Ritüel Eşyalarının & Diğer Materyal Donanımların Gelişmiş Kutsanması

Kaynak: Joy of Satan, aynı başlıklı yazı.

Materyal donanımların kendi başına gerçek bir güçleri yoktur. Gerçekte bu eşyaların kullanımı semboliktir, ve ruhun güçleri için bir benzetmedir. Bununla birlikte maddesel donanımlar kutsanarak kullanımları etkili bir hale getirilebilir. Belli eşyalar ritüellerde ve çalışmalarda sık sık kullanılarak kendilerine ait güç edinirler.

Kristaller ve elmaslar, kimyasal bileşimlerinden ötürü genellikle belli enerjileri depolama eğilimi gösterirler. Burada “doğaüstü” bir şey yok, zira kristaller radyo vericileri olarak da kullanılır. Farklı tip taşlar için de aynı şey söylenebilir. Nesnenin içsel yapısı enerji depolamaya ne kadar yatkınsa, o eşyanın ritüellerde kullanılması o kadar uygun olur. Tabii kişi herhangi bir eşyayı güçlendirmek için törensel büyüye girişmek zorunda değildir. Sadece zihnin ve ruhun güçleri ve odaklanmak gereklidir.

Temel güçlendirme ritüelindeki adımları takip edin. Mavi ışık enerjisini invoke etmek isteğe bağlıdır. En çok güce beyaz-altın ışık sahiptir.

Bir athameyi güçlendirmek için kişi, hava elementini invoke etmeli* ve/veya Hava elementi için Sanskritçe güç kelimesini kullanmalıdır, bu da “Vāyu”dur ve titretilişi de “VV-VV-AA-AA-AAUU-UU-UU” şeklindedir. Hava elementini invoke etmek seçeneğe bağlıdır, ama athamenize Hava elementi için Sanskritçe güç kelimesini odakla titretmek gereklidir. Athamenizi okşarken onun içine bu güç kelimesini 108 kez titretin. Okşama kısmı kolaylaşsın diye isterseniz kokulu yağlarla athamenizi hafifçe yağlayabilirsiniz. Bu çalışmayı Ay, İkizler, Terazi veya Kova olan hava burçlarından birindeyken ve tercihen Ay büyümekteyken veya Dolunay evresindeyken yapın. Ay Boşlukta olmamalıdır. Yeni ve tecrübesiz insanlar için olan kutsama ritüelindekinin aksine, mıknatıs kullanımı isteğe bağlıdır ve gerekli değildir.

Bir asayı güçlendirmek için kişi, ateş elementini invoke etmeli* ve/veya Ateş elementi için Sanskritçe güç kelimesini kullanmalıdır, ki bu da “Tejas”tır ve titretilişi de “TH-TH-EY-YY-YYYY-AA-AA-AA-UU-UU-UU-S-S-S” şeklindedir. Bu güç kelimesini, asanıza onu okşarken 108 kez titretin. Athamedeki gibi isteğe bağlı olarak kokulu yağlar kullanabilirsiniz. Asa/değnek, Şeytan’ın ateşli Kundalini yılanını barındıran omuriliğin bir sembolidir. Bu çalışmayı Ay, Koç, Aslan veya Yay olan ateş burçlarından birindeyken ve tercihen Ay büyümekteyken veya Dolunay evresindeyken yapın. Ay Boşlukta olmamalıdır.

Bir kâseyi güçlendirmek için su elementini invoke etmelisiniz* ve/veya Su elementi için Sanskritçe güç kelimesini kullanmalısınız, ki bu da “Jalam”dır ve titretilişi de “YY-YY-AA-AA-AA-LL-LLAA-AA-AA-UU-UU-UU-MM-MM-MM” şeklindedir. Bu güç kelimesini kâsenize 108 kez titretin. Bu çalışmayı Ay, Yengeç, Akrep veya Balık olan su burçlarından birindeyken ve tercihen Ay büyümekteyken veya Dolunay evresindeyken yapın. Ay Boşlukta olmamalıdır. Kâse çakralar için bir semboldür. Spiritüel öğretilerde çakralara “kupalar” veya “kâseler” olarak gönderme yapılmıştır.

Bir pentagramı güçlendirmek için toprak elementini invoke edin ve/veya Toprak elementi için Sanskritçe güç kelimesi olan “Prithivi”yi titretin, ki titretilişi de “PPP-RRR-İİİ-TH-TH-TH-İİ-İİ-İİVV-VV-VV-İİ-İİ-İİ” şeklindedir. Eğer yapabiliyorsanız R’leri vurguladığınıza (köpek hırlaması gibi düşünün) emin olun. Bu çalışmayı Ay, Boğa, Başak veya Oğlak olan toprak burçlarından birindeyken ve tercihen Ay büyümekteyken veya Dolunay evresindeyken yapın. Pentagram, 5 elementten her birini içeren insan ruhunun bir sembolüdür.
“A-U” titreşimi çoğu güç kelimesinin temelidir.
*bkz. Elementleri İnvoke Etmek

“Ritüel Eşyalarının & Diğer Materyal Donanımların Gelişmiş Kutsanması” hakkında 8 yorum var

 1. Kuartz gibi iyonize kristaller piezoelektrik olayını meydana getirdikleri için osilatorlerde falan kullanılıyor fakat bu özellik ruhani olarak bahsettiğimiz enerjiyi nasıl tutabiliyor ki? Cam ve elmas falanda kristal ama elektrik üretemez, elektriksel iletken bile değiller hatta. Yani sanırım piezoelektrik olayı biraz göz boyamak için belirtilmiş. Üstüne düşünmeden okuyan biri arada kristalin ilginç ve bilimsel bir ozelligini okuyunca enerji tutma özelliğini daha güzel oturtabilir kafasında. Bunu aldatmaca yapılıyor şeklinde söylemedim tabii ki, durum böyleyse ince düşünülmüş. Sorum şu kristallerin özelliği düzgün geometrik şekillerde olmaları, bunuda sebebi atomlar arasında ki elektro statik denge. Bu elektrostatik denge enerjiye bir ram veya harddisk yoncasının elektrona davrandığı gibi mi davranıyor, belki bende enerji depolayabilen özel aletler yapabilirim ?
  Ve her katı madde bir bakıma kristalizedir, özellikle soğuksa. Yani atıyorum örneğin bir ağaç parçasını kendim için bir kutsal alet olarak kullanabilir miyim? En azından soğukken. Bunu ozellikle sormamın sebebi ağacın sembolik anlamı ve canlı olması, yani yapı olarak protein falan içeriyor, hem bir katı olarak kristallik gösterir, hem güzel bir sembol olduğu için ak büyüde özellikle iyi olabilir, hemde konu elektrostatik veya termostatik dengeyse dna lar buna oldukça sahip. Boş zamanda içine enerji depolayıp, acil bir ihtiyaç anında enerji yüksetmek yerine kullanabilir miyim? Kulağa mantıklı geliyor.

  1. Esenlikler,

   Bir yerde “göz boyamak için belirtilmiş” deyip öbür tarafta da “aldatmaca yapılıyor şeklinde söylemedim” demek ilginç bir tezat.

   İşe halâ fazla fiziksel bir açıdan yaklaşıyorsunuz. Fiziksel açıdan bile bu tarz materyallerin çeşitli işlevleri olması, sadece ne kadar geniş çaplı olduklarına ve “farklı” özelliklerine örnek olarak belirtiliyor.

   İşin içine modern donanım girince orada ruhaniyet beklemeyin; bilgisayar denilen olgu aşırı derecede kullanışlı olsa da ruhani hiçbir tarafı yoktur. O yüzden “alet”ten kastınız elektronik aletlerse bu şu anki imkanlarla pek mümkün değil, ama doğal materyallerden de bahsediyorduysanız tabii mümkün. Nasıl yapacağınızı bize sormayın; zaten böyle bir şey yapmak için ruhani açıdan ciddi miktarda bilgi ve sezgi ön koşul niteliğindedir. Bu noktadan sonra kutsal geometriyi, nümerolojiyi kullanarak, belki Tanrılardan da yardım alarak ilginç yapılar/araçlar yapılabilir.

   Dediğiniz şeyi odun parçaları için de yapabilirsiniz, başka herhangi bir araç için de. Ama öyle tek bir oturuşta enerji yüklemeyle elinizde güçlü bir tılsım olacağını zannetmeyin – daha doğrusu zaten bunu öyle kolayca yapacak seviyede olsaydınız bunu bize sorma ihtiyacı hissetmezdiniz. Ritüellerde kullanılan eşyalar, düzenli kullanımla kendi içlerinde güç ediniyor mesela, ama bu tek oturuşta olacak bir şey değil. En azından ciddi anlamda gelişmiş, güçlü kişilerden bahsetmiyorsak. Tabii enerjinin dağılmasını da engellemeniz gerekir, her şey enerjiyi insan vücudu kadar iyi tutmuyor. Her neyse, bu konuda da kristaller daha başarılı. Hatta doğal olarak kristallerin, başka “cansız” materyallere göre daha güçlü auraları var. Enerji tutmak, arttırmak ve dönüştürmekte başarılılar, bu soğuk odunun “kristalliği” ile aynı değildir. Bu tarz araçlar yapmak isterseniz kristalleri kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır.

   Ama şunu da belirteyim, gerçek ustalığın belirtisi hiçbir araca ihtiyaç duymadan iradeyi gerçekleştirebilmedir. Dolayısıyla çubuğun ucuna kristal takıp asa yaptım, bununla büyü yaparım diye düşünene kadar önce ve öncelikli olarak kendi üstünüzde çalışın, sonra asalı veya asasız zaten istediğinizi yaparsınız.

   İyi geceler.

   1. İyi bir amaç uğruna yapılan manipülasyon bana göre tabu, ahlaksız, yanlış değildir. Bunu için böyle bir amaçla yazılmışır “belki” diye düşündüm. Yanılmışım, ciddi biçimde özür diliyorum.

    Sonda çok güzel bir yere selam çakmışsınız, benimde bununla ilgili ciddi kafa karışıklıklarım, daha doğrusu isteksizliğim var. Okuduklarım kadarıyla majikal çalışmalara, ritueller vesayire dahil edilen fiziksel araç gereçlerin neredeyse hepsi sembolik. Kendisinden çok onu bulundarmaktaki niyetimiz, onun bizdeki anlamı önemli doğru muyum?

    Fakat ruhaniyetle ilgili herhangi birşeye, belkide materyalist tarafımdan kurtulma içgüdümdendir, fiziksel dünyadan araç, aracı dahil etmek istemiyorum. Belki sembolik olarak önemli bir mum kullanmak demon çağırırken ama bunu sadece beden ve ruhumla yapmanın bende sembolize ettiği şeyler çok daha fazla. Demek istediğim konu sembolikse beni rahat hissettiren sizin geliştikten sonra olmamızı önerdiğiniz hal. Bu durumda bu araç gereç konularında biraz esnek davranabilir miyim? Mesela mühür kullanmam anlattıklarımdan sonra belki yine tezat gelebilir ama bir mumdan ziyade çok daha anlamlı geliyor. Araç gereçlerle sağlanabilecek sembolik anlamları ruh ve bedenimde buluyorum ama konu mühür olunca onu demonla ilişkilendirebiliyorum. Ama o demonla bir kere iletişime geçersem artık mühür yerine paylaştığımız “an” ‘ ı ilişkilendiririm. Benim ruhaniyetle ilgili mantığım bu şekilde var mı öneriniz? Bu aşmam gereken birşey mi yoksa kabullenmek ve içgüdülerime göre hareket etmek daha mı önemli?

    Son olarak benim kadar geveze bir insanla daha önce karşılaştınız mı daha önce bilmem, yüksek ihtimalle sinirinizide biraz bozmuşumdur şuana kadar ama bazen sadece sorgulamak , sınamak amaçlı yazsamda, sorgulamak için sorgulamıyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Size sabır , anlayış ve ilgi alakanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Şuana kadar konuştuğum tüm kardeşlerime.

    1. Esenlikler,

     Özür dilemenizi gerektirecek bir şey yok, bizim buradaki amaçlarımız, bilgi vermek, yeni bakış açıları kazandırmak, içinde sıkışıp kaldığınız normların ötesini görebilmenizi sağlamak.

     Bizdeki anlam ve önemi kısmı bir nevi doğru, bir nevi de değil. Örneğin, rünleri/mühürleri çizip onlarla meditasyon ya da majikal çalışma yapmak sadece sembolik anlam içermiyor.

     Renklerin ve elementlerin gücünü hafife almamak gerekir tabii ki ama burada şöyle bir durum var, örnek vermem gerekirse:

     Bir Tanrı ya da Tanrıça çağırıp onunla iletişime geçmeyi deneyeceksiniz. Tanrılar/Tanrıçalar astral düzlemdeki ruhani varlıklar değiller. Kanlı canlı yaşayan varlıklardır, onların da hisleri, duyguları, düşünceleri vardır. Siz onlarla iletişim kurmak için onları çağırdığınızda, onlar sizinle bağ kurarak sizi duyarlar, düşüncelerinizi ve hislerinizi hissedeler, ne yaptığınızı ve hatta bulunduğunuz ortamı bile görürler. Tüm Tanrı ve Tanrıçaların sembolize ettiği şeyleri kullanmak, bir nevi onlar için bir “jesttir.” Bu yüzden bir Tanrıyla/Tanrıçayla görüştüğünüzde, ilk izlenim vermek için de bunları kullanırız. Sonrasında sürekli olarak konuştuğunuz ya da görüştüğünüz bir Tanrı/Tanrıça ise, ve en önemlisi yeterli güce ve psişik açıklığa sahipseniz -ki bu hafife alınacak bir güç değil-, çoğu zaman onlarla iletişime geçmek için bir ritüele bile ihtiyacınız olmayabilir. Bu yeterli güce ulaştıktan ve zamanı harcadıktan sonra sizin, Tanrılarla aranızdaki bir durumdur.

     Öte yandan bir ritüel ateş ya da başka bir nesneyi yakmayı gerektiriyorsa –özellikle yakma- sembolikten ziyade, yakılan nesnenin sizin depolamış olduğunuz enerjileri salmasından kaynaklı bir durum olduğu için yapılması gerekir, sembolik anlamla bir ilgisi yoktur. Bu yüzden ne olduğundan ya da olacağından emin olmadığınız şeyleri yakmayın.

     Başka bir bakış açısıyla içinizi rahatlamam gerekirse, ruhaniyette gücünüzü arttırmak için “enerji doldurulmuş objelere” ihtiyacınız yoktur. Bir nesneye ihtiyacınız olan gücü depolayabilmek için zaten depolamak istediğiniz güce sahip olmanız gerektiğinden bu gereksiz bir durumdur. Gerçekten acil olarak yardıma ihtiyacınız olduğunuz bir durumdasınızdır, düzenli olarak bir etki almak istiyorsunuzdur ve henüz bunu yapabilecek ruhani gücünüz yoktur ya da ihtiyacınız olan güç için çalışma yapacak vaktiniz gerçekten hiç yoktur, o zaman bu durumlarda tanıdığınız ve yeterli güce sahip başka bir Spiritüel Satanist’ten size enerji tutabilecek bir eşyaya enerji depolamasını isteyebilir ve bu nesneyi kullanabilirsiniz. Ya da vaktiniz olmadığı duruma bir opsiyon olarak, buradaki çalışmada söylenildiği gibi enerji tutabilen nesneye kendiniz enerji yükler ve onu kullanırsınız. Bunun haricinde “gücünüzü” arttırmak için herhangi bir fiziksel nesneye ihtiyacınız yok, ihtiyacınız olan tek şey beyniniz. Bazı durumlarda günlük meditasyonlarınızı yaparken “moda” girmek için ya da iyi hissetmek için bazı nesneler barındırılabilir sembolize ettiği şeyler düzgün olduğu sürece fakat biz yine de bunu da önermiyoruz, yeterli güce erişmediğiniz takdirde bilinçaltınızda kendinizi güçlü ve iyi hissetmek için o nesneye ihtiyacınız olduğunu kodlamamanız için, bu veriminizi ve performansınızı düşürecektir.

     Fakat siz yine de ilk başlarda “yapın” dediklerimizi ve opsiyon olarak sunmadığımız şeyleri -ki sunsak bile yapın, opsiyon sunuyorsak bunun ekstra katkısı var demektir-, gerçekten zorunda kalmadıkça yapmamazlık etmeyin. Zamanla, işin içine girdikçe, neyin ne olduğunu iyice kavrayıp içinizde oturttuktan sonra zaten yolculuğunuzda birçok şeyi oturtacaksınız.

     Sorgulamanızda hiçbir zaman bir sıkıntı yok, olamaz da. Yorumlarda neler neler görüyor, ne çeşit insanlarla karşılaşıyoruz. İçiniz rahat olsun. Gerçekler asla sorgulanmaktan korkmaz.

     İyi geceler.

     1. Teşekkürler bilgilendirmeniz için. Yakmanın bu şekilde bir olayı varsa düzgün şekilde inisiye olmam lazım bugün. Mum yok ve alamam, kıyafetlerde genel olarak siyah ama arada beyaz seritler olan kıyafetler var. Ama sanırım bunlar esnetilebilecek gereksinimler arasındadır.

     2. Evet. Şeytan’a adanmanızı yaparken bu tür ekipmanlar birçok anlam bakımından büyük değere sahip, ancak bir yandan da önemli olan niyetiniz. Eğer adı geçen malzemeleri bulmakta gerçekten zorluk çekiyorsanız ve bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey kalmadıysa Tanrılar bu durumu anlayışla karşılar. Ayrıyeten de insiyenizi şimdiden kutlar, kutlu ve aydınlık yolumuzdaki gelişiminize atacağınız en büyük adımı gerçekleştirmeye karar vermenizden dolayı bizim de şükranlık duyduğumuzu bilmenizi isteriz.
      Şeref ve Güç Ebediyen Şeytan’a ve Onun Kadim Tanrılarına Atfolsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir