Merkür Karesi

Kaynak: Joy of Satan, aynı isimli sayfa.

Çakraları güçlendirmek, (kişinin doğum çizelgesindeki) zayıf Merkür’ü güçlendirmek ve sağlık ve Merkür’le alakalı genel ruhani ilerlemede yardımcı olması için Ruhani Merkür Kabalistik Karesi

Maddesel başarı, bereket ve dünyevi [ruhani olmayan] işler için Maddesel Merkür Kabalistik Karesi

Merkür için mantra 64 gün üstüste yapılır. Hiçbir gün aksatmamak çok önemlidir, zira bu bütün çalışmayı iptal edecektir. Mantraya Merkür İkizler ve Başak olan ev burçlarındayken veya yücelmekteki burcu Kova’dayken başlayın. Bu mantraya Merkür Aslan’dayken [düşüşü] veya Yay ve Balık [alçalışı] burçlarındayken BAŞLAMAYIN. Bu mantraya bir Çarşamba (yani Merkür) günü, Merkür saatlerinde başlayın.
İdeal olarak her gün Merkür için seçilen mantra, o günün Merkür saatlerinden birinde titretilmelidir. Bu ideal olandır, ama saat ne olursa olsun hiçbir şekilde gün aksatmayın.

Merkür’ün Ritüel/Majikal (Büyüsel) Hükümranlıkları:

İletişim, yazım, konuşma, sözcükler, eğitim, komşular, haberciler/ulaklar, zihin, zeka ve idrak kabiliyeti, zihniyet, kitaplar, gazeteler, dergiler, bilgisayarlar ve yazılımlar, koordinasyon ve çeviklik, el becerisi, medya, hareket, kısa mesafe yolculuklar, gençlik, hız. Ruhun zihinsel/mental yanı.

Vücudun Merkür tarafından yönetilen kısımları: Tüm duyu organları, akciğerler, kollar, eller, refleksler, beyin, sinirler ve sinir sistemi.

Hastalıklar: Sinir sistemi bozuklukları, konuşma bozuklukları, astım [Mars’la birlikte], çarpıntı/titreme ve tüberküloz.

Meslekler: Gazetecilik, yazarlar, muhasebeciler, öğretmenler, konuşmacılar, tercümanlar, sekreterler, haberciler, postacılar, matbaacılar, kitapçılar, kütüphaneciler, tezgahtarlar/yazmanlar. Merkür Entelektüel yetenek ve ilginizin bulunduğu yerdir. Merkür gençleri ve gençliği, kitapları, resimleri, yazım materyallerini ve iletişim ve eğitimle bağlantılı her şeyi yönetir.

Astrolojik çizelgenizde: Merkür’ün konumlandığı ev ve uçlarında İkizler veya Başak burçları olan evler.

Kabalistik/Majikal gezegensel kare boğaz çakrasını güçlendirir ve bireyin astrolojik çizelgesinde zayıflamış bir Merkür’ü güçlendirir, ve Merkür’ü içeren ev ve uçlarında İkizler ve Başak burçlarının bulunduğu evlerin yönettiği işlerde yardımcı olur.

MERKÜR MANTRASI:

AUM BRAAM BRIM BRAUM SAU BUDHAAYA NAMA – Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

KISAYOL MANTRASI [Kısayol mantraları da iş görür ve özellikle Merkür gibi uzun karelerde çok işlevlidir, ama kareye başladığınızda hangi versiyonu seçtiyseniz onla devam etmek zorundasınız, sonra değiştirmek çalışmayı bozar]: AUM BUDHAAYA NAMA – Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

Bu mantraları okumak yetmiyorsa buradan dinleyerek de titretilişlerini öğrenebilirsiniz.

KARELER ANASAYFASINA DÖN

“Merkür Karesi” hakkında 6 yorum var

 1. Esenlikler

  Merkür geçişlerinde merkürle alakalı büyü yapmamız, büyünün gücünü kötü yönde mi etkiler?

  1. Esenlikler,

   Satürn Karesi hariç, kötü yerleşimleri güçlendirmek için alakalı gezegene dair büyü/Kabalistik Kare yapılabilir. Geçişler için de aynısını söyleyebilirim. Ama kötü geçişlerde sizi asıl (ve en) güvende, güçlü ve nispeten etkilenmemiş bir halde tutacak şey; meditasyonlarınızı, özellikle de RTR’larınızı ve Koruma Auranızı iyi, güçlü ve sağlam yapmaktır.

   İyi akşamlar.

 2. Verdiğiniz yanıtlara bakınca anlama kabiliyetinizin çok yüksek olduğunu görüyorum. Yüksek IQ seviyesinde olduğunuz belli. Bu seviyeye gelmeniz de Merkür karesinin etkisi var mı?
  Ben Merkür karesi yapmak istiyordum ancak Merkür karesine başlamak için belli zamanlar olduğunu gördüm. Astrolojiden anlamadığım için ne zaman başlamam gerektiğini de anlayamadım. Bugün, Merkür karesine başlamak için uygun bir zaman mıdır?

  1. Esenlikler,

   Kabalistik Kareler ve daha fazlası için uygun zamanlara 2020 Satanik Takviminden bakabilirsiniz. Yeterince inceleyince doğru tarihleri nasıl kendiniz edinirsiniz onu da öğrenirsiniz.

   Övgüleriniz için sağ olun. Ruhaniyetin kesin bir etkisi olduğunu belirtebilirim. Başka şeylerin yanında Merkür Karesi de fayda sağlayacaktır tabii, ama şahsen Merkür’le bir veya iki kere çalışmışımdır. Hiçbir şey yapmayıp sadece ruhani olarak ilerleseniz bile zamanla bilgeliğiniz, anlayışınız, dolayısıyla da zekanız çok artacaktır, ama bir de bunun üstüne doğrudan çalışırsanız tadından yenmez.

   İyi günler.

 3. 1-Bilgisayar ve yazılım yeteneklerini geliştirmek için ruhani kare mi yoksa maddesel kare mi seçilmeli?
  2-Karelerde ilgili gezegen şu burçtayken başlamayın yazıyor ama satanik takvimde gezegen yerine ayın hangi burçta olduğu yazılmış. Ayın bulunduğu burçla gezegenin bulunduğu burç aynı şeyler midir? mesela güneş kovadayken başlamayın yazılmış. 25 temmuz güneş günü ama ay kovada. Bu başlamak için uygun olmadığını mı gösterir?

  1. 1-Bu tür bir çalışmada ben maddesel kareyi tercih ederdim.

   “burçla gezegenin bulunduğu burç aynı şeyler midir?”
   Hayır.

   “mesela güneş kovadayken başlamayın yazılmış. 25 temmuz güneş günü ama ay kovada. Bu başlamak için uygun olmadığını mı gösterir?”
   Hayır.

   Ay’ın burcu ve herhangi spesifik bir gezegenin burcu tamamen farklı etkiler yaratır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir