Lord Azazel

Bilgilerin, resimlerin ve referansların tamamı Joy of Satan’daki Lord Azazel’ın sayfasından alınmıştır.

AZAZEL, namı diğer ZAZEL, SAMYAZA, SAMYAZAZEL, SHAMGAZ, SHEMYAZA, SHAMYAZA, SHEMIHAZAH, SHAMASH [ŞAMAŞ] (Babil’de), UTU (Sümer’lilerde; “Parlak Olan”/”The Shining One” anlamına gelir),* SAMAS (Akatlılarda), BABBAR (Sümer’lilerde), Ashur [Aşur] (Asur’lularda), SHAMIYAH (Hathra’lılarda), SEMJAZA

Zodyak Pozisyonu: Oğlak/Kova Burçları (ikisinin de 1-10. dereceleri)
Tarot Kartı: Kılıç Ası
Gezegeni: Satürn, Güney Ay Düğümü (Ejderha Kuyruğu)
Mum Rengi: Mavi, Siyah
Metali: Kurşun
Elementi: Hava
Sembolleri: Kartal ve Akrep; ve Faravahar (aşağıda Faravahar üzerine daha detaylı bilgi vardır)
Sayısı: 20
Rütbesi: Du’at’ın Ordusunun Baş Sancaktarı
Azazel, birebir Şeytan ile çalışır.
Kendisi Hell’de en üst düzey güvenlikten sorumludur.
*Yukarıdakileri, kendisi Yüksek Rahiplere bizzat dikte etmiştir.

Yüksek Rahibe Maxine’den:
Azazel’ı iyi tanırım ve kendisine çok yakınım. Kendisi, çok yüksek rütbeli ve önemli bir Tanrıdır. Neredeyse 2.30 boyundadır, çok güçlü bir yapıya sahiptir, omuzlarının altına kadar uzayan açık sarı, dalgalı saçları vardır. Delici, mavimsi gri gözleri vardır. Kendisi çok kuvvetlidir ve Lucifer’a bağlıdır. Bir iş yapılıyorsa elimizden gelenin %100’ünü yapmamızı bekler ve çok ciddi ve sıkı olabilir. Kadim zamanlarda insanlarla yakından etkileşim kurmuş ve onları eğitmiştir. Tanrılarımıza hakaret ve küfür dolu bazı grimoire’larda belirtildiğinin aksine Azazel, Paimon değildir. İkisi farklı Tanrılardır. Lord Azazel bir Prens, Paimon ise bir Kral’dır. Azazel çok yüksek rütbelidir, ve Şeytan’a ÇOK yakındır. Lord Azazel’ın kendisi, Dünya yılıyla 60,000 yaş civarında olduğunu söylemektedir.
Azazel, benimle bu sayfa üzerinde kapsamlı bir şekilde çalışmıştır. Beni (aşağıda da listelendiği üzere) pek çok farklı referans ve kaynağa yönlendirmiştir. Bana, “Hammurabi Yasaları”na değinmemi ve bu dökümanın içeriğinin yüzyıllar içinde ciddi şekilde değiştirildiğini, ve bugün elimizdeki halinin orijinaliyle hiçbir alakası olmadığını söylemiştir. Azazel, adaleti savunur ve hiçbir şekilde boyun eğmeyi veya öbür yanağı dönmeyi desteklemez.
Azazel’ın farklı Tanrıçalarla evlenmiş olduğuna dair belli söylenti ve hikayeler olsa da bunlar yanlıştır. Azazel, 10,000 civarı yıl önce kendisine insan bir eş almıştır.
“Azazel bana, olağanüstü derecede canlı ve kuvvetli yeşil bir aura ile geliyor. Sorumluluklarınızı yerine getirmiyorsanız oldukça sıkı olabilir, ama yine de kendisi son derece dostane ve anlayışlıdır – özellikle de psişik saldırılar veya kötü gezegensel geçişler gibi zor zamanlardan geçiyorsanız. Azazel bana çok yardımcı oldu ve rehberlik etti, özellikle çok kötü gezegensel geçişlere maruz kaldığım ve işlerin artık neredeyse strese dayanamayacağım, pes edeceğim bir noktaya geldiği bir zamanda Lord Azazel beni rahatlattı ve Şeytan Baba’yı, Kendisini ve Tanrıları gururlandırdığımı ve kötü zamanların geride kalacağını hissettirdi. Azazel’a çok müteşşekkirim!”
Şeref ve Güç Azazel’a Atfolsun!

–Vovim Baghie

 

Azazel bunun birkaç yıl önceye kadar bilinmesini istemiyordu; ama kendisi Şeytan’ın bir oğludur, Beelzebub’ın değil.

 

 

 

 

Lord Azazel, adalet ve gerçeğin savaşçı bir Tanrısıdır. Şehirleri, Fırat Nehrinin doğu kenarında kalan “Sippar”, Babilin kuzeyi ve Sümer’in Larsa/Ellasar şehirleriydi. Sippar, Irak’ta Bağdat’ın 32 kilometre güneybatısında kalıyor. Sippar, Tanrılar tarafından kurulan ilk şehirlerden biriydi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Ellasar’ın Sümer’lerdeki ismi “Işığın İkamet Ettiği Yer (“light-abode”)” anlamına gelen Arauruwa kelimesinden devşirme Ararwa’ydı, ki Arauruwa’nın yazılışında kullanılan ideogramlar da aynı anlama gelmektedir. Bu kadim şehrin harabeleri artık Senqara olarak bilinmektedir; ve Warka (Uruk) ve (Kaldeliler’de Ur olarak bilinen) Mukayyer’in aşağı yukarı ortasında ve Fırat’ın doğu kenarında kalmaktadır. Larsa isminin yanında, “Kutsal (parlak, saf) Koltuk (veya Taht) anlamına gelen “Aste Azaga” ismiyle de anılıyordu; ve bu isimlerin ikisi de buranın Güneş Tanrısı “tapınması”nın Babil’deki büyük merkezlerinden biri olmasından gelmekteydi.
Babil’in çoğu önemli şehri gibi, bu şehrin de büyük bir tapınak-kulesi vardı, ve ismi “Cennet ve Dünya/Yeryüzü arasındaki bağın hanesi” anlamına gelen E-dur-an-ki idi. Bu şehrin tapınağı da Sippar’daki tapınakla aynı isme, yani Güneş Tanrısı Samas’ın “tapınıldığı”, “Işık Evi/Hanesi” anlamına gelen E-babbar adına sahipti. Bu tapınak Ur-Engur, Hammurabi (Amrafel/Amraphel), Burna-burias, Nebukadnezar ve Nabonidus tarafından restore edilmiştir. Bu yerde Loftus tarafından bulunan tabletler arasında; uzunluk, karekök ve küpkök ölçülerini veren tabletlere de rastlanmaktadır, bu da bu yerin Babil’de büyük öğrenme merkezlerinden biri olduğunu göstermektedir. Bu tapınakların kalıntılarının yanında, vatandaşların evlerinin ve şehir duvarlarının kalıntıları da bulunmuştur. Şehir ilk başta kendi kralları tarafından yönetilmiştir, ama Hammurabi’nin hükümdarlığından bir süre sonra Babil imparatorluğunun bir parçası olmuştur.”¹


Azazel, Adalet ve İntikam Tanrısıdır. Kendisi Karanlık Sanatlarda bir Ustadır ve Yolcuların Koruyucusudur. Sembolü, seçim özgürlüğünü ve korumayı temsil eden Faravahar’dır. Faravahar, orijinal kanatlı disktir.

 

 

 

 

 


Kendisi İgigi’lerdeki isyancıların lideriydi. Azazel, aynı zamanda Kehanet Tanrısıdır ve pek çok kahin ona danışmıştır. Kendisi Hatra Şehrinin de Baş Tanrısıydı. Hatra Şehrinin Baştanrısı olarak “Shamiyah” ismiyle de bilinirdi. Yandaki resimdeki oymanın boynuzlarına dikkat ediniz.

Direkt amcası Beelzebub ile birlikte, sembolü olan kartalı giyerek Tanrıların gelişi için hava yollarını kontrol etmiştir.

 

 

 

 

 

“Endüstri merkezi olarak kurulan Bad-Tibira’da, Enlil oğlu Nannar/Sin’i komutaya atamıştır. Yazıtlar şehirlerin listesinde ondan bahsederken “NU.GIG” (“Gece gökyüzüne bürünmüş olan”/”He of the night sky”) ifadesini kullanırlar. Burada, Inanna/İştar ve Utu/Şamaş ikizinin doğduğuna inanıyoruz — babaları Nannar’ı sıradaki zodyak takımyıldızı olan İkizler ile ilişkilendirerek vurgulanan bir olay. Bu Tanrının uzmanlık alanının roket bilimi olmasından ötürü, Şamaş’a (hem “roket”, hem de “yengeç kıskacı” veya “Yengeç Burcu” anlamına gelen) GIR takımyıldızı; İştar’a da geleneksel olarak sırtına bindiği betimlenen Aslan (Burç olan) takımyıldızı atanmıştır.”²
Yahudi/Hristiyan İncili, “Azazel’ın insanlara kılıçlar, bıçaklar, kalkanlar ve vücut zırhı yapmayı öğrettiğini” yazar. Tanrılarımıza hakaret ve küfür içeren grimoire’lar, Azazel’ın metallerle çalışma, mineroloji ve jeolojide bir deha olduğunu söylemektedir. Bunların hepsi semboliktir. Kendisi Simyada bir Ustadır; yani Ruhani Simyada. Ruhani Simya, insan ruhundaki elementlerin transformasyonu/dönüşümü, dünyadan enerji çekme ve dünya ile spiritüel olarak çalışmayla ilgilidir. 7 çakranın her biri belli bir metal ile ilişkilidir. Azazel, Şeytan’ın adanmış takipçileri ile birlikte çalışıp Tanrılığa ulaşmalarına yardımcı olur.

Yukarıdaki alıntıların hepsi ruhanidir. İncil’de bahsedilen kısımlar bozulmuştur. “Kılıçlar, bıçaklar, kalkanlar ve vücut zırhı” gibi şeylerin hepsi aslında ruhani silahlardır. Kendisi gezegenler, takımyıldızları ve astrolojide uzmandır. Kendisi aynı zamanda sanatlarda, kozmetoloji, takı ve mücevherat yapımında çok yeteneklidir. Azazel, güzellik ve güzel şeyler yaratır.

AZAZEL’İN BİRİNCİ MÜHRÜ

AZAZEL’İN SÜMERLİ MÜHRÜ

*Orijinal Tanrıların pekçoğu auralarının gücünden ötürü “Parlak Olanlar” olarak bilinirdi.

¹ International Standard Bible Encyclopedia

² (((Zecharia Sitchin))), 12. Gezegen © 1976


Diğer Referanslar:

Jean Bottéro’dan Religion in Ancient Mesopotamia
Teresa Lavendar Fagan tarafından çevrilmiştir, University of Chicago Press, © 2001

 

Jeremy Black ve Anthony Green, Mezopotamya Mitolojisi Sözlüğü – Tanrılar, İfritler, Semboller, © 1992
Donald A. Mackenzie, Mythology of the Babylonian People

Not: Bu makalenin yayınlandığı tarihte Türkçesi bulunamayan kitapların isimleri İngilizce bırakılmıştır.

Yüksek Rütbeli Demon’lar ve Du’at’ın Veliaht Prensleri’ne Geri Dön
Demon’lar Anasayfasına Geri Dön

“Lord Azazel” hakkında 45 yorum var

 1. Esenler. Öncelikle bu gün kız arkadaşımla yaptık invoke’u ve geldi. Aşağı bakan çekik gözlü bir demon ve bembeyaz kız arkadaşımı kullanarak bana baktı (o kısmı kız arkadaşım hatırlamıyor) ama bana bakarken çok büyük bir enerji hissettim. Sorum şu Rahibimize anlattım ve bana dediyi ilk şey “Çan ne alaka? Kafamız agöre birşey yapmayın laveyci değiliz biz” dedi ve de demon bana bakarken iyi ki bişey sormamışsın dedi rahip. Şimdi söyleyin neyi yanlış yaptım. Bir zararı olmadı sadece aşırı enerji var ve arınma ritüelini söyledi rahip. Sizde bu yazı yok

  1. Esenlikler,

   Tanrılar insanların içine kendi rızalarıyla girecek olsa da, düşman melekleri veya negatif astral varlıklar gibi bu içlerinde bulundukları sürede neler olduğunu unutmalarını sağlamaz, kişinin kendi kontrolünü kaybetmesini de. Bunlar, zararlı varlıkların işaretidir. Kuvvetle muhtemel ki size Tanrılardan ziyade düşman varlıklar gelmiş.

   “Arınma ritüeli”nden kastınız nedir bilmiyorum. Temizlenme aracılığıyla yapılabilecek meditasyon da var, bu yönde ritüel de. Hepsi ve fazlası sitemizde mevcuttur.

   Çansa LaVey’cilikle alakalı bir şey değildir. Onlarda da ritüel olabilse de onlar buna “psikodrama” olarak bakarlar ve sadece katartik bir araç olarak görürler, LaVey’ci Satanizm spiritüel değildir. Bununla birlikte, ritüel araçları ve özel olarak da çan, herhangi bir yolun tekelinde değildir. Düşman yolunda olan kişiler bile kullanabiliyor. Ritüel araçları temsilidir.

   Siz tam olarak nesiniz acaba? İsminizden belli ama yine de emin olmak en iyisi.

   İyi akşamlar.

   1. Bakın, ben sizdenim. Parazit varlıklardan uzak olmak için (rahibimin de dediği gibi) doğal adaçayı yaktım. Herşey güzeldi. “Doğuya şeytan.” diye başladım. Standaet ayin falan filan. Kız arkadaşım üstünde enerji hissetmiş. Onu rahatsız etmemiş zaten. Ona “yavaşça gözlerini aç” dediğimi duymuş ve çan sesini duymamaya başlamış.(benim söylemediğimi ve çan çalmaya devam ettiğimi anlamışsınızdır. Neyse arkamı duvardaki ters haça doğru döndüğümde ( kız arkadaşım orda oturuyordu.) Bana birden baktı ve onda öyle büyük bir enerji hissettim ki o enerji vana zarar verebilirdi (rahip’in dediğine göre) hiçbir zararı olmadı ama donup kaldım. Kısa süreli bilinç kaybıydı galiba. Daha sonra kız arkadaşım 10 saniye boyunca bana ötle baktı (sanki birşeyler sormamı bekliyormuş gibi) çanı çalmaya devam edip sonra ayini falan birşekilde bitirdim. Yatağa artım kendimi ( enerji kötü değildi sadece fazlaydı ve şok oldum) kız arkadaşıma hala o dırada “arkana bak” demiş. Arkasında ters haç vardı işte. İyimisin dedim gayet sakin bir şekilde evet dedi. Birşey hissettin mi diye sordum. Gördüm dedi. Ne gördüğünü size mail yoluyla atabilirim. Enerjiyi bütün vücudunda hissetmiş ve de zarar görmemiş. O bilincini kaybetmemiş ama bana baktığında aynı gözleri şaşı yaparcasına bulanık olduğunu ve sesleri duyduğuna yüzde yüz emin. Yorumuma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Ben hatamı biliyorum. ( onları veya onu durduk yere çağırdım ) (ki rahibimin de dediğine göre ” iyi ki bişey istememişsin emin ol”) şunu söylemek istiyorum her hangi demon sa gözleriyle böyle bir enerji saçabilmesi mükemmeldi. Esenler.

    1. Esenlikler,

     “Bizden” olduğunuza şüpheliyim. Biz “Rahip” gibi kelimeleri kolay kolay kullanmayız, “seçkin” kelimesiniyse asla. Bunu kullanan güruh belli. Ancak önemi yok, bir konuda yardım istediniz ve ben de cevap veriyorum. Cevap isteyen ve alan Ateistler, Agnostikler, Deistler de oluyor burada.

     Bazı yanlış anlayışlarınız var. Evet, Tanrıları durup dururken hiçbir sebep olmadan çağırmak çok düşünceli değildir, sonuçta Onların vakti çok değerli ve Kendi hayatları var. Ama çağırıp bir şey isteseniz bile sonuçları kötü olmazdı, en fazla isteğiniz yerine gelmezdi. “İyi ki bir şey istememişsin” gibi bir olay yok yani, böyle ifadelerle Tanrılardan gözünüz korkmasın. Saygılı ve samimi olduğunuz sürece sadece bir çağırma yaptınız diye evinizi başınıza yıkacak kadar kaprisli ve despot varlıklar değiller Kendileri.

     Ve burada tekrar etmem lazım. Evet, Tanrıların gücü inanılmaz derecede fazladır ve isterlerse bunu hissettirebilirler, ancak sitemizde de yazdığımız gibi Tanrılar asla kaldırabileceğimizden fazla güç hissettirip bizi boğmaz, olay sırasında ne olduğunu unutturmaz ve kontrolümüzü kaybettirmezler. Böyle varlıklar değiller. Eğer böyle varlıklarla uğraşıyorsanız daha iyi bir yol var. Demon’larla iletişim kurmaya çok hevesli olmak kötü bir şey değil, ancak sebat etmesini, doğru teknikler kullanmasını ve güvenliği elden bırakmamasını bilmek gerekiyor. O yüzden dikkatli olmanızı öneriyorum. Kız arkadaşınıza gelen varlığın yaptığını söylediğiniz şeyler zararlı bir varlıktaki özelliklere sahip, o an size zarar vermese veya vermemiş gibi görünse de (sonuçta bunun enerji boyutu var).

     Size fikir sunan kişinin söylediği ifade de (“İyi ki bir şey istememişsin, emin ol”) bu dediğimi destekler nitelikte. Kendisi bu varlıklarla uğraştığı için tecrübeden ötürü bunu söylüyorsa genel olarak keyfi, despotik ve zararlı varlıklarla uğraştığınızı, ya da onların sizle uğraştığını düşünmekteyim. Lütfen dikkatli olun, sitemizdeki Demon’lar hakkındaki bilgileri de detaylıca okuyun.

     İyi günler.

     1. Beni yanlış anlamışsınız. Ben sizdenim. Ama sorun şu ki bu kelimeleri pek kullanmamak gerektiğini bilmiyordum. 1.5 ay civarıdır satanistim. Efendiye sözümü vereli çok olmadı yani. Beni neden böyle farklı dinden olmakla suçladığınızı da anlamadım. Ama kolunda olduğum kişi dediklerimi söyledi ve de kötü varlıklarla falan uğraşmıyorum. Çanı alarak çalmaya başladım saat yönünün tersine doğru döndüm falan filan. Sitenizdeki ayini yaptım. Bakın. Biz demon çağırmadık. Dediğim gibi invoke’u yaptım ve yeni olduğumuz içindir belki de parazite yem olduk. Gelen şeyin tasvirini çizdim ve bu özellikte sadece daha düşük rütbelilerin olduğunu gördüm. Sitenizde “bes” diye geçiyordu galiba. Ayrıca o kelimeleri kullanmamam gerektiğini bilmiyordum ve özğür dilerim. Lütfen yorumlarımı silin. Bunu cevapladıktan sonra lütfen.

     2. Esenlikler,

      Lütfen biraz rahat olun. Suçlama değil, sadece fikrimi belirttim. Satanizm boğucu bir dogma değildir, yanlış kelime söyleyenin kafası vurulmaz, “günah” değildir, “cehennemde cayır cayır yanma” gibi bir olay hiç söz konusu değil. İster Spiritüel Satanist olun, ister başka bir Satanist, isterseniz de bambaşka bir şey; sadece bu konuda ne düşündüğümü söyleyip sonra sorularınızı cevaplandırdım. Kimse sizi taşlamayacak, rahat olabilirsiniz. 🙂 Ancak bir sorum var, Spiritüel Satanist iseniz “Rahip”ten kastınız tam olarak nedir ve kendisi neden çan kullanmaya bu kadar tepki gösterdi acaba?

      O ya da bu kelimeyi kullanmak “günah” değil, sadece kendi yüce kültürümüz ve mirasımız dururken düşmanlarımızın bizim için biçtiği kaftanı giymek gereksiz ve yanlış hepsi bu. Örneğin Türkçe’de tam bir karşılığı olmadığı için o kelimeyi kullanıyorsunuz, fark ettim; ancak mesela “Efendi” kelimesi de İbranice’dir ve Tanrılara, bilhassa da Şeytan’a uydurulması çok uygun değil. Biz onun yerine Türkçe kökenli olmasa da Tanrı ve Tanrıçalarımız için Lord/Leydi lakaplarını tercih ediyoruz. Yıllardan beri sitemizde “Şeytan’a Selam Olsun” ifadesini kullanmama sebebimiz de yine aynı; “selam” İbranice ve Arapça kökenlidir. Ama sitemiz daha sadece yeni bir blogken biz de aynı şekilde böyle küçük bir hatada bulunduk. Ancak başımıza yıldırım düşmedi, hala buradayız ve hala ırkımıza hizmet ediyoruz, değil mi? 🙂 Lütfen rahat olun. Hatalarımızın farkına varıp düzelttiğimiz sürece böyle şeylerin çok önemi yok. Yorumlarınızı da bu sebepten ötürü, hem başka insanlar da bu konuda fikir sahibi olabilsinler diye tutmak isterim. Bu söylediklerinize rağmen hala ısrarcıysanız yorumlarınızdan isim kısmını silip öyle tutabilirim ama.

      Bes, Pazuzu gibi daha düşük rütbeli Demon’lar (Lesser Demon diye de geçer) da vardır. Belki gördüğünüz varlığın görünüşü buna benzemiş olabilir, ama bu Lesser Demon‘lar da insanlığın dostudur, onlar da size böyle dadanmaz. En fazla dış görünüşlerini kullanıp her zamanki gibi bizim Demon’larımıza suç atma gibi bir şey söz konusu olabilir.

      “İnvoke yapmak”tan kastınız Şeytan’a İnvokasyon duası mı söylemek, yoksa bir varlık invoke etmeye mi çalışmak? Çünkü ikisi çok farklı şeyler.

      Son olarak da, siz bu varlıklarla bilerek ve isteyerek uğraşıyorsunuz demedim, ama iletişim kurmuş olduğunuz varlık böyle bir varlık dedim. Bir dahakine daha dikkatli olursunuz, sorun yok.

      İyi günler.

   2. Bu Siteyi Okumaya Başladığım Sıralarda Bilgisizdim Ve Baya Kaşınmıştım 😀 Sonraki Gün Sırtımda Ameliyat İzine Benzer 4-5 Tane Derin Yara Çıktı, Bunla Alakalı Olabilir Mi? (Şeytanın Ve Demonların Adını Kendi Zevkime Kullanmıştım Sonra Çokca Özür Diledim)

 2. Şimdi olayı çok kısa anlatıyorum duatın 4 koruyucısunu çağırırken geldi kız arkadaşımın içine girdi ve bana baktı aşırı büyük enerji ve acayipti hala göğsümde var şu baskı ayrıca zarar falan vermedi. Kolunda olduğumuz rahibe sordum ve bana çanı neden kullandığımızı bizim laveyci olmadığımızı falan söyledi. Ve bana onu boşuna çağırdığımız için yanlış yağtığımızı söyledi. Bunu yaparken benim tek amacım onların ismini anarak onları mutlu etmekti ama neyse. Ne düşünüyorsunuz?

  1. Esenlikler,

   Lütfen diğer yorumunuza cevabıma bakınız. Arkadaşınızın içine giren varlık örneğin kıza kendisini kestirmese de kontrolünü kaybettirmesi ve anılarını silmesi iyi şeyler değil, Tanrıların yapacağı şeyler de.

   Çan konusunda öbür yorumunuza cevabıma bakabilirsiniz.

   Tanrıları invoke etmek, çok özel bir tecrübe ve bir armağandır. Genel olarak durup dururken bir anda olması çok mümkün değildir. Ama içinize girip sizi kontrol etmek, kanca takmak isteyen, buna can atan birçok asalak var. Bundan ötürü ritüel sırasında ufak bir karıncalanma hissettiren her varlığa karşı gardınızı bir anda tamamen indirmemelisiniz. Gelenin çağırdığınız Demon olup olmadığını anlamanız gerekiyor önce. Şeytan’ın Demon’larından olmayan bir varlığın güvenilirliği en iyi ihtimalle şaibelidir.

   İyi akşamlar.

 3. Ayetler kitabında bahsedilen rahip ve rahibeler. Hani 13 olunca ilk insiye olanın rahip veya rahibe olduğu. Nasıl yani yanşış mı biliyorum?

  1. Esenlikler,

   Evet. Bundan ötürü diyordum işte. Spiritüel Satanizm’de bu tarz tarikat kitapları tanınmaz, bunlar düşman elinden çıkmadır ve tamamen yalandırlar. Öğrenmek için hiçbir zaman geç değil.

   Lütfen Spiritüel Satanizm hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız sitemizi biraz daha detaylı okuyun. Ve adanma ayininizi neye göre gerçekleştirdiniz bilmiyorum ama bu kitaplardakinden farklı bir şey yapmadıysanız, Spiritüel Satanizm kafanıza yatarsa bunu tekrar uygulamanız gerekmekte. Bu tarz kitaplara tapanların adanma ayini diye sunduğu ayin eksik ve yanlış, bundan ötürü. Bu sayfamızda adanma ayini nasıl yapılır ve içinde neler olmazsa olmazdır anlatıyoruz, isterseniz inceleyebilirsiniz.

   İyi günler, esenlikle kalın.

 4. Bir dakika herşey şimdi yerli yerine oturdu. Bakın rahip diye bahsettiğim kişi insinasyonu bana atamadığı için (bende tabi sabredemedim) internetten araştırdım. Sizin sitedekini yaptım tamamen. Ve aklımda şu düşünce vardı (GK ‘da isa kabul ediliyordu pekiyi neden adanmada düzmece peygamber deniyordu diyordum.) Şimdi herşey yerine oturdu. Peki ben ne yapmalıyım? Okudum bu konuyla ilgili yazınızı. Benimle iletişime geçip geçmek istemediğinizden emin değilim ama lütfen iletişime geçip beni bilgilendirin.

  1. Yine esenlikler,

   Evet, değindiğiniz konu sayısız çelişkiden sadece birisi, fark ettiğiniz de iyi olmuş.

   Adanmayı sitemize göre yaptıysanız bu yanlış inançlardan arınmanız yeterli, zira ikisi bir arada yürümez. Ve sağlam bir Güç Meditasyonu rutinine girmelisiniz, kendine saygısı olan her SS gibi. Bu şekilde ilerleme ve Şeytan’ın bize bahşettiği gibi Tanrı olma yolunda emin adımlarla yürüyeceksiniz.

   Bunun dışında, daha kişisel konuları konuşmak isterseniz lütfen sitemizdeki iletişim formunu kullanarak bize yazmaktan çekinmeyin, iletişime geçmek istemememiz için bir sebep bulunmuyor. Kişisel olmayan konularda sorularınız veya düşünceleriniz varsa da yorum olarak yazmanızı tavsiye ederiz, ki diğer okuyucularımız da faydalanabilsin.

   İyi akşamlar!

   1. Size teşekkürlerimi sunarım. Ve son soru olarak ise ateş meditasyonunu ve gördüğümüz sembollerin ne işe yaradığını sormak isterim. Bu mesitasyon PACH OF LUCİFER sayfasından alıntıdır. Size mail yoluyla da iletebilirim. Konu hakkında bilginiz varsa sayfanızda paylaşılmasından müteşekkir olurum.

    1. Esenlikler,

     Path of Lucifer kapandı, sahibi de kitaptaparlığın yanlış yol olduğunu fark edip Spiritüel Satanizme geçti. Paylaştıkları birkaç temel meditasyon bilgisi vardı, sanırım ateş meditasyonu dedikleri şey yanlış hatırlamıyorsam ateşe odaklanmaydı. Boşluk Meditasyonunun biraz daha şekillisi, odak yeteneği için. İmgelemeye de yarayabilir. Pirokinezi (ateşi kontrol etme) eğitimi yapanlar da mum alevi kullanabiliyorlar.

     Yanlış hatırlamışsam lütfen doğrusunu mail yoluyla bana atınız, ben de açıklayayım. Ancak genel hatlarıyla meditasyonların amacı bellidir, güç meditasyonları enerji bedenini eğitmek içindir, hepsinin işlevi farklıdır. Bir şeye odaklanmaya yarayan meditasyonlar da mevcut, ancak bunların amacı da genel olarak odaklanma veya imgeleme yeteneği geliştirmektir.

     İyi akşamlar.

     1. Evet doğru ama tam olarak o değil. Ateşe odaklanıyorsunuz ama 3 günün sonunda semboller görüyorsunuz ve o sembol bir kaç işaret verebiliyor diye biliyorum (eski hayat vs.) Size mail ile onu atabilirim. 1 dk içinde ama mailinizi bilmem lazım 🙂

     2. Esenlikler,

      İletişim formunu kullanmak bize mail atıyor zaten. Ve anladım. Yani evet, dediğim mantıktaymış. Bütün gün ateşe bakıp gözünüzü yormayın, tabii ateşe odaklanılan meditasyonlar var da yani mum ateşi çok ahım şahım bir şey değil, marifet sizde ve zaten güç meditasyonlarının amacı bu marifetinizi arttırmaktır, deyimi yerindeyse. Geçmiş hayatları öğrenmek için meditasyon da var, ancak yanılmamak adına ruhani olarak biraz gelişmiş olmak daha iyi.

      İyi akşamlar.

 5. Bu yola soktuğum 2 kişiye durumu anlattım. Şoka girdiler. Sitenizdeki yazıları bekliyoruz 🙂 daha çok bilgiiiiiiiiii

  1. Esenlikler,

   Size de emeğinizden ve Gerçeğe bağlılığınızdan ötürü teşekkür ediyoruz. Haftada bir yazı standardımız var, bir de onun yanında önemli gelişmeleri olabildiğince sıcağı sıcağına aktarmaya çalışıyoruz. Bu yolda ebediyen olacağız, işi bırakmayı düşünmüyoruz!

   İyi akşamlar, esenlikle kalın.

  1. Esenlikler,

   Bilgisizlik. Özellikle de İncil’de Demon isimleri çok karıştırılır. Sonradan da nasıl olduysa Pagan/Satanik geçinen topluluklara da bu cehalet kaymış. Beelzebub’ı da Şeytan sananlar da var. Bizi çok bağlamıyor. Biz kadim Pagan bilgeliğini takip ediyoruz.

   İyi günler.

 6. Şeytan ve Azazel uzaylılar. Peki diğer uzaylılar Şeytanın ailesi ve krallığından haberdar mı? Orion takımyıldızı taraflarında olduğunu söylüyor bir çok kaynak. Orion bizim galaksimizde mi? Yoksa Andromeda da başka bi Orion mu var? Uzaylılar asırlardır gizli gizli Dünyaya gelip insanlığın nüfusunu ciddi derecede azaltma ve Dünyayı ele geçirme planı yapıyormuş. Yani dünya da elle tutulur bir kanıt olmasa da bu varlıklar ara ara geliyor. Dyatlov Vakası gibi olay yaşarsak uzaylılar inisiye olduğumuzu anlar mı? O gençleri kobay olarak kullanmışlar ya. Olurda deney malzemesi olursak anlarlar mı? Uzaylıların ruhu var mı? Bu arada uzaylı derken YHW/Reptilian kollektifi dısındakileri söylüyorum. Sonuçta evrede bir çok farklı tür uzaylı var ve Reptilian dısındaki uzaylılar biliyor mu Şeytanla İbrahimi dinlerin savasını? Tanrılar ritüel sırasında nasıl seyahat ediyorlar? Kendi ruhsal enerjimizle ? Yoksa ufoyla mı? Mesela sizin demon sevgiliniz gibi Lesser demonların ufosu var mı? Sevgilisiniz ya eğer isterseniz gerçek bir ufoya bindirip uzayda tur attırabilir mi? Astralde uzaya gitmek mümkün ama bunu fiziksel deneyimleyebilir miyiz? Yani yazdıklarım fantastik olabilir ama biz Şeytanı ve Cinleri hep ruhani düsündük. Uzaylı olarak bakmak gerçekten ilginç hissettiriyor. Ondan merak ettim kandan ettenlerse demonla iletisimin çok samimiyse ufoya bindirip biraz evreni gezdirir herhalde.

  1. Esenlikler,

   Şeytan’ın tüm ırkı uzaylıdır. Ve evet, genel olarak yeterince gelişmiş uzaylı medeniyetler başka uzaylı medeniyetleri tanıyor. Ve evet, Tanrıların Orion’dan geldiği söyleniyor, doğru. Geri kalan şeyleri alıntılayarak cevaplayayım.

   “Uzaylılar asırlardır gizli gizli Dünyaya gelip insanlığın nüfusunu ciddi derecede azaltma ve Dünyayı ele geçirme planı yapıyormuş.”
   Evet ama bizim uzaylılarımız değil, ve asırlardır değil, binyıllardır.

   “Yani dünya da elle tutulur bir kanıt olmasa da bu varlıklar ara ara geliyor.”
   Elle tutulur kanıt olmasa mı? Uzaylıların gerçekliği son derece açık bir konudur.

   “Dyatlov Vakası gibi olay yaşarsak uzaylılar inisiye olduğumuzu anlar mı?”
   Adanmış Satanist’lerin başına (herhalde çok kaşınmazlarsa) öyle şeyler gelmez.

   “Uzaylıların ruhu var mı?”
   Yok, evrende bir tek bizim ruhumuz var, çünkü bizi all*h yarattı ve kendi tezekli ruhundan üfledi. Mantıklı geldi mi?

   “Bu arada uzaylı derken YHW/Reptilian kollektifi dısındakileri söylüyorum. Sonuçta evrede bir çok farklı tür uzaylı var ve Reptilian dısındaki uzaylılar biliyor mu Şeytanla İbrahimi dinlerin savasını?”
   Şeytan ile İbrahimi inançlar arasındaki savaştan ziyade, Şeytan ile düşman uzaylılar arasındaki savaş desek daha doğru olur. Çünkü İbrahimi inançlar suni, bir gezegenin halkını ele geçirmek için yaratılan sistemlerdir. Yaratıcıları, kökleri de düşman uzaylılardır. Her halükarda, hem Şeytan’ın medeniyetinin, hem de düşmanın birçok gezegende kolonisi vardır. Bu savaş sadece dünyamız ile sınırlı değildir.

   “Tanrılar ritüel sırasında nasıl seyahat ediyorlar? Kendi ruhsal enerjimizle ? Yoksa ufoyla mı?”
   Hayır ve hayır. Bize astral bedenleriyle geliyorlar. Biri ritüel yaptı diye kalkıp UFO’ya binip gelecek halleri yok.

   “Mesela sizin demon sevgiliniz gibi Lesser demonların ufosu var mı? ”
   Benim Demon sevgilim olup olmadığına dair bir şey yazmadım, bahsettiğiniz yazı şahsımın değildir. Eskiden, daha yeni siteye geçiş yapmadan önce sitemiz daha bir blogken yardımcı yöneticim olan kardeşimin yazısıdır. Bu siteye geçerken kendisi artık yazmadığı için sitede herhangi bir yazar hesabı bulunmuyor, o yüzden yazı bendenmiş gibi görünüyor. Sitede 2-3 tane daha öyle yazı var. Ancak belirtmem lazım ki Lesser Demon denilen Demon’lar başka bir uzaylı ırkındandır, Succubus/Incubus’lar Lesser Demon değildir.

   “Sevgilisiniz ya eğer isterseniz gerçek bir ufoya bindirip uzayda tur attırabilir mi?”
   Hayır.

   “Astralde uzaya gitmek mümkün ama bunu fiziksel deneyimleyebilir miyiz?”
   Şu anda hayır.

   “Yani yazdıklarım fantastik olabilir ama biz Şeytanı ve Cinleri hep ruhani düsündük. Uzaylı olarak bakmak gerçekten ilginç hissettiriyor.”
   Yine de dünyanın hali belli. Dünyaya gidiş-gelişler zaten çok sınırlı ve zorken ve savaşın ortasındayken bu senaryolar mümkünm değil.

   “Ondan merak ettim kandan ettenlerse demonla iletisimin çok samimiyse ufoya bindirip biraz evreni gezdirir herhalde.”
   Hayır. Tanrıların da işi gücü var, Tanrılarla “çok samimi” birinin de bolca işi gücü olması lazım. Olayın ciddiyetinin farkına vardığınızda bunların neden mümkün olmadığını görürsünüz, en azından şimdilik. Belki 20-30 yıl sonra farklı bir tondan konuşabiliriz, ama şu an durum böyle.

   İyi günler.

   1. Uzaylı durumunda çok kaşınmak nasıl oluyor biraz bahsedebilir misiniz

    Ben böyle arada içime uzaylı ya da meleklere ilgili korku girdiğinde lanetliyorum

    1. Esenlikler,

     Yani kendinizi düşmana psikolojik veya ruhani olarak açmak, bu sorunların kaynağına hayatınızda davetiye çıkarmak, veya kendinizi savunmasız bırakmak gibi şeyler.

     İyi akşamlar.

   2. Fiziksel olarak uzaya gidememizin en azından şuan için mümkün olmadığını söylemişsiniz.Peki Magnum Opus’luğu tamamlayan insanlar tam olarak nereye gidiyorlar?Duat’a mı götürülüyorlar?Yoksa kendi tercihleriyle Dünya’da mı kalmayı istiyorlar ve kalıyorlar?Yada dediğiniz gibi sadece Dünya’da değil diğer gezegenlerde de kolonilerimiz var,oraya mı gidiyorlar?Tanrılarımız tam olarak nerede yaşıyorlar?Diğer sorumsa:Bir Tanrı’yı ağırlamak için ritüel yaptığımızda kendi astral bedenleriyle bizlere geldiklerini belirtmişsiniz.Acaba astral bedenleriyle değil de fiziksel formlarıyla gelmek isterlerse gelebilirler mi?Evet dediğinizi varsayarak soruyorum:Eğer gelebilirlerse sadece ben mi görebilirim yoksa herkes mi görebilir yada isterlerse kendi fiziksel bedenlerini gizleyebilirler mi?Son sorumsa biz centillerle Tanrı’larımız farklı boyutlarda mı yaşıyoruz?

    1. Esenlikler,

     Magnum Opus’u tamamlayan insanlar, bildiğim kadarıyla ilk başta Şambala’ya gidiyorlar ve ondan sonra duruma göre dünya dışına da çıkarılabiliyorlar. Şu anda her isteyenin uzaya gidememesi başka bir konu; tamamen lojistik, mantık ve pragmatizm meselesi. Cidden UFO’ya atlayıp tur attırılmak çok absürt bir istek olur.

     Tabii bu absürt isteğin karşılanması tamamen imkansız demiyorum ama, bir ülke falan kurtarırsanız düşünülür belki!

     Tanrıların kendi gezegeni çeşitli mitlerde çeşitli isimlerle bilinir. Nibiru, Du’at gibi. Her halükarda, Onların asıl gezegenleri bizim güneş sistemimizde yer almıyor ama başka gezegenlerde kolonileri de var.

     Ve bir Tanrıya ritüel yaptığınız zaman fiziksel bedenleriyle gelmezler. O yüzden çok havada bir soru oldu. Dediğim gibi, çok ekstrem şeylerden bahsediyorsunuz. Şu an bir savaştayız ve gizli hareket etmek zorundayız. Cidden koca bir UFO bir apartman binasına (veya villaya, yargılamıyorum!) gelse sizce stratejik açıdan nasıl bir hamle olur bu?

     2. Dünya Savaşı sırasında her iki tarafı da “destekleyen” UFO’lar alenen görülmüştür mesela, binlerce görgü tanığı var. Ama örneğin 2. Dünya Savaşı adı üstünde, bir dünya savaşıydı ve aynı zamanda gezegenimizde binlerce yıldır süregelen ruhani savaşın fiziksel bir tezahürü ve bir doruk noktasıydı. Başka bir doruk noktasını da bu zamanlarda görüyoruz (tabii temennimiz bunun ciddi bir savaş çıkmadan olması).

     Ha ama cevabımıza şöyle bir detay ekleyelim; fiziksel bedenin bile “fark edilmez” olmasını sağlamanın ruhani yolları vardır. Bunu biz insanlar bile az veya çok yapabiliriz, bunun teknikleri var. Hatta ninjaların (aslen) kullandığı “numaralar”. Ama Tanrılar her halükarda bizim gibi fiziksel ve ruhsal canlılardır; öyle “5. Boyutta” falan yaşamıyorlar. “Zaman boyutunun” mecazi olarak üstündedirler, çünkü yaşlanmıyorlar ve o yüzden zamana “bağlı” değiller. Ama tabii buradan da zaman yolculuğu gibi şeyler anlamayın, onlar filmlerde görülür.

     İyi geceler.

 7. Irklar arası ilişki bile yanlısken gorunuse gore tanrilar turler arasi iliskiye bile girebiliyorlar. Irklar arasi iliskinin zararlari saglik sorunlarina yetecek tip bilgimizin suan olmamasindan kaynakli mi? Degilse turler arasi iliski ne kadar dogru?

  1. Esenlikler,

   “Tanrılar Tanrı” deyip geçmeyeceğim. Açıklaması daha basit. Şeytan, türümüzü yaratırken bize Kendi genlerinden bahşetti. Bu sayede deyimi yerindeyse ortaya yeni bir tür çıkardı diyebiliriz. Şu anki insanlık türü cinsel/romantik açıdan, Tanrılarla bu yüzden herhangi bir ruhani sorun yaşamadan (hatta tam aksine ziyadesiyle faydalı bir şekilde) ilişki kurabiliyor. Yani bu başka herhangi bir türle olacak bir şey değil, yaratılışımızın şartlarından ötürü Tanrılara özel olmak üzere böyle bir durum var.

   Ve tıp ne kadar ilerlerse ilerlesin, bu doğal yasaları değiştirmeyecektir. Ruhani sorunlara sadece fiziksel “çareler” bulunamaz. Bu yüzden “yaşlanmaya tedavi” aranmasına rağmen, çözüm aynı zamanda ruhani olmadığı sürece asla geçerli, sürdürülebilir ve sağlıklı olmayacaktır. Doğada her şey yukarıdan aşağıya, yani ruhaniden fiziksele tecelli eder. Aptalca, zararlı davranışlarımızın sonuçlarından sadece “bilim hokus pokusu” yaparak kurtulamayız. Zaten medya/porno Yahudi propaganda makinesine düşüp beyni yıkanmış olmayan kimse, başka ırkları çekici bulmaz. İşler öyle yürümüyor.

   İyi günler.

  1. Esenlikler,

   Tibetlilerin boğazdan “chanting” olayları var, başka medeniyetlerin de. Ruhani olaylarda kullanılabileceğini söyleyenler var, ama böyle bir gereksinim yok. Her halükarda anlamını bilmediğiniz hiçbir şeyi söylemeyin, titretmeyin.

   İyi günler.

 8. merhaba..
  Esenlikler
  Lord Azazel’in mührü görünmüyor giriş yaptığım zaman Hata!böyle bir sayfa yok diyor.
  Lord Azazel’in mührünü nasıl görebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

 9. Spirituel satanizm ile ilgili genis kapsamli turkce basili kaynaklar mevcut mudur?

  Tesekkurler

 10. öncelikle merhabalar ve teşekkür ediyorum zihnimi açtınığınız için bu yaşıma kadar hep yanlış tanrıya inanmışım ama benim ruhum cok karmaşık bir yapıya sahip 18 20 li yaşlarda mesela ateist te olmuştum satanizmede yönelmiştim o zamanlar cok bi kaynak araştırma yoktu tabi ama hep bi tarafım şeytan babamıza yöneliyordu onun babam olduğuma inancım vardı ve ona yakın olduğum dönemler hemen hemen her işim yolunda gidiyordu sonra yeniden eskiye döndüm sonra hristiyanlığa felan derken sanki bişey oldu beni buraya kadar getirdi şuan cok huzurluyum ve bugun babama döndüm tam anlamı ile verilen talimatlarla birlikte ve hemen demonlara yönelmek istedim ve karşıma cıkan lord azazeldi diğer demonlar ilgimi cekmedi belkide ama lord azazele cok yakın hissetim ve verilen talimatlarla yaptım sanırım geldi tam bilmiyorum ama gözlerimi kapatınca cesitli şeyler gördüm mesela illumunatenin sembolu daha sonra şeytan babamızın sembolü olan bemothen sembolunu ve peş peşe büyük kanatları olan bana doğru gelen net bir şekilde silüetler gördüm bilmiyorum lord azazelmi geldi başka bi varlıkmı anlam veremiyorum ama suan bile kapatınca gözümlerimi görüyorum bazende ejderha bazende gökten büyük kanatlarıyla bana doğru gelen bi silüet birde iki tane kanatlı birbiyle beraber olan silüetler beynim ve ruhum o kadar enerji doluki bu enerjinin cıkmasına izin versem sanki önüne ne cıksa yıkıp gececek gibi bunların sebebi nedir lütfen cevap verirmisiniz birde benim evimde kedim var onuda lord azazel ile birbirine bağlamam için ne yapabilirim teşekkür ederim

  1. Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

   Bahsettiğiniz “Baphomet sembolü” ve “”””İllüminati””” sembolü” (Ki İllüminati eskiden Satanist kontrollü olan ve günümüzde Yahudi istilasıyla tamamen bozulmuş bir topluluktan ibaret, bahsettiğiniz göz de sanılanın aksine alnımızdaki 3. gözü simgelemektedir.) eğer iyi anlamdaysa ve hoş bir hissiyat aldıysanız ne güzel, fakat eğer korktuysanız veya herhangi bir şekilde sizi iten bir hissiyat aldıysanız bir parazitin verdiği hissiyatla bilinçaltınızı kontrol etmeye çalışmış olma ihtimali de var. Tabii aldığınız hissiyatı siz bilirsiniz, o yüzden bunu size bırakıyorum. Ayrıca şunu da belirteyim, Ejderha Şeytan’ın favori hayvanlarından birisidir ve dolayısıyla gördüğünüz “Gökten inen ejderha figürü” onunla alakalı olabilir.

   Fakat aldığınız hissiyat hoşsa ve bu nedenle enerjiyle dolduysanız sizin adınıza sevindim. Bazen hangi görülerin kimden aldığını anlamak zor oluyor, bunu netleştirmek için o sırada aldığınız hissiyata odaklanın. Basitçe parazit enerjileri Satanistlere iyi gelmiyor mesela.

   Ayrıca tekrar tekrar inançlara yönelmeniz biraz akıl dışı olmuş, sonuçta saf bilimsel gerçekleri ve Centil ırkların kadim özünü bir avuç Yahudi kollektifine kabul etmek pek mantıklı değil. İsterseniz sitemizin şu kısmındaki yazılara gözatın. Bir de belirteyim, Lord Azazel’ı herhangi bir evcil hayvanınıza bağlayamazsınız. Konuyla alakalı bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

   Her ne olursa olsun aramıza hoş geldiniz ve hissettiğiniz bu “yoğun enerji” de yalnızca bir başlangıç. Satanik ruhlar Şeytan’a geri döndüğüne bu tür enerji patlamaları yaşıyor ve çok doğal, sonuçta bin yıllardır insanlıktan saklanan gerçeği bu kadar erkenden tekrar keşfetmek herkesin başına gelebilecek bir olay değil. Gelişiminiz daim olsun.

 11. Merhabalar covena girebilir miyim?
  Discord varsa eğer.
  Bundan 5 sene önce başka bir satanist grubuna girmiştim.
  Başıma hiç iyi şeyler gelmedi.
  Hatta daha açık olayım.
  5 seneyi cehennemde geçirmeyi tercih ederdim.
  Daha yeni yeni kurtuluyorum.
  O zamanlar gizli satanist olmadığım için başım bayağı derde girdi.
  Bulunduğum yerde havasçı hocalar mahvetti beni.
  Bu yüzden ruhani olarak gelişme imkanım yok.
  Ama bulunduğum yeri 1 sene içerisinde terk edeceğim üniversite sınavına hazırlanıyorum.
  Haliyle psikolojim de bozuldu biraz.
  Doktor iyi gelir dedi.
  Beni aranıza kabul ederseniz çok mutlu olurum🤗

  1. Esenlikler,

   Discord sunucusuna artık yeni birisi alınmıyor. Dediklerinizi anlıyorum ama almam mümkün değil. Zaten aktif olarak kullanılmıyor denebilir. İçinde kalan kişiler genelde bilgili insanlar ve arada bir minik konularda konuşulup bitiyor.

   Diğer sunuculara da girmenizi önermem ama isterseniz forumları kullanabilirsiniz. Discord sorunları olmayan daha avantajlı bir platform.

   İyi günler.

   1. Forumların adreslerini gönderebilir misiniz lütfen?
    Yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.
    🌈❤

   2. Merhaba
    Birkaç seferdir yorumlarım siliniyor yayınlanmıyor.
    Maillerimde cevaplanmıyor.
    Bu benim hatam.
    Uğradığım ruhani saldırılar sonrası psikolojim bozuldu 5 senedir de asosyalim bu yüzden insanlarla iletişim kurarken zorlanıyorum istemeden yanlış şeyler söyleyebiliyorum ve sonradan farkına varıyorum.
    Yanlış şeyler yazmışsam eğer özür dilerim.
    Özür diliyorum.
    Bir daha yazmayacağım, rahatsız etmeyeceğim benim hatam kusura bakmayın özür dilerim.
    İyi akşamlar

    1. Esenlikler,

     Saçmalamayın, yanlış birşeyler yazmıyorsunuz. Şu günlerde maillere biraz bakamıyorum. Daha görmemişimdir. Yorumlarınız ise silinmiyor. Atılan yorumlar biz onaylayana kadar gizleniyor. Biz onayladıktan sonra görülebilir hale geliyor.

     Sorununuz zamanla ve kararlılıkla çözülecektir. Kendinizi hırpalamayın ve özüre gerek yok. Sorunuz olursa istediğiniz zaman yazın. Ben cevaplamak için burada olacağım.

     İyi akşamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir