Renklerin Majikal Özellikleri

Kaynak: ​Joy of Satan, aynı isimli sayfa.

Siyah

Siyah soğurur, gizler ve kafa karışıklığı ve kaos yaratır, yeni başlangıçları, gizli şeylerin bilgisini temsil eder, ışığı muhafaza eder, en güçlü renklerden biridir. Siyahı öz denetim/irade gücü, dayanıklılık ve sabır için kullanın. Siyah aynı zamanda düşmanlara ihtilaf ve kafa karışıklığı getirmek için iyi bir renktir. Aynı zamanda koruma, negatif güçleri bağlama, engelleri ve blokajları yok etmek, negatif düşünce formlarını tersine çevirmek ve yok etmek için kullanılabilir. En iyi kullanımı başkaları üzerinde kullanılmasıdır.

Siyah Satürn’ün rengidir, Kök Çakrasını yönetir, toprak elementindendir ve orijinal dinlerde, yeni başlangıçları temsil etmiştir. Satanik simyada, siyah boşluk meditasyonu ve dönüşüm adımlarını temsil eder.

Mavi

Gerçekler, bilgelik, korunma, iç huzur, sadakat, okült güç ve genişleme. Jüpiter kraliyet mavisini yönetir – Şans, genişleme, bolluk, uzun mesafe yolculuklar, yüksek eğitim, yasal meseleleri, vergiler, yatırımlar (bu konuda yeşil ile birlikte kullanın), kurumlar, bolluk ve fırsat. Ruhaniyet, Demon’ları çağırma, iyileşme, ilham, bağlılık, dinginlik, içtenlik ve gerçek, bilgi ve bilgelik, evde huzur ve uyum, ve okült güç. Mavi büyülerde kullanılabilir, bu renk başkalarına uygulandığında ve bu yönde yönlendirildiğinde depresyon, mutsuzluk, umutsuzluk, sempati yokluğu, soğukluk ve kasvet yaratabilir.

Mavi boğaz çakrasını yönetir. Mavi, su elementindendir.

Altın

Harika talih, sezgi/önsezi, anlayış, kehanet, hızlı gelen şans, finansal kazançlar (Yüksek Rahibe Maxine’den not: altının daha büyük miktarlarda paralar çektiğine inanıyorum. Para meditasyonu/büyüsü gibi şeylerde altın parıldayan yeşil kullanın. ​ ), (diğer parayla alakalı renklerden) daha büyük miktarlarda paralar. Altın iyileşme, mutluluk, otorite, itibar, onur ve kişisel güç için kullanılır. Altını özgüven, ün, kumarda başarı, zevk, popülerlik/karizma elde etmek, sağlık ve diriliği arttırmak, korunma, başarı ve büyüsel/majikal güç için kullanın.

Altın, en kuvvetli renklerden biridir. Şeytan, altın bir auraya saihptir. Altın, Güneş’in rengidir ve ateş elementindendir. Satanik kimyada, altın ruhun mükemmelleşmesini simgeler. Altın ve beyaz-altın renklerinin ikisi de Eski Mısır hiyerogliflerinde, tapınakların içinde ve piramitlerde her yerde görülür. Altın, zenginliklerin ve gücün rengidir.

Yeşil

Para, doğurganlık, bolluk, maddesel kazanç, zenginlik, iyileşme, doğa ruhlarıyla iletişim kurma ve iltihap alıcılık. Venüs yeşili yönetir – Aşk, sevişmek (sevgi dolu bir şekilde, kırmızı ise direkt cinsellik ve şehvet üzerinedir), bağlılık/sadakat, barışma, güzellik, gençlik, arkadaşlıklar, alım/alımlılık, uyum, finansal kazanç, kazancın artması, sosyal olaylar (partiler vs.), mal varlığı, yenilenme, evlilik, denge ve iyileşme. Bunun yanında başarı, genel olarak iyi şans, ölümsüzlük, bonkörlük gibi şeyler. Yeşil aynı zamanda başkalarına uygulandığında ve bu şekilde yönlendirildiğinde kıskançlık, açgözlülük, şüphecilik, kin ve dargınlık, hastalık ve rahatsızlık ve uyumsuzluk yaratmak için kullanılabilir. Yeşil, Kalp Çakrasını yönetir.

İndigo [Mavi-Eflatun] (Çivit Mavisi)

Meditasyon, psişik yetenek, telepati, zihin okuma, ruhlarla iletişim, telepatik olarak bilgiyi soğurma. Ay, çivit mavisini yönetir. İndigo (çivit mavisi), özün özü/ether/ruh elementindendir. İndigo, gümüş ve beyaz renkleriyle birlikte Üçüncü Göz ve Altıncı Çakrayı yönetir. [NOT: İndigo denilince akla hem morun bir tonu, hem de gece/çivit mavisi renk geliyor. Ama bizim kastettiğimiz renk ikincisi, yani ​budur​.]

Turuncu

Yaratıcılık, şevk, enerji, dayanıklılık (örneğin atletlerin uzun süre koşmaya “dayanabilmesi” anlamında), ve büyük değişimler için güçlü bir renktir. Turuncu uyum sağlayabilme yeteneği, alım/alımlılık, ani değişimler, uyarım, heyecan, yaratıcılık, enerji, kontrol kazanma, talihi değiştirme ve adalet sevk etmekte yardımcı olur. Güneş, turuncuyu yönetir. Turuncu yaratıcı/cinsel çakrayı (2./Sakral Çakra) yönetir ve ateş elementindendir.

Mor

Psişik yetenek, bilgelik, kehanet, lanetleri yok etme, iyileşme, psişik (hem zihinsel, hem de ruhsal anlamda) çalışmalar, işte başarı, nüfuzlu insanları etkileme. Enerjilerini kontrol etmesi zor olabilecek, güçlü bir renk. Başkalarını tiranlığa, gücü istismar etmeye ve idealizme teşvik etmede, ve de sizin üzerinizde güç sahibi olan insanları etkilemede kullanılabilir. Başkalarını üzgünlüğe ve hainliğe sevk etmede kullanılmakta iyidir. Jüpiter, moru yönetir. Mor, Taç Çakrasını yönetir.

Kırmızı

Enerji, tutku, öfke, alevlendirici/iltihaplandırıcı, şehvet, güç, psişik saldırılara karşı korur. Mars kırmızıyı yönetir – İntikam, öfke, saf cinsel arzu, ve fiziksel tatmin, cesaret, kararlılık ve düşmanların üstesinden gelme. Kırmızı kazalar, yangınlar ve yaralanmalar meydana getirmekte kullanılabilir. Kırmızı aynı zamanda özgüven, atletizm, güç, kara büyü için majikal güç yaratma (kara büyü çalışmalarından önce kişisel güçlenme için iyidir) ve yoğunluk (örneğin duygu “yoğunluğu” vs. anlamında) yaratmak için kullanılabilir. Şevk, enerji, kuvvet, cinsel enerji, dinamizm, tutkulu aşk, fiziksel arzu, cesaret, irade gücü, atletizm (özellikle rekabete odaklı) ve diriliğe sevk eder. Kara büyüde kullanıldığında, siyahın aksine kırmızı ani saldırılar, kazalar, kan akması, şiddet ve nefret getirir. Kırmızı aynı zamanda savaş, anarşi ve acımasızlığa sevk etmede kullanılabilir. Mars kırmızıyı yönetir. Kırmızı, ateş elementindendir. Hem kırmızı, hem de siyah renkleri Kök Çakrasını yönetir.

Gümüş

Psişik yetenekleri geliştirir, durumları etkisiz/nötr hale getirir, yıkıcı güçleri uzaklaştırır, dişil tanrısal güçler ile iyi çalışır. Ay, gümüş rengini yönetir – ev ve hemen çevresindeki şeyler, hayal gücü, anılar/hafıza, psişik farkındalık/rüyalar, ruhaniyet ve meditasyon. Psişik şeylerle alakası olan şeyler, meditatif/hipnotiktir. Ay, gümüşü yönetir. Gümüş (rengi), Üçüncü Gözü yönetir.

Beyaz

Her işe yarar/çok amaçlı, her rengin beyaz ışıktan doğmasından ötürü aurayı dengeler. Enerji verici, koruyucu, uyarıcı, ilham verici, yıkıcı enerjileri yok eder ve aurayı temizler. Başkalarına uygulandığı ve bu yönde yönlendirildiği zaman koruma sağlar. Ay, beyazı yönetir. Beyaz, indigo ve gümüş ile birlikte Üçüncü Gözü yönetir.

Sarı

Sarı zekanın, bilgisayarların, iletişimin, işitsel ve görsel (​audio ​ ve ​video ​ ) şeylerin, televizyonun, elektronik aksamların, kitapların ve edebiyatın rengidir. Sarı, iradeyle yakından alakadar olan Güneş Çakrasını yönetir. Merkür gezegeni tarafından yönetilen sarı sınavları geçmek, zihni geliştirmek, daha derin konsantrasyon, zihinsel güç, öğrenme yetisi, konuşma/hitabet, yazma, yayımlama, medya ile alakalı şeyler, bağımlılıkları yenme ve alışkanlıkları kırma, ve bununla birlikte astral projeksiyon için kullanılabilir. Arkadaşlık, hayal gücü, yaratıcılık (ancak yaratıcılık için turuncu daha iyidir), ilham ve karizma için iyidir. Sarı başkalarında sadakatsizlik, korkaklık, çürüme/bozulma, hastalık, ölüm, delilik ve istikrarsızlık yaratmak için kullanılabilir.

Sarı, hava elementindendir. Sarı, Güneş Çakrasını yönetir.

Gri

KENDİ ÜZERİNİZDE ASLA GRİ KULLANMAYIN! Gri, hastalık ve kötü enerjilerin rengidir. Nefret edilen birinin aurası üzerine sürekli uygulanan gri, eğer bunu yapması için programlanmışsa yavaş bir ölüm getirebilir. Genellikle düşman “melek”leri gibi varlıkların enerjileri de bu renkte, ölüm enerjisindendir.

“Renklerin Majikal Özellikleri” hakkında 4 yorum var

 1. Esenlikler,
  Anladığım kadarıyla gri dışındaki tüm renkler programlanma biçimine göre negatif veya pozitif etkilere sahip olabiliyor.
  İrade ve öz denetim amaçlı Satanik hipnoz çalışması yapmayı planlıyorum ancak siyah rengi kafamda tamamen negatif bir renk olarak oturmuş. Yazılana göre istediğim amaç uğruna siyahı kullanmam en uygunu ama dediğim gibi böyle oturduğu için danışmak istiyorum.

  1. Esenlikler,

   Zihninizde siyah rengine dair kötü programlamaları kırmalısınız. Yerine göre çok pozitif ve işe yarar bir renk olabiliyor. Başlamak için bunu beklemek istemezseniz de kırmızı veya (özellikle altın sarısı) sarı renkleriyle çalışabilirsiniz. Özellikle Güneş Çakrası, iradenin çakrasıdır ve rengi altındır.

   İyi günler.

 2. merhaba, bu renkleri tam olarak nasıl kullanacağımı anlayamadım da açıklarsanız sevinirim

  1. Esenlikler,

   Mesela çok basit bir örnek olarak Aura Temizleme yaparken bile renklerin etkilerinden, majikal özelliklerinden yararlanırız. Diğer pek çok pratikte yine renklerden yararlanırız. Mesela büyü yaparken. Bahsettiğim konular ile ilgili olan yazılarımızı okuyarak nasıl kullanıldığını ve işin mantığını kısa sürede kavrarsınız.

   İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir