Güneş Çakrası Hakkında Bilgiler ve Meditasyonu

Referanslar: Joy of Satan’da Güneş Çakrası hakkında bilgiler, Güneş Çakrası meditasyonu, Tam Çakra Meditasyonu sayfası (belli kısımlar), Çakraları “Akord Etme” sayfası.


Güneş Çakrası Hakkında Bilgiler

ÜÇÜNCÜ ÇAKRA, GÜNEŞ ÇAKRASI (MANIPURA)

YERİ: Göbek deliğinin biraz üstünde, solar pleksusun yakınlarında
ELEMENTİ: Ateş
RENGİ: Beyaz-Altın [Güneş gibi pasparlak]
“TAÇYAPRAK” SAYISI: 10
GEZEGENİ: Güneş
CİNSİYETİ: Erkek
GÜNÜ: Pazar
METALİ: Altın
İŞLEVİ: Bu çakra ruhun dinamosudur; irade, güç, yönetme
İÇSEL HALİ: İrade, zamanlama. Bu çakra, Lucifer’ın Kâsesi’dir.
NEFES TEKNİĞİ: Ateş Nefesi [Kapalabhati]
GÜNEŞ ÇAKRASININ DİŞİL EŞİ, EPİFİZ BEZİNİ DE İÇEREN 6. AJNA ÇAKRASIDIR.

Güneş Çakrası, en önemli çakradır. Sanskritçe’de “Manipura” olarak bilinir. Bu iradenin çakrasıdır ve en önemlisi de epifiz bezi tarafından salgılanan hayat iksirini tutan ve taşıyan Lucifer’ın Kâsesi’dir. Ruhun iyileştirici gücünün geldiği yer burasıdır. Sindirim sistemini, mideyi, pankreası ve kasları yönetir. Güneş Çakrası altın renklidir ve Güneş tarafından yönetilir. Elementi ateştir, metali ise altındır. Büyü/cadılık çalışmalarında kişinin çalışmaya iradesini “damgalamak” için kullandığı çakra budur. Güneş Çakrası ruhun enerji merkezidir, dinamosudur. Sembolü Swastika’dır.

Güneş Çakrası Meditasyonu

Bu meditasyon en iyi Pazarları [Güneş Günleri], Güneş saatleri sırasında yapılır; ancak eğer bütün çakralara meditasyon yaptığınız Tam Çakra Meditasyonunu uyguluyorsanız o zaman istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

 1. Güneş Çakranızı ters dönmüş bir piramit gibi aşağıya dönük [sivri ucu aşağı bakar halde] hizalayın [imgeleyin], tıpkı bu sayfanın yukarısında gördüğünüz gibi [Bu en önemi çakra, epifiz bezinin ölümsüzlük bahşeden nektarını tutmaya yarayan bir “kupa”dır].
 2. Yogik [Kapalabhati] Ateş Nefesi’ni uygulayın [tıklayınız].
 3. Şimdi nefes alın, Güneş Çakranıza odaklanıp hissedin [isterseniz nefes alırken aynı zamanda çakranıza da enerji soluyabilirsiniz] ve her bir nefes vermenizde de seçtiğiniz güç kelimesini seçtiğiniz kadar tekrarla titretin.
 4. Mantra titretmeniz bitince birkaç dakika rahatlayın ve hareketsizce durun, Güneş Çakranıza odaklanıp hissedin.

Bu çakranın mantrası 10 veya katları kadar titretiliyor [Güneş’in sayılarından biri olarak 36 kez de titretebilirsiniz], nefes egzersizi yukarıdadır. Opsiyonal olarak meditasyon sırasında aşağıdaki Güneş Çakrası mudrasını kullanabilirsiniz:

 

Güneş Çakrası Mantraları (BİRİNİ SEÇİN):

UDDU [Necronomicon] – Bu titreşim hem yeni, hem de tecrübeli meditasyoncular tarafından kullanılabilir.

“U-U-U-U-DZ-DZ-DZ-DZ-U-U-U-U”

D sesini çıkarırken dilinizin ucunu üst ve alt dişlerinizin arasında sıkıştırın. Arı vızıldaması gibi bir ses çıkacak. Thoth’taki TH gibi, ama biraz daha vurgulanan bir ses.

RAM veya RANG [“Geleneksel” mantra] – Taç Çakrasındaki geleneksel mantra kısmında bu mantrayla ilgili nota bakabilirsiniz.

“R-R-R-R-A-A-A-A-M-M-M-M” veya “R-R-R-R-A-A-A-A-N-N-N-N-G-G-G-G”

G sesi ağzın arkasında, damağın yumuşak kısmından çıkması gereken bir sestir.

REDA [Rünik] – Bu titreşim orta ila ileri seviye arasıdır, ama hem yeni hem de tecrübeli meditasyoncular tarafından kullanılabilir.

“R-R-R-R-E-Y-Y-Y-Y-DZ-DZ-DZ-DZ-DZ-A-A-A-A-A”

DZ sesleri dilinizin ucunu hafifçe “ısırarak” çıkartılacak.

RAUM [Sanskritçe] – Bu titreşim gelişmiştir ve oldukça güçlüdür, bunu kullanmaya karar verirseniz dikkatli olun ve en azından biraz tecrübeli olmanız tavsiye edilir.

“R-R-R-R-A-A-A-A-U-U-U-U-M-M-M-M”
NOT: R sesini (örneğin SURYA mantrasında bastırdığınız gibi) bastırmayın. SATANAS’taki Kabalistik T sesinin daha hafifi bir titreşim olacak, motor sesi gibi değil. Bu sesin nasıl çıkarılacağına emin değilseniz buradan MP3 ses dosyasına ulaşabilirsiniz.

SURYA [Gezegensel] – Bu titreşim gelişmiştir ve oldukça güçlüdür, bunu kullanmaya karar verirseniz dikkatli olun ve en azından biraz tecrübeli olmanız tavsiye edilir.

“S-S-S-S-U-U-U-U-R-R-R-R-Y-Y-Y-Y-A-A-A-A-”

(Bu sesin nasıl çıkarılacağı zor geliyorsa buradan dinleyebilirsiniz.)

NOT: EĞER BİR OTURUŞTA TAM ÇAKRA MEDİTASYONU YAPIYORSANIZ [YANİ TEK BİR ÇAKRA YERİNE TÜM ÇAKRALARINIZA TEKER TEKER MEDİTASYON YAPIYORSANIZ] O “SEANS” BOYUNCA SEÇTİĞİNİZ GÜÇ KELİMELERİ HER BİR ÇAKRA İÇİN AYNI OLSUN. ÖRNEĞİN RÜNİK TİTREŞİMLERLE BAŞLADIYSANIZ, BU TAM ÇAKRA MEDİTASYONU SEANSINIZDA KALAN TÜM ÇAKRALAR İÇİN DE RÜNİK TİTREŞİMLER KULLANIN.

ÇAKRALAR ANA SAYFASINA GERİ DÖN
TAM ÇAKRA MEDİTASYONU

“Güneş Çakrası Hakkında Bilgiler ve Meditasyonu” hakkında 14 yorum var

  1. Esenlikler,

   Neden bu kadar az? Bir işinize yaramaz. Verilen sayılar zaten aşağı yukarı minimum sayılar. Sisteminiz negatif bir tepki vermiyorsa en azından bu kadarını yapın.

   İyi akşamlar.

 1. Bütün çakralarımı 1 günde ya da 1 oturuşta açabilirmiyim yani illa her bir cakra için 24 saat gecmesi zorunlumu biraz sabırsızım da

  1. Esenlikler,

   Zaten 40 günlük program bitince her gün her çakraya çalışabileceğiniz Tam Çakra Meditasyonunu yapmanız önerilir ve yapmalısınız. Ama ondan önce yapmayın tabii.

   İyi akşamlar.

   1. Galiba programdan önce yapmamamızın sebebi biraz tecrübwli olmamız gerektiği birde birşey sorucam
    3.göz neden hemen çakralar gibi kolay ve hızlı açamıyoruz

    1. Esenlikler,

     İster tecrübe deyin, isterseniz de enerji yükü. Bir anda 30-40 dakikalık egzersize yüklenmek fazla gelebilir.

     3. Göz üzerinde çalıştığınız süre de, diğer çakralara çalıştığınız süre kadardır aşağı yukarı. O yüzden neden bahsettiğinize emin değilim.

     İyi geceler.

     1. Programda 3.göz günlerini tamamladım ama hala birşey göremiyorum o yüzden sordum

     2. Esenlikler,

      Bu daha sadece ilk adım. Zaten programdan sonra da düzenli olarak Üçüncü Gözünüz üzerinde çalışacaksınız. Bu birkaç günde açılacak bir şey değil, daha sadece ilk aktifleştirmesini yaptınız. Elbette düzenli pratikle tamamen açacaksınız, merak etmeyin, ama bu biraz zaman da ister haliyle.

      İyi sabahlar.

 2. “Bu çakranın mantrası 10 veya katları kadar titretiliyor [Güneş’in sayılarından biri olarak 36 kez de titretebilirsiniz“
  Aura Temizlemede SURYA Mantrasını kullanıyorum ve 10 kez titretiyorum doğru mu? 7 sini minyatür Güneş imgeleriyle çakralarıma titretirken geriye kalan 3 tanesinide vücuduma titretiyorum.Birde Koruma Aura’sında ilk yapmam gereken olumlamayı yapıyorum sonra almam gereken nefesi alıyorum.Böyle böyle bir olumlama bir nefes diye herbirini 9 kere yapıyorum.Doğrumu yapıyorum acaba?Çünkü açıklama da ilk 9(yada katları kadar) kere olumlamayo sonra da 9 kerede nefesi alıp vermemizi belirtiyor.

  1. Esenlikler,

   10 tekrar sizin gibi meditasyonda bir süredir devam eden birisi için çok düşük. Yavaş yavaş bu sayıyı arttırmanızı öneririm. Olumlama sayısını arttırmanıza gerek yok, ama “güç yükleme” safhasını yavaş yavaş arttırarak zaman içinde auranızı güçlendirebilirsiniz kısaca.

   İyi akşamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir