Renklerin Majikal Özellikleri

Kaynak: ​Joy of Satan, aynı isimli sayfa.

Siyah

Siyah soğurur, gizler ve kafa karışıklığı ve kaos yaratır, yeni başlangıçları, gizli şeylerin bilgisini temsil eder, ışığı muhafaza eder, en güçlü renklerden biridir. Siyahı öz denetim/irade gücü, dayanıklılık ve sabır için kullanın. Siyah aynı zamanda düşmanlara ihtilaf ve kafa karışıklığı getirmek için iyi bir renktir. Aynı zamanda koruma, negatif güçleri bağlama, engelleri ve blokajları yok etmek, negatif düşünce formlarını tersine çevirmek ve yok etmek için kullanılabilir. En iyi kullanımı başkaları üzerinde kullanılmasıdır.

Siyah Satürn’ün rengidir, Kök Çakrasını yönetir, toprak elementindendir ve orijinal dinlerde, yeni başlangıçları temsil etmiştir. Satanik simyada, siyah boşluk meditasyonu ve dönüşüm adımlarını temsil eder.

Mavi

Gerçekler, bilgelik, korunma, iç huzur, sadakat, okült güç ve genişleme. Jüpiter kraliyet mavisini yönetir – Şans, genişleme, bolluk, uzun mesafe yolculuklar, yüksek eğitim, yasal meseleleri, vergiler, yatırımlar (bu konuda yeşil ile birlikte kullanın), kurumlar, bolluk ve fırsat. Ruhaniyet, Demon’ları çağırma, iyileşme, ilham, bağlılık, dinginlik, içtenlik ve gerçek, bilgi ve bilgelik, evde huzur ve uyum, ve okült güç. Mavi büyülerde kullanılabilir, bu renk başkalarına uygulandığında ve bu yönde yönlendirildiğinde depresyon, mutsuzluk, umutsuzluk, sempati yokluğu, soğukluk ve kasvet yaratabilir.

Mavi boğaz çakrasını yönetir. Mavi, su elementindendir.

Altın

Harika talih, sezgi/önsezi, anlayış, kehanet, hızlı gelen şans, finansal kazançlar (Yüksek Rahibe Maxine’den not: altının daha büyük miktarlarda paralar çektiğine inanıyorum. Para meditasyonu/büyüsü gibi şeylerde altın parıldayan yeşil kullanın. ​ ), (diğer parayla alakalı renklerden) daha büyük miktarlarda paralar. Altın iyileşme, mutluluk, otorite, itibar, onur ve kişisel güç için kullanılır. Altını özgüven, ün, kumarda başarı, zevk, popülerlik/karizma elde etmek, sağlık ve diriliği arttırmak, korunma, başarı ve büyüsel/majikal güç için kullanın.

Altın, en kuvvetli renklerden biridir. Şeytan, altın bir auraya saihptir. Altın, Güneş’in rengidir ve ateş elementindendir. Satanik kimyada, altın ruhun mükemmelleşmesini simgeler. Altın ve beyaz-altın renklerinin ikisi de Eski Mısır hiyerogliflerinde, tapınakların içinde ve piramitlerde her yerde görülür. Altın, zenginliklerin ve gücün rengidir.

Yeşil

Para, doğurganlık, bolluk, maddesel kazanç, zenginlik, iyileşme, doğa ruhlarıyla iletişim kurma ve iltihap alıcılık. Venüs yeşili yönetir – Aşk, sevişmek (sevgi dolu bir şekilde, kırmızı ise direkt cinsellik ve şehvet üzerinedir), bağlılık/sadakat, barışma, güzellik, gençlik, arkadaşlıklar, alım/alımlılık, uyum, finansal kazanç, kazancın artması, sosyal olaylar (partiler vs.), mal varlığı, yenilenme, evlilik, denge ve iyileşme. Bunun yanında başarı, genel olarak iyi şans, ölümsüzlük, bonkörlük gibi şeyler. Yeşil aynı zamanda başkalarına uygulandığında ve bu şekilde yönlendirildiğinde kıskançlık, açgözlülük, şüphecilik, kin ve dargınlık, hastalık ve rahatsızlık ve uyumsuzluk yaratmak için kullanılabilir. Yeşil, Kalp Çakrasını yönetir.

İndigo [Mavi-Eflatun] (Çivit Mavisi)

Meditasyon, psişik yetenek, telepati, zihin okuma, ruhlarla iletişim, telepatik olarak bilgiyi soğurma. Ay, çivit mavisini yönetir. İndigo (çivit mavisi), özün özü/ether/ruh elementindendir. İndigo, gümüş ve beyaz renkleriyle birlikte Üçüncü Göz ve Altıncı Çakrayı yönetir. [NOT: İndigo denilince akla hem morun bir tonu, hem de gece/çivit mavisi renk geliyor. Ama bizim kastettiğimiz renk ikincisi, yani ​budur​.]

Turuncu

Yaratıcılık, şevk, enerji, dayanıklılık (örneğin atletlerin uzun süre koşmaya “dayanabilmesi” anlamında), ve büyük değişimler için güçlü bir renktir. Turuncu uyum sağlayabilme yeteneği, alım/alımlılık, ani değişimler, uyarım, heyecan, yaratıcılık, enerji, kontrol kazanma, talihi değiştirme ve adalet sevk etmekte yardımcı olur. Güneş, turuncuyu yönetir. Turuncu yaratıcı/cinsel çakrayı (2./Sakral Çakra) yönetir ve ateş elementindendir.

Mor

Psişik yetenek, bilgelik, kehanet, lanetleri yok etme, iyileşme, psişik (hem zihinsel, hem de ruhsal anlamda) çalışmalar, işte başarı, nüfuzlu insanları etkileme. Enerjilerini kontrol etmesi zor olabilecek, güçlü bir renk. Başkalarını tiranlığa, gücü istismar etmeye ve idealizme teşvik etmede, ve de sizin üzerinizde güç sahibi olan insanları etkilemede kullanılabilir. Başkalarını üzgünlüğe ve hainliğe sevk etmede kullanılmakta iyidir. Jüpiter, moru yönetir. Mor, Taç Çakrasını yönetir.

Kırmızı

Enerji, tutku, öfke, alevlendirici/iltihaplandırıcı, şehvet, güç, psişik saldırılara karşı korur. Mars kırmızıyı yönetir – İntikam, öfke, saf cinsel arzu, ve fiziksel tatmin, cesaret, kararlılık ve düşmanların üstesinden gelme. Kırmızı kazalar, yangınlar ve yaralanmalar meydana getirmekte kullanılabilir. Kırmızı aynı zamanda özgüven, atletizm, güç, kara büyü için majikal güç yaratma (kara büyü çalışmalarından önce kişisel güçlenme için iyidir) ve yoğunluk (örneğin duygu “yoğunluğu” vs. anlamında) yaratmak için kullanılabilir. Şevk, enerji, kuvvet, cinsel enerji, dinamizm, tutkulu aşk, fiziksel arzu, cesaret, irade gücü, atletizm (özellikle rekabete odaklı) ve diriliğe sevk eder. Kara büyüde kullanıldığında, siyahın aksine kırmızı ani saldırılar, kazalar, kan akması, şiddet ve nefret getirir. Kırmızı aynı zamanda savaş, anarşi ve acımasızlığa sevk etmede kullanılabilir. Mars kırmızıyı yönetir. Kırmızı, ateş elementindendir. Hem kırmızı, hem de siyah renkleri Kök Çakrasını yönetir.

Gümüş

Psişik yetenekleri geliştirir, durumları etkisiz/nötr hale getirir, yıkıcı güçleri uzaklaştırır, dişil tanrısal güçler ile iyi çalışır. Ay, gümüş rengini yönetir – ev ve hemen çevresindeki şeyler, hayal gücü, anılar/hafıza, psişik farkındalık/rüyalar, ruhaniyet ve meditasyon. Psişik şeylerle alakası olan şeyler, meditatif/hipnotiktir. Ay, gümüşü yönetir. Gümüş (rengi), Üçüncü Gözü yönetir.

Beyaz

Her işe yarar/çok amaçlı, her rengin beyaz ışıktan doğmasından ötürü aurayı dengeler. Enerji verici, koruyucu, uyarıcı, ilham verici, yıkıcı enerjileri yok eder ve aurayı temizler. Başkalarına uygulandığı ve bu yönde yönlendirildiği zaman koruma sağlar. Ay, beyazı yönetir. Beyaz, indigo ve gümüş ile birlikte Üçüncü Gözü yönetir.

Sarı

Sarı zekanın, bilgisayarların, iletişimin, işitsel ve görsel (​audio ​ ve ​video ​ ) şeylerin, televizyonun, elektronik aksamların, kitapların ve edebiyatın rengidir. Sarı, iradeyle yakından alakadar olan Güneş Çakrasını yönetir. Merkür gezegeni tarafından yönetilen sarı sınavları geçmek, zihni geliştirmek, daha derin konsantrasyon, zihinsel güç, öğrenme yetisi, konuşma/hitabet, yazma, yayımlama, medya ile alakalı şeyler, bağımlılıkları yenme ve alışkanlıkları kırma, ve bununla birlikte astral projeksiyon için kullanılabilir. Arkadaşlık, hayal gücü, yaratıcılık (ancak yaratıcılık için turuncu daha iyidir), ilham ve karizma için iyidir. Sarı başkalarında sadakatsizlik, korkaklık, çürüme/bozulma, hastalık, ölüm, delilik ve istikrarsızlık yaratmak için kullanılabilir.

Sarı, hava elementindendir. Sarı, Güneş Çakrasını yönetir.

Gri

KENDİ ÜZERİNİZDE ASLA GRİ KULLANMAYIN! Gri, hastalık ve kötü enerjilerin rengidir. Nefret edilen birinin aurası üzerine sürekli uygulanan gri, eğer bunu yapması için programlanmışsa yavaş bir ölüm getirebilir. Genellikle düşman “melek”leri gibi varlıkların enerjileri de bu renkte, ölüm enerjisindendir.

“Renklerin Majikal Özellikleri” hakkında 24 yorum var

 1. Esenlikler,
  Anladığım kadarıyla gri dışındaki tüm renkler programlanma biçimine göre negatif veya pozitif etkilere sahip olabiliyor.
  İrade ve öz denetim amaçlı Satanik hipnoz çalışması yapmayı planlıyorum ancak siyah rengi kafamda tamamen negatif bir renk olarak oturmuş. Yazılana göre istediğim amaç uğruna siyahı kullanmam en uygunu ama dediğim gibi böyle oturduğu için danışmak istiyorum.

  1. Esenlikler,

   Zihninizde siyah rengine dair kötü programlamaları kırmalısınız. Yerine göre çok pozitif ve işe yarar bir renk olabiliyor. Başlamak için bunu beklemek istemezseniz de kırmızı veya (özellikle altın sarısı) sarı renkleriyle çalışabilirsiniz. Özellikle Güneş Çakrası, iradenin çakrasıdır ve rengi altındır.

   İyi günler.

 2. merhaba, bu renkleri tam olarak nasıl kullanacağımı anlayamadım da açıklarsanız sevinirim

  1. Esenlikler,

   Mesela çok basit bir örnek olarak Aura Temizleme yaparken bile renklerin etkilerinden, majikal özelliklerinden yararlanırız. Diğer pek çok pratikte yine renklerden yararlanırız. Mesela büyü yaparken. Bahsettiğim konular ile ilgili olan yazılarımızı okuyarak nasıl kullanıldığını ve işin mantığını kısa sürede kavrarsınız.

   İyi geceler.

 3. Bu renkleri aura temizleme / koruma aurası altın/mavi yerine mi kullanmalıyız yoksa temizledikten sonra bir daha auramızda imajine edip mi kullanmalıyız ?

  1. Aura Temizleme ve Koruma Aurası gibi çalışmalarda genellikle tavsiye edilen renkler altın renklerdir ve bunun nedeni de belli renklerin metinde gördüğünüz etkilere sahip olması. Altın yerine istediğiniz herhangi bir rengi kullanmanızı bu nedenden dolayı önermiyorum. Aura temizlemeyi bir altın rengiyle yapmak var, bir de mor renkle en basitinden. Bu meditasyonların sonrasında pozitif etkileri olan renkleri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz tabii.

 4. merhaba konuyla alakasız ama bir şey sorucaktım şimdiden merakımı giderdiğiniz için teşekkürler.
  Ben geçen gün yan tarafımda bir ses duydum baktığımda ve altın rengi pasparlak uzun ince kafası yoktu bacaklarıda yoktu sanki 2 3 tane aynısından yansıma gibi bir şey gördüm meditasyonlarımı 1 buçuk aydan beri yapıyorum ve parapsikolojiyle ilgileniyorum, sanırsam reenkarne olmadan önce kendimi geliştirmişim çünkü rahat bir şekilde çoğunu yaptım bunlarla da bağdaştırmaya çalışıyorum. eğer eskiden kendimi geliştirmişsem 3. gözüm hala açık olabilir mi? ve gördüğüm şey düşman bir varlık mıdır yoksa demonlardan (tanrılardan) biri olabilir mi?

  2. sorumda bundan önceki gün gece 1 2 gibi de yine aynı tarafta simsiyah ama vücudu vardı heryeri siyah bir şey yürüdüğünü gördüm ve ne olduğunu anlamadım ayrıcada korktum düşman varlıklar mı geziyor evimizde yoksa demonları görüyor olabilir miyim? eğer düşman bir varlıksa bana veya aileme zarar verebilir mi (bana vericeklerini düşünmüyorum her gün düzenli meditasyonlarımı yapıyorum ama ailem için endişeliyim)
  umarım sorumu en kısa zamanda cevaplarsınız şimdiden vakit ayırdığınız için minnettarım.

     1. Biraz uzun ama lütfen okurmusunuz anlatacağım hiç kimse yok

      bunu nasil anlatıcam bilmiyorum ama ben çoğu şeye daha önce denememiş olmama rağmen etki edebiliyorum (suyu açıp kapatma, nesneyi hareket ettirebilme, hareket halinde olan bir şeye yön verme,durdurma, ateşi söndürme, çakmağı söndürme ve daha yeni keşfettiğim bir özelliğim bulutları yoketme, bildiğimiz bulutlara odaklandığımda ve imgelediğimde yavaş yavaş yokoluyor ve araştırdım ama herhangi bir parapsikoloji bölümünde yer almıyor buna benzer bir alan) gerçekten her şey bir rüyaymış gibi geliyor şuanda burada değilmişim gibi bunların hepsin satanizm’e ilgi duyduğumdan beri yeni keşfettim. daha önce görmediğim varlıklar görüyorum ve çoğu beni korkutuyor büyük ihtimalle satanizm gibi evrensel bir dinden korkmamı, yanlış olduğunu düşünmemi ve tekrar o iğrenç sahte müslümanlığa geri dönmemi sağlamayı ve enerjimden yeniden yararlanmayı istiyorlar. evet 1 aydır yeni yeni idrak etmeye çalışıyorum yaşadığım olayları ve kafayı sıyırma aşamasındayım resmen. kimseye bunlardan bahsetmiyorum her saklamam gerektiği daha mantıklı geliyor.
      Kendimin şizofreni olduğumu düşünmeye başladım bunları nasıl yapıyor olabilirim önceki hayatımda kim olduğumu nasıl öğrenebilirim lütfen yardım edin bunlara sahip olan insanlar olabilir mi kendimden korkmaya başladım ve geceleri çok huzursuz oluyorum

     2. Esenlikler,

      Bunun sebeplerini ne olabileceğini başka bir yorumunuzda bahsetmiştim, o yüzden diğer sorularınızı yanıtlayacağım.

      Öncelikle bu durumlarda korku ve paniğin en kötü düşmanınız olduğunu belirtmek isterim. Kontrol edilmeyen bir zihin her zaman dikkatsiz ruhani pratik yapanların sonunu getiren etkenlerden biridir. Ruhani, zihinsel ve fiziksel; gücününüz ve sağlığınız eğer dengesiz gelişirse hoş olmayan sonuçlarla(Delirme, vücudun ruhu kaldıramaması, ağır depresyon vb.) karşılaşmanız içten bile olmayacaktır.

      Öncelikle bol bol boşluk meditasyonu yapmanızı öneririm. Boşluk meditasyonu zaten en temel tekniklerden biri olmakla birlikte yüksek enerji seviyelerinde yoksunluğu kişiyi çıldırtacaktır.

      Yetenekleri saklamanın doğru karar olduğunu belirtmek isterim. Tahmin ettiğiniz gibi, evet, bu tür yeteneklere sahip olup insanlara bahsetmeyen çok fazla kişi var. Öncelik güvenlik olduğu için bahsetmemeniz daha iyidir. Eğer birisine bahsetmek isterseniz bu kişinin sizin hakkınızda bu bilgiyi mezara götürecek türde bir insan olduğuna emin olun.

      İyi geceler.

 5. Esenlikler,
  40 günlük programı yaptım auram gayet altın sarısı bir renkti enerjiyi hissedebiliyordum bitirdikten sonra adanma ayinini yaptım, yaparken biraz sıkıntı yaşadım kabul edilmediğimi
  düşündüm o günden sonra meditasyonları yaparken güneşi imgelemeye çalışırken yapamıyorum tam altın sarısı beyaz karışımı rengi göreceğim hissedeceğim derken birden siyahlaşıyor kayboluyor. Bildiğiniz imgeleyemiyorum bu bir süredir böyle, psikolojik mi anlamıyorum bunu nasıl düzeltebilirim?

  1. Esenlikler,

   Eğer yahudi değilseniz adanmanızın kabul olmaması için çok fazla sebep olabileceğini sanmıyorum. Negatif düşünerek kendinizi sıkıntıya sokmayın. Rahatlayın ve başaracağınıza inanın.

   İyi akşamlar.

 6. merkür karesi yaparken sarı mum kullanmak çalışmaya etki eder mi? idrak kabiliyeti üzerine olumlama kullanacağım. çalışma sonunda eğitimdeki idrak seviyem hemen mi güçlenecek? yani etkisi ne kadar sürede görülür? bir riski yok değil mi? enerjiyi doğru yönlendiremeyip beynime zarar vermek istemem.

  1. “merkür karesi yaparken sarı mum kullanmak çalışmaya etki eder mi?”

   Mumların veya herhangi bir malzemenin kendi başına gücü yoktur, yani yalnızca sembolik olarak çalışmaya sarı mumları da entegre etmiş olursunuz.

   “idrak kabiliyeti üzerine olumlama kullanacağım. çalışma sonunda eğitimdeki idrak seviyem hemen mi güçlenecek?”

   Bu tamamen sizin ruhunuzun gücüne bağlı, yani kesin olarak size bir gün veya zaman veremem. Tümüyle size ait bir konu, ruhunuz ne kadar güçlüyse o kadar süre içerisinde, o kadar saat sonra, o kadar güçlü etki göreceksiniz. Ancak merak etmeyin, ruhani olarak güçlenen etkisini de görür. Kendini bu yola adamış bir Satanist için kalıcı olarak güçsüz olmak ihtimal dahilinde değil zaten. Eğer şu an yaptığınız çalışmalardan anında etki görmüyorsanız veya hissettiğiniz enerjiler sizi tatmin etmiyorsa bunun yalnızca siz güçlenene kadar süreceğini ve bu yolda çabalayan herkesin güçleneceğini bilin.

   “bir riski yok değil mi?”

   Riski yok elbette, sonuçta afirmasyonu kendiniz belirliyorsunuz ya.

 7. Merhabalar.Acaba bu renkleri büyüler,meditasyonlar vs dışında günlük hayatımızda (mesela dışarı çıkarken öylesine giydigimizde) ne tarz bir etkisi olur bize ve dışarıya karşı? Özellikle gri konusunda biraz endişelerim var çünkü neredeyse her gün giydiğim gri bir hirkam var,cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.(bu arada bu sitenin bana çok fazla yararı dokundu bir çok konuda özellikle ilk SS’i araştırıp bilgi edinmek isterken karşıma çıkan ilk site ve burada ki bilgilerle beraber Spritüel Satanizm’e giriş yaptım gerçekten çok teşekkürler)

  1. Esenlikler,

   Büyük ihtimal maddesel renklerin enerjileri, ruhani olarak yarattıklarımızdan çok daha düşüktür. Hırkanızı çıkardığınızda basit bir temizlenmeyle kirli enerjiyi atarsınız, dert etmeyin.

   İyi geceler.

 8. Esenlikler.
  1.Siyah rengini düşüncelerimi, ruhumu düşmandan saklamak için kullanabilir miyim? Aurama ya da auramdan uzakta bir katman oluşturarak?

  2.Diyelim ki auramıza altın-beyaz ile koruma yapıyoruz. Farklı bir çalışmada (aura programlamada) farklı bir renk kullanıyoruz. Auramıza bir günde farklı enerjiler ve farklı amaçlar için afirmasyonlar kullanmak sorun mu?

  3.Aura rengimiz doğal olarak sabit midir yoksa istediğimiz gibi değiştirebiliyor muyuz?

  1. Esenlikler,

   1- Evet, muhtemelen iş görecektir. Auranı siyah renkle doldurabilirsin.

   2- Hayır, sorun değil.

   3- Genel olarak kişinin doğasıyla alakalı bir rengi var diye biliyorum ama farklı ruh hâlleriyle de değiştiğini duymuştum. Kesin bir bilgim yok. Ama büyük ihtimal duruma göre değişen bir yapıda ve şarj yöntemiyle de değiştirilebilir.

   İyi günler.

 9. Esenlikler,
  Ay taşı, ametist ve akik birlikte kullanılabiliyor mu acaba? Kullanılabiliyorsa ne gibi etkileri var? Doğal taşlara ilgim var diye bir dostum ay taşı, ametist ve akik taşlarına aynı anda sahip bir bileklik hediye etti ama bu 3 doğal taş birlikte kullanılınca ne gibi bir etkileri var bilmiyorum(ay taşı ve ametist birlikte oluyor da akikin araya konulabileceğinden bile emin değilim). Şimdiden teşekkürler.
  İyi günler/akşamlar.

  1. Esenlikler,

   Rünlere bağlı bir takım taşlar var. Yanlış hatırlamıyorsam ateş akik ve ametist de bunların içindeydi. Bu rünlerin amaçlarına uygun kullanılabilirler. Arama kısmına “Rünler” yazarsanız hemen karşınıza çıkacaktır. Ay taşı içinse bir bilgim yok açıkçası. İngilizceniz varsa forumlarda aratabilirsiniz, belki bilgi verilmiştir.

   İyi akşamlar.

   1. Esenlikler,
    Hemen bakıyorum şimdi yardımınız için teşekkürler.
    İyi günler/akşamlar

  2. The Crystal Bible-Judy Hall kitabı forumlarda Lydia tarafından önerilmişti. Bu kitabı pdf olarak internette bulabilirsiniz. Aradığınız taşlarda orada mevcut. Ama her yazan bilgiyi almayın. Satanik zihin ile okunması önerilmişti. Taşlarla ilgileniyorsanız belirli bir amaca yönelik taşlar kullanın, rastgele değil. Mesela negatif eneri ve lanetlere karşı siyah turmalin ve hematit birlikte harika olur gibi geliyor. Algiz ve Thurisaz titreterek enerji yükleyebilir ve bu enerjileri koruyucu özellikte afirme edebilirsiniz. Bu nasıl yapılır ne zaman yapılır henüz araştırmadım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir