Ay Karesi

Kaynak: Joy of Satan, aynı isimli sayfa.

Çakraları güçlendirmek, (kişinin doğum çizelgesindeki) zayıf Ay’ı güçlendirmek ve sağlık ve Ay’la alakalı genel ruhani ilerlemede yardımcı olması için Ruhani Ay Kabalistik Karesi


Maddesel başarı, bereket ve dünyevi [ruhani olmayan] işler için Maddesel Ay Kabalistik Karesi

Ay için mantra 81 gün üstüste yapılır. Hiçbir gün aksatmamak çok önemlidir, zira bu bütün çalışmayı iptal edecektir.
Mantraya Ay Dolunay evresindeyken, ev burcu Yengeç’teyken veya yücelmekteki burcu Boğa’dayken başlayın.
Bu mantraya Ay Akrep’teyken [düşüşü] veya Koç [alçalışı] burcundayken BAŞLAMAYIN.
Bu mantraya bir Pazartesi (yani Ay) günü, Ay saatlerinde başlayın. Gece saatlerinde, Güneş tamamen batmış ve ortalık karanlıkken, Ay da açıkça görünürken başlayın. Ay ne kadar parlaksa o kadar iyidir.
İdeal olarak her gün Ay için seçilen mantra, o günün Ay saatlerinden birinde titretilmelidir. Bu ideal olandır, ama saat ne olursa olsun hiçbir şekilde gün aksatmayın.

Ay’ın Ritüel/Majikal (Büyüsel) Hükümranlıkları:
Ev ve aile, yiyecek ve içecek, restoranlar, oteller, hanlar ve konaklama yerleri, su ve sıvılar, aile ve ev işleri ve meseleleri, kadınlar, erken çocukluk (dönemi), anne, kamu, duygular, hisler, içgüdüler, hafıza ve anılar, bilinçaltı, alışkanlıklar, çocuk doğurma, ruh halleri, tin (insanın “ruhu” (psikolojik anlamda)), küçüklük anıları.

Vücudun Ay tarafından yönetilen kısımları: Göğüsler, rahim, lenfatik ve başka kan olmayan vücut sıvıları, ter ve salya, karın ve sindirim organları.


Hastalıklar: Aşırı veya eksik vücut sıvıları, manik-depresiflik, regl problemleri, kolit hastalığı, bağırsak hastalıkları.


Meslekler: Aşçılar, kulinerler, otel/konaklama yeri çalışanları, restoran çalışanları, tüm kamu işçilikleri, çocuk hemşireleri, ebeler.


Ay şunları yönetir: Anneniz, hayatınızdaki kadınlar, aileniz, eviniz, duygularınız, ruh halleriniz, hisleriniz, sezgileriniz, gümüş ve Üçüncü Gözünüz.


Astrolojik çizelgenizde ise: Ay’ın konumlandığı ev ve ucunda Yengeç burcu olan ev/ler.

Kabalistik/Majikal gezegensel Üçüncü Göz’ü güçlendirir ve bireyin astrolojik çizelgesinde zayıflamış bir Ay’ı güçlendirir, ve Ay’ı içeren ev ve ucunda Yengeç burcunun bulunduğu ev(ler)in yönettiği işlerde yardımcı olur.

AY MANTRASI:

AUM ŞRAAM ŞRİM ŞRAUM SAU ÇANDRAMASE NAMA – Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

KISAYOL MANTRASI:
[Kısayol mantraları da iş görür ve özellikle Merkür gibi uzun karelerde çok işlevlidir, ama kareye başladığınızda hangi versiyonu seçtiyseniz onla devam etmek zorundasınız, sonra değiştirmek çalışmayı bozar]: AUM ÇANDRAMASE NAMA – Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

Bu mantraları okumak yetmiyorsa buradan dinleyerek de titretilişlerini öğrenebilirsiniz. Özellikle bu Kare’nin mantrasındaki “Ç” sesi bizim anladığımız “Ç” sesinden farklı, o yüzden net bir şekilde anlamak için dinlemeniz uygun olacaktır. Ama dinleyemeyen veya dinlese de tüyo ihtiyacı olan varsa Ş sesleri Almanca’daki “Ich” gibi olacak. Ş sesi Türkçe veya İngilizce’deki gibi ağzın ön tarafında, damağın sert kısmıyla değil de arka kısmında, damağın da yumuşak kısmıyla çıkarılacak yani. DZ sesleri de dilinizin ucunu hafifçe “ısırarak” çıkartılacak.

KARELER ANASAYFASINA DÖN

“Ay Karesi” hakkında 6 yorum var

 1. Ruhani mantra mı hastalıkları yönetiyor maddesel mantra mı? Yani mesela ruhani mantrayı yaparsam yazdığınız hastalıklar geçiyor mu?

  1. Esenlikler,

   Öncelikle belirtmem lazım, her zaman için kullandığını mantralarla birlikte olumlama da kullanınız. Olumlama olmadan mantraların enerjileri en az dirençli yolu takip eder, ve bu sizin için pozitif olmayabilir.

   Ruhani mantra da hastalıklara iyi gelir, maddesel de. Sorununuz tamamen fizikselse maddesel mantrayı kullanabilirsiniz, yoksa ruhani mantra iyi bir fikir olacaktır.

   İyi şanslar ve iyi günler!

   1. Olumlamaları titrettiğimiz her mantradan sonra mı söylemeliyiz yoksa günlük çalışmanın sonunda mı? Diyelim ben hafıza güçlendirmek için ay karesi yapıyorum bunun için olumlamaya ihtiyacım var mı? Varsa örnek bir olumlama cümlesi yazar mısınız

    1. Esenlikler,

     Sadece mantraların tümü bittiğinde belli bir sayıda söylemeniz yeterlidir.

     Ve büyü konusunda doğru olumlama yapma ve daha fazla bilgi için burayı okuyabilir, balık almak yerine balık tutmayı öğrenebilirsiniz.

     İyi günler.

 2. Merhaba,
  Hükümranlıklarında bilinçaltı da yazıyor. Yani nasıl anlamda anlamadım. Bununla bilinçaltımızdaki bir şeyi değiştirebilir miyiz? Veya bilinçaltımızı daha sağlamlaştırabilir miyiz? Bazı haplar kullanıyorum. Açıkçası gündelik hayatımda bana zarar veren düşüncelerim oluyor ve en sağlıklı biçimde çözmek istiyorum. Hapları şimdi bırakmama imkân yok. Bırakınca da kötünün de kötüsü oluyorum. Çakralarımı açıp bunu yapabilir miyim hap kullanırken?

  1. Esenlikler,

   Evet, dediklerinizi yapmak mümkün. Aynı zamanda farklı yolları da var. Boşluk meditasyonu, genel meditasyon, büyüler, hipnoz ve çeşitli ruhani pratikler de zihinsel olarak sizi güçlendirecek ve bu sorunları çözmekte yardımcı olacaktır. Onun dışında resim veya yazı gibi bir hobi seçmenizi ve yapmanızı öneririm. Bu tür hobiler zihini uzun sürede eğitmek ve onu güzelleştirmek açısından çok işlevlidir.

   Iyi akşamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir