Hatha Yoga, Kundalini Yoga ve Nefes Egzersizleri İçin Talimatlar

Günlük meditasyon programınızda tüm yoga ve nefes egzersizleri –Hatha Yoga, Kundalini Yoga ve Değişimli Burun Deliği Nefesi- günde bir kez ve mümkünse her gün yapılmalıdır. Bunların her birinin pratik seansının arasında 24 saatten daha fazla vakit geçmesine izin vermeyin. Bu rutin başlatıldıktan sonra istikrarlı bir şekilde yapılmalıdır. Bunu takip etmemek veya ara sıra, düzensiz ve tek tük pratik yapmak yaşam gücünüzde [vril/prana/biyoelektrik] dalgalanmalar yaratacağından depresyona, yorgunluğa ve başka problemlere sebep olabilir. Aynı uyarı güç meditasyonları için de geçerlidir.

Kundalini Yoga’yı isterseniz bir sandalyeye veya koltuğa oturarak da yapabilirsiniz, egzersizlerin etkisi hiçbir şekilde azalmayacaktır. Sondaki “Sat Nam” mantrası etkili olmak için 1-3 dakika yapılmak zorunda değildir, 5-10 tekrarla başlanılıp daha sonra yavaş yavaş yükseltilebilir. En azından yeni başlayanlar için.

108 nefeslik egzersizlerin her biri için 108 yerine 54’le başlanıp yavaş yavaş 108’e çıkılabilir, hatta gerekirse 27’den bile başlanabilir. Tekrarlar bu kadar düşük başlansa bile yine de işlevsel olacaktır.

[ÖNEMLİ NOT: 2019’da yeni gelen bilgiler ışığında; birçok Joy of Satan üyesi ve Yüksek Rahiplerin kendileri de 108 yerine 111’i (100 de olur), 54 yerine 55’i tavsiye ediyor. 108 de fena olmayan bir sayı olmasına rağmen Satürn ile bağlantılı olduğu söyleniyor, 111 ise direkt Güneş’e bağlı bir sayı. Hatta Lord Azazel, kısa süre önce Yüksek Rahibe Maxine’e “asla 108 tekrar yapmamasını” söylemiştir. 100 iyi bir tekrar sayısı, 111 de, 108’in iki katı olan 216 da. Ama mümkünse 108 yerine bu verilen alternatifleri kullanmak daha iyi.

Elbette şu ana kadar çalışmalarında, meditasyonlarında ve yogada 108, 54 gibi sayılar kullananlar endişelenmesin ve kuruntu yapmasın; Yüksek Rahipler de dahil birçok insan uzun yıllar bu sayıları genel olarak başarılı ve pozitif bir şekilde kullandı. Bu yeni verilen sayılar biraz daha etkili, hepsi bu. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak isteyen ve İngilizcesi olanlar, bu ve düşmandan ötürü süregelen başka nümerolojik yozlaşmaları ve dezenformasyonu açıklayan bu vaaz ve altında üyeler ve Yüksek Rahip/Rahibelerin de dahil olduğu konuşmaları inceleyebilir.

Kısaca, şimdiye kadar yazdığımız ve 108/54 sayıları verilen tüm belgeleri değiştirmiyoruz, ancak gözünüze bu sayılar çarpan herhangi bir yerde bunların yerine 111/55 kullanabilirsiniz. Son olarak, bazı üyeler de Kundalini Yoga’da 26 tekrar olan hareketleri 26 yerine 36 tekrar yapmayı tercih ediyor. 36 da Güneş’in sayılarındandır, o yüzden isteyen bunu yapabilir.]

Üç rutin –Kundalini Yoga, Hatha Yoga ve Değişimli Burun Deliği Nefesi-, en iyi etkiyi alabilmek için aralarında birkaç saat olacak şekilde uygulanmalıdır.

Kundalini Yoga rutinini uyguladıktan sonra sırtınızın üzerine rahat bir şekilde yatıp 10-15 dakika dinlenin. Sırtınızın dik olmasına gerek yok, rahat olması yeterli. İsterseniz bu rutinlerin herhangi birinin ardından rahat bir sandalyede oturarak da dinlenebilirsiniz. Önemli olan nokta vril/prananızı uyaran egzersizlerin ardından olabildiğince sabit bir şekilde durup dinlenmektir. İsterseniz bunu yaparken televizyon da izleyebilirsiniz.

Özel bir diyet veya hayat tarzı takip etmeniz gerekmiyor. Bu egzersizler onları istikrarlı bir şekilde yapan herkes için işe yarar. Kendiniz olun, irade ettiğiniz gibi yaşayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir