Trans Nedir, Transa Nasıl Girilir?

Kaynak Trans hakkındaki Joy of Satan yazısıdır.

Derin bir trans, bilinçaltına erişmemizi ve onu istediğimiz gibi programlamamızı mümkün kılar. Beynin aktif sol tarafı bilinçaltının oturduğu yer olan pasif sağ tarafa yapılan her türlü erişim denemesini engellemeye çalışır. Bu durumu aşmak için transa girmek, bir oda veya binadaki elektrik tesisatını düzeltmek adına elektrikleri kesmeye benzer. Beynin sağ tarafı zihnimizi programlayıp gerçeklikte istediğimiz şeyleri meydana getirmesini sağlayabileceğimiz kısımdır.

Transa girmek pratik ister. Unutmayın, her birimiz ayrı bireyleriz ve bazı insanlar bu çalışmayı diğerlerinden daha kolay bulabilirler. Önemli olan şey düzenli ve istikrarlı bir şekilde çalışmak ve kendinize karşı sabırlı olmanızdır. Sabır ve istikrar burada her şeydir.

Transa girmeden önce nefes egzersizleri yapmak (örneğin Tam Çakra Meditasyonunda çakralar için ayrı ayrı verilen nefes egzersizleri, ki bunları gelecekte sitemizde ayrı bir bölümde yayınlayacağız) şiddetle tavsiye edilir, zira bu sinir sistemini doğal olarak sakinleştirecektir.

 1. Rahatça oturun. Yatmayın çünkü uyuyakalabilirsiniz [en azından ilk başlarda].
 2. 6’ya kadar sayarak nefes alın, sonra 6’ya kadar sayarak nefesinizi tutun ve ondan sonra da 6’ya kadar sayarak nefes verin. Tamamen rahatlayana kadar bu şekilde nefes alın. İdeal olarak vücudunuzu artık hissedemediğiniz bir noktaya kadar böyle yapmak en iyisidir.
 3. Karanlıkta bir merdivenden aşağı tırmandığınızı [merdivenden kasıt el merdiveni] hayal edin. Gerçekten de merdiven imgelemeyin, sadece tırmandığınızı hissetmeye çalışın. Nefes verirken merdivende bir ya da iki basamak aşağı tırmandığınızı hissedin. Nefes alırken merdivende inmeden hareketsiz bir şekilde durduğunuzu hissedin.
 4. Bunu bir süre yaptıktan sonra merdiveni bırakın ve serbest bir şekilde aşağıya düşün. Eğer başınız döner veya kafanız karışık ve huzursuz bir hale girerse bunun durması için sadece dikkatinizi vücudunuzun ön kısmına odaklamanız yeterli olacaktır. Bu zihinsel düşme etkisi, derin bir rahatlama ve zihinsel sakinlik haliyle de birleşince sizin transa girmenize sebep olacaktır.
  • Burada ihtiyacınız olan şey zihninizin içinde bir düşüş etkisidir veya hissiyatıdır. Bu beyin dalgalarının aktivite seviyesini uyanıklık durumundan (Beta) uyku (Alfa) veya derin uyku (Teta) durumuna sokacaktır. Beyin dalgası aktiviteniz Alfa dalgalarına ulaştığında transa girmiş olacaksınız. Ağırlık hissi yakaladığınız zaman zihinsel düşme egzersizine son verin. Eğer merdiven benzetmesi hoşunuza gitmiyorsa, kendinizi bir asansörde hayal edin (gerçekten imgelemenize gerek kalmadan) ve nefes verirken aşağı inip alırken durduğunuzu hissedin. Veya bir tüy olduğunuzu ve nefes verirken aşağıya doğru süzüldüğünüzü ve alırken de aynı yüksekliğinizi koruduğunuzu hissedin. Yani şekil önemli değil, önemli olan şey beyin dalgası aktivitenizin seviyesini düşürmek için zihinsel bir düşüş etkisi/hissi yakalamak.
 5. Bunu ne kadar uzun süre gerekiyorsa o kadar yapın. Transa girmek için gereken süre derin rahatlama ve zihinsel sakinlik halleriyle olan tecrübenize göre değişecektir.
  • Bir transta olmanın hissi şöyledir: Her şey daha sessizleşir ve sanki çok daha büyük bir yerdeymişsiniz gibi hissedersiniz. Vücudunuzda çok hafif bir “uğultu” hissi vardır. Her şey farklı gibi hissedersiniz. Biraz da karanlıkta kafanıza karton bir kutu geçiriyormuşsunuz gibi hissettiriyor, atmosferin değiştiğini hissedebiliyorsunuz. Her şey puslu veya birazcık bulanık gibi hissedebiliyorsunuz. Trans halindeyken herhangi bir şiddetli ses acı vericidir.
 6. Kendinizi transtan çıkarmak için:
  Parmaklarınızı veya ayak parmaklarınızı hareket ettirmeye konsantre olun. Bir el veya ayak parmağını hareket ettirebildiğiniz zaman ellerinizi (veya ayaklarınızı) gerip kasın, kollarınızı hareket ettirin, kafanızı sallayın, yani kısaca vücudunuzu “yeniden canlandırın/uyandırın”; sonra kalkıp birkaç dakika yürüyün.

Bu egzersiz ne yapar:
Psişik güçte ilerlemek için zihnimizi eğitmemiz gerekmektedir. Trans haline girdiğimizde, beyin dalgalarımız hatrı sayılır şekilde yavaşlar. Beynin iki tarafı vardır, soldaki mantıksal/entelektüel eril taraf ve sağdaki yaratıcı/sezgisel dişil taraf. Sağ taraf bilinçaltının merkezidir. Burası zihnin telkine ve programlamaya açık kısmıdır ve astral gücümüzün merkezidir. Beynimizin sol tarafı aktif ve düşünmekteyken sağ tarafına erişemeyiz. Trans hali sol tarafı susturur ve bu sayede sağ tarafa (bilinçaltına) erişip onu programlayabiliriz.

Derin bir trans haline girebilmek pratik ister. Derin trans halleri her zaman gerekli değildir, ama bazı özel çalışmalar için çok önemli olabilir. Zihnimizi gittikçe daha derin translara girme konusunda eğittikçe, artık transa girmek de gittikçe kolaylaşır ve biz ustalaştıkça daha az zaman almaya başlar. Zihin bir kas gibidir ve çoğu insan için bu egzersiz, zihinlerinin daha önce hiç erişmedikleri bir kısmıyla karşılaşma niteliğinde olacaktır.

Bir trans halinden, özellikle de derin bir transtan şok edilip uyandırılmamanız çok önemlidir; bu yüzden bunu yaptığınız oda veya yerde rahat bırakılacağınızdan ve telefonunuzun kapalı olduğundan emin olun. Trans halinden ürkütülüp yanlış bir şekilde çıkarılmak muazzam derecede acı verici olabilir ve bu acı günlerce bile sürebilir, özellikle de trans halinde enerji çalışması yapıyorduysanız.

Trans halindeyken her çeşit sesin çok acı verici olması normaldir. Bunun sebebi bu haldeyken duyularımızın olağanüstü derecede keskinleşmesidir.

Ustalar kendilerini derin bir trans haline saniyeler içinde sokabilir, pratikle herkes bu konuma gelebilir. Son olarak da, zihninizle çalışmak için her zaman derin bir transa girmeniz gerekmediğini bilin. Trans hali zihninizi eğitmek için kullanılır. Çok zor veya önemli çalışmalar için, derin bir transa girmek sıklıkla gereklidir. Astral projeksiyon gibi tamamen ruha odaklanılması gereken çalışmalarda da etkilidir.

 

“Trans Nedir, Transa Nasıl Girilir?” hakkında 12 yorum var

 1. Transa girdiğimde tam olarak nasıl bir şey oluyor ? Bilincim açık oluyormu yani ne yaptığımı falan falan yada yapmak istediğim şeyi rahatça yapabiliyormuyum ? Yada örnek olarak sarkacımı kullanırken sadece ona odaklanmak için transa girersem sarkacımdan başka odamdaki diğer eşyalar kararıp sadece sarkacımımı görürüm ? Hiç denemedim denemek istiyorum ama nasıl bir duygu onu bilmiyorum , en merak ettiğim transtayken istediğim şeyi mesela sağ kolumu hareket ettirip yerdeki kalemi rahatça alabilirmiyim ?

  1. Esenlikler,

   Deneyin, görün. Ama özellikle daha uzmanlaşmamışken trans hallerinde bedeninizi yönlendirmek zor olabilir ve/veya odağınızı bozabilir. Dolayısıyla sarkaçla falan uğraşırken değil, elinizde bir şey yokken yapmanız daha iyi olur.

   İyi günler.

 2. İyi geceler.

  Az önce bir kaç dakikalığına denemek istedim ve basarılı oldum. Merdivenden sırt üstü aşağı düştüğümü imgeleyip Gözlerimi açınca dikkatimi önüme verdim ve karşımdaki obje önce çift göründü sonra normale döndü ve bulanıklaştı etrafım. Bir de uğultu vardı. Soruma gelirsem: Demon ritüelinde ayin ortamını hazırlayıp mum, tütsü yakıp sonra transa girdikten sonra demonun mührünü gözüm kapalı imaje edip ismini zikredersem olur mu? Olur dan kastım daha etkili olur mu? Afyon içip ritüel yapanlar gibi.

  1. Öncelikle afyon içip ritüel yapmak ahmakların işidir, bizim öyle bir şeye veya herhangi bir maddeye “daha fazla etki almak için” ihtiyacımız yok. Ayrıca bunların ekstra bir etkisi de yok.

   Bahsettiğiniz Tanrı/ça’nın ismini zikir de edebilirsiniz, direkt titrete de bilirsiniz. Aranızdaki telepatik iletişime ekstra bir yarar sağlayabilmesi mümkündür ancak telepatik iletişim ruhaniyette belli bir derece deneyiminiz olduktan sonra kesin etki verir. Eğer meditasyonlarda veya ruhaniyette yeniyseniz bunun bilincinde olun ve kesin etki alamazsanız bunun geçici bir dönem olduğunu, geliştikçe çok daha rahatlıkla kesin şekilde telepatik iletişimler kurabileceğinizi bilin.

 3. “Trans hali sol tarafı susturur ve bu sayede sağ tarafa (bilinçaltına) erişip onu programlayabiliriz. “

  Bilinçaltı programlamak da nasıl oluyor? Ne konuda mesela?

  1. En basit örneğiyle çocukluğunuzda yaşadığınız herhangi bir travmatik olay çok rahatlıkla bilinçaltınıza yerleşir ve bu bilinçaltı mesajıyla (transa girip bilinçaltınızı temizlemek ve benzeri çalışmalar yapmazsanız) hayatınız boyunca yaşayabilirsiniz. Birçok obsesif takıntının kökeninde bilinçaltı yatar. Örneğin bir kişi çocukken çok ciddi bir cinsel travma yaşamış olabilir ve bu yüzden tüm hayatı boyunca cinselliğe kötü yaklaşabilir, ancak cinsellik de önemlidir. Kişinin bunu bilinçaltı seviyesinde temizlemesi gerekir.
   Tabii bu sadece bir örnek ve akılda kalıcı olması için bu kadar travmatik bir olaydan örnek vermek istedim, çok daha hafif fakat akılda kalıcı olaylar dolayısıyla da bilinçaltınızın kirlenmiş olması mümkün. Ki yaşadığımız dönemde bu bilinçaltı mesajları Jewtube’un trendler sekmesinde dizi fragmanı görmek kadar yaygın karşılanan bir şeydir.

    1. Esenlikler,

     Zaten yapılan meditasyonlar ve yoga, pasif olarak ruhu ve dolayısıyla da bilinçaltını temizler. Bu konunun üstüne özellikle yoğunlaşmak isteyenler için aktif olarak yapılabilecek çalışmalar da var tabii. Bunları yapacaksanız ruhani olarak biraz ilerlemiş olmanızı ve pratiğinizin düzenli olmasını şiddetle tavsiye ederim ama.

     İyi günler.

 4. Ramazandan önce transa girmeyi denemiştim,çok kolay ve kısa bir sürede başarabilmiştim ama 4-5 gündür (ramazan zamanında)transa girmeye çalışıyorum çok zor giriyorum ve çok fazla zaman alıyor ,sizce bunun ramazan da ki enerjiler ile bir alakası var mıdır?

  1. Esenlikler,

   Temzilenmenize ve korunmanıza daha çok dikkat edebilirsiniz. Onun dışında zaman doğal olarak rahatsız edici olsa bile bu size büyük bir engel yaratmamalı. Temiz ve korunuyor olduğunuz sürece, sebebi muhtemelen psikolojiktir. Rahatlayın ve kendinize inanın. Çok kolay bir şekilde girebiliyormuşsunuz zaten, bir daha niye yapamayasınız?

   İyi akşamlar.

 5. Okullar basliycak malum din dersleri var.
  Hocalar dua okutuyo hocaya satanist olduğumu söyleyip duayı okumamalimiyim yoksa sadece okumak için mi okumalıyım.
  Sizin fikrinizi almak istedim.
  İyi akşamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir