Leydi Astaroth

Bilgilerin, resimlerin ve referansların tamamı Joy of Satan’daki Leydi Astaroth’un sayfasından alınmıştır.

Kenanlılara ASTARTE, Sümerlere INANNA, Babillilere ISHTAR, Asurlulara ve Akatlılara ASHTART, ASHTORETH, ASHERAH ve ASTORETH, Mısırlılara ISIS, ASHET ve ASET, Fenikelilere TANIT-ASHTART ve ASHTAROTH olarak bilinirdi. Ugaritik ismi ANAT’tı.

 • Zodyak Pozisyonu: Oğlak Burcunun 10-20 dereceleri
 • Tarihleri 31 Aralık – 9 Ocak
 • Tarot Kartı: Tılsım 3’lüsü (Azazel, Yüksek Rahiplere Kupa Ası olduğunu belirtmiştir)
 • Gezegeni: Venüs
 • Mum Rengi: Kahverengi veya Yeşil
 • Hayvanı: Kobra veya Engerek
 • Metali: Bakır
 • Elementi: Toprak
 • Rütbesi: Hell’in Batı kısımlarının Grandüşesi; Veliaht Prenses
 • Astaroth, hem insanlar, hem de Demon’lar için bir rehber öğretmendir. Çoğunlukla insanların meseleleriyle ilgilenir.
 • Astaroth, aynı zamanda Hell’in Hazinedarıdır.

Leydi Astaroth, çok kadim bir Tanrıçadır. Tıpkı Şeytan ve Beelzebub gibi, insanlığın başından beri bizlerle birlikte olmuştur. Astaroth, Şeytan’ın kızıdır. Bu gerçeğin yakın geçmişe kadar [Ekim 2016] bilinmesini istemiyordu. Kendisi her zaman için “tapınıldığı” bölgelerde çok popüler, sevilen ve saygı duyulan bir Tanrıça olmuştur. Bizimle en başından beri birlikte olduğu için pek çok farklı isimle anılmaktadır, zira kendisi pek çok farklı bölge ve kültürde Baş Tanrıça olmuştur. Leydi Astaroth; Doğurganlık/Bereket, Aşk ve Savaş Tanrıçası olarak bilinmiştir.

Astaroth, muazzam ve devasa bir aurayla geliyor. Aurasının çok yumuşak bir mavi rengi var; ama yumuşaklığı güç değil, güzellik açısından yumuşak. Astaroth’un enerjisi canlandırıcı ve rahatlatıcıdır, gerçekten her anlamda çok güzel. Uzun, altın saçları var, oldukça uzun boylu ve parlak bir beyaz-altın [enerji] ile çevrilidir. Du’at’ın 4 Veliaht Prensi’ni invoke ederken en çok Onu hissediyorum. Kendimi kaybolmuş hissettiğimde veya mücadele içinde olduğumda bana rehberlik etmek için hep orada oluyor. Sesi çok güçlü. Astaroth çok şefkatlidir, ama beni yönlendirirken çok açık ve vecizdir. Bana çok yardımcı oluyor, ve Ona her şey için çok minnettarım.”

– Vovim Baghie

 

 

Mühründeki yıldızların uçlarındaki 3 nokta grupları çok kadimdir, ve onun yüksek ruhani rütbesini belirtir. Kendisinin mührü; ters haç katılmış Venüs glifiyle sembolize edilmiş, hayati önem taşıyan Güneş Çakrasından ve her iki tarafta da bulunan ruhun sütunlarından da görülebileceği üzere, insan ruhunun önemli noktalarını da betimlemektedir.
Sümer Tanrıçası “Inanna” olarak kudretli bir savaşçı olarak bilinirdi, ve kutsal hayvanı aslandı. Aşağıda Nimrud’daki tapınağını koruyan Aslanların resimleri bulunmaktadır.

Onun kutsal şehri, Sümer’in en eski şehirlerinden biri olan, Kendi tapınağı olduğu Uruk’tu. Resimde bu şehrin harabelerini görebilirsiniz. Astaroth’un yönetimi altında, Sümer halkı ve toplumları gelişti ve serpildi. Antik Ortadoğuda pek çok şehirde, Astaroth’un tapınakları ve mabetleri vardı.


Onun Sümerlerdeki ünvanı olan “Cennetin Kraliçesi”, Hristiyanlar tarafından çalınıp sahtekar ve düzmece “Bakire Meryem”leri için kullanılmıştır.
Astaroth aynı zamanda Babil Tanrıçası İştar’dı. Babil yazıtları ona “Dünyanın Işığı”, “Tanrıçaların Tanrıçası” ve “Kuvvet Bahşeden” gibi lakaplar atfetmiştir.

M.Ö. 575 yılı civarında inşa edilen İştar Kapısı, Babil’in ana girişiydi. Şehrin iç kısmının 8 kapısından biri ve şehrin ana girişiydi. Babil Kralı 2. Nebukatnezar, bu kapıyı İştar’a adamıştır. Eski Yakın Doğu’daki en etkileyici abidelerinden biriydi. İştar Kapısı ejderhalarla, boğalarla ve aslanlarla dekore edilmiştir. Yahudi-Hristiyanlık bölgeye geldikten sonra EA [Şeytan] ve Enlil [Beelzebub] ile birlikte, Du’at’ın en yüksek Veliaht Prenslerinden biri olarak düşman grimoire’larında bahsi geçmiştir.

Bu üçü, Orta Doğu’daki en popüler ve iyi tanınan Tanrılardı. Ama düşman programlarından ötürü itibarları yok edildi; kendilerine vahşice saldırıldı, küfredildi, isimleri lekelendi, canavar gibi gösterilmeye çalışıldı ve “kötü” olarak yaftalandılar.

“Sidon’un saygıdeğer [bir şehir] olmasına karşın, onun Tanrıçasının Ashtart olduğunu unutmamak gerek. İsrailli bir katip, bu ismi ‘strt’ olarak, 5 sessiz harfle yazmış ve bu harfleri sesli harflerle seslendirirken, İbranice’deki “utanç/namussuz” kelimesinin sesli harflerini kullanarak, Sidon’un bu Tanrıçasının ismini bozarak Astoreth gibi göstermiştir.”

–James B. Pritchard’dan “Recovering Sarepta, A Phoenician City”, 1978.

“İsmin çeşitli yazılış biçimleri arasında, Astarte, Tel Amara mektupları arasında bulunmuştur. İbranice Astoreth’in ortaya çıktığı vakit, hahamların 6. Yüzyıl Massorete ekolünün yazılı İbranice’de sesli harf olmamasını telafi etmek için basmakalıp bir sistem benimsemeye, ve aynı zamanda da yabancı Tanrıların isimlerine yerleştirdikleri sesli harfleri “iğrenç/nefret edilen şey” anlamına gelen “boshet” kelimesinin sesli harflerinden almaya karar verdikleri vakittir.”

–Egerton Sykes’tan “Who’s Who Non-Classical Mythology”, 1993

Yukarıda İsis Tapınağının kalıntılarını görüyorsunuz. Orijinal olarak Philae Adasında olup, Aswan barajının inşaatı sırasında kalıntıları su basmasını engellemek için Agilqiyya Adasına [yukarıda] taşınmıştır.
Leydi Astaroth geçmiş, günümüz ve geleceğe dair doğru cevaplar verir. Tüm sırları keşfeder, ve liberal sanatlar için mükemmel bir öğretmendir. Kişinin gelecekle ilgili kehanet rüyaları ve/veya hayalleri/vizyonları görmesini sağlayabilir, ve bilinmeyen şeyler hakkında sezgi ve kavrama yeteneği verir. Kendisi aynı zamanda Şeytan’a yakın olan ve aktif olarak onun için çalışan insanlara rehberlik ve akıl verir. Güç sahibi kişilerin arkadaşlığını edinir, ve lüks ve rahatlığı temsil eder.
Onun bayramı olan “Paskalya” [İngilizcesi Easter, orijinalinde “Ashtar” olarak bilinir], Hristiyanlar tarafından çalınmıştır.
Astaroth açık sarı saçlı ve çok güzeldir. Uzun olmasına karşın narin bir yapısı vardır. Astaroth’un renkleri kırmızı ve mavidir. Bazen kırmızı ve mavi çizgili beyaz kanatlarla gelir. Sık sık beni ve diğer JoS rahiplerini kendi kendine ziyaret eder; bize bir dost ve rehberdir.

– Yüksek Rahibe Maxine

MÜHRÜ
TASVİRİ

Çizimi Marcos Macias tarafından yapılmıştır.

Yüksek Rütbeli Demon’lar ve Du’at’ın Veliaht Prensleri’ne Geri Dön
Demon’lar Anasayfasına Geri Dön

“Leydi Astaroth” hakkında 8 yorum var

 1. Standart ayin yazınızda bahsetmişsiniz şeytan çağırmayı. Hem bizimle hem de ruhsal savaşı yöneten biri nasıl her şeye bu kadar yetişiyor. Biz evrendekı mirkop gibıyız

  1. Esenlikler,

   Kendinizi küçük ve değersiz görmenizi isteyen düşmandır, Tanrılar bize değer veriyor. Zaten değer verdikleri için binlerce yıldır yılmadan bizlerle kalıp bize rehberlik ettiler. Kendi çocuğunuz varsa (veya olunca) da ne olursa olsun çocuğunuz ihtiyaç duyunca kendi işlerinizden ona vakit ayırırsınız, değil mi? Aynı mantık. Bizler Tanrıların çocuklarıyız sonuçta. Ve onlar biz insanlardan çok daha sabırlıdır.

 2. Ben BOTIS demonunu gece vakti çağırdığımı düşünelim fakat başka kişiler de BOTIS demonunu çağırıyordur mutlaka. (Sonuçta Satanist olan sayısı az da olsa yine belirli bir kitle var.) Bu durumda Demonlar aynı anda birden çok insanla konuşabilir diyebilir miyiz?

  1. Esenlikler,

   Evet, Tanrılar bilinçlerini bölebilir. Yalnız belirtmem gerek, “Botis Demon’ı” çok da saygılı bir ifade değil. “Emre insanı” kulağınıza güzel geliyor mu? Botis veya Lord Botis daha uygun olacaktır. Bunlar özel isim, sonuna tanımlayıcı bir ifade eklemeye gerek yoktur.

   İyi akşamlar.

   1. Uyarınız için çok teşekkür ediyorum hem sizden hem tanrılardan özür diliyorum. Bunu farketmem çok iyi oldu, kesinlikle dikkat edeceğim.

 3. esenlikler, sanırım birkaç gece önce leydi astaroth’u rüyamda gördüm. sarı saçlı, mavi gözlü bir kadın ve yüzü en baştaki tasvirine çok benziyor. yeni esmiş olmalı aklıma, daha önce gördüğüm aklıma geldi. bu ne demek oluyor acaba? iletişime geçmeye çalışıyor olabilir mi?

  1. Birçok anlama gelebilir. Tabii rüyayı gören sizsiniz, dolayısıyla o an yaşadığınız hislerinize tercüman olamam çünkü sizin yerinizde değildim. Siz daha iyi bilirsiniz. Kendisiyle iletişime geçmenizi istiyor olabilir, size yakın olduğunu belirtiyor olabilir ya da rüyanızda size verdiği hissiyata göre belli konularda içinizi rahatlatmak istemiş olabilir. Bunun kararını üzerinde düşünerek siz verin, rüyayı siz gördünüz sonuçta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir