçyapraklı Lotus
GEZEGENİ: Jüpiter
CİNSİYETİ: Dişi
GÜNÜ: Perşembe
METALİ: Kalay
İŞLEVİ: Aydınlanma
İÇSEL HALİ: Mutluluk, sezgi, psişik duyu ve iletişim [6. Çakrayla birlikte]
NEFES TEKNİĞİ: [Yok]
TAÇ ÇAKRASININ ERİL EŞİ İLK ÇAKRA OLAN KÖK ÇAKRASIDIR.

Taç Çakrası aynı zamanda “bin taçyapraklı lotus” olarak bilinir. Lotus, zambak (“lily“) olarak da bilinir. Lily = “Lilith” Her bir Demon’ın gerçek, yaşayan bir canlı olmasına ek olarak, her Demon’ın Kendine ait bir ruhani mesajı da vardır. Lilith Annemiz, Taç Çakrasını yönetir. Şeytan Kök Çakrasını yönetir. Kök ve Taç Çakraları, birlikte çalışan eril ve dişil bir eştir.

Sanskritçe’de “Sahasrara” olarak bilinen Taç Çakrası, kafanın tam tepesinde yer alır. Mor renklidir ve beyni, hipofiz bezini ve sinir sistemini yönetir. Alegorik olarak sembolü, bin taçyapraklı lotustur. Bu sembol Eski Mısır’a kadar gitmektedir. 7. Çakra tamamen aktifleştirilip açıldığı zaman, çok güçlü mutluluk hallerine sebep olur. Demon’lar, Yüksek Rahibe Maxine’i bu çakranın su elementi tarafından yönetildiği yönünde bilgi vermiştir. Bu çakra tüm psişik duyuları yönetir ve telepatik iletişimlerde elzemdir. Bu çakra, popüler öğretilerin aksine üçüncü granthi‘yi taşıyan çakradır, ki genellikle Yılan’ın kırıp geçmesi en zor engel de budur. Bu çakra tıkanık olduğu zaman kişi sıklıkla bu çakranın etrafında karıncalanma hissi gibi hisler yaşar, zira yılan enerjisi yapması gerektiği gibi bu çakranın içinden geçmek yerine etrafından dolaşmaktadır.

Taç Çakrası Meditasyonu

Bu meditasyon en iyi Perşembeleri [Jüpiter Günleri], Jüpiter saatleri sırasında yapılır; ancak eğer bütün çakralara meditasyon yaptığınız Tam Çakra Meditasyonunu uyguluyorsanız o zaman istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

 1. Taç Çakranızı ters dönmüş bir piramit gibi aşağıya dönük [sivri ucu aşağı bakar halde] hizalayın [imgeleyin], tıpkı bu sayfanın yukarısında gördüğünüz gibi.
 2. Şimdi nefes alın, Taç  Çakranıza odaklanıp hissedin [isterseniz nefes alırken aynı zamanda çakranıza da enerji soluyabilirsiniz] ve her bir nefes vermenizde de seçtiğiniz güç kelimesini seçtiğiniz kadar tekrarla titretin.
 3. Mantra titretmeniz bitince birkaç dakika rahatlayın ve hareketsizce durun, Taç Çakranıza odaklanıp hissedin.

Bu çakranın nefes egzersizi yoktur, mantrası 4 veya katları kadar titretiliyor (Sanskritçe mantra olarak, Taç Çakrasını ilk kez açarken yaptığınız gibi MAUM’un yanında BBBBB mantrası da kullanılacaksa sırasıyla BBBBB ve MAUM’un sırasıyla 7 ve 6 kez veya katları kadar titretilmesi uygundur.). Opsiyonal olarak meditasyon sırasında aşağıdaki Taç Çakrası mudrasını kullanabilirsiniz:

Taç Çakrası Mantraları (BİRİNİ SEÇİN)

MARDUK [Necronomicon] – Bu titreşim hem yeni, hem de tecrübeli meditasyoncular tarafından kullanılabilir.

“M-M-M-M-M-M-A-A-A-A-A-R-R-R-R-DZ-DZ-DZ-DZ-U-U-U-U-U-K-K-K-K” [R’leri vurgulayın]
D sesini çıkarırken dilinizin ucunu üst ve alt dişlerinizin arasında sıkıştırın. Arı vızıldaması gibi bir ses çıkacak. Thoth’taki TH gibi, ama biraz daha vurgulanan bir ses.

ING [Rünik] – Bu titreşim orta ila ileri seviye arasıdır, ama hem yeni hem de tecrübeli meditasyoncular tarafından kullanılabilir.

“İ-İ-İ-İ-İ-İ-N-N-N-N-N-N-G-G-G-G-G-G” – G sesini boğazınızda ve ağzınızın iç kısımlarında çıkarmaya ve hissetmeye çalışın. G sesi ağzın arkasında, damağın yumuşak kısmından çıkması gereken bir sestir.

MAUM [Sanskritçe] – Bu titreşim gelişmiştir ve oldukça güçlüdür, bunu kullanmaya karar verirseniz dikkatli olun ve en azından biraz tecrübeli olmanız tavsiye edilir.

“M-M-M-M-M-M-A-A-A-A-A-A-A-A-U-U-U-U-U-U-U-M-M-M-M-M-M-M”
NOT: MAUM mantrası ile birlikte, 40 günlük programda olduğu gibi BBBBB titreşimini de kullanabilirsiniz. Böyle bir durumda tavsiye ettiğimiz tekrar sayısı 7 (veya katları kadar) BBBBB, 6 (veya katları kadar) da MAUM’dur. Bu seslerin nasıl çıkarılacağına emin değilseniz MAUM ve BBBBB titreşimlerinin MP3 ses dosyalarına da linki sunduk.

AUM/OM [“Geleneksel” mantra]
(Çoğu kaynakta 6. Çakra ile Taç Çakrasının mantraları karışık verilmiştir. Bazı kaynaklarda Taç Çakrası için direkt mantra bile verilmiyor, bazılarında Taç için verilenlerle aynı mantralar 6. Çakra için de veriliyor. Tabii hepsi bilgi kirliliğinin eseri ve bunları takmanıza gerek yok.)
Not: Bu “geleneksel” mantralar genellikle oldukça sulandırılmış ve zayıftır, ama eğer kişi kendi gücüne gerçekten hiç güvenmiyorsa ve biyoelektriği/kişisel enerjisi çok düşükse ilk bunlarla başlayıp sonuç almaya çalışabilir. Ama kuvvetle muhtemeldir ki nüfusun çok büyük bir çoğunluğu hayatında meditasyon yapmamış olsa bile Rünik, hatta genelde de Sanskritçe mantraları da güvenle kullanabilir. Ancak kaldırılamayacak ve rahatsız edecek miktarda enerji ortaya çıkarsa ve bu birkaç gün/en fazla 1-2 hafta içinde rahatlıkla kontrol edilebilecek kadar alışılmazsa daha zayıf olan bu mantra, enerji sisteminiz alışana kadar bir süre kullanılabilir. OM’unsa hiçbir özel gücü yoktur, buraya sadece bu mantranın da sulandırılmış ve güçsüz olduğunu belirtmek için ekliyoruz, kullanılmamalıdır.

“A-A-A-A-A-A-A-A-U-U-U-U-U-U-U-U-M-M-M-M-M”

GURUAVE [Gezegensel] – Gezegensel mantraların kökleri de alakalı gezegenin çakrasını uyarmak/güçlendirmek için kullanılabilir, ama genellikle son derece güçlü olduklarından tecrübesiz meditasyoncuların kullanması tavsiye edilmez. Dikkatli ilerleyin.

“GG-UU-RRR-UU-AA-VV-EY-YY” (Bu sesin nasıl çıkarılacağı zor geliyorsa buradaki ses dosyasında sondan ikinci kelimeyi dinleyebilirsiniz.)

G sesi ağzın arkasında, damağın yumuşak kısmından çıkması gereken bir sestir.

NOT: EĞER BİR OTURUŞTA TAM ÇAKRA MEDİTASYONU YAPIYORSANIZ [YANİ TEK BİR ÇAKRA YERİNE TÜM ÇAKRALARINIZA TEKER TEKER MEDİTASYON YAPIYORSANIZ] O “SEANS” BOYUNCA SEÇTİĞİNİZ GÜÇ KELİMELERİ HER BİR ÇAKRA İÇİN AYNI OLSUN. ÖRNEĞİN RÜNİK TİTREŞİMLERLE BAŞLADIYSANIZ, BU TAM ÇAKRA MEDİTASYONU SEANSINIZDA KALAN TÜM ÇAKRALAR İÇİN DE RÜNİK TİTREŞİMLER KULLANIN.

ÇAKRALAR ANA SAYFASINA GERİ DÖN
TAM ÇAKRA MEDİTASYONU

 

“Taç Çakrası Hakkında Bilgiler ve Meditasyonu” hakkında 4 yorum var

 1. Esenlikler. Taç çakrasının fotosu, Çakra hizlamada olan foto ile aynı değil. Hangisini tercih etmeliyiz.

  1. Esenlikler,

   Galiba Çakra Hizalama sayfasındaki şu görselden bahsediyorsunuz.

   null

   Çünkü diğerlerinde herhangi bir çelişki yok. Aslında burada da yok. Bana sorarsanız sadece her iki çakranın şeklini de aynı anda kafaya düzgünce sığdıramadıkları için biraz dışarı çıkarmışlar. Ama normalde Taç Çakrası kafanın dışında, üzerinde değildir, tepe noktasındadır. O yüzden öyle imgeleyin, zaten öyle hissedeceksiniz de.

   İyi günler.

 2. ”ING” eril bir rün iken neden taç çakrasında kullanıyoruz? Björk rünü titretmemiz daha mantıklı değil mi?
  Yani dişiye eril erile dişil mi olmalı? Kök çakrada bu böyle değildi? Yoksa olay bundan tamamilen bağımsız mı?

  1. Dediğiniz gibi bir mantıkla kullanılmıyor rünler, biraz yanlış anlamışsınız. Örneğin eril çakralar için dişil rünler titretilir veya tam tersi gibi bir durum yok, daha çok titretilen rünün frekansının o çakrayı ne kadar aktive ettiğiyle ve uyardığıyla alakalı ve bu aynı “cinsiyet” yapısında olan rünlerle olacak diye bir kaide yok. Diğer türlü sizin de dediğiniz gibi alakasız olurdu, fakat tamamen bağımsız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir