Güneş Karesi

Kaynak: Joy of Satan, aynı isimli sayfa.

Çakraları güçlendirmek, (kişinin doğum çizelgesindeki) zayıf Güneş’i güçlendirmek ve sağlık ve Güneş’le alakalı genel ruhani ilerlemede yardımcı olması için Ruhani Güneş Kabalistik Karesi

Maddesel başarı, bereket ve dünyevi [ruhani olmayan] işler için Maddesel Güneş Kabalistik Karesi

Güneş için mantra 36 gün üstüste yapılır. Hiçbir gün aksatmamak çok önemlidir, zira bu bütün çalışmayı iptal edecektir.
Mantraya Güneş Aslan olan ev burcundayken veya yücelmekteki burcu Koç’tayken başlayın. Bu burçlar idealdir ama Güneş başka burçlardayken de [Güneş için negatif bir burç olmadığı sürece] bu kare uygulanabilir [bu sadece Güneş Karesi için geçerlidir.].
Bu mantraya Güneş Terazi’deyken [düşüşü] veya Kova’dayken [alçalışı] BAŞLAMAYIN.
Bu mantraya bir Pazar (yani Güneş) günü, Güneş saatlerinde başlayın. Tercihen gündüz saatlerinde ve Güneş parlakken, parıldarken başlayın.
İdeal olarak her gün Güneş için seçilen mantra, o günün Güneş saatlerinden birinde titretilmelidir. Bu ideal olandır, ama saat ne olursa olsun hiçbir şekilde gün aksatmayın.

Güneş’in Ritüel/Majikal (Büyüsel) Hükümranlıkları:

Özgüven, ün, kumarda başarı, zevk, popülarite/karizma elde etmek, sağlığı ve diriliği arttırmak, iyileşme, korunma, başarı, majikal (büyüsel) güç ve zenginlikler. Güneş üçüncü çakrayı ve tabii ki kişinin astrolojik çizelgesindeki Güneş’i yönetir.

Vücudun Güneş tarafından yönetilen kısımları:
Kalp, omurilik, diyafram, atardamarlar, damarlar, gözler, genel sağlık ve dirilik.


Hastalıklar:
Düşük zindelik, yorgunluk, tüm kalp ve arter hastalıkları, yüksek/düşük tansiyon, görme problemleri, karamsarlık, menenjit, tüm sırt ve omurilik problemleri, hastalık nöbetleri.

[Zayıflamış/etkisizleşmiş/zarar görmüş bir Güneş’e işaret edebilirler]

Meslekler:
Oyunculuk, tüm tiyatro meslekleri, otorite pozisyonundaki kişiler (patronlar, müfettişler, soylular, krallar, imparatorlar), altınla çalışanlar, yargıçlar, sulh hakimleri, çok büyük miktarlarda paraların başında olan insanlar, tefeciler/bankacılar.


Güneş sizin egonuz, kişiliğiniz, özsaygınız, canlılığınız, liderlik yeteneğiniz, sağlığınız, ününüz ve onurunuzdur.


Güneş şunları yönetir:
Babanız, hayatınızdaki erkekler, çocuklarınız, sağlığınız/dirliğiniz, iradeniz, hırsınız, özsaygınız ve özifadeniz, özgüveniniz, ve üçüncü [güneş] çakranız. Değerli metalleri, kıymetli şeyler, altın, otorite/güç pozisyonlarındaki herkes, zenginler, hükümet.


Astrolojik çizelgenizde ise:
Güneş’in konumlandığı hane ve ucunda Aslan burcu olan hane/ler.

Kabalistik/Majikal kare üçüncü [güneş] çakrasını güçlendirir ve kişinin astroloji çizelgesinde zayıflamış bir Güneş’i güçlendirir ve ucunda/uçlarında Aslan burcu olan ve Güneş’i içeren hanelerin yönettiği işlerde yardımcı olur.

GÜNEŞ MANTRASI:
AUM HRAAM HRIM HRAUM SAU SURYAE NAMA – Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

KISAYOL MANTRASI [Kısayol mantraları da iş görür ve özellikle Merkür gibi uzun karelerde çok işlevlidir, ama kareye başladığınızda hangi versiyonu seçtiyseniz onla devam etmek zorundasınız, sonra değiştirmek çalışmayı bozar]:
AUM SURYAE NAMA – Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

Bu mantraları okumak yetmiyorsa buradan dinleyerek de titretilişlerini öğrenebilirsiniz.

KARELER ANASAYFASINA DÖN

“Güneş Karesi” hakkında 4 yorum var

 1. Esenlikler,
  Kötü gezegensel geçişlerin etkilerini azaltmak için Güneş karesi yaparken ruhani kareyi mi maddesel kareyi mi kullanmalıyız?
  Bu amaç uğruna çalışırken kullanacağımız olumlama nasıl olmalı?

  1. Esenlikler,

   Güzel bir soru, sizi tebrik ediyorum.
   Bir yandan geçişlerin etkisi genelde hayatımızda belli olur, ama bir yandan da bütün bu etkilerin kökeni ruhanidir, enerjilerdir. Büyük ihtimalle ikisi de makul ölçüde çalışacak olsa da, şahsi görüşüm (ve ben de öyle yapardım) ruhani kareyi kullanmaktır.

   Olumlama olarak da şöyle bir şey kullanılabilir: “Sağlıklı ve pozitif bir şekilde [geçişte olan gezegen] geçişinin etkilerinden tamamen ve kalıcı olarak korunuyorum.” Bunu hemen şimdi düşündüm; elbette daha iyi bir şey yapılabilir. Ama temel, standart bir olumlama olarak yeterlidir.

   İyi günler.

   1. Çok sağolun, böyle zamanlar için yapmamızı tavsiye ettiğiniz başka bir çalışma var mı?
    Esen kalın.

    1. Esenlikler,

     Güneş uygun bir pozisyondayken Güneş Karesi de yapılabilir, Güneş’e dair başka büyüler (rünik, elemental, başka şeyler) de yapılabilir.

     İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir