Yıldızlardan Enerji Çekme

Bu yazı, Joy of Satan’daki orijinal sayfasından çevrilmiştir.

 

Yıldızlardan çekilen enerji, öz disiplin gibi kişisel özellikleri geliştirmek için kullanılabilir. Belirli yıldızların enerjileri ayrıca ritüellerde de kullanılabilir. Aşk büyüsüne geçmeden önce Venüs’ten enerji çekmek, istenilen sonuca dair büyük bir yardımda bulunabilir. Enerjisini çekmek istediğiniz yıldızın doğasını bilmeniz oldukça önemlidir, çünkü Polaris ve Caput Algol gibi yıldızlar oldukça yıkıcı etkilere sahiptir ve bunları invoke eden kişiler akıllarını kaybettiler.

Yıldız enerjilerini etkin bir biçimde soğurabilmek için, kişi enerjiyi solumada deneyimli olmalıdır. Temel Meditasyon bunu yapabilmemiz için bize yardımcı olur.

Bu egzersiz, dışarıda, yıldızı görebileceğiniz bir yerde gerçekleştirilmelidir.

Adımlar:

1. Rahatlayın ve transa girin.
2. Gözlerinizi kapayın ve yıldızı imgelerken ismini söyleyin. [Yıldızların fotoğrafları; adları veya takım yıldızlarının adları arama motoruna yazılarak ve “görseller”e tıklanarak görülebilir.] 3. Yıldızın ismini söylemeye sessiz veya sesli olarak birkaç kez daha devam edin ve yıldızı hissetmeye çalışın. Enerjiyi hissetmeye başlamalısınız.
4. Şimdi, tüm varlığınız bu enerjiyle parlayana kadar auranızı şarj edin. Bu, imgeleme yoluyla yapılıyor. Ayağınıza yeryüzünden enerji soluyun ve tüm varlığınızı bununla doldurun. Şimdi, yıldızın altında durun ve 30 santim genişliğinde bir boru benzeri hattın auranızdan çıkarak yıldızla bağlantı kurduğunu imgeleyin.
5. Yıldızdan bu hat üzerinden enerji çekmeye başlayın. Her yıldızın enerjisinin, sağladığı özelliğe göre bir rengi vardır. Her nefeste, yıldız enerjisinin auranızı bu renkle doldurduğunu ve genişlettiğini imgeleyin. Enerjiyi solurken, bir yandan da olumlamalarla programlayabilirsiniz. Örneğin, olumlamanız şöyle olabilir: “Pozitif, sağlıklı ve kalıcı olarak Venüs’ten soluduğum yeşil enerjiler, tümüyle bana ait, istediğim gibi tutup harcayabileceğim bol miktarda kolay parayı çekiyor.” Tüm varlığınızın yeşil enerjiyle dolduğunu ve her nefeste bu yeşilin git gide parladığını ve güçlendiğini imgeleyin.

Yıldızların renklerine ilişkin genel örnekler:

 • Kırmızı- Mars enerjisi, öfke, şiddet, saf şehvet.
 • Mavi- huzur verici, rahatlatıcı, ruhani.
 • Sarı- zekâ, zihin.
 • Beyaz- temizlenme, güç.
 • Turuncu- yaratıcılık.

İpuçları:

 • Yıldızlardan gelen enerjiyi emip depolaması için kristal kullanabilirsiniz. Bu enerjiyi sonrasında bir ritüel sırasında veya ihtiyacınız olduğu bir zaman kullanabilirsiniz. Kristali avcunuzda tutun ve yıldızın altındayken enerjiyi önce kendi üzerinizden, el çakralarınız aracılığıyla kristale aktarın. Kristale girdiğini, parladığını ve/veya kristal içinde yoğunlaştığını imgeleyin. Depolanmış enerjiyi kullanmak istediğinizdeyse, kristali elinizde tutun ve eliniz üzerinden enerjiyi kendi üzerinize çekin. Enerjinin elinizden girdiğini ve tüm varlığınızla auranıza yayıldığını imgeleyin. Kristal ayrıca istenilen sonuçlar için herhangi bir çakranın üstüne de yerleştirilebilir. Yine aynı şekilde sadece enerjiyi içinize soluyun.
 • Yukarıdaki tekniğin bir benzeri de, kristali yıldız enerjisini emmesi için programlayıp yıldızın altına bırakmaktır. Yıldız görülebilir duruma gelip üzerine parladığı zamana kadar orada tutun. İradenizi kristale odaklayın ve ona istediğiniz yıldızdan enerjiyi çekip emmesini olumlayın. Yıldızın ismini birkaç defa tekrar edin ve üçüncü gözünüzü kullanarak yıldızın imgesini kristale yansıtın [Not: Örneğin çakraları temizlerken yaptığımız gibi, minyatür bir güneşi çakranın içinde imgelemek gibi düşünebilirsiniz].
 • Enerjiyi ayrıca bütün bir takım yıldızdan da çekebilirsiniz. Bundan önce enerjilere ve etkilerine aşina ve hakim olmalısınız, o vakte kadar ayrı ayrı yapılmalıdır.
 • Gelişmiş bir yöntem de, enerjilerine aşina ve hakim olduğunuz bir yıldızdan çakralarınıza enerji çekmektir. Yıldızın enerjilerini yönlendirmede ve etkilerinde hiçbir sorunla karşılaşmadığınız, bunda ustalaştığınız aşamaya gelene kadar bu yöntemi uygulamayın. Eğer bu şartları karşılıyorsanız da yapmanız gereken tek şey enerjiyi solumak. Çakra Soluma meditasyonunda deneyimli ve ustalaşmış olmalısınız. Yıldızın, çalışacağınız çakranın enerjileriyle uyumlu enerjilerde olması en iyisi olacaktır. Enerji, çakrayla aynı renkte olmalıdır.
 • Suya yıldız enerjisi yükleyebilirsiniz. Temiz bir mıknatıs kullanın ve bunu, içinde su olan bir kabın/şişenin altına yerleştirin, öncesinde açıklanılan kristalin programlanması gibi programlayın. Su, enerjiyi emecektir. Suyu içerek, siz de aynı şekilde enerjiyi emmiş olacaksınız. Bu, gerçek manada enerjilerini soğurmadan önce, çalışmak istediğiniz yıldızın enerjilerini öğrenmek için daha kolay bir yol olabilir.

Altta yıldızların ve enerjilerinin bir listesi var. Yıldızın ne zaman görülebilir olduğuna dair yılın zamanını öğrenebilmek için, ve yıldızın veya takımyıldızın fotoğrafını bulabilmek için internet üzerinde ve astronomi başlığı altında halk kütüphanelerinde bir sürü erişilebilir kaynak bulunmaktadır.

 

Sabit yıldızları görüntülemek için: Astrolojik Dereceler ve Sabit Yıldızlar

“Yıldızlardan Enerji Çekme” hakkında 2 yorum var

 1. Bu tekniği güneş ve ay için kullanabilir miyiz? Ve aileden gelen sevgi, ilgi, anlayış eksikliği gibi yaraların ruhta yarattığı boşluğu tamamlayabilir miyiz? Güneş ezoterik olarak babayı ay ise anneyi, yani eril ve dişil tarafları temsil ediyor diye biliyorum.

  1. Evet kullanılabilir. Bu enerjilerin direkt anne ve baba sevgisiyle ilgisi yok. Var tabii ancak sorunun psikolojik olduğu için Wunjo kullanman daha iyi olur. Ay ve Güneş her ne kadar anne ve babayı simgelese de yetiştirilmeyle alakalı daha çok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir