Majikal/Kabalistik Kareler: Bunların Doğru Kullanımı

Kaynak: Joy of Satan, aynı isimli sayfa.
*Bu yazıda “ben” diliyle yazılan cümleler, Yüksek Rahibe Maxine’in ağzındandır.”

“Yıllar boyunca bazen “Majikal Kareler” adı da verilen “Kabalistik Kareler“e rastladım. Gerçek bilinsin ki okültün neredeyse diğer her konusu gibi bunlar da Uzak Doğu kökenlidir.
Ne yazık ki ruhani bilgilerin düşman tarafından büyük ölçüde yokedilmesinden ötürü bu kareleri kullanmanın doğru yolu da yokedildi veya yokedilemediği noktalarda bozuldu. Pek çok farklı kaynağa bakınca görülüyebiliyor ki her bir tanesi bu kuvvetli kareler ve onların kullanımı hakkında avamca bir açıklama veriyor. Bozulmuş Batı okültizmi sayıları alıp [nümerolojinin İbranice bir versiyonuna göre] “sigil” haline sokmayı öğütler mesela.

[Uzak Doğulu yazarlardan çıkan] mantralara dair kitaplar ise “gezegensel kareyi bir kağıdın üzerine çizip üzerinizde taşımayı” öğütler. Başka kaynaklar da genellikle bu iki örneğin yankıları niteliğindedir. Aslında oldukça aşikar ki bu kareleri kullanmanın yolu bu değildir.

28/11/2010 tarihinde Demon‘lar bana bu kuvvetli kareleri kullanmanın gerçek formülünü verdi. Birincisi, bunların gerçek isimleri “Kabalistik Kareler“dir. Bazılarınız [Yahudi Kabalası’nın da dayandığı, Mısırlılara ait] GERÇEK Kabala’nın ses veya mantra titretme yoluyla belirli enerjiler invoke etme ve/veya maddesel dünyada belli istenilen sonuçlar elde etmek işlevi olduğunu biliyorsunuzdur (bilmeyenler de şimdi öğrendi. :). O yüzden popüler kaynakların sunduğu öğretiler üzerine verdiğimiz örneklerin gerçek ruhaniyetle ne kadar alakasız açıklamalar sunduklarını ve gerçek ruhani bilgilerin yerine asla geçemeyeceklerini anlayabilirsiniz. Doğulu kaynakları etüd ettikçe bu karelerin mantralar da içeren kitaplarda olduğunu, AMA bunların nasıl etkili bir şekilde kullanılabileceğine dair direktif olmadığını gördüm. Belli bir sonuç elde etmek için belli mantraların belirli bir gün sayısı boyunca belirli sayıda titretilmesi gerektiği aşikardır. En nihayetinde Kabalistik/Majikal Kareler de aslında bunu açıklığa kavuşturmak içindir.

Kabalistik/Majikal Kare belli bir mantranın tekrarı için belirli bir sıra ortaya çıkarır. Bu çalışmalar yaptığım en güçlü çalışmalar sayılabilir, ve meditasyona yeni olanların yapması uygun değildir. Muazzam miktarda enerji yaratabilirler, özellikle de karesi yapılan gezegenin temsil ettiği çakrada. Bütün çakralarınız açık olmalıdır, bunu da 40 günlük meditasyon programını bitirerek başarabilirsiniz.

Bu kareleri uygularsanız göreceğiniz üzere enerji birikip çalışmanın yarısına doğru muazzam derecede güçlü oluyor. Çalışmada tek bir gün bile aksatmamanız çok önemli, zira bu tüm çalışmayı mahvedecektir ve baştan başlamanız gerekecektir. Aynı zamanda mantraları her gün verilen sayıda titretmeniz ve hiç şaşırmamanız çok önemlidir.”

– Yüksek Rahibe Maxine Dietrich (Yazının tamamında onun yazdığı şeyler var, ama özellikle bu kısımlara fazla yorum koyulmadığı için tırnak işaretini burada kapatmayı uygun gördük.)

Örneğin: Güneş’in Kabalistik Karesi‘ni kullanırken Güneş mantrasını 666 kere titretmeniz gerekecektir, zira bu Güneş Karesi‘ndeki tüm sayıların toplamıdır. Mantra 36 günlük bir süre boyunca titretilecektir, çünkü Güneş için 36 tane “kare” vardır (Bunu herhangi bir masa oyununda, örneğin Monopoly’de adım adım ilerlediğiniz kareler gibi düşünebilirsiniz. :). Örneğimizi daha yakından incelememiz için Ruhani Güneş Karesi‘ne bakalım:

ÇAKRALARI GÜÇLENDİRMEK, (KİŞİNİN DOĞUM ÇİZELGESİNDEKİ) ZAYIF GÜNEŞİ KUVVETLENDİRMEK VE SAĞLIK VE GÜNEŞE DAYALI GENEL RUHANİ İLERLEMELERDE YARDIMCI OLMASI İÇİN RUHANİ GÜNEŞ KABALİSTİK KARESİ

Soldaki Güneş Karesi illüstrasyonunda görebileceğiniz gibi ilk gün mantrayı 31 kez titreterek başlıyorsunuz. Sağ alt köşeden başlayıp sağdan sola ilerliyorsunuz, ondan sonra bir üstteki sırada soldan sağa devam etmeye başlıyorsunuz, ondan bir üstteki sırada tekrar sağdan sola dönüyorsunuz ve böyle böyle sonuna kadar geliyorsunuz. Daha kolay anlamanız için oklarla belirttik.

 

 

 

 

 

[31 kez titrettiğiniz] İlk günden sonraki gün kullandığınız Güneş mantrasını 2 kez titretiyorsunuz, ertesi gün 4 kez titretiyorsunuz ve bu şekilde mantrayı 36 kez titrettiğiniz 6. güne kadar devam ediyorsunuz. 7. günde hemen yukarıdaki kareye geçip mantrayı 25 kez titretiyorsunuz, sonraki gün 29 kez titretiyorsunuz ve bu şekilde 36. gün sadece 1 kez titreteceğiniz kareye kadar gidip o gün de gösterildiği üzere mantrayı bir kez titretip bitiriyorsunuz, ve kareniz tamamlanmış oluyor.

 

MADDESEL BAŞARI, BEREKET VE DÜNYEVİ [RUHANİ OLMAYAN] İŞLER İÇİN MADDESEL GÜNEŞ KABALİSTİK KARESİ

Maddesel başarı, bereket ve dünyevi işler için kare soldaki örnekte de gösterildiği gibi yukarıdan aşağıya takip edilmelidir. Sağ üst köşede başlayıp -ilk gün 1, ikinci gün 30, üçüncü gün 24, dördüncü gün 13, beşinci gün 12 ve altıncı gün 31 tekrar olacak şekilde- aşağı doğru iniyorsunuz ve ondan bir sonraki gün okların da gösterdiği üzere onun bir solundaki sütuna geçiyorsunuz ve bu şekilde 7. gün 2 tekrar, 8. gün 26 tekrar yapa yapa 36. gün de 6 tekrar yapacağınız kareye gelip o gün de mantrayı 6 tekrar titretip kareyi bitiriyorsunuz. Tebrikler, Güneş Karesi yaptınız!

 

 

 

 

 

 

 

 

Güneş Karesi yapma örneğinden devam edecek olursak bu çalışmaya (ister materyal, ister ruhani kareden gidecek olun) Güneş güçlüyken, yani ya yücelmekteki, yani Koç burcunda, ya da evinde olduğu burç olan Aslan’dayken uygulamalısınız. Güneş’e dair çalışmaları ASLA Güneş Terazi’deyken [düşüşü] veya Kova burcundayken [alçalışı] yapmamalısınız. Tüm güneşe dair ritüeller ve çalışmalar Pazar günleri [Sunday/Sun’s Day – Güneş’in Günü] ve Güneş saatlerinden birinde başlanmalıdır. Gezegensel saatler yerden yere değişeceği için isterseniz bilgisayarınıza ChronosXP programını indirip kurabilirsiniz, isterseniz telefonunuza benzer özellikte uygulama indirip kurabilirsiniz, isterseniz de bulunduğunuz il için gezegensel saatlere bakmak üzere bu siteyi kullanabilirsiniz. Not: Son önerdiğimiz çözüm sadece illere dayanarak gezegensel saatleri bildirir, o yüzden birkaç dakikalık oynamalar mümkündür. Eğer mümkünse diğer 2 alternatiften (bilgisayar programı veya telefona indirilen uygulamalar) birini kullanıp evinizin koordinatına kadar ayarlamak ömrünüzden birkaç dakika götürebilir ama ev değiştirme halleri dışında sonsuza dek mükemmel netlikte gezegensel saat belirlemenize yarayacaktır.

Güneş çalışması ideal olarak (mümkünse) Güneş gökyüzünde yüksek ve kuvvetliyken, örneğin 10:00 – 14:00 arası bir Güneş saati varsa yapılırsa çok iyi olur. Bu mümkün değilse sadece gündüz saatlerinden birinde başlamak yeterli olacaktır.

Her gün Güneş için seçilen mantra Güneş saatlerinde titretilmelidir. Bazen saatleri tutturamamak mümkündür, ama o zamanlar da elinizden geliyorsa çalışmanızın amacına uygun başka bir gezegensel saatte çalışmayı yapmak çok da sorun olmayacaktır. Örneğin Güneş (başka şeylerin yanında) zenginliği yönetir, ve zenginliği Jüpiter ve diğer ikisine kıyasla daha düşük de olsa Venüs de yönetir; yani bu iki gezegenin saatleri de eğer belli bir gün Güneş Saati’ne yetişmiyorsa yeterince iyi alternatifler. Hiç olmadı çalışmanızın karşıtı olan bir gezegenin saatine getirmemeniz iyi olur. Örneğin yine zenginlik örneğinden devam edersek Satürn -başka şeylerin yanında- fakirliği, fedakarlığı ve feda etmeyi ve kaybetmeyi yönetir, Satürn saatinde Güneş çalışması yapmaktan kaçınmak en iyisi olacaktır.

Size verdiğimiz mantralar (bu belge özel olarak Güneş Karesi değil, genel olarak Kabalistik Kareleri anlattığı için Güneş Mantrasını burada vermiyoruz ama ayrı belgesinde paylaşacağız.) binlerce yıldır kullanılmakta olan Sanskritçe mantralardır, etkilerini yeterince açıksanız hızlıca hissedeceksiniz. Mantra veren başka kaynaklardan önemli olan tek farkı OM yerine AUM kullanılmasıdır, ki bu bilerek yapılan ve mutlaka gerekli olan bir değişikliktir. Buna ilerleyen zamanlarda değineceğiz, ama şimdilik mantraların olabilecek en doğru hallerini titrettiğinizi bilin.

Titretmeyi bitirdikten sonra eğer ki ruhani olmayan, elle tutulur berekete dair amaçlar üzerine çalışıyorsanız yükselttiğiniz enerjiyi birkaç kez (çalışmadan çalışmaya değişir ama 9 veya 18 kez söylemek hemen her amaç için uygundur) uygun bir afirmasyon yapıp söylemek ve bunu yaparken amacınızın gerçekleştiğini şimdiki zamanda imgelemek ve hissetmek (ve afirmasyonunuzu da nadir istisnalar hariç şimdiki zamanı belirtmesi üzerine inşa etmek) önemlidir. Afirmasyonunuzu çok gerekli olmadığı sürece değiştirmemek de aynı şekilde çalışmadan maksimum verim almanıza yarayacaktır.

Özellikle Güneş Karesi -hem ruhani, hem de materyal olan- zor Satürn geçişlerinden önce ve sırasında etkilenen gezegenleri güçlendirmek ve aynı zamanda da Satürn’ün yarattığı talihsizlikleri dengelemek için yapılmalıdır.

*Bazı yazıtlar ve doktrinler üçüncü çakranın (Güneş Çakrası) Mars tarafından yönetildiğini iddia etse de biz buna katılmıyoruz. Bunun sebebi Üçüncü Çakra’nın kök mantrası [Bija’sı] her zaman için RA/RAM olmuştur, ki bu da Mısır’lı Güneş Tanrısı AMON RA’daki RA’nın bir varyasyonudur. Ve Tanrı kelimesi de belli kaynaklarda Çakralar için bir benzetme/alegori olarak kullanılmıştır.

Gezegensel kareler hakkında bizim birkaç yorumumuz ve bahsetmek istediğimiz birkaç nokta:

 • Gezegensel kareleri yapmak büyük ihtimalle fark ettiğiniz üzere diğer çoğu çalışmadan daha meşakkatli ve netlik, kesinlik ve disiplin isteyen bir çalışma, hele de başlanılmak zorunda olunan belli gün ve saatler ve de bir gezegenin uygun pozisyona gelmesinin bazen aylar alabileceği düşünülünce. Hatta eğer ki doğru zaman değilse veya çalışmaları gerçekleştirmeniz gereken gezegensel yerleşimlerin tam tersindeyken yapmaya çalışırsanız (tabii bunun için bayağı dikkatsiz olmak gerekir) elinize yüzünüze bulaştırma ihtimaliniz de son derece yüksektir. Bunun Karelerin kötü bir tarafı olduğunu kabul ediyoruz ama kadimler güce ve başarıya ulaşmak için bazen doğru zamanı bekleyip sabretmenin gerektiğini biliyorlardı, siz de bilirseniz hem güç, hem de başarı sizin olacaktır. Bu bahsettiğimiz “kötü” tarafın yanında bir de şöyle bir iyi tarafı var gezegensel karelerin:
 • Gezegensel kareler kişiden enerji almak şöyle dursun enerjiyi direkt gezegenlerden çektiği için yorucu veya tüketici değildir. Aynı zamanda bu sebepten ötürü tekniği tam doğru uygularsanız edineceğiniz etki veya başarı da kesinlikle sadece kendi gücünüzle sınırlı değildir. Uygulanılan şartlara göre gerçekten “astronomik” sonuçlar elde edilebilir.
 • Hangi gezegen nerede, neye ne zaman giriyor, ne kadar duruyor gibi sorularınıza cevap için Planetwatcher sitesini kullanabilirsiniz. Tüm semboller ne ifade ediyor anlamak biraz vakit alabilir ve çok sorun yaşarsanız bilgisayardan işiniz daha kolay, zira mausunuzu bir soldaki lejandaki bir ikonun üzerine götürüp bıraktığınızda neyin ne olduğu çıkıyor. Ama bu siteyi kullanmayı öğrenmekte geçireceğiniz birkaç dakika veya en kötü saat size eşsiz bir astrolojik yerleşim rehberi sunacaktır.
 • Bir Kare yapmak istiyorsanız ama tekrarlarda şaşırırım diyorsanız telefonunuza sayma uygulaması indirebilirsiniz. Kalkıp zikirmatik satın almaya gerek yok, bu devirde çoğu insanın akıllı telefonu var. Piyasadaki ücretsiz ve aynı işlevi gören sayısız uygulamadan birini indirin, keyfinize bakın. Çok isteyen tesbih tarzı araçlar da yapabilir tabii. Orijinalinde tesbih, Pagan dinlerinden gelmiştir ve Satanik Tesbih yapımı mümkündür, kullanan birçok Satanist vardır.
 • Bu nokta sadece Kabalistik Kareler için değil, tüm büyüsel çalışmalar için geçerlidir. Başlarken Ay’ın ne durumda (büyümekte, küçülmekte, yeniay veya dolunay olması) ve hangi burçta olduğuna bakmak ve uygun zamanda başlamak herhangi bir çalışmanızın verimini çok arttıracaktır. Ay takvimine de Lunarium sitesinden bakabilirsiniz. Buradaki sembollerin hangisinin ne olduğunu kavramak da biraz vakit alabilir ama altta lejan olduğu için çabuk kavrarsınız diye tahmin ediyoruz. Aynı zamanda Ay hangi burçtayken nasıl büyü çalışmaları etkili olur diye soruyorsanız eninde sonunda Türkçe’ye çevireceğimiz ama şimdilik İngilizce olan şu sayfadan yardım alabilirsiniz. Bilenler bilmeyenlere anlatsın. Ve Ay’a dair ufak birkaç genel nokta, eğer takip ederseniz çalışmalardan alacağınız verim çok artar ve doğal ritmlerin aksine giderseniz büyük ihtimalle ya hiçbir şey kazanamazsınız, ya da yapmak istediğiniz şey yüzünüzde patlar:

  • Ay küçülmekteyken (ışığı azalıyorken, dolunaydan yeniaya kadar) bir şeyleri bitirme, zarar verme, yoketme, kesip atma, durdurma, lanetleme, bağlama, kötü alışkanlıkları bırakma, kovma büyüleri, kilo verme (evet, cidden) çalışmaları, yani genel olarak kara büyü daha etkili olur. Özellikle Ay Yeniay evresine ne kadar yakınsa bu etki o kadar artar.
  • Ay büyümekteyken (ışığı artıyorken, yeniaydan dolunaya kadar) bir şeylere başlama, koruma, aşk büyüleri, başarıya dair büyüler, zenginlik, iyileştirme, güçlendirme, kutsama çalışmaları, yani genel olarak ak büyü daha etkili olur. Özellikle Ay Dolunay evresine ne kadar yakınsa bu etki o kadar artar.
  • Ay boşluktayken (“Void of Course Moon” diye geçer İngilizce’de) hiçbir çalışmaya başlanmaz; ister büyüsel olsun, ister olmasın. Ne işe başlamak istiyorsanız, Ay’ın nadiren bir güne kadar çıkabilen ama genelde birkaç saatten uzun olmayan boşluk evresini bitirmesini bekleyin.
 • Bir gezegenin hem ruhani, hem de materyal karesi birlikte yürütülebilir. Ama bunu yaparken başladığınız gün bile aynıysa ikisini aynı anda yapmaya çalışmayın. Yani Güneş örneğinden gidecek olursak aynı Pazar günü Güneş Karesinin iki versiyonuna da başlarsanız birinde ilk gün sadece 1 tekrar olacak. Akıllılık edip ( 🙂 ) birinci tekrarda AUM HRAAM HRIM HRAUM SAU SURYAE NAMA SVAHA demeye falan çalışmayın, çünkü işe yaramaz. İkisine de ayrı saatlerde başlayın ve her gün de ayrı saatlerde yürütün, veya aynı saatte yapacaksanız bile en azından iki kareyi de uygulamanız arasında en az 15-20 dakika olsun. Güneş ve Ay gibi gündüz veya gece başlanılmak zorunda olan kareler konu olunca iki versiyona da aynı zamanda başlamak meşakkatli (zira gündüz ve gece bir gezegenin en fazla 2’şer tane saati olabiliyor ve o yüzden gece uzun süre uyanık kalmak veya sabah erken kalkmak gerekebilir, veya sadece bir tanesine saatin başlarında başlamak ve öbürüne de bitirdikten 10-15 dakika sonra, hala gezegensel saat değişmemişse başlamak da işe yarayabilir), o yüzden birine gelecek hafta başlamak veya uykudan feragat etmek; veya en basitinden sadece saat girdikten çok kısa bir süre sonra başlayıp bu sayede diğer kare için vaktinizin olmasını sağlamak gerekebilir. Son olarak da gezegensel kareler gerçekten yoğun enerji ihtiva eder, özellikle de eğer yeniyseniz ve bir gezegensel kare bile fazla geliyorsa iki tanesini kaldıramayabilrsiniz. Dikkatli olun, çakralarınızı kızartmaya gerek yok. Kadimler belli şeyler edinmek için sabırlı olmak gerektiğini bilirdi. O çok nefis Güneş pozisyonu gelecek yıl da aynı şekilde olacak, endişelenmeyin. 
 • Ruhani karelerin işlevi genel olarak kişide o gezegenin çakrasını güçlendirmek, o gezegenin temsil ettiği özellikleri arttırmak (örneğin ruhani Güneş Karesi genel büyüsel güç ve özgüven, ruhani Merkür Karesi ise zeka için kullanılabilir), materyal karelerin işlevi ise bu özelliklere dair şeylere fiziksel dünyada etki etmektir (örneğin materyal Güneş Karesi ile kendimize para çekmek veya materyal Merkür Karesi ile genel zeka değil de belli bir konudaki yetkinliğimize yoğunlaşmak, örneğin sınavlardan geçmek için.) Materyal kare çoğu işte daha “fonksiyonel” ve “pratik”tir, ama (bu ve diğer belgelerde ruhani kareler hakkında bahsedilen diğer şeylerin yanında) genel gelişim için ruhani kareler daha uygundur.
 • Evet, bir gün veya bir tekrar bile aksatırsanız gerçekten başa dönmek zorundasınız. Ve de gezegenin aynı avantajlı pozisyonda bulunduğu garanti değil, en iyisi önce bir kontrol edin. Sonra gezegen uygunsuz bir pozisyondaysa düşük oktavlı sonuçlar için günlerinizi harcamak istemezsiniz. 
 • Tekrar sayılarını saymakta zorlanıyor ve/veya yüksek sayılara kadar saymak için uygun bir sistem bulamıyorsanız size pek çok özelliği olan bir telefon uygulaması da önereceğiz burada. Kişisel olarak bu uygulamayı kullanıyorum ve ekranda hemen hemen herhangi bir yere basınca sayıyı arttırma, ses tuşlarıyla da ileri veya geri sayabilme ve belki de en önemlisi bulunulan sayıyı yüksek sesle (Türkçe) söyleme özelliğine sahip. Bunun anlamı ister Gezegensel Kare yapıyor olun, ister belli sayıda mantra titretiyor; gözünüzü kapatıp sadece mantranıza odaklanabilirsiniz ve kaçırma olasılığınız neredeyse tamamen ortadan kalkar. Program, Thing Counter isimli gayet kullanışlı bir program. 

Yukarıdaki maddemizin son cümlesine inayeten belirtiyoruz: Evet, günlük kare çalışmanızın hiç aksamadan ilerlemesine gerek yok. Merkür gibi uzun karelerde bazı günler tekrar sayısı çok fazla oluyor ve bu yüzden insan yorulabiliyor. Yoruluyorsanız istifinizi de çok bozmadan birkaç dakika dinlenip kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Aynı şekilde eğer ki herhangi bir şey olur da yapmakta olduğunuz tekrar bölünürse başa dönmeniz gerekmemektedir, sadece aksayan mantrayı tekrar titretip kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Güncelleme:

“Ekstra tekrarların” kareyi bozmadığı yönündeki bilgilendirme, Yüksek Rahip Hoodedcobra666’nın uyarılarıyla kaldırılmıştır. Ayrıca enerjiler de 1 saat kadar içinde dağılacaktır, bu yüzden kareyi yaparken bekleme işini de birkaç dakika ile sınırlı tutmanız önemlidir. Kareler hakkındaki yeni resmî bilgilendirilmeler, en yakın zamanda çevrilerek hizmetinize sunulacaktır.

Gezegensel Kareler:

Güneş Karesi      Ay Karesi      Merkür Karesi
Venüs Karesi      Mars Karesi      Jüpiter Karesi
                          Satürn Karesi

“Majikal/Kabalistik Kareler: Bunların Doğru Kullanımı” hakkında 37 yorum var

 1. Konuyla alakasız ama, paganizmde hayvanları baş tanrıya kurban etme yok muydu?Bir çok mitolojde var?

  1. Esenlikler,

   Hayır. Antik dinlerde hayvan kurbanı gibi iğrenç ve barbarca kanlı ritüeller bulunmamaktadır. Paganizmin orijinal haliyle yaşandığı yerlerde böyle pratikler lanetlenlenmiş olup, daha sonradan düşmanın etkisiyle yavaş yavaş bozulan yerlerde bu pratik baş göstermektedir.

   Örneğin Aztekler, Orijinal Tanrılarının da bu pratiği yasakladığını yazar. Ancak daha sonradan gelen bir varlık, rahiplere kan karşılığında dünyevi güç ve zenginlik teklif etmiştir. Ondan sonra kurban gibi ritüeller onlarda baş göstermiştir. Bu varlığın onlardaki adı da YAH veya YAH-OLT. Bir yerden tanıdık geldi mi?

   İyi akşamlar.

 2. 1)pozitif çalışma yaparken ayın büyüyor olması mı önemli yoksa ayın parlaklığı mı mesela dolunaydan sonra ay kuculuyor ama bi kaç gün daha parlak oluyor o yuzden soruyorum

  1. Esenlikler,

   Demek istediğinizi anlıyorum. Ancak ayın parlaklık seviyesinden ziyade evresi önemlidir. O yüzden pozitif çalışmalarda Ay’ın büyüyor olması, negatif çalışmalarda da küçülüyor olması şiddetle tavsiye edilir.

   İyi günler.

 3. Hiçbir gün aksatmamış olsak , tüm çalışmaları güneş vaktinde yapsak; buna rağmen bir defa mantra zikri esnasında dilimiz sürçse ve şaşırsak ana kaldığımız yerden devam etsek sırf bu hata sebebiyle tüm çalışma bozulur mu ??

  Çünkü yukarıda şöyle bir bilgi verilmiş : “ Aynı zamanda mantraları her gün verilen sayıda titretmeniz ve hiç şaşırmamanız çok önemlidir.”

  1. Esenlikler,

   Mantra sayısını şaşırmayın, ve mantranın “kilit” noktasında dilinizi sürçtürmeyin, onun dışında düzeltirseniz çok kritik bir hata olmaz.

   İyi günler.

   1. Esenlikler ;

    Mantra sayısında sorun ve hata yok. O halde dilimizin sürçtüğü kısmı tekrardan düzeltip devam ettiğimizde sorun olmaz diyorsunuz yani.. Kafama takılan şu ki yazıda Yüksek Rahibe Maxine Dietrich çok net bir şekilde “hiç şaşırmamanız çok önemlidir” diye belirtmiş. Şaşırmamaktan kastı bizim tabirimizle dilimizin sürçmemesi mi yoksa sayıda mı şaşırmamak ???

    Ve mantranın “kilit” noktası derken neyi kastettiniz ?

    İyi günler !

    1. Esenlikler,

     Kısaltılmış mantralardan da görebileceğiniz üzere, her gezegensel mantranın “çekirdek” mantrası vardır; Güneş için Surya veya Satürn için Şanisvara gibi. Onlardan bahsediyorum. Buralarda diliniz sürçerse cidden kesin bir cevap veremeyeceğim, ama atıyorum AUM HRAAM HRIM diye titretirken sürçerse ben olsam baştan alırdım diyebiliyorum.

     Ve yine kişisel yorumuma göre, “hiç şaşırmamak”tan kastı mantra sayılarında şaşırmamak.

     İyi geceler.

     1. Esenlikler ;

      Teşekkür ederim cevabınız için. Yazıyı 2-3 kez arka arkaya okuyunca, bende “hiç şaşırmamaktan” kastın sayıda şaşırmamak olduğuna kanaat getirdim. Dediğiniz gibi bende zaten baştan aldım ve asıl kilit olan Surya kısmında da şaşırmadım . Dolayısıyla herhangi bir sorun yok!

      Bu çalışmalar çok uzun süreli ve meşakkatli olduğundan küçücük bir hatada hemen paranoyaya bağlıyoruz. Çünkü gerçekten ciddi emek isteyen çalışmalar ve küçük bir hatayla heba olmasını istemiyor insan. Aslında yaparken herhangi bir negatiflik hissetmedim , doğru yaptığımı hissettim ama yine de size sorup bir fikrinizi alıp emin olmak istedim .

      Bu konuyla ilgili gerek mailden gerek burdan çok meşgul ettim sizi, kusura bakmayın. Teşekkürler tüm desteğiniz için.

      İyi geceler .

 4. Bu kareler kaç kez yapılıyor? Mesela ben bir kez venüs karesi yaptım ve karizma, çekicilik afirmasyonunu kullandım. Bitirdikten sonra 2-3 ay yeniden aynı uygulamayı yaparsam daha çekici, karizmatik mi olurum? Yoksa ikinci, üçüncü kez yapmanın bir artısı olmuyor mu? Birde nasıl zeka karesi yapılıyor? Merkür karesini bitirdikten sonra sınavlarda daha başarılı mı olurum? Yoksa günlük hayat zekası mı? Venüs karesinde de fiziksel değişim mi oluyor yoksa insanların gözüne ilgi çekici, sempatik, girdiği ortama dikkati çekmek gibi soyut bir katkısı mı var?

  1. “Mesela ben bir kez venüs karesi yaptım ve karizma, çekicilik afirmasyonunu kullandım. Bitirdikten sonra 2-3 ay yeniden aynı uygulamayı yaparsam daha çekici, karizmatik mi olurum?”

   Evet.

   “Merkür karesini bitirdikten sonra sınavlarda daha başarılı mı olurum?”

   Karenin afirmasyonunu o şekilde belirlerseniz evet, ancak bu konuda spesifik bir olumlama belirlemeden sınav notlarınızın yükselmesini ummak gözleriniz kapalı 50 metre ilerideki bardağı taşla vurmaya çalışmak gibi bir duruma dönüşür.

   “Venüs karesinde de fiziksel değişim mi oluyor yoksa insanların gözüne ilgi çekici, sempatik, girdiği ortama dikkati çekmek gibi soyut bir katkısı mı var?”

   Yine aynı cevap. Tamamen oluşturduğunuz olumlamaya bağlı.

 5. bu karelerle angelina jolie kadar çekici, güzel olabilir miyim? olumlama’da angelina jolie’yi kullanabilir miyim? bir de kendisi ateist olduğunu açıklamıştı. çoğu kaynakta illuminati üyesi diyor. öyle olsa neden ateistim desin ki? çok seviyorum kendisini uzun yıllardır..

  1. Esenlikler,

   Daha az Hollywood filmi izleyin. Angelina Jolie gibi et torbaları, “zorla güzellik olmaz” deyiminin ayaklanmış, yürüyen halleridir. Onun dışında da, Hollywood gibi bir yere bu kadar bağlı olup da düşmana peşkeş çekmeyen kimse olamaz. Herkes ağzıyla ben şuyum, ben buyum, ben o değilim diyebilir. Önemi yok.

   Her halükarda, bizim burada yetiştirdiğimiz şey zorla “güzellik”, kasıntılık, ucuzluk ve içi boş tenekelik değil; gerçek bilgelik, gerçek güzellik, gerçek güç ve gerçek mutluluktur. Bunların hepsine ve çok daha fazlasına, ruhani bilgelikle ulaşmak mümkündür. Sadece Kabalistik Kareler değil, daha da fazlası.

   İyi günler.

 6. Güneş ve Merkür karesine başlamak istiyorum. Astroloji anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum lütfen yardım. iyice anlamak istiyorum. 2021 yılı yeni satanik takvimi de yayınlarsınız değil mi?
  Yani pazar güneş günü, o gün terazi veya kova da olmayacak,
  çarşamba merkür günü ise o gün aslan, yay ve balıkta olamayak değil mi? Doğru mu anladım?
  satanik takvime göre yarın veya 8 ekim uygun gibi güneş karesine başlamak için,
  merkür için 4 ekim uygunmudur?
  Rünler yaparken gezegen saatlerinin etkisi varmıdır? Hangi rünleri hangi gezegen saatlerinde titretmeliyiz, daha fazla etki için? 55 mi 9un katlar mı?
  kara büyüleri ay küçülkmekteyken ve satürn saatlerinde mi yapmam gerekir?

  1. “Astroloji anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum lütfen yardım. iyice anlamak istiyorum.”

   Sitemizde astroloji alanında gelişebilmeniz için ihtiyacınız olan temel bilgileri yayımladık, isterseniz onlara bir gözatın. Ayrıyeten astroloji konusunda gelişmek için psişik açıklığınızın gelişmiş olması önemlidir ve psişik olarak açık olmayan iyi bir astrolog olmaz. Ruhani anlamda güçlendikçe ve ilerledikçe doğal olarak astroloji alanında da gelişeceksiniz.

   “2021 yılı yeni satanik takvimi de yayınlarsınız değil mi?”

   Yayımladık, buyurun.

   “Yani pazar güneş günü, o gün terazi veya kova da olmayacak, çarşamba merkür günü ise o gün aslan, yay ve balıkta olamayak değil mi? Doğru mu anladım?”

   Evet. Tabii o saatlerde yaparsanız ölersiniz gibi bir durum söz konusu değil ancak alacağınız etki çok düşer.

   Ayrıca söylediğiniz tarihlere baktım, o günler pek de uygun değilmiş zaten.

   “Rünler yaparken gezegen saatlerinin etkisi varmıdır? Hangi rünleri hangi gezegen saatlerinde titretmeliyiz, daha fazla etki için? ”

   Belli rünlerin daha bağlı olduğu gezegenler var, evet. Örneğin Sowilo direkt Güneş’e bağlı bir rün mesela. Tabii zaten direkt rün titrettiğimiz çalışmalar yok ve enerjiyi boşa harcamış oluyoruz, onun yerine bunu bir rünik çalışmaya çevirirseniz afirmasyonuyla birlikte hangi gezegen saatinin çalışmanız için daha uygun olduğu ortaya çıkar zaten.

   “55 mi 9un katlar mı?”

   55 Sayısının numerolojik açıdan pek bir anlamı yok, onun yerine 8, 9 veya 10’un katlarıyla çalışabilirseniz. 10 Sayısı da Güneş’e bağlıdır, eğer Güneş’in hükümranlıklarıyla bir çalışma yapacaksanız 10, 40 veya bu sayıların katlarıyla ilerleyebilirsiniz mesela.

   “kara büyüleri ay küçülkmekteyken ve satürn saatlerinde mi yapmam gerekir?”

   Kara büyüler Ay küçülmekteyken yapılmalıdır ancak Satürn saati olması zorunlu değil. Tabii, negatif bir amaç için kara büyü yapıyorsanız Satürn saati oldukça iyi bir saat ancak amacınıza göre Mars saatinde de yapabilirsiniz örneğin. Sanılanın aksine kara büyüler yalnızca “kesip biçme, doğrama” gibi amaçlar için değil oldukça pozitif amaçlar için de yapılabilir. Ay küçülmekteyken yaptığımız çalışmalara kara büyü diyoruz en basitinden ve Ay’ın küçülmede olduğu evrede negatif karmamızdan kurtulma çalışmaları da yapıyoruz. Bu kara büyü kategorisine girse de tamamen pozitif amaçlı, vesaire.

 7. 3 haftadır merkür karesi ve 1 haftadır mars karesi yapıyorum, bugün de güneş karesine başlayacağım. arada ayın boşlukta olup olmadığına dikkat ediyordum, ama dün bakmamışım. saba8 den akşam 6 ya kadar ay boşluktaymış ve ben o sırada titrettim. geçerli olmuşmudur? merkür ve yeni mars karelerine başlamak için yeniden zaman mı kollıyayım. Bugün devam edeyim mi mars ve merküre bilemiyorum. lütfen acil cevap
  mailde atmıştım ama sizden cevap gelene kadar devam edeyim diyorum

  1. Ay boşluktayken hiçbir çalışmaya başlanmaz. Eğer Ay’ın boşlukta olduğu dönemde bu çalışmalara başladıysanız uygun bir tarihte tekrar başlayabilirsiniz.

 8. Merhaba.

  Uranüs, Neptün ve Plüton için kare yok mu ? Yok ise bu gezegenlerin konumunu iyileştirmek için ne yapılabilir ?

  İyi akşamlar.

  1. Esenlikler,

   Uranüs, Pluton ve Neptün(özel durumlar hariç olmak üzere) nesilsel gezegenlerdir. Yani etkisi kişiden çok topluca o yıllarda yaşanan olaylar ve insanlara etki eder. Mesela Plüton Yayda iken eğitime erişim imkanları herkes için kolaylaşabilir. Aynı zamanda bu gezegenlerin etkileri çok üst oktavda olduğu için, bunların enerjilerini doğrudan veya filtrelemeden (Rünlerde olduğu gibi) hayatımıza/ruhumuza çağırmak öyle ya da böyle, er ya da geç felakete sebebiyet verecektir. Dolayısıyla bu gezegenlerin yayınlanmış bir Kabalistik Karesi yoktur, olsa da çoğu kimsenin kullanımı için güvenli olmazdı.

   Diğer gezegenler daha kişisel oldukları için onlara odaklanmanızı öneririm.

   İyi günler.

 9. normal büyülerdeki gibi karelerde de olumlamalardan sonra imgeleyerek enerjiyi yönlendiriyor muyuz ?

  1. Esenlikler,

   Çok farkı yok. Bazıları uzun mantranın daha etkili bulduğunu duymuştum ama ben ikisinden de iyi etki alıyorum. Uzun karelerde kısa mantrayı kullanmak genelde daha iyi oluyor. Kısalarda ise uzunu.

   İyi günler.

 10. Karelerde de afirmasyondan sonra imgeleyerek enerjiyi yonlendiriyor muyuz ? (Sanirsam 2 yorumum atigimdan spama dustu 9 yuzden tekrar yazayim dedim)

 11. Esenlikler,

  Ruh eşi gerçek midir? Gerçek ise ruh eşimizi nasıl öğrenebiliriz? Bu konu hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ediyorum şimdiden.

  İyi günler.

  1. Esenlikler,

   “Ruh eşi” ve benzeri yeni çağ inanışları gerçek değildir. Daha gerçekçi ve doğru bir versiyonu var, onu anlatacağım.

   Bu bahsedilen “ruh eşleri” genelde tüm reenkarnasyonları boyunca beraberdir. Bu derin ilişki yüzler belki binlerce yıl boyunca zamanla oluşmuştur. Çoğu Şeytan sayesinde evlendirilmiş kişilerdir. Bu evlilik bağı yaşamları boyu devam eden bir bağ olduğu için ruh eşi denir.

   Doğrusu çoğumuzun bir ruh eşi yok. Olabilir mi zamanla? Tabi. Yapmak size kalmış. Peki varsa nasıl anlarız? Genelde astrolojik, zevkler, keyifler, iletişim vb. her alanda iki kişi mükkemel bir şekilde oturunca anlarsınız. Ruh eşi bildiğiniz her ilişkiden daha derin ve yakındır. Fantezide yaşamayan birisi iseniz, anlamanız çok sürmeyecektir.

   İyi günler

 12. venüs karesine başladım ve 3.de yanlış titrettim bu yüzden tekrar sıfırdan titretmeye başladım bir sorun olur mu?

  1. Esenlikler,

   Maalesef kareniz iptal olmuş oluyor. Ancak hâlâ fırsatınız var, önümüzdeki Cuma tekrar başlayabilirsiniz. Bir dahaki sefere eğer yanlış titretirseniz enerjinin iptal olduğunu olumlayın ve o günün tekrarlarını, birkaç saat sonra tekrar başlatın.

   Karelerin işleyişini daha iyi öğrenmek adına bu yazımıza bakabilirsiniz.

   Ayrıca artık soruları buradan cevaplamıyoruz. Forumlarımıza VPN veya daha gelişmiş güvenlik önlemleriyle gelmenizi öneririz.

   İyi geceler.

 13. Esenlikler dilerim,
  Güneş karesi ile çalışmalara başlamak için içerikte belirtildiği gibi Güneş’in kendi evinde olduğu yani Arslan burcunda olduğu dönemi tespit ettim, gün olarak da Pazar günü tarihini not alarak beklemeye geçtim şuan ama yazıda belirtilen Ay ın evreleri yani hangi burçta olursa ne tür içeriğe sahip çalışmalar yapılabileceği ile ilgili verilen linke ulaştığımda oğlak burcu gibi ters bir sonuç çıkıyor(karanlık çalışmalar için harika olduğu ifade ediliyor.) Bir sonra ki güneşin kendi bucu olan arslan burcuna dönmesi ise 2023 yılında. Bu işlemlerin bir öncelik sırası düşünüldüğünde bu sayfa bilgisi açısından Güneş kendi burcunda arslan da olması birinci öncelik, ikincisi güneş günü olan pazar gününde başlanması, üçüncüsü güne ait güneş saatine denk getirilmesi mantraların, dördüncüsü de ay’ın yeni ay ile dolunay arasında ki bir dönem de yapılması demek doğru olur mu? yani ay’ın konumunun çalışmamaızın içeriğe uygun olmaması sorun olur mu? Teşekkür ederim

  1. Özür dileyerek, eklemeyi unutmuştum. Gezegenlere ait mantralara ulaşabileceğim bir link paylaşırsanız memnun olurum, teşekkür ederim.

   1. Esenlikler,

    En altta Gezegensel Karelerin sayfaları bağlantı olarak paylaşılmıştır. Sayfaların kendi içinde, karelerin nereden başlanacağı ve hangi gün kaç tekrar yapılacağı, kare için hangi mantranın kullanılacağı ve bunun ses dosyası mevcuttur.

    Tekrardan başarılar.

    Artık soruları buradan cevaplamıyoruz. VPN veya daha gelişmiş güvenlik önlemleriyle Forumlarımıza bekleriz.

    İyi geceler.

  2. Esenlikler,

   Hayır, gezegensel karelerde diğer gezegenler önemli bir yer tutmaz. Tek önemli olan, Ay’ın boşlukta olmamasıdır. JoS-Astro’da Türkçe olarak yayımlanmış 2022 Satanik takvimimizi kontrol edin ve Ay’ın boşlukta olmadığı bir saatte, Güneş Aslan’dayken (1 ay boyunca kalacak) ve gündüz vakti, Güneş saatindeyken başlayın.

   Başarılar dilerim.

   Artık soruları buradan cevaplamıyoruz. VPN veya daha gelişmiş güvenlik önlemleriyle Forumlarımıza bekleriz.

   İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir