Mars Karesi

Kaynak: Joy of Satan, Mars Karesi.

Çakraları güçlendirmek, (kişinin doğum çizelgesindeki) zayıf Mars’ı güçlendirmek ve sağlık ve Mars’la alakalı genel ruhani ilerlemede yardımcı olması için Ruhani Mars Kabalistik Karesi

Maddesel başarı, bereket ve dünyevi [ruhani olmayan] işler için Maddesel Mars Kabalistik Karesi

Mars için mantra 25 gün üstüste yapılır. Hiçbir gün aksatmamak çok önemlidir, zira bu bütün çalışmayı iptal edecektir.
Mantraya Mars Koç ve Akrep olan ev burçlarındayken veya yücelmekteki burcu Oğlak’dayken başlayın.
Bu mantraya Mars Yengeç’teyken [düşüşü] veya Terazi veya Boğa [alçalışı] burçlarındayken BAŞLAMAYIN.
Bu mantraya bir Salı (yani Mars) günü, Mars saatlerinde başlayın.
İdeal olarak her gün Mars için seçilen mantra, o günün Mars saatlerinden birinde titretilmelidir. Bu ideal olandır, ama saat ne olursa olsun hiçbir şekilde gün aksatmayın.

Mars’ın Ritüel/Majikal (Büyüsel) Hükümranlıkları:
Savaş, şiddet, öfke, nefret, savaşmak, kavga, dövüş, atletizmde kuvvet, rekabet, çelik, çatal bıçak, keskin aletler, savaş silahları, ateş, ateşlenmek (vücudun ateşlenmesi), dalaşmalar ve çekişmeler, hırslar, enerji, maceralar, tutkular, şiddetten zarar görme, eril ilişkiler, düşmanlar, mücadeleler, muharebede şanlılık, enerji ve sağlık [Güneş ile birlikte].

Vücudun Mars tarafından yönetilen kısımları: Kafa ve yüz, beyin [Merkür’le birlikte], cinsel organlar ve alyuvarlar.

Hastalıklar:
Baş ağrıları, migrenler, ateşli hastalıklar, şiddetli enfeksiyonlar, iltihaplar, kızarmalar ve şişmeler, keskin acılar, yanıklar, haşlanarak yanan yanalar, diş ağrıları, sinüzit, kulak ağrıları, yüksek tansiyon.


Meslekler:
Atletler, ordu, cerrahlar, demir ve çelik işçileri, nalbantlar ve demirciler, dişçiler, silah ustaları, kasaplar, berberler, kamu görevlileri.


Astrolojik çizelgenizde:
Mars’ın konumlandığı evler ve uçlarında Koç veya Mars olan evler.


Kabalistik/Majikal gezegensel kare Sakral Çakrayı güçlendirir ve bireyin astrolojik çizelgesinde zayıflamış bir Mars’ı güçlendirir, ve Mars’ı içeren ve uçlarında Koç ve Mars burçlarının bulunduğu evlerdeki işlerde yardımcı olur.

MARS MANTRASI:
AUM KRAAM KRIM KRAUM SAU BAUMAYA NAMA Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

KISAYOL MANTRASI [Kısayol mantraları da iş görür ve özellikle Merkür gibi uzun karelerde çok işlevlidir, ama kareye başladığınızda hangi versiyonu seçtiyseniz onla devam etmek zorundasınız, sonra değiştirmek çalışmayı bozar]:
AUM BAUMAYA NAMA – Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

Bu mantraları okumak yetmiyorsa buradan dinleyerek de titretilişlerini öğrenebilirsiniz.

KARELER ANASAYFASINA DÖN

“Mars Karesi” hakkında 14 yorum var

 1. Esenlikler !

  Güneş şimdi yüceldiği burç olan Koç’ta . Nisan ayının tam bu dönemleri , üstelik ay da büyüme evresindeyken güneş karesi hazırlamak için uygun bir dönem. Onu hazırlayıp üzerinde çalışırken – günlük mantra okumalarını yaparken- aynı zamanda bir mars karesi de hazırlayabilir miyiz ? Aksi halde marsın yönettiği söylenen akrep burcu (Ki bana kalırsa mars asıl koç burcunun gezegenidir , akrebin kendi gezegeni plüton) ‘ nun dönemi olan Kasım ayına kadar beklemek zorunda kalacağız. Yani diyelimki güneş karesini hazırladık çalışmalarına başladık , bundan 2-3 gün sonra da bir mars karesi hazırlarsak ne olur ? Enerjilerin karışması vb gibi bir durum olur mu? Yoksa tek dönemde tek çalışmaya odaklanmak daha mı mantıklı ?

  Mars karesi yapmayı da çok istiyorum çünkü marsın verdiği nitelikler de yabana atılır gibi değil , güneşten kalır yeri yok gibi.

  Bu konuda vereceğiniz cevabı çok merak ediyorum .

  İyi akşamlar dilerim bütün SS kardeşlerime .

  1. Esenlikler,

   Zaten Mars, Akrep’in yardımcı yöneticisidir. Ama Koç’unsa ana yöneticisi. Bu tabloda bunu görebilirsiniz. Büyük ihtimalle biliyorsunuzdur da. Tabii unutmayın ki, Plüton Mars’ın üst oktavıdır.

   Mars’ın Güneş’ten “geri kalan yeri” olup olmadığı aslında bu tarz yaklaşılması gereken bir konu değil. Ortak yönettikleri güzel şeyler olsa da; Güneş’e has şeyler var. Mars’a has şeyler de var tabii ki.

   Neyse, sorunuza geçelim. Aynı anda birden çok Kabalistik Kare yürütebilirsiniz, her birine uygun zamanında başlamış olun yeter. Ve her gün yaptığınız Karelerde arada en az 10-15, tercihen daha fazla dakika bırakırsanız enerjilerin karışması gibi bir sorun olmaz.

   Bu arada herhalde biliyorsunuzdur da, siz bu kadar hevesliyken yanlış yapma ihtimaliniz olmasın diye söylüyorum. Karelerin mantraları (veya başka herhangi bir mantra) okunmaz, titretilir. Zaten ses dosyalarına erişiminiz var, dinleyip kontrol edebilirsiniz.

   Olumlamalarınızı şimdiden hazırlayıp, amaçlarınızı şimdiden düşünebilirsiniz. Size şimdiden başarılar.

   İyi geceler.

   1. Esenlikler dilerim herkese !

    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sanırım mars karesi yapmak için geç kaldım malesef. Dün dolunaydı ve bugün itibariyle ay küçülme evresine girdi. Ve kontrol ettiğimde 20 nisan gibi yeni ay olucak ve güneş boğa burcuna geçmiş oluyor. Ayrıca marsın yüceldiği diğer burç olan oğlak burcu zamanı da geçti.

    Size soru sormak istediğim asıl merak ettiğim soru şu :

    Ve eğer siz olsaydınız şu dönemde mars karesi mi yapardınız yoksa güneş karesi mi?

    Eğer ben bu dönemde güneş karesi yaptıysam bundan etki almam biraz zor mu sizce ? Güneş asıl aslan burcunu yöneten gezegen ama o döneme daha uzun zaman var. Güneşin marsta yüceldiği söylendiği için uygun olduğunu düşünmüştüm ben.

    Güneş karesinin kötücül gezegen transitlerinden korunmak ve talihi iyileştirmek adına mutlaka yapılması gerekli olduğuna dair bir şey okuduğumu hatırlıyorum sitede. Bildiğiniz üzere 2020’de Satürn ve Plüton gibi iki kötücül gezegenin etkilerinin çok şiddetli hissedileceği pek çok astroloji sayfasında bahsedilldiği için ben de öncelikle bir güneş karesi yapmayı uygun görmüştüm ama hata mı yaptım sizce ?

    1. Ve mantralar konusunda ses dosyalarını indirdim , onların telaffuzunu tam türkçeye çevirdim mesela R’leri vurgulu titrettiği yerleri vs elimden geldiği kadar ordaki sese benzeterek titretiyorum. Yani evet düz yazı okur gibi okumuyorum. O gün olan sayıda günlük mantrayı titretip ardından 9 kez afismasyon yapıp çalışmayı tamamlıyorum . Sağolun paylaştığınız bu çok bilgiler için !

     1. Esenlikler,

      Zaten mantralar Türkçe’ye “””çevrili””” bir durumdaydı yalnız. Yani sitedeki halleri Türkçe telaffuza olabildiğince yakın. Tabii kendiniz anlayacağınız şekilde not alıyorsanız buyrun.

      Ve evet, doğru yapıyorsunuz. 9 genel geçer, çoğu amaç için uygun bir sayıdır. 10, maddeselliğin sayısıdır. Yani maddesel bir Kare/büyü yapıyorsanız ve ana etkisi maddesel dünyada hissedilecek bir iş üstündeyseniz 10 daha iyi olur.

      İyi günler.

    2. Esenlikler,

     Zaten Mars bir süredir Kova’da, Mars Karesi yapmak için uygun bir zaman değil ki. Dediğiniz gibi, Mars Oğlak’tan geçeli biraz oldu.

     Mars Karesi şu an yapılamaz, o yüzden Güneş.

     Güneş Karesinden etki almanız neden zor olsun ki? Zaten önümüzdeki iki Pazar da başlamak için uygun vakitler. Ve Güneş Karesini, Güneş’in sadece yönetici burcunda değil, yücelmedeki burcu olan Koç’ta da Kare yapılabilir. Yani bu zamanlar.

     Ve evet, dediğiniz şey doğru. Güneş (hem Kare, hem de Güneş’le alakalı başka çalışmalar (ki buna safi Koruma Aurası gibi şeyler bile dahildir, sonuçta Surya Güneş mantrası)) negatif etkilerden, geçişlerden ve enerjilerden korur. Plüton’a gelince, Plüton doğrudan “kötücül” bir gezegen değildir. Etkisi iyi ya da kötü dönüşümsel ve genelde de kalıcıdır.

     Neyse. Hata yapmıyorsunuz. 12’si ve 19’u, Ay ne kadar küçülmede de olsa, Güneş Karesi yapmak için kabul edilebilir vakitler. Ben Ay küçülürken pozitif çalışmalara başlamayı yeğlemem ama, hiçbir şey yapmamaktan da iyidir herhalde.

     İyi akşamlar.

     1. İçimi rahatlatınız teşekkür ederim !

      Ben düz bakış açısıyla, şuan dönemi içerisinde bulunduğumuz Koç burcunun yönetici gezegeni Mars olduğu için acaba mars karesi yapsam daha mı iyi olurdu acaba ikileminde kalmıştım.

      Mantraların telaffuzu konusunda ise ses dosyasını dinleyip tam olarak yazarsam daha kolay yapacağımı düşündüğüm için o şekilde not aldım .

      “(AUM HRAAM HRIM HRAUM SAU SURYAE SVAHA )” mantrasını şu şekilde not ettim mesela.

      “Aum hırrraaam harrrim hrrraum ssau surrrryaye sıvahaa”

      İyi akşamlar .

     2. Esenlikler,

      Yok yok, her gezegenin Karesi için o gezegenin bulunduğu burca bokmak lazım. Güneş’in bulunduğu burç, sadece Güneş Karesi için önemlidir.

      Ve anladım. İyi yapmışsınız. Zamanla bu tarz mantraların titretilişini sezgisel olarak da kavrayacaksınız zaten, merak etmeyin.

      İyi akşamlar, iyi eğlenceler.

 2. Esenlikler !

  28 haziran itibariyle mars kendi burcu olan koç burcuna geçiyor. Dolayısıyla mars karesi yapılabilecek bir zaman .

  Mars karesi ruhani mi olmalı yoksa maddi mi ? Ruhanide ve maddi de kazanımlar nelerdir ?

  Ve afirmasyonda tam olarak ne kullanmalıyız ?

  Son soru : afirmasyon tek cümle mi olmalı yoksa o gezegenle bağlantılı tüm isteklerimizi 8-10 cümle uzunluğunda olacak bir şekilde bile uzun uzun yazabilir miyiz ?

  1. 28 Haziran’da Mars Koç’a giriyor olsa bile Ay Terazi’de, yani alçalışı olan burçta. Yani hayır, iyi bir zaman değil.

   2-) “Mars karesi ruhani mi olmalı yoksa maddi mi ? Ruhanide ve maddi de kazanımlar nelerdir ?”
   Amacınıza göre değişir.

   3-) “Ve afirmasyonda tam olarak ne kullanmalıyız ?”
   Afirmasyon kullanmalısınız.

   4-)”afirmasyon tek cümle mi olmalı yoksa o gezegenle bağlantılı tüm isteklerimizi 8-10 cümle uzunluğunda olacak bir şekilde bile uzun uzun yazabilir miyiz ?”
   Tek cümle olması çok daha iyi olur, bu da enerjiyi daha direkt yönlendirmenizi sağlayacaktır. 8-10 Cümle afiramsyon kullanırsanız etkisi çok azalır.

   1. Esenlikler !

    Peki o halde şöyle sorayım …

    Siz kendinize bir mars karesi yapacak olsanız kullanacağınız afirmasyon nasıl olurdu ?
    Örneklerseniz sevinirim.

    Marsın etki alanında bulunanlar ; güç , cesaret , kararlılık , fiziksel ve ruhsal güç , erkeksi cazibe-karizma , zafer ve başarılar vs gibi şeyler bildiğim kadarıyla . Bunlardan nasıl bir afirmasyon yapılabilir?

    Ruhani ve maddi kazanımları sordum ama tam beklediğim cevap o değildi. Yani maddi kareyle ne , ruhani kare ile ne bekleyebiliriz/isteyebiliriz mars karesinden ?

    1. Şöyle cevap vereyim: Örneğin ben bir Mars karesi yapacak olsam ve amacım da fiziksel gücümü arttırmak olsa “Pozitif ve sağlıklı bir şekilde ve kalıcı olarak fiziksel gücüm muazzam miktarlarda artıyor.” afirmasyonunu kullanırdım.

     Ruhani kare ile maddesel karenin farkı yaptığınız çalışmanın etki ettiği boyutlardır. (Ancak burada bir yanlış anlaşılma olmasın, ruhani kare yaparak da eğer alakalıysa maddesel boyuta etki edilebilir tabii.) Örneğin Mars’ın yönettikleri arasından “ruhsal güç”ü kullanacaksanız maddesel kare yapmanızı önermiyoruz. Tabii burada bahsedilen birçok hükümranlığın maddesel gibi gözükse bile ruhani kökeni var, bunu da belirtmeden geçmeyelim. En basitinden karizma gibi.

 3. Esenlikler,
  Bu ayın 13’ünde başlamayı düşünüyorum Mars karesine çünkü mars koçta. fakat ay başakta yani tercih ettiğimiz bir burçta değil. yine de uygulanabilir mi?

  1. Esenlikler,

   Hayır, çünkü Ekim boyunca Mars gerilemede. Mars karesi için en yakın tarih olan 17 Kasım’a kadar beklemelisiniz. 17 Kasım günü Ay boşluktan çıktıktan sonra yapın. Türkiye saatine göre bu 19:34’tür.

   İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir