Satanik Bayramlar

Kaynak, Joy of Satan, Satanik Bayramlar, ve Yüksek Rahibe Zildar Raasi’den Güney Yarı Küre için tarihler.

NOT: Burada sıralanan tarihler, Kuzey Yarımküre’de yaşayan insanlar içindir. Avustralya’da, Güney Afrika’da veya Ekvator’un güneyinde iseniz, lütfen yazının aşağısına ininiz.

Satanik Bayramlar, doğal döngüler üzerine kuruludur. “Satanizm” olarak bilinen şey, insanlığın orijinal dinidir. Aşağıda sayılan bayramlar Hristiyanlıktan [ve dolayısıyla İslam’dan] yüzlerce, binlerce yıl daha eskidir. Hristiyan Kilisesi herkesi katledemediği için, olabildiğince insanı kendi lanetli programlarına çekebilmek amacıyla orijinal Pagan bayramları alıp Hristiyanlaştırdılar.

Bütün bu özel tarihlerin arkasındaki gerçek; gezegenlerin ve astral dünyanın, belirli çalışmaları müthiş miktarda destekleyecek belirli bir şekilde hizalanmış olması, bu sayede de bu çalışmalara başka bir zamanda başlanmış olsaydı mümkün olmayacak şekilde fazladan güç sağlamasıdır. Eski coven‘lar [“cadı meclisleri”] dolunay döngülerinde ve özel Satanik Bayramlar geldiğinde düzenli olarak toplanırlardı, zira yılın bu özel zamanlarında gezegensel ve astral enerjiler çok güçlüdür.

Ruhani bilgiyi ve gücü halktan sistematik bir şekilde ve zorla koparıp almak için, Hristiyan Kilisesi (ve daha sonra İslam da) bu bayramları çaldı ve onların yerine kurmaca zırvalar koydu. Hemen her şeyin bir doğrusu ve bir de yanlışı vardır, ve objektiflikle bakan herkes Hristiyanlığın [ve yine dolayısıyla İslam’ın] paçalarından damlayacak kadar yalan olduğunu ve bu habis programlardaki her şeyin orijinal dinlerden çalınıp hiçbir ruhani tarafı kalmayana kadar sahtekar karakterler, yerler ve ritüellerle değiştirildiğini görebilir.

Başka bir örnek de yobaz Hristiyanların hala “””Noel””” Baba/Ayaz Ata ve Yule Ağacı ve daha fazlası gibi Yule’un gerçek kökenlerini gözler önüne seren, Yule Sezonunun günümüze kadar Pagan/Satanik kalan son pratiklerini de kaldırıp onları da tamamen Nasıralı ve alakalı pisliklerle değiştirmeye çalıştıklarıdır.

Daha fazla bilgi ve araştırma için, Yehova’nın Şahitleri pisliklerinin bile sitelerinde “Pagan Bayramları” diye kısa bir arama sonucu kolaylıkla bulabileceğimiz bu ve bunun gibi makaleler görüyoruz. Kısaca, her iki taraf da Yule’un Pagan bayramı olduğunu kabul etmekte. Bu konuda mevcut bilgi son derece kapsamlıdır, ve şüphe götürmez bir şekilde BU BAYRAMLARIN HRİSTİYANLIKLA HİÇBİR ALAKASI OLMADIĞINI kanıtlamaktadır.

Kurmaca Nasıralının “Xmas” ile hiçbir alakası yoktur. Bu zaman Kış Gündönümü ve Yule sezonuyla kesişmektedir, yılın en kısa günü. 25 Aralık Pers Tanrısı Mithra’nın doğum günüdür, ve Romalı Bayramı olan Satürnalia’dır. Ağaç, dekorasyonlar, fırında pişirilen şeyler, hediyeler ve kutlamanın habis Nasıralı ile HİÇBİR alakası yoktur. Bunlar tamamen Pagan kutlamalarından günümüze kadar gelen şeylerdir. Yule ağacı aslen insan ruhunun sembolüdür; burada ağacın kütüğü omuriliği, dallar 144,000 nadi‘yi [vril/cadıgücü/chi/prananın dolaşım yolları], ışıklar da bütün nadi‘lerin Şeytan’ın Yılan Enerjisiyle ışıklanıp güçlenmiş halini temsil eder. Ağacın tepesindeki yıldız, yükselmiş haldeki Şeytan’ın Yılanını [Kundalini’yi] temsil eder.

“Paskalya” (“Easter”), orijinal olarak “Aştar”/”İştar” olarak bilinir ve Astaroth‘tan çalıntıdır. Bu bayram gün ve gecenin eşit uzunlukta olduğu İlkbahar Ekinoksu ile kesişir. Anglo-Sakson’lar arasında “Eastre” olarak bilinir. Doğurganlık Tanrıçası olarak, O [Aştar/İştar/Astaroth] tavşanlarla ve yumurtalarla ilişkilendirilmiştir. Hristiyanlar bu bayramı çalıp anlamını çarpıttılar. Bu bayramın öbür isimleri şunlardır: Easter, Eastre, Eos, Eostre, Ester, Estrus, (Estrus, bir hayvanın kızıştığı zamandır; çiftleşme sezonu) Oestrus, Oistros, ve Ostara. Devam edelim, “Tanrının Koyunu”, her ilkbahar Güneş’in Koç burcuna girmesinden çalıntıdır.

“Azizler Günü” (“All Saints’ Day”), “Cadılar Bayramı”/Samhain’dan (“Halloween”) çalıntıdır.

“Meryem’in Göğe Çıkışı” (“Assumption Day”), “Yaz Gündönümü”nün “Lammas Günü”nden çalıntıdır. Hristiyanlığın ve Yeni Ahit’in [tıpkı İslam gibi] Antik Pagan Dinlerinden nasıl çalıntılar yaptığına dair daha detaylı bilgiler gelecekte paylaşılacaktır.

YULE/KIŞ GÜNDÖNÜMÜ
22-23 Aralık

Gündönümünün 21-22 Aralık’ta başlamasına karşın, bu ayın 23’ü Şeytan Baba için çok özel bir Kişisel Gündür. Güneş, Şeytan’ı temsil eden Keçi (yani Oğlak) burcuna girer. 22 Aralık gecesi – 23 Aralık arifesi, yılın En Yüksek Satanik Kutsal Gecesidir (bu, direkt olarak Şeytan’dan dikte edilmiştir). Yılın en uzun gecesinden sonraki gündür. Burada yıl ilerlerken, günler uzamaya başlarken tekrar yeni başlangıçları dört gözle bekliyoruz. Bu zaman, Lord’umuz Şeytan’a yoğun bağlılık ve kutlama, şölen zamanıdır. Eğlence, haz ve şölen, evi dekore etme, aile kutlamaları ve buluşmalar. 22 Aralık gecesi, Şeytan’a adanmışlıkla geçirilmelidir. Bu, önümüzdeki yılı planlamak için harika bir zamandır. Kişi, gelecek yıl için kendini adayacağı kişisel kararlar almak istiyorsa, Yule bunu yapmak için iyi bir zamandır.

Bir ritüelin tepe noktasında, bu tarz kişisel kararlar ve tasarılar kağıda yazılıp yakılabilir. Şeytan Baba, niyetlerimizi gerçekleştirmemiz için ihtiyacımız olan güce sahip olmamıza yardımcı olmak için her zaman bizimledir. Ritüelden sonra, yoğun kutlama zamanıdır.

Satanist’ler için Yule bayramı, hayatın fiziksel ve maddesel taraflarının keyfine varıp bunlardan zevk almak için zamanlardır. Aslında, “Noel” ağaçları ve çelenkleri Pagan kökenlidir; o yüzden bu bayramı ailelerimizle kutlayıp birbirimize hediyeler vermememiz, fırında güzel yemekler, kurabiyeler pişirmememiz, dekorasyon yapmamamız için bir sebep yoktur. GERÇEK Yule mevsimi bunun hakkındadır; pislik, değersiz Nasıralı hakkında değil.

Daha fazla bilgi için: Baal Berith ve Yule ve Yule Sezonu
Diğer bayramlar ile alakalı bilgiler gelecekte hazırlanacaktır.

IMBOLC/CANDLEMAS/ATEŞ ŞÖLENİ

Şubat’ın başı
(“İm-boğlk” diye telaffuz edilir)

BELTANE ARİFESİ

30 Nisan

YAZ GÜNDÖNÜMÜ

23-24 Haziran

LAMMAS GÜNÜ/LUGHNASADH

1 Ağustos
Yapım Aşamasında [Joy of Satan Rahipliği, bu Satanik Bayramlar hakkındaki gerçekler, bu bayramların gerçel anlamları üzerine araştırma yapmakta]. Yeni Çağ Pagan kitapları ve kaynakları, yıl içindeki bu tarihler hakkında çok yanlış bilgiler veriyor ve bunların arkasındaki gerçek ruhani temelleri tamamen kaçırıyor. Kalan tarihleri, onlar hakkında net ve doğru bilgimiz olduğunda güncelleyeceğiz. Yıl içindeki tüm bu Satanik Bayramlar ile ilgili tarihler, yılın güçlü ruhani noktalarıdır, aynı zamanda da bu bayramlarla birlikte yapılan şölenler ve partiler de önemlidir.

SAMHAIN/HALLOWMAS/HALLOWEEN

31 Ekim

İLKBAHAR EKİNOKSU

21-23 Mart [Güneş, Koç burcuna 0 dereceyle girmiş olmalı]
Bu, Şeytan’ın saati olan gece saat 3’te başlanan Magnum Opus gibi önemli çalışmalara başlama zamanıdır.

SONBAHAR EKİNOKSU

21-23 Eylül (Güneş, Terazi’ye 0 dereceyle girmiş olmalı)
Ekinokslar bir şeylere başlamak için iyi zamanlardır. İşleri faaliyete koymak için ritüeller.

Güney Yarı Küre İçin Satanik Sabbat Tarihleri

Birçok Spiritüel Satanist, Güney Afrika’daki [ve Güney Yarı Küre’de kalan diğer yerlerdeki] 8 Satanik Sabbat’ın doğru tarihlerinden habersizdir, ve Amerika/Avrupa’nın tarihlerini takip etmek durumunda kalıyorlar. Elbette, Yaz Gündönümü’nü kışın ortasında kutlamak, veya tam tersini yapmak mantıklı değil, o yüzden doğru tarihlerin bir listesini sunmak istedim. Güney Yarı Küre’de Satanik Bayramlar için tarihler bana 2007’de Yüksek Rahibe Pandora Arcana tarafından verildi.

Tarihler aşağıdaki gibidir:

1 Şubat – Lammas/Lughnasadh

21 Mart – Mabon/Sonbahar Ekinoksu

30 Nisan – Samhain

21 Haziran – Yule/Kış Gündönümü (ama elbette Aralık ayında herkes gibi “””Xmas”””ı kutlamak yerine Yule’u kutlamakta da hiçbir sorun yok)

1 Ağustos – Imbolc/Candlemas

21 Eylül – İlkbahar Ekinoksu/Ostara

1 Kasım – Beltane

21 Aralık – Yaz Bayramı (“Midsummer”)/Yaz Gündönümü

Ve elbette, Şeytan Baba’nın özel günü dünyanın tümünde 23 Aralık olarak kalıyor. Umarız bu Güney Yarı Küre’de kalan Spiritüel Satanist’lere yardımcı olur.

Şeref ve Güç Ebediyen Şeytan Baba’ya ve Bütün Tanrılara Atfolsun!

“Satanik Bayramlar” hakkında 2 yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir