Omuz, Şakak ve Bel Çakralarını Açma

Kaynak: Bu çakralar ile alakalı omuz, şakak ve bel çakraları sayfaları. Bu çakralar yan çakralar sayılabilir, ve örneğin Tam Çakra Meditasyonu gibi tüm çakralar üzerinde çalıştığınız bir meditasyon yapıyorsanız, omuz, şakak ve bel çakraları üzerine de meditasyon yapabilirsiniz. Aynı zamanda TÇM dışında da istediğiniz zaman bu çakralara meditasyon yapabilirsiniz.

(8. ve 9.) Omuz Çakralarını Açma

Omuz Çakralarını açmak, ruhu daha da hizalayacaktır ve avuç/el çakralarına giden enerji yollarını açarak onları büyük ölçüde güçlendirecektir. Buna ek olarak, omuz çakraları ruhun kanatlarını da barındırmaktadır. Ruhun kanatları hakkında daha fazla bilgi için buraya bakabilirsiniz. Satanist olmayanlar için de tekrarlamalıyız – Bu bilgilerin Du’at’ın Kuvvetlerinden ve Şeytan’dan geldiğini unutmayın!

Omuz çakralarınızı açmak için:

1. Omuz çakralarınızı aşağıdaki tavsirdeki gibi imgeleyin:

2. Üzerlerine pasparlak, beyaz-altın sarısı bir ışık odaklayın, nefes alın ve verirken Z-Z-Z-Z-Z-Z-Z-Z’yi titretin, mümkünse de sesin titreşimlerini omuzlarınıza odaklayın. Bunu kolaylaştırmak için çene kilidini uygulayabilirsiniz.

3. Bunu 9 kez yapın.

Bir ağrı veya basınç hissi omuz çakralarınızı açmakta başarılı olduğunuza dair olumlu bir işarettir. Bu his kollarınıza kadar uzanabilir ve bu kollarınız “uyuyakalmış” gibi hissettirebilir.

Şimdi çakralarınızı hizalayın.

1. Kök Çakranızla başlayın ve koni şeklini yukarıya bakacak şekilde imgeleyin.

2. Sakral Çakranız için de aynısını yapın.

3. Şimdi Güneş Çakranıza odaklanın ve dar ucu aşağıya bakacak şekilde hizalayın.

4. Dikkatinizi Taç Çakranıza odaklayın ve onu da aşağı baktırın.

5. Aynı şeyi Altıncı ve Boğaz Çakralarınız için yapın.

6. Şimdi Kalp Çakranıza odaklanın ve iki noktanın tıpkı aşağıdaki tasvirdeki gibi birleşip kesiştiğini imgeleyin:

7. Tekrar omuz çakralarınıza odaklanarak ve içe dönük olduklarını imgeleyerek bitirin.

(10. ve 11.) Şakak Çakralarını Açma

10 ve 11. çakralar olan şakak çakraları resimde görüldüğü gibi şakakların tam arkasında, kulağın ucunun biraz önünde yer alır ve 6. Çakranın uzantılarıdır.

Bu çakraları açmak için, sadece dikkatinizi bu çakralara teker teker verin ve ikisini de sivri ucunu içeri bakacak şekilde imgeleyin. Biri bittikten sonra öbürüne geçin. Sızı, ağırlık, basınç gibi bir his yaşarsanız bu onları doğru bir şekilde bulup açtığınıza dair iyi bir işarettir. İsterseniz diğer çakralara yapabildiğiniz gibi bu çakralara da enerji soluyabilirsiniz.

(12. ve 13.) Bel Çakralarını Açma

Bel çakraları iki tarafta da aynıdır ve görselde görüldüğü gibi belin tam ortasında, yan yatmış bir şekildedir. Mısırlı hiyeroglif görseli kafanızı karıştırmasın, o yandan profildir.

Bu çakraları açmak için sadece her birine odaklanıp sivri ucunun içeri baktığını imgeleyip hissetmeniz yeterlidir. Birini bitirince öbürüne geçin.

Tuhaf bir basınç, ağırlık veya hafif bir ağrı hissi, bu çakraların yerini doğru bir şekilde tespit edip açtığınıza yönelik pozitif bir işarettir. Bel çakraları Kök Çakrasının birer uzantısıdır, ancak omuz çakralarının Kalp Çakrasıyla ilişkisinde de olduğu gibi, bel çakralarının yeri de Kök Çakrasından biraz daha yukarıdadır.

 

“Omuz, Şakak ve Bel Çakralarını Açma” hakkında 14 yorum var

 1. Selamlar. Meditasyon yaparak, kendimizi ruhsal olarak geliştirerek Astral Seyahat vb. yapabilir miyiz? Daha doğrusu yapılabilir mi? Teşekkürler.

  1. Esenlikler,

   -3. göz, 6. çakra gibi çivit mavisi/mavimsi mor.

   -Şakak çakraları için belirli bir renk olduğunu düşünmüyorum ama kişisel deneyimlerime göre 3. göz ile aynı renge sahip.

   -Omuz çakraları kalp çakrası gibi yeşil.

   -Bel çakraları da şakak çakralarına benzer bir durumda. Kişisel deneyimime göre sakral çakra gibi turuncu renge sahip.

   (Kişisel deneyimlerimden gelenleri kabul etmeniz yerine kendiniz deneyimleyerek öğrenmenizi tavsiye ederim. Daha sağlıklı bir öğrenme yöntemi olacaktır, bu konu için.)

   İyi akşamlar.

  1. Esenlikler,

   Çalışmaların farklılığından ötürü öyle bir talimat verilmiştir. Genel olarak çalışmadan alakasız yapacaksan eğer çakraların kapalıysa taçtan köke doğru inmen gerekiyor. Çakraların açıksa da kökten taça doğru çıkabilirsin.

   İyi geceler.

  1. Esenlikler,

   Z sesi dil daha aşağı giderken çıkarılır. Anlatımım yeterince iyi olmayabilir. O yüzden bunu nasıl yapılacağına dair diksiyon dersleri var internette, onlara bakıp pratik yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

   İyi akşamlar.

 2. Bu cakralarin tabanlari yuvarlak mi yani silindir mi bel cakralarina bakinca oyle gorunuyor sakak cakralarainin da disa bakan kismi hangi sekilde resimden anlasilmiyor

  1. Esenlikler,

   Piramit şekilde ama yazı çeviridir. Orijinalinde koni yazıldığı için o şekilde çevrilmiştir. Koni kısmını sözün gelişi olarak algılayabilir ve piramit şekilde devam edebilirsiniz.

   İyi akşamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir