Güneş Karesi

Kaynak: Joy of Satan, aynı isimli sayfa.

Çakraları güçlendirmek, (kişinin doğum çizelgesindeki) zayıf Güneş’i güçlendirmek ve sağlık ve Güneş’le alakalı genel ruhani ilerlemede yardımcı olması için Ruhani Güneş Kabalistik Karesi

Maddesel başarı, bereket ve dünyevi [ruhani olmayan] işler için Maddesel Güneş Kabalistik Karesi

Güneş için mantra 36 gün üstüste yapılır. Hiçbir gün aksatmamak çok önemlidir, zira bu bütün çalışmayı iptal edecektir.
Mantraya Güneş Aslan olan ev burcundayken veya yücelmekteki burcu Koç’tayken başlayın. Bu burçlar idealdir ama Güneş başka burçlardayken de [Güneş için negatif bir burç olmadığı sürece] bu kare uygulanabilir [bu sadece Güneş Karesi için geçerlidir.].
Bu mantraya Güneş Terazi’deyken [düşüşü] veya Kova’dayken [alçalışı] BAŞLAMAYIN.
Bu mantraya bir Pazar (yani Güneş) günü, Güneş saatlerinde başlayın. Tercihen gündüz saatlerinde ve Güneş parlakken, parıldarken başlayın.
İdeal olarak her gün Güneş için seçilen mantra, o günün Güneş saatlerinden birinde titretilmelidir. Bu ideal olandır, ama saat ne olursa olsun hiçbir şekilde gün aksatmayın.

Güneş’in Ritüel/Majikal (Büyüsel) Hükümranlıkları:

Özgüven, ün, kumarda başarı, zevk, popülarite/karizma elde etmek, sağlığı ve diriliği arttırmak, iyileşme, korunma, başarı, majikal (büyüsel) güç ve zenginlikler. Güneş üçüncü çakrayı ve tabii ki kişinin astrolojik çizelgesindeki Güneş’i yönetir.

Vücudun Güneş tarafından yönetilen kısımları:
Kalp, omurilik, diyafram, atardamarlar, damarlar, gözler, genel sağlık ve dirilik.


Hastalıklar:
Düşük zindelik, yorgunluk, tüm kalp ve arter hastalıkları, yüksek/düşük tansiyon, görme problemleri, karamsarlık, menenjit, tüm sırt ve omurilik problemleri, hastalık nöbetleri.

[Zayıflamış/etkisizleşmiş/zarar görmüş bir Güneş’e işaret edebilirler]

Meslekler:
Oyunculuk, tüm tiyatro meslekleri, otorite pozisyonundaki kişiler (patronlar, müfettişler, soylular, krallar, imparatorlar), altınla çalışanlar, yargıçlar, sulh hakimleri, çok büyük miktarlarda paraların başında olan insanlar, tefeciler/bankacılar.


Güneş sizin egonuz, kişiliğiniz, özsaygınız, canlılığınız, liderlik yeteneğiniz, sağlığınız, ününüz ve onurunuzdur.


Güneş şunları yönetir:
Babanız, hayatınızdaki erkekler, çocuklarınız, sağlığınız/dirliğiniz, iradeniz, hırsınız, özsaygınız ve özifadeniz, özgüveniniz, ve üçüncü [güneş] çakranız. Değerli metalleri, kıymetli şeyler, altın, otorite/güç pozisyonlarındaki herkes, zenginler, hükümet.


Astrolojik çizelgenizde ise:
Güneş’in konumlandığı hane ve ucunda Aslan burcu olan hane/ler.

Kabalistik/Majikal kare üçüncü [güneş] çakrasını güçlendirir ve kişinin astroloji çizelgesinde zayıflamış bir Güneş’i güçlendirir ve ucunda/uçlarında Aslan burcu olan ve Güneş’i içeren hanelerin yönettiği işlerde yardımcı olur.

GÜNEŞ MANTRASI:
AUM HRAAM HRIM HRAUM SAU SURYAE NAMA – Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

KISAYOL MANTRASI [Kısayol mantraları da iş görür ve özellikle Merkür gibi uzun karelerde çok işlevlidir, ama kareye başladığınızda hangi versiyonu seçtiyseniz onla devam etmek zorundasınız, sonra değiştirmek çalışmayı bozar]:
AUM SURYAE NAMA – Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

Bu mantraları okumak yetmiyorsa buradan dinleyerek de titretilişlerini öğrenebilirsiniz.

KARELER ANASAYFASINA DÖN

“Güneş Karesi” hakkında 12 yorum var

 1. Esenlikler,
  Kötü gezegensel geçişlerin etkilerini azaltmak için Güneş karesi yaparken ruhani kareyi mi maddesel kareyi mi kullanmalıyız?
  Bu amaç uğruna çalışırken kullanacağımız olumlama nasıl olmalı?

  1. Esenlikler,

   Güzel bir soru, sizi tebrik ediyorum.
   Bir yandan geçişlerin etkisi genelde hayatımızda belli olur, ama bir yandan da bütün bu etkilerin kökeni ruhanidir, enerjilerdir. Büyük ihtimalle ikisi de makul ölçüde çalışacak olsa da, şahsi görüşüm (ve ben de öyle yapardım) ruhani kareyi kullanmaktır.

   Olumlama olarak da şöyle bir şey kullanılabilir: “Sağlıklı ve pozitif bir şekilde [geçişte olan gezegen] geçişinin etkilerinden tamamen ve kalıcı olarak korunuyorum.” Bunu hemen şimdi düşündüm; elbette daha iyi bir şey yapılabilir. Ama temel, standart bir olumlama olarak yeterlidir.

   İyi günler.

   1. Çok sağolun, böyle zamanlar için yapmamızı tavsiye ettiğiniz başka bir çalışma var mı?
    Esen kalın.

    1. Esenlikler,

     Güneş uygun bir pozisyondayken Güneş Karesi de yapılabilir, Güneş’e dair başka büyüler (rünik, elemental, başka şeyler) de yapılabilir.

     İyi geceler.

 2. Esenlikler,
  Güneş karesi çalışmasına başladım.fakat pazar ı pazartesi ye bağlayan gecede başladım.kullandığım programın güncelleme sorunundan dolayı, güneş saatinede denk getiremedim.güncellemeyi yaptım bundan sonraki günlerde eksiksiz saatlerine uysamda uygun zamanda başlamadığım için tekrar doğru zamanımı beklemeliyim başlamak için.dolunay olduğu içinde başladım.yardımcı olursanız sevinirim.
  Teşekkürler

  1. Esenlikler,

   Güneş Saatinde yapmak zorunlu değildir, sayfada da o yazıyor. İdeal olan bu, ama ne olursa olsun istisnasız her (gezegensel) gün yapmak en önemlisi. Bunu yaptığınız sürece çalışma iptal olmaz.

   İyi günler.

   1. Esenlikler,
    Teşekkür ederim.peki çalışma bittikten sonra hazırladığım güneş karesini ne yapmalıyım?kağıt üzerinde hazırlamıştım.çalışma bitiminden sonra hazırladığımız kareyede enerji yüklenmiş oluyormu.bir diğer sorumda herhangi bir nesneye enerjimizi yoğunlaştııp yükleme yaparak bir amaç için programlama yapabilirmiyim.bununla ilgili çalışmalar nelerdir?
    Teşekkürler

    1. Esenlikler,

     Kağıttan medet ummayın, yaptığınız çalışmalarda asıl etkilenen şey sizin ruhunuz/varlığınız/büyü yaptığınız konu. Kağıda bir enerji geçse de bir kova suya kıyasla bir damla gibi olacaktır. Tabii tüm enerjiyi ona yönlendiriyorsanız başka, ama böyle bir şey yapmanıza da gerek yok.
     Ama elbette nesne “tılsımlamak” mümkündür. En basitinden Temel Meditasyonunun talimatlarında bile, nesneleri büyülemek için içlerine enerji gönderip programlamak gerektiğinden bahsediyor. Bunu mantralar, yantralar, elementler ve benzeri şeyler kullanarak çeşitlendirebilir, güçlendirebilirisinz tabii.

     İyi günler.

 3. Esenlikler !

  1-) Güneş karesi ile “popülarite/karizma elde etmek, sağlığı ve diriliği arttırmak, iyileşme, korunma, başarı, majikal (büyüsel) güç ve zenginlikler.” denilen kısmı elde etmek için ruhani kare mi yoksa maddesel kare mi yapılmalıdır ? Mesela satürn gibi kötücül gezegenlerin geçişlerinden etkilenmemek adına ruhani kareyi yapsak aynı zamanda bu “”popülarite/karizma elde etmek, sağlığı ve diriliği arttırmak, iyileşme, korunma, başarı, majikal (büyüsel) güç ve zenginlikler.”” vb. gibi etkileri de kazanmış olmuyor muyuz ?

  2-) Sihirli kareler olayı kabalada ve ibrahimi programlarda da geçiyor. Hatta islamda bunlara vefk deniyor . Bildiğim kadarıyla hacı hoca tayfası bunları yaptıktan sonra mutlaka hazırladıkları bu kareyi (vefki) üzerinizde taşımanız gerektiğini tavsiye ediyorlar. Zira çağrılan/ davet edilen güçler/enerjiler bu kareye yükleniyor. Ve kişiler üzerlerinde bu kareyi (vefki) taşıyarak ona yüklenen enerjilerin çekildiği bir odak noktası haline geliyor diye biliyorum. Bunu şundan dolayı yazdım ; yukarıdaki arkadaş sormuş “hazırlanan o karenin kağıdını ne yapacağım diye?” Siz bunu tavsiye etmiyor musunuz ? Yani üzerimizde taşımaktansa işimiz bitince o kağıdı bir yere kaldırıp unutabilir miyiz ?

  3-) Şuan sanırım güneş karesi yapmak için uygun zaman dilimlerinden biri. Çünkü güneş yücelmekteki burcu koç’a girdi. Ayın büyümeye başlayacağı dönemde sanırım 1 hafta içinde başlıyacak. Astroloji hakkında bilginiz var , bu kareyi hazırlamak için uygun zaman dilimi / uygun gezegenlerin doğru pozisyonda olduğu zamanı buradan paylaşabilir misiniz ? “Planetwatcher ” isimli sitede bu gezegensel posizyonları takip edebileceğimizi belirtmişsiniz ancak takdir edersiniz ki konuya sizin kadar hakim değiliz… Eğer siz buradan “şu falanca günden itibaren bu kareyi hazırlamak için uygun zaman dilimidir” şeklinde bir bildirimde bulunursanız eminim herkes için çok faydalı olacaktır.

  Şimdiden Teşekkürler !

  1. Esenlikler,

   1) Spesifik ve “dünyevi” amaçlar için maddesel kare daha iyidir. Ama karizma, sağlık, dirlik, majikal güç gibi şeyler ruhanidir. Şöyle örnek vereyim; Merkür zekâyı yönetir. Genel zekâ istiyorsanız ruhani kare işinizi görür, ama atıyorum sınavlarınızda başarılı olmak istiyorsanız maddesel kare yapmalısınız.

   İkincisi, Karenin enerjisi büyük çoğunlukla, olumladığınız amaca/amaçlara gidecektir, ama o gezegenin yönettiği diğer şeylerden de ufak çapta etkilenmeniz mümkündür. Örneğin şans ve bolluk için yapılan bir Jüpiter Karesi sonucunda biraz kilo almanız da mümkündür.

   2) Hayır, İslami zevzeklerin nesi doğru ki bu olayları eğri olmasın? Zaten tamamen Paganizme ait büyüye, astrolojiye hem (ölümüne) yasak deyip hem de kendilerini alıkoyamadan uğraşmaya çalışmaları, ama akıl ve mantık dışı İslami dünya görüşünü araya sokup yüzlerine gözlerine bulaştırmaları ne kadar yıkık olduklarının kanıtı niteliğindedir. Dolayısıyla onların ne yaptığını, nasıl yaptığını takmayın. Bir kağıt parçasında (özellikle ve kasıtlı olarak yüklenmediği sürece) güç yoktur (ve böyle yüklense bile, yine de sizin kadar iyi/fazla/etkili güç tutamaz). Dolayısıyla kağıdı falan boş verin; ille de kağıt kullanacaksanız sadece her günkü tekrar sayısını kolay hatırlamanıza yardımcı olsun diye bulunması yeterli. Titrettiğiniz mantralar sizin ruhunuza, auranıza kazınıyor. Herhangi bir nesneye falan gerek yok, onlar İslamcı işi. Tılsım yapsanız bile onun olayı başka, burada yapılan şey başka.

   3) Verdiğim siteleri kullanmayı öğrenirseniz, kendi ayaklarınız üzerinde durup bu tarz şeyleri rahatlıkla kendiniz öğrenebileceğiniz, başkalarına da öğretebileceğiniz duruma gelirsiniz. Dolayısıyla bunu sürekli olarak önermeye devam edeceğim. Ama aynı zamanda işin kolay opsiyonunu da size sunduk; 2020 SS Takviminde bu ve bunun gibi tüm tarihler, anlaşılır bir şekilde sunuluyor. Buradan bakıp öğrenebilirsiniz, aynı zamanda tıpkı cevabı da önünüzde olan bir matematik sorusunun çözüm yöntemini sağlama yoluyla daha kolay anlayabileceğiniz gibi bu siteleri kullanmayı ve astrolojiyi de daha kolay öğrenebilirsiniz.

   İyi geceler.

 4. esenlikler,
  majikal kareler sayfasında uygulamada muazzam bir güç oluşacağından bahsedilmiş.1-peki
  her gün bu enerjiyi oluşturuyor muyuz çalışma esnasında,yoksa çalışma bitiminde mi enerjiyi yönlendirdiğimiz durum aktifleşiyor? örneğin belirlediğim afirmasyonları uyguluyorum her titretmeden sonra.2-bu sayıların her gün farklı titretilmesinin bir sebebi varmı.enerji boyutunda muhakkak bir matematiksel bir şifresinin olduğuna inanıyıorum.detaylı bilgi vermeniz mümkünmü.
  saygılar.

  1. Esenlikler,

   1) Karelerin etkisi ortalarında da kendini göstermeye başlayabilir, sonlarına doğru veya sonunda da. Bu konuda takıntılı bir beklentiye girmeyin, pozitif bir eminlikle yaptığınız şeyin kesin gerçekleşeceğini bilin ve sabırsızlıktan uzak durun. Ve hayır, her bir titretmeden sonra olumlama uygulamak biraz abartı. Titretmeleri her gün verilen sayıda yapıp (bir tane bile eksik veya fazla yapmayın!) sonrasında, oluşturduğunuz olumlamayı belirli bir sayıda (9 veya 10 genel amaçlar için iyidir örneğin) söyleyip sonra da büyük bir AUM ile çalışmayı sonlandırabilirsiniz.

   2) Evet, her bir Kabalistik Kare matematiksel olarak mükemmel ve kutsal geometriye dayanıyor. Bir sayının bile yeri değiştirilirse tüm matematiksel düzen çöker. Bu Kareler kullanılarak gezegenlerle uyumlu sayılar da çıkartılabilir. Örneğin Güneş’in en yüksek sayısının 666 olduğunu, Güneş Karesinden de çıkartabiliyoruz.

   İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir