Altıncı Çakra Hakkında Bilgiler ve Meditasyonu

Referanslar: Joy of Satan’da Altıncı Çakra hakkında bilgiler, Altıncı Çakra meditasyonu, Tam Çakra Meditasyonu sayfası (belli kısımlar), Çakraları “Akord Etme” sayfası.


Altıncı Çakra Hakkında Bilgiler

ALTINCI ÇAKRA (AJNA)

YERİ: 3. Göz’ün direkt arkasında, beynin merkezinde.
ELEMENTİ: Eter
RENGİ: Çivit mavisi/mavimsi mor
“TAÇYAPRAK” SAYISI: 2
GEZEGENİ: Ay
CİNSİYETİ: Dişi
GÜNÜ: Pazartesi
METALİ: Gümüş
İŞLEVİ: Psişik görü
İÇSEL HALİ: Sezgi, telepatik iletişim
NEFES TEKNİĞİ: Kumbhaka Ay Nefesi
ALTINCI ÇAKRANIN ERİL EŞİ, “LUCIFER’IN KÂSESİ” OLARAK DA BİLİNEN [3.] GÜNEŞ ÇAKRASIDIR.

Altıncı Çakra Sanskritçe’de “Ajna” olarak bilinir ve 3. Göz’ün direkt arkasında yer alır. 3. Göz, bu çakranın bir uzantısıdır ve psişik görüyü yönetir. Bu çakra, ruhun psişik merkezidir. Bu çakranın içinde kalan epifiz bezi aktifleştirildiğinde, genelde pasparlak bir şekilde ışıldayıp kafayı beyaz ışıkla doldurur ve beraberinde son derece yoğun, inanılmaz bir mutluluk hissi getirir. Epifiz bezi aktifleştiğinde şişer ve yaklaşık bir üzüm boyutunda bir basınç hissi olur. Altıncı Çakra gözleri [hem fiziksel gözler, hem astral görü] ve epifiz bezini yönetir. Mor-mavi/çivit mavisi bir rengi vardır ve elementi Eterdir. Metali gümüştür, “gezegeni”yse Ay’dır. Bu çakra, Ida ve Pingala’nın buluştuğu yerdir. Hayati önem taşıyan epifiz bezini barındırır ve ruhun psişik merkezidir. Bazı majikal çalışmalarda, birçok Mısırlı hiyeroglifinde görüldüğü gibi enerji omurilikten yukarı 6. Çakra’ya doğru yönlendirilip 3. Göz’den dışarı yansıtılır.

Altıncı Çakra Meditasyonu

Bu meditasyon en iyi Pazartesileri [Ay Günleri], Ay saatleri sırasında yapılır; ancak eğer bütün çakralara meditasyon yaptığınız Tam Çakra Meditasyonunu uyguluyorsanız o zaman istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

  1. Altıncı Çakranızı ters dönmüş bir piramit gibi aşağıya dönük [sivri ucu aşağı bakar halde] hizalayın [imgeleyin], tıpkı bu sayfanın yukarısında gördüğünüz gibi.
  2. Kumbhaka Ay Nefesi’ni uygulayın [tıklayınız].
  3. Şimdi nefes alın, Altıncı Çakranıza odaklanıp hissedin [isterseniz nefes alırken aynı zamanda çakranıza da enerji soluyabilirsiniz] ve her bir nefes vermenizde de seçtiğiniz güç kelimesini seçtiğiniz kadar tekrarla titretin.
  4. Mantra titretmeniz bitince birkaç dakika rahatlayın ve hareketsizce durun, Altıncı Çakranıza odaklanıp hissedin.

Bu çakranın mantrası 16 veya katları kadar titretiliyor, nefes egzersizi yukarıdadır, mudrası yoktur.

Altıncı Çakra Mantraları (BİRİNİ SEÇİN)

INANNA [Necronomicon] – Bu titreşim hem yeni, hem de tecrübeli meditasyoncular tarafından kullanılabilir.

“İ-İ-İ-N-N-N-N-A-A-A-A-N-N-N-N-N-N-N-A-A-A-A”

AUM/OM [“Geleneksel” mantra] – Taç Çakrasındaki geleneksel mantra kısmında bu mantrayla ilgili nota bakabilirsiniz. OM’u genel olarak kullanmayınız.

“A-A-A-A-A-A-A-A-A-U-U-U-U-U-U-U-U-M-M-M-M-M-M”

THOR [Rünik] – Bu titreşim orta ila ileri seviye arasıdır, ama hem yeni hem de tecrübeli meditasyoncular tarafından kullanılabilir.

“TH-TH-TH-A-A-A-A-U-U-U-U-R-R-R-R” [R’leri vurgulayın]

“TH” sesini tıpkı Thoth mantrasında olduğu gibi dilinizin ucunu üst ve alt dişlerinizle “ısırarak” arı vızıldaması gibi çıkartın.

YAUM [Sanskritçe] – Bu titreşim gelişmiştir ve oldukça güçlüdür, bunu kullanmaya karar verirseniz dikkatli olun ve en azından biraz tecrübeli olmanız tavsiye edilir.

“Y-Y-Y-Y-A-A-A-A-U-U-U-U-M-M-M-M”
Bu sesin nasıl çıkarılacağına emin değilseniz buradan MP3 ses dosyasına ulaşabilirsiniz.

CHANDRAMASE [Gezegensel] – Gezegensel mantraların kökleri de alakalı gezegenin çakrasını uyarmak/güçlendirmek için kullanılabilir, ama genellikle son derece güçlü olduklarından tecrübesiz meditasyoncuların kullanması tavsiye edilmez. Dikkatli ilerleyin.

“ŞŞ-ŞŞ-ŞŞ-AA-NN-NN-DZ-DZ-DZ-R-R-R-A-A-A-M-M-M-A-A-A-S-S-S-E-E-E-Y-Y-Y-Y-Y”
(Bu sesin nasıl çıkarılacağı zor geliyorsa buradaki ses dosyasında sondan ikinci kelimeyi dinleyebilirsiniz.)
Ş sesleri Almanca’daki “Ich” gibi olacak. Ş sesi Türkçe veya İngilizce’deki gibi ağzın ön tarafında, damağın sert kısmıyla değil de arka kısmında, damağın da yumuşak kısmıyla çıkarılacak yani. DZ sesleri de dilinizin ucunu hafifçe “ısırarak” çıkartılacak.

NOT: EĞER BİR OTURUŞTA TAM ÇAKRA MEDİTASYONU YAPIYORSANIZ [YANİ TEK BİR ÇAKRA YERİNE TÜM ÇAKRALARINIZA TEKER TEKER MEDİTASYON YAPIYORSANIZ] O “SEANS” BOYUNCA SEÇTİĞİNİZ GÜÇ KELİMELERİ HER BİR ÇAKRA İÇİN AYNI OLSUN. ÖRNEĞİN RÜNİK TİTREŞİMLERLE BAŞLADIYSANIZ, BU TAM ÇAKRA MEDİTASYONU SEANSINIZDA KALAN TÜM ÇAKRALAR İÇİN DE RÜNİK TİTREŞİMLER KULLANIN.

ÇAKRALAR ANA SAYFASINA GERİ DÖN
TAM ÇAKRA MEDİTASYONU

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir