Ritüel Eşyalarını Kutsamak ve Güçlendirmek

Kaynak: Joy of Satan, aynı isimli yazı.

Ritüel eşyaları Şeytan‘ın Adına kutsanmalıdır. Bu çalışmanın yeni ve tecrübesiz kişiler için, onları temellere alıştırma amacıyla olduğunu lütfen aklınızda tutunuz. Daha gelişmiş ve tecrübeli kişiler için altta bir link var.

Kutsama ritüeli bir dolunay sırasında yapılmalıdır.
Bir athameyi güçlendiriyorsanız, bir mıknatısa ihtiyacınız vardır.

 • Kutsanacak eşyaları sunağınıza koymakla başlayın. Eğer kutsanması gereken bir tütsü yakıcınız varsa, bu ritüelde tütsü yakmak için için ateşe dayanıklı başka bir gereç kullanın.
 • Tütsünüzü yakın. Birkaç tane birden yakın, zira kutsanacak eşyalar kutsanmak için tütsünün dumanından geçirilecektir. Kömür üzerine koyulmuş serbest tütsüler de olur, ama sürekli yenilemeniz gerekebilir.
 • Birkaç siyah mum yakın. Siyah mumunuz yoksa kraliyet mavisi kullanın.
 • Açma duasını okuyun:
 • Satan-Lucifer’ın Kusursuz İsmi adına ve Veliaht Prensler olan Beelzebub, Astaroth ve Azazel’in huzurunda, Du’at’ın güçlerini ortaya çıkıp bu araçlar üzerine kutsama ve güçlerini bahşetmeleri için davet ediyorum, ki bu sayede onlar (bu araçlar) benim ebediyen Şeytan’ın hizmetinde olan irade ve arzularımın birer uzantısı ve desteği olsunlar.
 • Güçlü, elektrik mavisi bir ışığın üzerinizde durduğunu hayal edin. Du’at’ın kuvvetlerini invoke ederken kendinizi bu mavi ışıkla doldurun.

Athame kutsamak için:
Athame’nin bu mavi ışıkla dolup güçlendiğini imgeleyin. Mıknatısınızı alın ve onu bıçağınıza, sanki bıçağı bileyliyormuşsunuz gibi, kabzasından ucuna kadar sürtün. Bunu iki yüzüne de yapın. Siz bıçağı “bileylerken” her bir sürtmede Athamenizdeki mavi ışığın gittikçe güçlendiğini imgeleyin. Bunu 5 dakika boyunca yapın. Tütsünün dumanında mavi ışık olduğunu imgeleyin ve athamenizi bu dumandan geçirirken aşağıdaki cümleyi söyleyin: “Satan-Lucifer’ın Her Şeye Gücü Yeten Adıyla bu Hava aletini kutsuyor ve ithaf ediyorum.

Kâse ve su elementi tarafından yönetilen başka herhangi bir eşya için:
Aynı mavi ışığı imgeleyin. Kâsenizi bu ışıkla doldurup sarın. Onu da tütsü dumanından geçirip aşağıdaki cümleyi söyleyin: “Satan-Lucifer’ın Her Şeye Gücü Yeten Adıyla bu Su aletini kutsuyor ve ithaf ediyorum.

Tütsülük veya tütsü yakıcı için:
Tütsü yakıcı ateş elementini de, hava elementini de temsil edebilir. Hangisi daha doğru gibi hissettiriyorsa onu kullanın. Kâseye yapılanla aynı uygulamayı yapın, yani bir mavi ışık imgeleyip eşyayı tütsü dumanından geçirin. Aşağıdaki cümleyi söyleyin: “Satan-Lucifer’ın Her Şeye Gücü Yeten Adıyla bu Hava/Ateş (bu araç için hangi elementi kullanacaksanız) aletini kutsuyor ve ithaf ediyorum.”

Pentagramlar, Baphomet’ler ve Toprak elementine ait başka herhangi bir eşya için:
Yukarıdakiyle aynı şekilde mavi ışık imgelemesi ve dumandan geçirme yaparken aşağıdaki cümleyi söyleyin: “Satan-Lucifer’ın Her Şeye Gücü Yeten Adıyla bu Toprak aletini kutsuyor ve ithaf ediyorum.

 • Araç-gereçlerinizi kutsadıktan sonra Üçüncü Enochian Anahtarı‘nı titretin.
 • İşiniz bittikten sonra Şeytan Baba ve Du’at’ın kuvvetlerine araçlarınızı kutsadıkları için şükranınızı ve minnetinizi belirten, kendi kelimelerinizle bir dua edin.
 • Sonunda da ritüeli bitirin.

Şeref ve Güç ebediyen Şeytan’a Atfolsun. Ave Satanas.

Gelişmiş çalışmaya buradan ulaşabilirsiniz.

“Ritüel Eşyalarını Kutsamak ve Güçlendirmek” hakkında 4 yorum var

  1. Esenlikler,

   İşlemelerde tanrılara hakaret ya da düşman izlerine rastlayamadım, uygun gözüküyorlar.

   Tepeye bakan pentagram enerjinin dışa akışını simgeler. Yani kişinin kendisinden başka bir yere gidişini. Aşağıya bakan pentagram ise dıştan enerji alımını simgeler ve asıl olandır. Tanrılara hakaret içerdiğini söylemiyorum ama bunun farkında olarak satın al.

   İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir