Beltane

Kaynak: Beltane, Joy of Satan.

[B’yel’tın diye telaffuz edilen] Beltane, kadim bir bereket bayramıdır. Beltane aynı zamanda Satanik Yeni Yıl’dır ve ilkbaharın geleneksel, kadim bir kutlamasıdır. Bereket ve doğurganlık bayramlarının kökeni Antik Mezopotamya’ya dayanır. Gelecek yıl için yemeklik hayvanların doğurganlığını ve ekinlerin bolluğunu desteklemek için seks partileri ve ziyafetler çekilirdi. Beltane, Satanik Takvimde Samhain’ın [Cadılar Bayramı/Halloween] doğrudan karşısındadır (astrolojik yılın “karşı” tarafında), zira Samhain hasat zamanıdır. Beltane aynı zamanda Güneş’in dönüşünün, ekinlerin ekilmesinin ve ilkbaharın yeniden doğuşunun bayramıdır.

Antik Mezopotamya’da, bu bolluk bayramı “Zagmuku” olarak bilinirdi. Zagmuku ilkbahar ekinoksundan sonraki ilk Yeni Ay’da kutlanırdı. Kadimler aynı zamanda Zagmuku’nun direkt karşısında yer alan hasat festivalini zamanını da kutlardı, ki bu Samhain’in kökeniydi.

Bu bayram yeniden doğuş üzerine olduğu için, Enúma Eliş olarak bilinen yaratılış destanı, 12 gün süren festivalin 4. gününde anlatılırdı. Orijinalinde, bu bayram Sümer Tanrısı Enlil’in [Baal] onurunaydı ve “Beltane” isminin kaynağı da budur. Mezopotamya’da, Yeni Yıl Bayramı aynı zamanda toplumla Tanrılar arasındaki bağı tasdikleme amacı taşırdı; toplum tapınak ritüelindeki kral tarafından temsil edilirdi, çünkü kral dünyevi uyumun sürekli bakımından sorumlu olan kişiydi ve Tanrılara hesap verirdi. Kral, ziguratın en iç odasında Yüksek Rahibeyle buluşurdu, ve ritüelistik seks yaparlardı.

Satanik Yıl, doğal döngüye dayalıdır. 8 önemli Sabat Güneş yılının [666] ekinoksları ve gün dönümleridir, ve onların arasına gelen 4 çeyreklik ortası günlerdir [“cross-quarter day”]. 4 ekinoks ve gün dönümü, Güneş’in hareketlerine dayalıdır. Ekinokslar Güneş’in hareketinin merkezindedir ve gün dönümleri de hareketin bitiş noktalarıdır. Bu 4 Güneş noktası, dünyanın ve Güneş’in hareketlerine dayalı, ışığın ve karanlığın etkileşimini sembolize eden kozmik olaylardır. Bu tarih uzun bir süredir Zodyağın bir “güç noktası” olarak görülürdü ve “Dünya” ve “Çarkıfelek/Kader Çarkı” Tarot Kartlarındaki “tetramorf” [“tetramorph”] figürlerden biri olan Boğa ile sembolize edilirdi [Tetramorf figürlerdeki diğer 3 sembol de Aslan, Kartal ve Ruhtur. “Tetramorf”lar, 4 elementin bir arada sunulmasıyla yapılan sembolik aranjmanlardır]. ¹

Bunlar aynı zamanda Mısırlı Sfenks’te de görülür. Astrologlar bu 4 figürü Zodyağın 4 ‘sabit’ burcu [Boğa, Aslan, Akrep ve Kova] olarak bilirler, ve bunlar doğal olarak Cadılığın Dört Büyük Sabatı ile uyumludur.²

Beltane, ilkbahar ekinoksuyla yaz gün dönümünün orta noktasındadır. Dünyanın bu önemli zamandaki yerleşiminden ötürü, Tanrılarla ve ruhani dünyayla telepatik iletişim çok açıktır. Bu, Demon’larla iletişim için harika bir zamandır.

Beltane 30 Nisan’ın gün batımında başlar. Bu gelenek, günlerini hep gün batımından gün batımına sayan Keltlerden çıkmıştır. Gün batımı, Druid rahiplerin tepelerin başlarında Baal ateşlerini yaktıkları zamandı.

Beltane ateşleri yaşam kıvılcımını ve doğurganlığı sembolize ederdi. Geleneksel olarak, Beltane ateşleri 9 farklı tür ağaçtan alınan odundan oluşurdu ve özel hazırlanmış, kutsal bir ızgarada tutuşturulurdu. Izgara, yerde bir kare çizip bunu 8 daha küçük kareye bölerek yapılırdı. 8 dış kareye ait çayırlık kazılarak çıkartılıp, merkezdeki dokuzuncu kare dokunulmadan bırakılırdı. Beltane ateşi toplumun merkezi ocağını sembolize ederdi. Bu yerel kutsal ocaklar her şeyin merkezindeki, yaşam kıvılcımını her birimizin taşıdığı mistik kutsal ateşi temsil ederdi. ³

Beltane Arifesi geleneksel olarak çıplak bir şekilde, heyecan verici seksle kutlanırdı. Çiftler eşleşirdi, şenlik ateşinin içinden zıplayıp geçerdi ve şafağa kadar ormana gidip yoğun ziyafetten sonra tüm gece seks yaparlardı. Ateşlerin içinden zıplarken kıyafet veya ritüel kaftanları giymek fazla tehlikeliydi. Sıklıkla, büyükbaş hayvanlar bu tarz iki şenlik ateşinin arasından geçirilirdi [bunlar için en favori yakıt meşe odunuydu]. Ertesi sabah hayvanlar yazlık otlaklarına götürülürdü.

Bayramı kutlayanlar Mayıs Direğinin etrafında çıplak bir şekilde dans ederlerdi. Mayıs Direği, Mısır dikilitaşlarından gelmektedir ve erekte olmuş fallusu [penisi] temsil eder. Geleneksel olarak arınma ağacı olan huş ağacının odunundan yapılır.

Cadılık yazarları Janet ve Stewart Farrar’ın sözleriyle, Beltane kutlaması öncelikli olarak ‘…utançsız insan cinselliği ve doğurganlığı’yla ilgili bir zamandı. Böyle ilişkilendirmeler arasında Mayıs Direğinin bariz fallik sembolizmi ve tahta ata binme vardır. Görünürde masumane bir çocuk tekerlemesi “Tahta bir atı Banburry Çarmıhına sürüyoruz…” [“Ride a cock horse to Banburry Cross…” – “Cock horse” tabiri, düşünülebileceğinin aksine müstehcen bir şey değil. Şen şakrak veya iğdiş edilmemiş bir at anlamına geliyor, veya bazen bir at arabasını bir tepeden yukarı çekmekte yardımcı olan ikinci bir atı da temsil edebiliyor.] bile bu tarz anılar saklıyor.” Ve bir sonraki satır olan “…Beyaz bir at üstünde ince bir hanımefendi görmeye”, ‘Leydi Godiva’nın her yıl Coventry’den at sırtında geçişine göndermedir. Püritenler bu geleneğe son verene kadar neredeyse 300 yıl boyunca her yıl, [“Mayıs’ın Kraliçesi” seçilen] “gökyüzü örtülü” [yani çıplak] bekar bir kız bu Pagan ayinini canlandırdı. 4

Başka Bir Mayıs gelenekleri arasında kişinin mülkünün sınırları boyunca yürüme, çitleri ve sınır işaretlerini onarma, okçuluk turnuvalarına katılma, dans etme, ziyafet çekme, müzik, içme ve keyif yapma vardır.

Eski Mısır’da, Het-Her mevsiminde kutlanan ilkbahar bereket şenliği “Neşeli Birliğin Şenliği” [“The Festival of the Joyous Union”] olarak bilinirdi. Toprak burcu Boğa bolluğu/doğurganlığı ve büyüme mevsiminin başlangıcını temsil eder; Güneş’le Ay’ın birliği erkek [Güneş] ile dişinin [Ay] füzyonunu sembolize etti; yeni ay. Eski Mısır’lılar bu bayramı sanat, müzik, dans, performans ve cinsel ilişkiyle kutlarlardı.

Joy of Satan, dinimizi yüzyıllardır Satanizm’i sıçan gibi bürüyen Yahudi/Hristiyan haşaratlarından temizlemek için çalışıyor. 30 Nisan kutlamalarının başka bir ismi de “Valbörg Festivali”dir. Bu geceye “Walpurgis Gecesi” demeyi reddediyoruz. “Walpurgis“, bir Hristiyan “azizinin” ismidir.

Yıllar önce, Almanya’nın Harz Dağlarının Brocken Tepesinde büyük Sabat’lar düzenlenirdi. Şafağa kadar süren ziyafet ve seks partileri, devasa bir şenlik ateşi, dans ve yoğun kutlamalarla dolu bir Black Mass.

Valbörg Festivali, kökeni Viking’lere dayanan bereket şölenidir. Bu şölen Avrupa boyunca yayıldı. Bu bayramda, Dünya ve astral/ruhlar dünyası arasındaki “perde”nin çok inceldiği söylenir. Bu gece, özellikle de gece yarısı [30 Nisan – 1 Mayıs] yapılan şeylerin özel önemi vardır. Tüm ritüeller, ruhani iletişimler ve benzeri şeyler bu kutsal gecede çok daha kuvvetlidir.

Referanslar:

¹ The Eight Sabbats of Witchcraft – Mike Nichols

² Ibid.

³ The Pagan Book of Days – Nigel Pennick

4The Eight Sabbats of Witchcraft – Mike Nichols

The Religion Of Babylonia and Assyria – Morris Jastrow, Jr., PH.D., 1898

 

“Beltane” hakkında 21 yorum var

 1. Walpurgis gecesi değil miydi diğer adı? Hitlerinde 30 nisan gecesi intihar etmesi tesadüf mü? Demonlarla iletisim icin daha açık bir gece ama o geceyi kaçırdım. Etkisi sadece 30 nisanı 1 mayısa bağlayan gece mi yoksa bir hafta bu enerji devam ediyor mu demon iletisimi icin yani

  1. Esenlikler,

   Hayır. O isim Hristiyanların kullandığı, bizim güzel bayramımızı çalıp yozlaştırdıkları isimdir. İlbahar Ekinoksuna M*raç K*ndili demek gibi.

   Hitler intihar etmedi. Bu düşman propagandasıdır.

   Bu tarz önemli astrolojik tarihlerin etkisi birkaç gün daha devam eder, tepe noktasını geçmiş olmamızla birlikte.

   İyi günler.

    1. Hayır, Hitler ölmedi. Kendisi ruhani gelişimini (en azından insan formundaki) tamamlayarak Magnum Opus’u gerçekleştirdi ve Tanrı oldu.

     1. Şimdi Tanrı oluşundan bahsediyoruz… yani Şeytanda ilk başta normal bir kişiydi sonra ruhani olarak gelişerek baş Tanrı oldu ve diğer Demonlarda öyle
      düşüncem bu şekilde peki şayet ki bizde Tanrı olursak diğer Demonlar gibi bir “Sigilimiz” mi olacak veya diğerleri bizi çağırabilecekmi ?
      Çağırabileceklerse Hitlerin Bir Sigili Varmı? Çağırabilirmiyiz? Çağırırsak ne gibi konularda yardımcı olur ?

     2. “yani Şeytanda ilk başta normal bir kişiydi sonra ruhani olarak gelişerek baş Tanrı oldu ve diğer Demonlarda öyle”

      Her Tanrı birer “Baş Tanrı” olmadı, ancak bahsettiğiniz yalnızca Tanrı olmaksa evet. Şeytan ruhani simyayı geliştirerek Tanrı oldu ve bu bilgeliği Nordik ırkına da yayarak kendisi Orion takımyıldızının ve en nihayetinde de evrenin gelişimini sağladı.

      “Tanrı olursak diğer Demonlar gibi bir “Sigilimiz” mi olacak veya diğerleri bizi çağırabilecekmi ?”

      Bir Tanrı’yla iletişime geçmenin tek yolu onu sigili dolayısıyla çağırmak değildir. Gerek telepatik iletişimle, gerek ayin yaparak, gerek de sarkaçla iletişime geçebilirsiniz. Tanrı olduğunuzda siz de isterseniz sigiliniz olur tabii.

      “Çağırabileceklerse Hitlerin Bir Sigili Varmı? Çağırabilirmiyiz? Çağırırsak ne gibi konularda yardımcı olur ?”

      Hitler’in bir sigili olup olmadığını bilmiyoruz, ancak Joy of Satan’da açıklanmış bir şekilde yok ve dolayısıyla şimdilik yok kabul ediyoruz. Ayrıca evet, kendisine ayin yaparak çağırabilirsiniz veya telepatik olarak yeterince geliştiyseniz kendisi de istediği müddetçe iletişime geçebilirsiniz. Ayrıyeten Hitler seçtiklerine gider.

      Hitler’in yardımcı olduğu konular veya hükümranlıkları Joy of Satan’da belirtilmiyor.

  1. Esenlikler,

   Hayır, Hitler Şeytan değildir. Ama Şeytan’dan ve Hell’in Kuvvetlerinden destek ve yönlendirme aldığı doğrudur, zaten Kendisi de savaşın sonrasında dünya dışına alınmış ve Magnum Opus’u tamamlayarak Tanrılığa ulaşmıştır.

   İyi geceler.

    1. “Sizin dininiz” tabiri doğru değil, çünkü Spiritüel Satanizm insanlığın kadim dinidir. Yahudilerin yaptığı gibi belirli bir etnik kökene veya topluma ait değil.

     Devam edecek olursak, hayır. Hitler kötü birisi değildi. Hitler’in kötü birisi olduğu düşüncesi popüler medyanın Holocaust’u yaşandı varsaymasıyla ve medyanın çok büyük bir kısmına sahip olan Yahudilerin bu şekilde lanse etmesiyle ortaya çıkan bir düşünce. Ancak bakalım işin aslı böyle miymiş.

     Buyurun; “6 Milyon Yahudi Öldürüldü” iddiasının yıllar boyunca dolandığı yerler. Bu iddianın ne derece kendisini durmadan tekrar ettiğini ve içi boş olduğunu fark etmek için Holocaust ve 6 Milyon Yahudi Miti isimli yazıya da göz atabilirsiniz.

     Hitler’in Tanrı olması da ruhani pratiklerini hakkıyla yerine getirmesi ve en sonunda da Magnum Opus’u tamamlamasından kaynaklanıyor.

 2. Merhabalar,

  Rehber varlığımla iletişime geçmek istiyorum. 2 haftadır meditasyon yapıyorum ve yasadigim olaylar var. Enerjimin aşırı derece arttığını görüyorum. Rehber varlığa bu olanlari danışmak istiyorum. Dün konuşmayı denedim ama olmadı nasıl iletişime geçeceğimi bilmiyorum. Onun geldiğini nasıl anlarım bilmiyorum.

  1. Esenlikler,

   Tanrılarla iletişim kurmaya dair bilgiler sitemizde mevcuttur, Koruyucu Demon’larla ilgili bilgiler de. Sitemizdeki Demon’lar bölümünden bulabilirsiniz.

   İyi günler.

   1. Ben tanrılardan bahsetmiyorum rehber varligimdan bahsediyorum. Ama bakacağım tsk ederim bilgileriniz için

    1. Esenlikler,

     Tanrılar dışında “””rehber varlık”””tan kastınız nedir ki? Öyle her insana atanan bir şey yok, ki olacak olsa neye dayanarak olurdu.

     İyi günler.

 3. Öncelikle iyi günler bir sorum olacaktı,nisan yağmurlarının faydalı olduğu inancı paganlarda var mıydı?Sürekli bu konuda pek çok faydası olduğundan bahsediliyor.Merakımı giderdiğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Esenlikler,

   Topluluğumuzdaki kardeşlerimin de fikrini aldım ve çok güzel bir açıklamalarına denk geldim, size doğrudan iletiyorum:

   Müslümanlar Nisan yağmurlarının demir ve mineral açısından zengin olduklarını ve yararlı olduğunu söylüyorlar. Ancak bölgesel şartlara göre değişen bu göreceli gerçeği, İstanbul’un Nisan yağmurlarını bardak bardak içmek suretiyle test etmelerini görmek isterdim.

   Çeşitli mevsim bayramlarında, Orta Asya Paganlarının doğanın doğurganlığını simgeleyen çeşitli ritüelleri var. Mesela bunlardan biri 13 Mart ve 13 Nisan (tarihler bir iki gün ile değişiklik gösterebiliyor) tarihleri arasında ve büyük ihtimalle ilkbahar ekinoksunu kutlamak amacıyla yapılan çiğ tanesi toplama seremonisi. Aynı zamanda Nisan yağmurları dönemi olarak bilinen dönem bu tarihler arasındaki dönemdir ve sadece Nisan ayı ile sınırlı değildir.
   Aynı seremoni 5 – 6 Mayıs tarihlerinde Beltane Bayramı gibi bir bayram olan Hıdırellez Bayramında da yapılıyor.

   Toplanan çiğ taneleri ile yoğurt yapılıyor ve yapılan her yeni yoğurdun bir kısmı her zaman ayrılarak bir nevi damızlık yoğurt elde edilmiş oluyor. Doğanın bereketi ve doğurganlığını temsil eden çok güzel bir olay aslında. Yani bölgesel olarak içeriği değişebilecek olan yağmurlar tek başına bir anlam ifade etmiyor. Asıl olay, önemli bir Pagan Bayramının döneminde, doğanın doğurganlığına dair yapılan bir seremonin altında yatan anlam.

   İyi geceler.

  2. Altına bir dipnot bırakmak istiyorum ki içimde olan mesuliyet kalksın,insanlar kurmaca peygamberin hadisi azda olsa doğruymuş bak bunlarda tasdik ediyor diye düşünenlere birkaç hadis ekliyeceğim, büyük ihtimal çoğunluğunuz bu hadisleri biliyordur;

   “Vallahi Muhammed’in ashabı, O ağzından bir şey tükürdüğü vakit yere düşmeden elleriyle onu havada yakalıyor, teberrüken bunu yüzlerine ve bedenlerine sürüyorlar.”(Buhârî, Şurût 15 (2731, 2732); Ahmed b.Hanbel, Müsned 31/214-212,243); İbn-i Hişâm, Sîre 2/194; İbn-i Asâkir, Târîh 60/25, 26)

   “Ben Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)’ın elbisesine bulaşan meniyi yıkıyordum. O, elbisesinde ıslak kısım (kurumamış) olduğu halde namaza giderdi.” [Buhârî, Vudû 64, 65; Müslim, Tahâret 108, (289); Ebû Dâvud, Tahâret 136

   https://sunnah.com/abudawud/1/67 (açıkçası benimde pek ingilizcem yok ama işte çeviriden az çok anlarsınız,bende ilk başta bir videodan izlediğimde öğrenmiştim,midesi olmayan okumasın)

   Bu arada siyasi videolarıda güzel fakat özellikle dini videolarını izlemenizi tavsiye ediyorum ki attığım videoda peygamberin cinsel münasebetle oruç açtığına dair hadis paylaşıyor izlemeniz için öneriyorum.
   Video 2.20 den itibaren başlıyor;
   https://youtu.be/QViVK7symq8

   Nisan yağmuru olayıda sanki biraz pagan inançlarına benziyormuş gibi geldiği için pek çok şeyin yanında bu da pagan inançlarında çalıntı diye düşündüm.Hem topluluktaki arkadaşlara,aracı olan size teşekkür ediyorum.

   Esenlikler

 4. Merhaba ifritler kötü varlıklar ve onları anınca bile insanda değişik şeyler oluyor şeytanlarsa ondan alt ama o da kötü şimdi hepsini allahın yarattığı belli değil mi yani lütfen cevap verin allahı anınca hiçbiyerinde kötülük olmuyor insanın ? Ama onları anınca ağrıyor vücut onlar tehlikeli değilse ne ?

  1. Esenlikler,

   Evet, şu ana kadar yazdığımız tüm mantığa, Gerçeğe, akla dayalı argümanları sizin vücudunuz ağrıyor diye çöpe atıyor, siteyi kapatıyorum. Oldu mu? Olmadı.

   Bakın, bir tarafta objektif, evrensel kanıtlar varken öbür tarafta son derece kolay aldatılabilir kişisel duyular ve hisler var. Hangisini takip etmek daha akılcı? Size “kötü” veya “iyi” hissettirme işini yeterince usta bir büyücü de yapabilir, e gidin ona tapının o zaman? Allah dediğiniz varlığın bir marifeti olsa önce Türk olurdu, cidden Türk, beyaz veya insancıl olmayan bir şeyin önünde eğilip kalkmak içinize siniyor mu? Siniyorsa sinmemeli, çünkü bu olabildiğince yabancı ve öteki bir şey. Ki İslam’ın sonsuz cehaleti de cabası.

   “Şeytanlar” diye bir şey bile yok bir kere, Şeytan tek bir varlığın adı. Tanrıların, yani Cinlerin Kralı, insanlığın Gerçek Yaratıcı Tanrısı. Size tavsiyem sitemizdeki İslam’a dayalı yazıları okuyup bilgilenmeniz, çünkü Türk insanının gerçek dini İslam değil, Satanizm’dir. Açık fikir ve akılcılıkla yaklaşırsanız bunu kolaylıkla görebileceksiniz.

   İyi sabahlar.

 5. Merhaba, bağlantılı bir başlık bulamadığım için buradan yazıyorum. Sizce tarot bakmak ruhani açıklığımız yeterince iyi bir duruma gelmeden zor mu yoksa ortalama bir durumdayken bile tutarlı yanıtlar alabilir miyiz?

  Ve önerdiğiniz bir tarot destesi var mı?

  1. Tarot falı bakmak için ruhani açıklığınızın ortalama üstü olması gerekiyor elbette, fal türleri genel olarak ortalam üstü bir astral görü gerektiriyor. Tarot falı bakma pratikleri yapmanız da faydalı olur tabii, eğer özellikle bu konuda gelişmek istiyorsanız hem pratiği hem de ruhani çalışmalarınızı bir arada götürün.

   Ayrıca tarot desteleri hakkında şu yorumu okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir