Jüpiter Karesi

Kaynak: Joy of Satan, aynı isimli sayfa.

Çakraları güçlendirmek, (kişinin doğum çizelgesindeki) zayıf Jüpiter’i güçlendirmek ve sağlık ve Jüpiter’le alakalı genel ruhani ilerlemede yardımcı olması için Ruhani Jüpiter Kabalistik Karesi

Maddesel başarı, bereket ve dünyevi [ruhani olmayan] işler için Maddesel Jüpiter Kabalistik Karesi

Jüpiter için mantra 16 gün üstüste yapılır. Hiçbir gün aksatmamak çok önemlidir, zira bu bütün çalışmayı iptal edecektir.
Mantraya Jüpiter Yay ve Balık olan ev burçlarındayken veya yücelmekteki burcu Yengeç’teyken başlayın.
Bu mantraya Jüpiter Oğlak’tayken [düşüşü] veya İkizler ve Başak [alçalışı] burçlarındayken BAŞLAMAYIN.
Bu mantraya bir Perşembe (yani Jüpiter) günü, Jüpiter saatlerinde başlayın.
İdeal olarak her gün Jüpiter için seçilen mantra, o günün Jüpiter saatlerinden birinde titretilmelidir. Bu ideal olandır, ama saat ne olursa olsun hiçbir şekilde gün aksatmayın.

Jüpiter’in Ritüel/Majikal Hükümranlıkları:

Ruhaniyet, iyi şans ve talih, uzak mesafe yolculuk(lar), yüksek öğrenim, felsefe, refah, iyimserlik, genişleme, iyilik ve cömertlik, spor, rekreasyon aktiviteleri, açık hava ve dış mekanlar, bolluk ve bereket, mutluluk, iyi zamanlama(lar), zenginlik, kilo alımı, yasa(lar), yabancı uyruklular, yabancı kültürler ve topraklar, şımarma ve rıfk, zevk.

Vücudun Jüpiter tarafından yönetilen kısımları: Karaciğer, kalçalar, bel, uyluklar ve pankreas.


Hastalıklar: Diyabet, kan şekeriyle ilgili bozukluklar, sarılık, obezite ve bel ve kalçayla alakalı hastalıklar.


Meslekler: Üniversite profesörleri, yargıçlar, din adamları, bankacılar, filantroplar, ve kanun yapıcılar.


Astrolojik çizelgenizde: Jüpiter’in konumlandığı hane ve uçlarında Yay ve Balık burcu olan haneler.


Kabalistik/Majikal kare Taç Çakrasını ve epifiz bezini güçlendirir, kişinin astrolojik çizelgesinde zayıflamış bir Jüpiter’i güçlendirir ve Jüpiter’i içeren hane ve uçlarında Yay ve Balık burçlarının bulunduğu hanelerin yönettiği işlerde yardımcı olur.

JÜPİTER MANTRASI:
AUM GRAAM GRİM GRAUM SAU GURUAVE NAMA Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

KISAYOL MANTRASI [Kısayol mantraları da iş görür ve özellikle Merkür gibi uzun karelerde çok işlevlidir, ama kareye başladığınızda hangi versiyonu seçtiyseniz onla devam etmek zorundasınız, sonra değiştirmek çalışmayı bozar]:
AUM GURUAVE NAMA – Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

Bu mantraları okumak yetmiyorsa buradan dinleyerek de titretilişlerini öğrenebilirsiniz.

NOT: G’LERİ SÖYLERKEN BOĞAZINIZIN ARKASINDA HİSSEDİN.

KARELER ANASAYFASINA DÖN

“Jüpiter Karesi” hakkında 6 yorum var

  1. Esenlikler,

   Bazen yorumlara geç cevap verebiliyoruz. Bu sebepten ötürü büyü zamanlarını bize sorup potansiyel olarak geç cevap almak yerine bu zamanları kendiniz kollamayı öğrenebilirsiniz. Bu konuda bilgi veren belgelerimiz de mevcut, yakında siteye de koyacağız. Bu elinizden gelmiyorsa veya bir sebeple yapmak istemiyorsanız da Joy of Satan forumlarından 2019 Satanik Takviminin ülkemiz zaman dilimi için uygun halini indirebilirsiniz, orada bütün majikal çalışmalar için uygun zamanlar ve çok daha fazlası (Necronomicon meditasyonlarına başlama zamanları, her bir Tanrının yönettiği gün periyotları, vesaire) belirtiliyor.

   İyi günler.

 1. Görünüşe göre yarın buna başlamak için mükemmel bir zaman. Jüpiter’in hem ruhani hem de ruhani olmayan karesine aynı anda başlanabilir mi? Ve ruhani kare için de olumlamaya ihtiyaç var mıdır? Teşekkürler.

  1. Esenlikler,

   Aslında bu sorularınıza Kabalistik Kareler için talimat veren yazımızda cevap veriyoruz.

   Son sorunuza cevabı oradan tamamen alamayabilirsiniz diye burada cevap vereyim. Aslında ruhani kareyi olumlama olmadan bile kullansanız; zaten niyetiniz gelişim ve ilerleme olduğu için pozitif etkiler alırsınız. Ama şahsen ben öngörülmeyen olayları en aza indirmeyi severim. Jüpiter çoğunlukla pozitif olsa da bazıları “yan etki” olarak birkaç kilo almayı bile kabul edilmez bulabilir. 🙂

   Olumlamasız kullanmayı sorduğunuza göre isteğiniz, varlığınızda Jüpiter’le alakalı tüm şeylerin gelişmesi. Böyle durumlarda hiç olumlama kullanmamak yerine genel bir olumlama kullanmayı tercih ediyorum, mesela şöyle bir şey:

   “[Gezegen/rün/enerji, kullandığınız şey neyse, bu durumdaysa:]Jüpiter’in temsil ettiği ve hükmettiği tüm pozitif şeyler, varlığımda pozitif ve sağlıklı bir şekilde kalıcı olarak gelişiyor.”

   Tabii nasıl rahatsanız öyle çalışın, işin temeli budur. Olumlama kullanırsanız verdiğimin üzerinde oynama da yapabilirsiniz tabii, nasıl uyarsa.

   Yarın başlamaya gelince; 2019 Satanik takvimi bu günlerde başlanabileceğini yazmamış. Jüpiter yakın zaman önce gerilemeye girdi, belki gerilemede olan gezegenlerin Kabalistik Karesi olmuyordur. Gerilemedeyken hiç denemediğim için bir şey söyleyemeyeceğim. Bununla birlikte diğer gezegenlerin aksine Jüpiter gerilemesi pozitif bir olaydır ve iyi talih getirir. Açıkçası emin olamadım.

   Başlamayı çok istiyorsanız Joy of Satan forumlarında konu açıp sormaya ne dersiniz? Başka üyelerimizin ne düşündüğünü ve gerekçesini görür, ona göre kendinize bir sonuç çıkarıp hareket edebilirsiniz.

   İyi günler.

 2. Kabalistik kareleri yaparken mantraların her birini tam nefes titretmemiz gerekiyor mu? Ses kayıtlarında baya kısa gibi de o yüzden sordum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir