Şeytan’a Standart Ayin

Merhabalar. Ayinle ilgili önceki yazımızda uzun uzun ayinin ne olup ne olmadığı ve yapılışında nelere dikkat edilmesi gerekir, neyin ne anlama geldiği gibi şeylerden bahsettik. Bu bilgileri takip ederek kendiniz bir ayin inşa edebilirsiniz, en nihayetinde Şeytan’a ve Tanrılara yapılan ayinler oldukça kişisel olur. Ama eğer buna vaktiniz yoksa veya uğraşmak istemiyorsanız hiç sorun değil, sizin için yine de son derece işlevsel bir ayin şemasını burada paylaşıyoruz.

Bundan önce unutmamanız gereken bir şey var. Tören büyüsü gerekli bir şey değildir. Tanrılar böyle resmi jestlerden hoşlanır ve bazı kişiler havaya girmek için tören yapısını çok uygun buluyor; ama büyü yapmak için gerekli olan tek şey sadece zihninizi odaklayıp gerekli güç kelimelerini titretip ondan sonra bu enerjileri yönlendirmektir.

Şeytan tüm insan halk(lar)ını temsil eder. İnsanların sırtından geçinen “diyanet” kesiminin aksine Şeytan kendi insanlarından cep yakan eşyalar, “bağış”lar, “cizye”ler beklemez. Eğer sahip olduğunuz tek şey kendinizse Şeytan için bu sorun değildir. Şeytan Baba anlar. Gerçek Yaratıcı Tanrı’mız olan Şeytan bize ihtiyacımız olan her şeyi zaten içimizde vermiştir. Şeytan kendimizden başka bir şeye bel bağlamak, köle gibi tapınmak zorunda kalmamak için kendi hayatlarımızı ve kaderlerimizi yönetebilmek için herkesin kendisine yetmesini ve kişisel güçlenmeyi temsil eder ve bunu destekler. Şeytan bize içimizdeki güçlere ulaşmak için ihtiyacımız olan bilgiyi verir.

Şimdi, daha fazla uzatmadan ayinimize geçelim.

İhtiyacınız olan şeyler:
Mümkünse bir çan ve/veya ayin bıçağı (yoksa sol işaret parmağınız yeterlidir, döndürürken AUM mantrasını söylemek çan çalmakla aynı etkiye sahiptir), mümkünse gümüş şarap kadehi (yoksa cam da olur, o da yoksa normal bardak bile olur), mum, varsa güzel kokulu bir tütsü.

Her zaman ayinlerden önce yıkanmak saygı göstergesidir. Yıkandıktan sonra tütsünüzü yakıp 10-15 dakika kokusunun odayı doldurmasını bekleyin. Daha önceden bütün dualarınızı (burada duadan kasıt Şeytan ve/veya onun Demon’larından biriyle telepatik iletişimdir, bazı durumlarda da mantra söylemektir, aşırı büyümüş bir parazite köle gibi yalvarmak değil), şükranlarınızı ve/veya ricalarınızı yazdığınız kağıt yanınızda olsun. Sonra mumu yakın.

Sonra da çanı saat yönünün tersine döndürerek çalmaya başlayıp Du’at’ın Dört Veliaht Prensini invoke etmeye başlayacaksınız. Çanınız yoksa ritüel bıçağı, o da yoksa sol işaret parmağınızı aynı yöne döndürerek ve AUM mantrasını titreterek elektrik mavisi bir ışığın parmağınızın ucundan girip bütün varlığınızı doldurduğunu hayal edin ve hissedin. Her dönüşte mavi daha da yoğunlaşıyor ve tüm varlığınızı yükleyip dolduruyor. Sonra da az önce dediğimiz gibi Du’at’ın Dört Veliaht Prensi’ni invoke edeceksiniz, o da şöyle: doğuya dönüp Şeytan’ı, kuzeye dönüp Beelzebub’ı, batıya dönüp Astaroth’u, güneye dönüp Azazel’ı ağırlayacaksınız ve her dönüşte de kendinizi mavi enerjiyle yüklemeye devam edeceksiniz. Her dönüşte de “Doğuya Şeytan, kuzeye Beelzebub, batıya Astaroth, güneye Azazel” diyip hepsine saygılarınızı sunduktan sonra Şeytan’a İnvokasyonu okuyacaksınız. Burada bir çevirisini veriyoruz:

“In Nomine Dei Nostri Satanas, Luciferi Excelsi.

Dünya’nın Yöneticisi, Gerçek Tanrı, Her Şeye Gücü Yeten ve Tarifsiz Olan, insanı kendisinin imajını ve suretini aksettirmesi için yaratan Şeytan’ın adıyla Duat’ın Kuvvetleri’ni bana yüce güçlerini bahşetmeleri için davet ediyorum. Ortaya çıkın ve beni kardeşiniz ve dostunuz olarak ağırlayın.

Beni tüm geçmiş hata ve yanılgılardan kurtar Ey Yüce Şeytan; beni hakikat, bilgelik ve anlayışla doldur, beni inanç ve hizmetimde güçlü kıl ki her zaman için Sana sadık kalayım ve methiye, onur ve görkem sonsuzluğa ve ebediyete dek Senin olsun.”

Sonra kadehi için veya yudumlayın. Şu an ayinin en yüksek noktası ve Şeytan Baba’ya duanızı okumanız, ricalarınızı belirtmeniz, sorularınızı sormanız gereken yer. Duanızı bitirdikten sonra kağıdı mumun ateşinde yakıp cam kaseye yanması için bırakın. Şimdi de meditasyon ve odaklanmanın zamanı.
Meditasyondan sonra Şeytan Baba’yla birebir konuşabilirsiniz. Bundan sonra isterseniz daha fazla dua okuyabilirsiniz (burada Enokyan Anahtarlar, mantralar veya rünik vibrasyonlar tekrar edilebilir (ki uygun zamanda Türk yurttaşlarımız için her birinin Türkçesini paylaşacağız)).

Herkes bir bireydir ve hepimizin ayin için kişisel yaklaşımları vardır. Bu Şeytan Baba’yla kendi aranızdadır. Verdiğimiz bilgilere ve vicdanınıza, ahlakınıza ve mantığınıza uygun olan şekillerde ayin üzerinde değişiklik, ekleme gibi şeyler yapılabilir.

Ayinin sonunda büyük bir “Şeref ve Güç Ebediyen Şeytan’a Atfolsun!” çekin.

Sonra da saat yönüne dönün ve zili çalın.

Aslından çevirdiğimiz kaynak:

Şeytan’a Standart Ayin, Joy of Satan.

“Şeytan’a Standart Ayin” hakkında 4 yorum var

 1. Esenlikler.
  Ben şeytan babamıza ayin yapmak istiyorum ama merak ettiğim sorular var.
  – cam bardağa içecek olarak şarap koymak şart mı su koyabilir miyiz ?
  – Du’at’ın Dört Veliaht Prensi’ni nasıl invoke edeceğiz hani doğuya batıya falan mı dönüp selamlamak o şekil mı acaba
  – isteklerimizi yazdığımız kağıda kan damlatmak ayini daha iyi yapar mı yani şeytan babayla konuşmama yardımcı olur mu
  Cevaplarsanız sevinirim. Kusura bakmayın çok soru oldu ama 😂
  Saygılar.

  1. Esenlikler,

   – Sıklıkla belirttiğimiz gibi Tanrılar despot, materyalist veya yüzeysel varlıklar değillerdir. Bir ayinde o ya da bu eşyanın biraz farklı olmasını dert etmezler. İmkanlarınıza göre eşyalar kullanabilirsiniz. Bununla birlikte hayır, şarap gibi şeyler zorunlu değildir. Şarap kadehine meyve suyu, soda veya direkt su da koyabilirsiniz. Sonuçta şarabın ruhani bir özelliği yok, semboliktir.

   – “Selamlama” kelimesini İbrani ve Arap kökenlerinden ötürü kullanmamaya çalışıyoruz ve Tanrılar konu olunca kullanmayı da önermiyoruz. Ama evet, burada “invoke etmek”ten kastımız 4 Veliaht Prens’e tek tek dönüp Onları ağırlamaktır.

   – Hayır, Tanrıların sizi duymak için kanınıza ihtiyaçları yoktur ve genel olarak kan dökmek gereksiz bir eylemdir. Nadir durumlarda büyü çalışmalarımıza güç katması için kanımızı kullandığımız durumlar oluyor (örneğin Irksal Uyanış Ritüellerimizde), ancak psişik iletişimle kanın pek bir alakası yoktur. Tanrılar sizi her şekilde duyar, isteklerinizi de. Sizin Onları duyabilmeniz de düzenli meditasyon ve yoga ile ruhunuzu açmanıza bağlıdır.

   Sorularınız için kusura bakmayın, işimiz bu.
   İyi günler.

 2. “Şimdi de meditasyon ve odaklanmanın zamanı.
  Meditasyondan sonra Şeytan Baba’yla birebir konuşabilirsiniz. ” demişsiniz. Ne meditasyonu yapıcaz (boşluk meditasyonu mu ) ve Şeytan Baba’yla konuşmaktan kasıt birebir konuşmak mı yani ben görebilecek miyim ya da ben göremesemde isteklerimi filan mı söyleyeceğim.

  1. Esenlikler,

   Meditasyondan kastımız o anki halinize ve enerjilere yoğunlaşma olarak da düşünülebilir, Boşluk Meditasyonu da, başka şeyler de. Ayinin en tepe noktasında mantralı büyüler de yapılabilir.

   Şeytan’la konuşmaktan kasıt birebir konuşma da olabilir, Ona yönelik konuşma da, bunun arasında kalan herhangi bir şey de. Tamamen sizin gelişmişliğinize bağlı. Göremeseniz de ricalarınızı belirtmenizde bir sakınca yoktur.

   İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir