Ayin Nedir, Kedi Nasıl Kesilir?

Esenlikler sevgili okuyucular. Bugün size bize sık sık sorulan konulardan biri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Ayin. Yani ritüel. Yani tören büyüsü. Nedir, ne değildir, nasıl yapılır, niye yapılır. Bugün bunlara değineceğiz ve de sonunda size Şeytan ve Du’at’ın Güçlerine nasıl saygılı, işlevsel ve güvenli bir ayin yapılır onun için bir yazı paylaşacağız. Bunun uzun ama faydalı bir yazı olmasını bekleyin.

Sevgili okuyucular, ayin dediğimiz şey sadece tören büyüsüdür. İnsanlar, özellikle de Türkler ayin ve özellikle de ritüel kelimesinden çok korkarlar. Akıllarına direkt kara cübbe giymiş, korkunç maskeler takmış kişilerin karanlık bir sunağa bebek koyup kurban etmesi gelir. Ama bu algı nereden geliyor irdelemek gerekiyor.

Eğer siz de çoğu insan gibiyseniz ben insanların akıllarına gelen şeyi betimlerken bile aklınıza çok net bir sahne gelmiştir. Bunun sebebi çok belli. Ayin diyince akıllara durgunluk verecek vahşilikte sahneler gelmesinin önemli bir sebebi Hollywood filmleri. Hollywood’u da kim kontrol ediyor çok malum. Ve Hollywood’u kontrol edenler insanların ruhani hiçbir bilgiye ulaşmasını istemediği için büyü ve ruhaniyete dair her şeyi korkunç bir ışık altında resmetmek isterler. Başka bir sebebi de İbrahimi dinler inançlar. Ve bu yazıyı da insanların ayin konusundaki yanlış algılarını kırıp yerlerine doğru algılar koymak için yazıyoruz. Bu noktaya kadar hala emin olamadınızsa da açıkça belirtelim ki soru işareti kalmasın; başlık ironik. 

Tören büyüsü yapmanın amacı havalı görünmek, bir şeyleri gizlemek veya karanlıklaştırmak gibi çocukça amaçlar değildir. Aynı zamanda tören büyüsü dediğimiz şey zorunlu da değildir. Tören büyüsünün belli amaçları ve kullanım alanları vardır.

Tören büyüsü dediğimiz şey aslında çok basittir. Törenlerde kullanılan bıçaklar (semboliktir, keskin değildir), şarap kâseleri, yanan alevler, ters pentagramlar hep bir şeyleri sembolize etmeye yarar. Ve bu gibi aletler ve eşyaların (ciddi bir şekilde enerjiyle şarj yüklenmedikleri sürece, yüklenmeleri durumunda işler değişir) kendi başlarına güçleri yoktur. Bunların, o ayin cüppelerinin, söylenen pek çok sözün anlamı hep büyücüye ifade ettikleri anlamdan ibarettir. Bu eşya ve aletler genel olarak büyücünün büyü yapmak için gerekli ruh hali ve mutlak odağa sahip bir ruh haline geçmesine yarar. Aynı zamanda da bu aletler ruhta bulunan elementleri de simgeler. Size sayfanın sonunda vereceğimiz “standart” ayinde de bu tamamen geçerlidir. Öyle ki Du’at’ın Dört Veliaht Prensi’ni invoke etmek bile aslında dört elementi içimize almak için bir benzetmedir, çünkü Du’at’ın Dört Veliaht Prensi’nin her biri bir elementi temsil eder. Bu elementleri içinize çekmek  büyü çalışmanız için ruhunuzun gücünün tamamını açığa çıkarmaya yarar.

  • Asalar, değnek veya mum ruhtaki ve omurilikteki [Kundalini] ateşli enerjiyi, ateş elementini simgeler.
  • Kadeh, şarap (veya başka bir sıvı) ruhtaki su elementini simgeler.
  • Pentagram ve Du’at’ın Dört Veliaht Prensi’ni invoke etmek diğer elementleri bir arada tutan toprak elementini simgeler.
  • Ayin bıçağı veya çan ruhtaki hava elementini simgeler.

Bunun dışında çan çalmak, titreşim için alegoridir. Bu da mantra dediğimiz güç kelimelerini titreterek ruhani ve fiziksel gerçeklikte enerji yükseltip yönlendirerek kalıcı değişiklikler yaratmaya işaret eder. Zaten var olan her şey titreşimden ibarettir, ve en önemli değişimler öyle ya da böyle titreşim aracılığıyla olur. Bu yüzden ayinlerde çalışmanın gücünü arttırmak için titreşim veya mantra kullanılır.

Şeytan’a İnvokasyonsa semboloji değildir ve çalışmanıza direkt olarak Du’at’ın Güçlerini davet eder. Bu benzetme de değildir ve sadece Şeytan’a ithaf edilen bir duadır. “”Cehennem’in” Kapılarını açmak”sa yine tam çakraları açmak ve bu sayede tam güce ulaşmak için bir benzetmedir.

Kadehi yudumlama ise enerjiyi “içtiğimiz” çakraların bir sembolüdür. Enerjiden karıncalanana, titreşimleri hissedene kadar birkaç dakika sakince oturmak çalışmayı güçlendirecektir. Kupa, bardak, kadeh, “Kâse” hep çakralar, “kapılar” için birer alegoridir.

Sonraki adımda arzularımızı, şükranlarımızı veya sorgularımızı yazdığımız kağıdı yakmak da yine bir alegoridir. Bu nokta odaklanıp enerjilerimizi çalışmaya odakladığımız noktadır. Ateş yaşamın elementidir. Yaşam kıvılcımı diye boşuna denmez. Yeni başlangıçları da simgeleyen ateşle birlikte çalışmamızın dünyaya etki etmesini başlatıyoruz bir nevi.

Ve son olarak da eğer çalışma kara büyü içinse ve kara büyü için mantralar kullanılmışsa çalışmayı sonlandırmak [ve yine çanı çalmak] ters bir mantra söyleyerek ruhu negatif enerjilerden temizlemeyi simgeler.

Yani gördüğünüz gibi öyle kan akıtmak, bebek kesmek, keçi kesmek, bakire kanı akıtmak/içmek gibi saçmalıklara soylu Pagan ruhaniyetinde yer yok. Böyle şeyler mantra kullanarak, kimseye ve hiçbir şeye muhtaç kalmadan kendi ruhunda enerji yükseltmeyi bilmeyecek kadar aciz, insanlık ve doğa dışı ve düşmanı bireylerin işidir. Böyle dejenere davranışlar da enerji yükseltiyor mu diye soracaksanız biz yalan söylemeyiz; bunun cevabı “bir nevi” olacaktır. Yahudiler yüzyıllardır kan kurbanlarıyla güçlerini koruyorlar. Hristiyanların ekmek ve şarap ayini bile ayinsel yamyamlıktır. “İsa’nın kanı, İsa’nın eti”. Gözlerimizin önünde işlenen sembolik yamyamlık hem de. Ama bu tip kanlı, ölümlü ve acı dolu çalışmalar sadece ölüm enerjileri yükseltmeye yarar ve bu da psikopat, zararlı ve dejenere varlıkları ve enerjileri çeker yanınıza. Eğer böyle varlıklarla çalışıp kendinize zarar verdirmek, hayatınızı kaydırmak ve bu yolda hedeflediğiniz şeyleri bile başaramamak istiyorsanız bunun bir yerlerinizi kesme, uyuşturucu bağımlısı olma gibi çok daha pratik yolları da vardır. Zaten güç istiyorsanız da sizi temin ederiz; yavru bir keçinin, kedinin, bebeğin ruhundan elde edebileceğiniz kirli ve dejenere güçten ziyade oturup birkaç dakika odaklanma eşliğinde yapacağınız nefes egzersizleri, mantra titretme ve imgeleme çok daha büyük, temiz ve işlevsel bir güç sağlayacaktır size.

Şükranlarımızı sunmak için bir ayin yapmak Tanrılara olan minnettarlığımızı belirtmeye yarar ama Tanrılara teşekkür etmenin en iyi yolu onlar için gerçek işler yapmaktır. Yeniyken Du’at’ın Güçleri sık sık bize yardım etmek için uğraş gösterir. Ama Gerçek Satanizmin tüm temeli Şeytan ve Tanrıların bize kendimize yetebilmemiz için bilgi ve destek vermesi ve bu sayede hem kendimize, hem de birbirimize yardım edebilmemizdir. Du’at’ın Güçlerinden yardım istediğimiz zaman onların enerjilerini kullanırız. Ama buradaki en önemli nokta yetimiz olduğu noktadan itibaren artık kendi güçlerimizi kullanmaktır.

Tanrılara teşekkür olarak yardımları karşılığında bir şeyler vermek mümkündür. Burada incik boncuk, yiyecek içecek, iki mum yakmak gibi ucuz şeylerden bahsetmiyoruz. Şeytan’a ve Tanrılara verebileceğimiz en iyi hizmet kendimize yetebileceğimiz, başkalarına da destek ve yardımcı olabileceğimiz şekilde hem ruhani, hem zihinsel, hem de fiziksel olarak büyümektir ve de Ebedi Gerçeği yaymaya çalışmaktır.

Başka bir yol da Du’atın Güçlerine enerji vermedir. Ara sıra meditasyonlardan sonra kaldıramayacağımız miktarda enerjimiz olur. Bu enerjiyi -veya kendimizi zorlamadan verebileceğimiz enerjimiz olduğu herhangi bir zaman- Gardiyan Demon’umuzdan rica edersek bizim adımıza alıp gerekli yerlerde kullanılmasını sağlayacaktır. Özellikle de bir coven’ınız varsa bu çok önemlidir. Coven’ın velayetindeki Demon grup ayinlerinden sonra artan enerjiyi alıp gereken yerlere götürebilir. Bu da Şeytan ve Tanrılara minnetimizi göstermek için çok önemli bir jesttir.

Aynı zamanda da şimdi savaştayız ve Tanrılara yardım edebilmemizin en direkt, en iyi ve en etkili yollarından birisi (direkt olarak en etkili yolu bile denebilir) düşmanlarımızı geri püskürtme, özgürlüğümüzü tekrar ellerimize alma yolunda ruhani savaşa destek vermektir.

Ne yapmanız ve Du’at’ın Güçlerine nasıl hizmet vermeniz gerektiği konusunda şüpheye düşerseniz veya yapabileceğiniz daha fazla şey olduğunu düşünüyorsanız zihninizde Şeytan Baba’ya odaklanıp Ona sorabilirsiniz. Sizi hem kendinize, hem de toplu amacımıza faydalı olabileceğiniz yollara yönlendirecektir, işaretlere açık olun yeter.

Kaynaklar ve Referanslar:

Gelişmiş Satanik Ayin, Joy of Satan.

Şeytan’a ayin nasıl yapılır, rahatlıkla direkt olarak uygulanabilecek bir ayin görmek için:

Şeytan’a Standart Ayin.

 

“Ayin Nedir, Kedi Nasıl Kesilir?” hakkında 5 yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir