Satanizm’de Arabuluculuk Yoktur

Referanslar: Joy of Satan‘daki “SATANİZM’DE ARABULUCULAR YOKTUR” yazısı. Doğal olarak “ben” dili ile yazılan cümleler Yüksek Rahibe Maxine’in ağzındandır.

Bu vaazı, Teens for Satan e-grubuna gönderilen bir mektuba cevaben yazıyorum. Mektupta, birinin Satanizmi kullanarak ve Şeytan’la ilişkisi varmış gibi yaparak başka insanları manipüle ettiği anlatılıyor. Kurbanlar genç ve saf, bilgisizdi.

Satanik Rahiplerin tek görevi rehberlik ve destektir – Hiç kimse herhangi birinin Şeytan ile arasında olan kişisel ilişkisinin arasına herhangi bir şekilde giremez. SATANİZM’DE ARABULUCULUK YOKTUR!

Böyle “arabulucu” veya “elçi” arayan insanları kandırmak için tek gereken şey ortalama insandan azıcık daha fazla zeka ve manipülasyon yeteneğine sahip olmadır. Manipülasyon yeteneği hapishanede yatarken de edinilebilir. Ondan sonra eski mahkum dışarı çıkıp sömürülmeye ve istismar edilmeye açık genç ve/veya savunmasız insanlar arar. Bu kişi büyük ihtimalle uyuşturucu da kullanıyordur, ama genelde takipçilerine kullandırdığından daha az kullanıyordur -ki onları kontrol etmeye devam edebilsin-, ve hem kendisi hem de takipçileri daha önce hapse düşmediyse bile en sonunda bu insan onları hapse düşecek, kötü ve aptalca şeyler yapacak durumlara sürükler. Charles Manson bu yöntemleri hapishanede öğrendi ve ondan sonra takipçileri üzerinde kullandı. Takipçilerine madde kullandırarak beyinleri eriyecek konuma getirir, kendisi de daha az miktarda kullanırdı. Bu onları manipüle etmekte kullandığı bir yoldu. Şimdi o takipçilerinin birçoğu hayatlarının geri kalanını hapiste geçiriyor.

Ergenler için olan gruba bugün [bu vaazın paylaşıldığı gün] bir soru daha geldi. Bir kız bakireymiş ve bu durumdan memnun ve rahatmış. Onun bir arkadaşıysa “Satanist olmak için kızın bekaretini kaybetmesi gerekip gerekmediğini merak ediyor”muş.

Anlatmaya çalıştığım ana nokta şudur. Gerçek Satanizmin kendiniz olmak ve seçim hakkınızın olması olduğunu asla unutmayın. Kimseden doğasının bir parçası olmayan herhangi bir şey, veya rahatsız oldukları şeyler yapması beklenmiyor.
“Herkesin kendi doğasının prensiplerini takip etmesine izin veririm” – Şeytan [Kitab-ı Celve’den]

Majikal pratik hakkında kitaplar var, sanırım bunların bazıları Aleister Crowley tarafından yazılmış. Bu kitaplardaki öğretiler, okuyucularının “belli bariyerleri aşmak için” “bazı şeyler yapmaları gerektiğini” ifade etmekte. Bu tamamen deli saçmasıdır ve bunu “kamyon çarpmasının nasıl bir his olduğunu öğrenmek için” [tabii hayatta kalınabilirse] gidip hızla gelen bir kamyonun önüne atlamaya benzetirim. Ben ruhani olarak ustayım, ama asla bu tarz dezenformasyonları veya çöplük niteliğindeki öğretileri takip etmem gerekmedi. Kimsenin etmesi de gerekmiyor. Satanizm bir dogmayı diğeriyle değişme değil, köhne dogmalardan tamamen kurtulmadır.

Kişinin kendisini güçlendirmesinin ve hem fiziksel, hem psişik sınırları dejenere ve zararlı şeyler yapmak zorunda kalmadan aşmasının birçok farklı yolu vardır. Örneğin gelişmiş bir dövüş sanatları eğitimi kişiye muazzam derecede güç verir [ruhani güç de dahil]. Bu, düzgün bir şekilde yönlendirilip uygulandığı zaman çok çeşit farklı şeyler yapabilmelerine imkan tanır. Çoğu dövüş sanatçısı bu ruhani gücü fiziksel dövüş ortamı dışında kullanmasını bilmemektedir. Biz Satanistlerse biliyoruz. Bu sadece tek bir örnektir, anlatılmaya çalışılan şey insan baskıcı bir tarikattan [örneğin İslam] yeni ayrıldı diye kalkıp onların yaptığının tam tersini yapmalıdır diye bir şey yok. Onlar hayvan katlediyor diye vegan olmak, onlar “””dini””” evlilik dışında seks yapanları taşlıyor diye her gün orgy yapmak tamamen gereksiz ve hatta aptalcadır. Her şeyin daha mantıklı, yapıcı, pozitif ve sağlıklı bir yolu vardır.

Çocukları kullananlar veya “Şeytan’la özel iletişimi olduğunu” iddia edip bunu kullanarak insanları manipüle etmeye veya enerjilerinden beslenmeye çalışanlar gerçekte çok zayıflardır. Satanizm içnde yapılması gereken TEK inisiyasyon kişinin kendisi ile Şeytan arasındadır. Hiçbir “”””Kara”””/Süper/Yüksek/Aşkın/[başka herhangi bir sıfat] Rahip/Rahibe” veya başka hiç kimse başka bir insan üzerinde herhangi bir kontrol veya güç sahibi olmamalıdır. Satanik rahipler sadece rehberlik ve destek verir – hepsi budur. Satanik rahiplik üyeleri [bu tabir ile Yüksek Rahiplerden bahsediliyor], bilgi aktarma konusunda medyumluk yapabilen, yetenekli insanlardır, evet, ama herhangi bir zaman şüpheye düşecek olursanız her zaman için kendiniz Şeytan’a gidebilirsiniz. Bir şey size doğru gelmiyorsa, içiniz rahat etmiyorsa, bunu kabullenmek zorunda değilsiniz. “Elçi”lere, “rahip”lere bağımlılık Satanizm‘de yoktur, her insanın kendisinin Tanrılarla iletişim kurabildiği bir dinde böyle şeylere gerek de yoktur.

Unutmayın, biz Satanistler arasındaki tek mutlak otorite Şeytan’dır. Hiçbir insana hesap vermek zorunda değiliz.

“Satanizm’de Arabuluculuk Yoktur” hakkında 3 yorum var

  1. ‘Bu, düzgün bir şekilde yönlendirilip uygulandığı zaman çok çeşit farklı şeyler yapabilmelerine imkan tanır.’ demişsiniz ne gibi şeyler acaba dimmak filan mı?

    1. Esenlikler,

      Hem öyle şeyler, hem de bazı dövüş sanatçılarının yaptığı gibi vücudun ekstrem şartlara (acı, darbe, sıcak, soğuk, vesaire) dayanabilmesi veya şifa uygulaması gibi şeyler. Bazı dövüş sanatlarıyla uğraşan insanlar, ruhani ilimlere direkt olarak girmese de enerjinin bu kullanımlarını bilirler.

      İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir