Venüs Karesi

Kaynak: Joy of Satan, aynı isimli sayfa.

Çakraları güçlendirmek, (kişinin doğum çizelgesindeki) zayıf Venüs’ü güçlendirmek ve sağlık ve Venüs’le alakalı genel ruhani ilerlemede yardımcı olması için Ruhani Venüs Kabalistik Karesi

Maddesel başarı, bereket ve dünyevi [ruhani olmayan] işler için Maddesel Venüs Kabalistik Karesi

Venüs için mantra 49 gün üstüste yapılır. Hiçbir gün aksatmamak çok önemlidir, zira bu bütün çalışmayı iptal edecektir.
Mantraya Venüs Boğa ve Terazi olan ev burçlarındayken veya yücelmekteki burcu Balık’tayken başlayın.
Bu mantraya Venüs Başak’tayken [düşüşü] veya Akrep ve Koç [alçalışı] burçlarındayken BAŞLAMAYIN.
Bu mantraya bir Cuma (yani Venüs) günü, Venüs saatlerinde başlayın.
İdeal olarak her gün Venüs için seçilen mantra, o günün Venüs saatlerinden birinde titretilmelidir. Bu ideal olandır, ama saat ne olursa olsun hiçbir şekilde gün aksatmayın.

Venüs’ün Ritüel/Majikal (Büyüsel) Hükümranlıkları:

Para [Güneş’ten daha zayıf], mücevherler, süsler, güzel kıyafetler ve dekor. Sosyal aktiviteler, sanat, güzellik, lüks, zevk, rahatlık, aşk ve sevgi ile cinsel ilişki, dans etme, şarkı söyleme, oyunculuk, kozmetik, kuaförlük, kozmetoloji ve cazibe. Venüs, Ay ile birlikte bir erkeğin çizelgesindeki kadınları yönetir.

Vücudun Venüs tarafından yönetilen kısmıları:
Boğaz, tiroid bezi, ses, dokunma hissi ve böbrekler. Aynı zamanda kozmetik ve güzellik yönleriyle deri ve saç.


Hastalıklar:
Sistemi zehirleyen kan kirlilikleri, bademcik iltihabı, kızamık, çiçek hastalığı, böbrek hastalıkları, zührevi hastalıklar.


Meslekler:
Barış elçileri, sanatçılar, müzisyenler ve şairler, oyunculuk, tiyatroya dayalı kariyerler, güzellik uzmanları, kıyafet tasarımcıları, eğlence sektöründeki kişiler, iç mimarlar, mücevherciler, botanikçiler ve güzellik yaratan ve besteleyen kişiler.


Astrolojik çizelgenizde:
Venüs’ün konumlandığı hane ve uçlarında Boğa ve Terazi burçları olan haneler.


Kabalistik/Majikal kare Kalp Çakrasını güçlendirir, kişinin astrolojik çizelgesinde zayıflamış bir Venüs’ü güçlendirir ve Venüs’ü içeren hane ve uçlarında Boğa ve Terazi burçlarının bulunduğu hanelerin yönettiği işlerde yardımcı olur.

VENÜS MANTRASI:

AUM DRAAM DRİM DRAUM SAU ŞUKRAYA NAMA
Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

KISAYOL MANTRASI [Kısayol mantraları da iş görür ve özellikle Merkür gibi uzun karelerde çok işlevlidir, ama kareye başladığınızda hangi versiyonu seçtiyseniz onla devam etmek zorundasınız, sonra değiştirmek çalışmayı bozar]:
AUM ŞUKRAYA NAMA – Ruhani amaçlar için çalışıyorken NAMA yerine SVAHA denilebilir, ama kafa karışıklığı yaratacaksa bu opsiyoneldir.

Bu mantraları okumak yetmiyorsa buradan dinleyerek de titretilişlerini öğrenebilirsiniz.

“Venüs Karesi” hakkında 2 yorum var

 1. Esenlikler, size birkaç sorum var.

  1)Tam çakra meditasyonunda verdiğiniz mantralar buyulerde kullanilabilir mi yoksa sadece çakraları geliştirmek için mi?(Mesela para için güneş mantralari aşk icin venus, öldürme vb işler için satürn mantrasi)

  2)Gezegensel saatlerin buyulere etkisi var midir? Mesela ben fehu ile veya raum ile para buyusu yapicam bunu güneş günü güneş saatinde yapsam daha mi etkili olur?

  3)Para buyusu icin hangi runleri veya mantralari kullanmamı, aşk buyusu icin hangi runleri veya mantraları kullanmamı ve yaklaşık kaç tekrar olmasını tavsiye edersiniz, mesela 80 tekrar yeterli midir henuz 2 aydir calisan biri için?

  İyi günler

  1. Esenlikler,

   1) Evet, gezegensel mantralar büyülerde kullanılabilir. Rünler de aynı şekilde büyülerde kullanılmak üzere etkilidir. -AUM köklü Sanskritçe mantraları büyüde kullanan görmedim, onlar daha çok meditasyon için, ama bu saydıklarım kullanılabilir.

   2) Evet, elbette. Gezegensel saatlerde/günlerde, o gezegenin enerjisi daha güçlüdür. Bu sebeple bir çalışma yaparken o çalışmanın amacını yöneten gezegen(lerden birin)in günü ve saatinde başlamanız, sonra da her gün ona uygun saatlerde tekrarlamanız daha etkili olacaktır.

   3) Amacınıza göre değişir; rünler açısından hangi rünleri kullanmanızın uygun olacağını kendiniz rünler belgesini okuyarak da görebilirsiniz. Başka mantralara örnek verecek olursak, amacınıza uygun gezegenlerin mantrasını da seçebilirsiniz.

   Tekrar sayısına gelince, yine amacınıza uygun tekrar sayıları iyidir. Örneğin Güneş’in sayıları arasında 36, 74, 111 ve 666 vardır; bu sayılar Güneş’in temsil ettiği bolluk ve bereket gibi şeyler için uygundur. Aynı zamanda 9’un katları ve 36 gibi sayılar genel-geçer, çoğu amaç için uygundur. Aşk büyüsü gibi.

   İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir