Merkür Karesi

Kaynak: Joy of Satan, aynı isimli sayfa.

Çakraları güçlendirmek, (kişinin doğum çizelgesindeki) zayıf Merkür’ü güçlendirmek ve sağlık ve Merkür’le alakalı genel ruhani ilerlemede yardımcı olması için Ruhani Merkür Kabalistik Karesi

Maddesel başarı, bereket ve dünyevi [ruhani olmayan] işler için Maddesel Merkür Kabalistik Karesi

Merkür için mantra 64 gün üstüste yapılır. Hiçbir gün aksatmamak çok önemlidir, zira bu bütün çalışmayı iptal edecektir. Mantraya Merkür İkizler ve Başak olan ev burçlarındayken veya yücelmekteki burcu Kova’dayken başlayın. Bu mantraya Merkür Aslan’dayken [düşüşü] veya Yay ve Balık [alçalışı] burçlarındayken BAŞLAMAYIN. Bu mantraya bir Çarşamba (yani Merkür) günü, Merkür saatlerinde başlayın.
İdeal olarak her gün Merkür için seçilen mantra, o günün Merkür saatlerinden birinde titretilmelidir. Bu ideal olandır, ama saat ne olursa olsun hiçbir şekilde gün aksatmayın.

Merkür’ün Ritüel/Majikal (Büyüsel) Hükümranlıkları:

İletişim, yazım, konuşma, sözcükler, eğitim, komşular, haberciler/ulaklar, zihin, zeka ve idrak kabiliyeti, zihniyet, kitaplar, gazeteler, dergiler, bilgisayarlar ve yazılımlar, koordinasyon ve çeviklik, el becerisi, medya, hareket, kısa mesafe yolculuklar, gençlik, hız. Ruhun zihinsel/mental yanı.

Vücudun Merkür tarafından yönetilen kısımları: Tüm duyu organları, akciğerler, kollar, eller, refleksler, beyin, sinirler ve sinir sistemi.

Hastalıklar: Sinir sistemi bozuklukları, konuşma bozuklukları, astım [Mars’la birlikte], çarpıntı/titreme ve tüberküloz.

Meslekler: Gazetecilik, yazarlar, muhasebeciler, öğretmenler, konuşmacılar, tercümanlar, sekreterler, haberciler, postacılar, matbaacılar, kitapçılar, kütüphaneciler, tezgahtarlar/yazmanlar. Merkür Entelektüel yetenek ve ilginizin bulunduğu yerdir. Merkür gençleri ve gençliği, kitapları, resimleri, yazım materyallerini ve iletişim ve eğitimle bağlantılı her şeyi yönetir.

Astrolojik çizelgenizde: Merkür’ün konumlandığı ev ve uçlarında İkizler veya Başak burçları olan evler.

Kabalistik/Majikal gezegensel kare boğaz çakrasını güçlendirir ve bireyin astrolojik çizelgesinde zayıflamış bir Merkür’ü güçlendirir, ve Merkür’ü içeren ev ve uçlarında İkizler ve Başak burçlarının bulunduğu evlerin yönettiği işlerde yardımcı olur.

MERKÜR MANTRASI:

AUM BRAAM BRIM BRAUM SAU BUDHAAYA NAMA – Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

KISAYOL MANTRASI [Kısayol mantraları da iş görür ve özellikle Merkür gibi uzun karelerde çok işlevlidir, ama kareye başladığınızda hangi versiyonu seçtiyseniz onla devam etmek zorundasınız, sonra değiştirmek çalışmayı bozar]: AUM BUDHAAYA NAMA – Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

Bu mantraları okumak yetmiyorsa buradan dinleyerek de titretilişlerini öğrenebilirsiniz.

KARELER ANASAYFASINA DÖN

“Merkür Karesi” hakkında 10 yorum var

 1. Esenlikler

  Merkür geçişlerinde merkürle alakalı büyü yapmamız, büyünün gücünü kötü yönde mi etkiler?

  1. Esenlikler,

   Satürn Karesi hariç, kötü yerleşimleri güçlendirmek için alakalı gezegene dair büyü/Kabalistik Kare yapılabilir. Geçişler için de aynısını söyleyebilirim. Ama kötü geçişlerde sizi asıl (ve en) güvende, güçlü ve nispeten etkilenmemiş bir halde tutacak şey; meditasyonlarınızı, özellikle de RTR’larınızı ve Koruma Auranızı iyi, güçlü ve sağlam yapmaktır.

   İyi akşamlar.

 2. Verdiğiniz yanıtlara bakınca anlama kabiliyetinizin çok yüksek olduğunu görüyorum. Yüksek IQ seviyesinde olduğunuz belli. Bu seviyeye gelmeniz de Merkür karesinin etkisi var mı?
  Ben Merkür karesi yapmak istiyordum ancak Merkür karesine başlamak için belli zamanlar olduğunu gördüm. Astrolojiden anlamadığım için ne zaman başlamam gerektiğini de anlayamadım. Bugün, Merkür karesine başlamak için uygun bir zaman mıdır?

  1. Esenlikler,

   Kabalistik Kareler ve daha fazlası için uygun zamanlara 2020 Satanik Takviminden bakabilirsiniz. Yeterince inceleyince doğru tarihleri nasıl kendiniz edinirsiniz onu da öğrenirsiniz.

   Övgüleriniz için sağ olun. Ruhaniyetin kesin bir etkisi olduğunu belirtebilirim. Başka şeylerin yanında Merkür Karesi de fayda sağlayacaktır tabii, ama şahsen Merkür’le bir veya iki kere çalışmışımdır. Hiçbir şey yapmayıp sadece ruhani olarak ilerleseniz bile zamanla bilgeliğiniz, anlayışınız, dolayısıyla da zekanız çok artacaktır, ama bir de bunun üstüne doğrudan çalışırsanız tadından yenmez.

   İyi günler.

 3. 1-Bilgisayar ve yazılım yeteneklerini geliştirmek için ruhani kare mi yoksa maddesel kare mi seçilmeli?
  2-Karelerde ilgili gezegen şu burçtayken başlamayın yazıyor ama satanik takvimde gezegen yerine ayın hangi burçta olduğu yazılmış. Ayın bulunduğu burçla gezegenin bulunduğu burç aynı şeyler midir? mesela güneş kovadayken başlamayın yazılmış. 25 temmuz güneş günü ama ay kovada. Bu başlamak için uygun olmadığını mı gösterir?

  1. 1-Bu tür bir çalışmada ben maddesel kareyi tercih ederdim.

   “burçla gezegenin bulunduğu burç aynı şeyler midir?”
   Hayır.

   “mesela güneş kovadayken başlamayın yazılmış. 25 temmuz güneş günü ama ay kovada. Bu başlamak için uygun olmadığını mı gösterir?”
   Hayır.

   Ay’ın burcu ve herhangi spesifik bir gezegenin burcu tamamen farklı etkiler yaratır.

 4. Özgürlük için isted(ğini giyme gibi kimsenin size karışmaması için hangi kareyi önerir siniz?

  1. Bunun için kareden ziyade insanların size bulaşmaması için koruma auranızı güçlendirebilirsiniz direkt (ki zaten her Spiritüel Satanist koruma aurasını güçlendiriyor olmalı), bunun yanında kare de yapmak istiyorsanız korunma için Güneş Karesi yapabilirsiniz örneğin.

 5. 1 yıl boyunca bütün kareleri uygulayıp enerjilerini ruhumuza hayatımıza çekersek ne olur? Düşünsenize Merkürün kıvrak zekası, Venüs’ün gustosu,Jüpiterin bolluğu, Marsın gücü vs. Bunların hepsinin etki etmesi hayatımızı mükemmel bir hale gelmesini mi sağlar yoksa tam tersi bu kadar “farklı” enerji ters etki yapıp yıkımla mı sonuçlanır?
  bu arada merkür karesini önermişsiniz. olumlama kısmında biraz bocaladım. bir kaç örnekle ilham verir misiniz?

  Önce belirli o günün sayısında mantraları titretiyoruz bittikten sonra da sadece 1 kez mi afirmasyon kullanıyoruz?

  Son olarak iletişim, konuşma ibareleri dikkatimi çekti. Bu kare karşıdaki insanı sohbet ederek etkileyebilmeyi mi vaadediyor? Gümüş dilli insanlar vardır hani çekici değildir ama dili öyle bir kullanır ki bir karizması olur. Bunu mu sağlıyor?

  1. Yıkımla sonuçlanmaz, kendim de karelerin hepsini deneyimlemiş birisiyim. Yalnızca hepsini aynı anda yapmayın ki enerjiniz çok bölünmesin. Tabii tüm karelere başlayıp bitirmek yerine isterseniz hayatta en çok istediğiniz alan hangisiyse ona yoğunlaşarak o konuda bir kare yapabilirsiniz mesela, size kalmış. Sonuçta bir yıl boyunca enerjinizi 5 farklı kareye %20 bölmek var, tüm yılınızı bir kareye ve konuya odaklayarak o gezegenin enerjilerine çok daha aşina olmak var.

   “bu arada merkür karesini önermişsiniz. olumlama kısmında biraz bocaladım. bir kaç örnekle ilham verir misiniz?”

   En basit örneğiyle: “Pozitif, sağlıklı bir şekilde ve kalıcı olarak zeka seviyem inanılmaz miktarda artıyor” Şeklinde bir afirmasyon olabilir. Varyasyonları siz düşünün, sonuçta ne konuda yapmak istediğinizi siz biliyorsunuz. Tabii başında “pozitif, sağlıklı bir şekilde ve kalıcı olarak” kısmı eksik olmasın, etkinin kalıcı olması ve pozitif bir şekilde gerçekleşmesi önemli, sonuçta bir araba kazası sonrası savant da olabilirsiniz mesela.

   “Önce belirli o günün sayısında mantraları titretiyoruz bittikten sonra da sadece 1 kez mi afirmasyon kullanıyoruz?”

   Sizin tercihinize kalmış ancak 1 sayısını pek önermem, sonuçta sayıların numerolojik anlamı ve yeterince tekrar etmiş olmanız da önemli. Dolayısıyla kalıcılığın sayısı olan 9’u kullanabilirsiniz mesela, o günün sayısı kez mantrayı titrettikten sonra 9 kez afirmasyonunuzu tekrar edersiniz.

   “Son olarak iletişim, konuşma ibareleri dikkatimi çekti. Bu kare karşıdaki insanı sohbet ederek etkileyebilmeyi mi vaadediyor? Gümüş dilli insanlar vardır hani çekici değildir ama dili öyle bir kullanır ki bir karizması olur. Bunu mu sağlıyor?”

   Merkür Karesi’ni iletişimde becerili olmak için yapacaksanız dış dünyayı değil, kendi içsel becerinizi geliştirmek için yapmış olursunuz. Tabii siz iletişimde daha becerikli ve hitabet yeteneği gelişmiş birisi olduğunuzda etrafınızdakiler de bundan etkilenebilir ancak bu kareyi onların etkilenmesi için değil, sizin bu konuda daha becerikli olmanız için yapıyorsunuz. Yani sorduğunuz soru “Venüs Karesi yaparak güzelliğimi arttırsam model olabilir miyim?” demek gibi. Evet, model olmanız için güzellik çok önemli ancak sizin güzelleşmeniz kesinlikle model olacağınız anlamına gelmiyor gibi gibi. Tabii bunu tamamen majikal çalışmaların mantığını anlamanız için açıklıyorum. Ama evet, dediğiniz gibi etrafınızdakileri etkilemenizi sağlayabilir bu beceri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir