Hatha Yoga, Kundalini Yoga ve Nefes Egzersizleri İçin Talimatlar

Günlük meditasyon programınızda tüm yoga ve nefes egzersizleri –Hatha Yoga, Kundalini Yoga ve Değişimli Burun Deliği Nefesi- günde bir kez ve mümkünse her gün yapılmalıdır. Bunların her birinin pratik seansının arasında 24 saatten daha fazla vakit geçmesine izin vermeyin. Bu rutin başlatıldıktan sonra istikrarlı bir şekilde yapılmalıdır. Bunu takip etmemek veya ara sıra, düzensiz ve tek tük pratik yapmak yaşam gücünüzde [vril/prana/biyoelektrik] dalgalanmalar yaratacağından depresyona, yorgunluğa ve başka problemlere sebep olabilir. Aynı uyarı güç meditasyonları için de geçerlidir.

Kundalini Yoga’yı isterseniz bir sandalyeye veya koltuğa oturarak da yapabilirsiniz, egzersizlerin etkisi hiçbir şekilde azalmayacaktır. Sondaki “Sat Nam” mantrası etkili olmak için 1-3 dakika yapılmak zorunda değildir, 5-10 tekrarla başlanılıp daha sonra yavaş yavaş yükseltilebilir. En azından yeni başlayanlar için.

108 nefeslik egzersizlerin her biri için 108 yerine 54’le başlanıp yavaş yavaş 108’e çıkılabilir, hatta gerekirse 27’den bile başlanabilir. Tekrarlar bu kadar düşük başlansa bile yine de işlevsel olacaktır.

[ÖNEMLİ NOT: 2019’da yeni gelen bilgiler ışığında; birçok Joy of Satan üyesi ve Yüksek Rahiplerin kendileri de 108 yerine 111’i (100 de olur), 54 yerine 55’i tavsiye ediyor. 108 de fena olmayan bir sayı olmasına rağmen Satürn ile bağlantılı olduğu söyleniyor, 111 ise direkt Güneş’e bağlı bir sayı. Hatta Lord Azazel, kısa süre önce Yüksek Rahibe Maxine’e “asla 108 tekrar yapmamasını” söylemiştir. 100 iyi bir tekrar sayısı, 111 de, 108’in iki katı olan 216 da. Ama mümkünse 108 yerine bu verilen alternatifleri kullanmak daha iyi.

Elbette şu ana kadar çalışmalarında, meditasyonlarında ve yogada 108, 54 gibi sayılar kullananlar endişelenmesin ve kuruntu yapmasın; Yüksek Rahipler de dahil birçok insan uzun yıllar bu sayıları genel olarak başarılı ve pozitif bir şekilde kullandı. Bu yeni verilen sayılar biraz daha etkili, hepsi bu. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak isteyen ve İngilizcesi olanlar, bu ve düşmandan ötürü süregelen başka nümerolojik yozlaşmaları ve dezenformasyonu açıklayan bu vaaz ve altında üyeler ve Yüksek Rahip/Rahibelerin de dahil olduğu konuşmaları inceleyebilir.

Kısaca, şimdiye kadar yazdığımız ve 108/54 sayıları verilen tüm belgeleri değiştirmiyoruz, ancak gözünüze bu sayılar çarpan herhangi bir yerde bunların yerine 111/55 kullanabilirsiniz. Son olarak, bazı üyeler de Kundalini Yoga’da 26 tekrar olan hareketleri 26 yerine 36 tekrar yapmayı tercih ediyor. 36 da Güneş’in sayılarındandır, o yüzden isteyen bunu yapabilir.]

Üç rutin –Kundalini Yoga, Hatha Yoga ve Değişimli Burun Deliği Nefesi-, en iyi etkiyi alabilmek için aralarında birkaç saat olacak şekilde uygulanmalıdır.

Kundalini Yoga rutinini uyguladıktan sonra sırtınızın üzerine rahat bir şekilde yatıp 10-15 dakika dinlenin. Sırtınızın dik olmasına gerek yok, rahat olması yeterli. İsterseniz bu rutinlerin herhangi birinin ardından rahat bir sandalyede oturarak da dinlenebilirsiniz. Önemli olan nokta vril/prananızı uyaran egzersizlerin ardından olabildiğince sabit bir şekilde durup dinlenmektir. İsterseniz bunu yaparken televizyon da izleyebilirsiniz.

Özel bir diyet veya hayat tarzı takip etmeniz gerekmiyor. Bu egzersizler onları istikrarlı bir şekilde yapan herkes için işe yarar. Kendiniz olun, irade ettiğiniz gibi yaşayın.

“Hatha Yoga, Kundalini Yoga ve Nefes Egzersizleri İçin Talimatlar” hakkında 18 yorum var

 1. Hatha yogada bütün haraketleri bağdaş kurarak yapsak olur mu?

  Nefes al ver işlemini başlarken ve bitirirken mi yapıcağız yoksa hemen nefes alıp verip yogamızı mı yapıcağız?

  Boy-kilo olarak çok anormalim esnekliğim berbattır haliyle 3-4 haraketi yapmadım diğerlerini de yaptım ama çok acemice oldu umarım sorun olmaz aslında hatha yoga yerine sizce temel meditasyon yapsamdaha mı iyi?

  1. Esenlikler,

   Çok geçerli bir sebebiniz yoksa hayır.

   …Nasıl yani? Hareketleri yaparken nefes alacaksınız işte.

   Zamanla geçer; gelişir, esner ve güçlenirsiniz. Yoga “yerine” bir şey yok. Yoga meditasyonun, meditasyon yoganın yerine geçmez. Siz yapmaya devam edin, bunların hepsi geride kalacak.

   İyi günler.

 2. 1)Yogalardan sonra yatarken omuriliğim düz pozisyona getirip yatıyorum ve birkaç dakika sonra kök çakramdan yukarıya doğru vücudum hafif hafif titremeye başlıyor bazen bütün vücudum sarsılıyor(bildiğim kadarıyla bu yılan enerjisi). Önceden 6-7 dakika yatardım ama bu enerjiyi hissetmeye başlayınca dakikayı arttırdım ve vaktim oldukça 15 dakika yatıyorum. Ancak 15 dakikadan sonra da yatmaya devam edersem de yine bu titremeler ve sarsılmalar devam ediyor ve aynı şekilde iyi de hissettiriyor. Vaktim olduğu zamanlarda 15 dakikadan uzun süre, bu hissiyat bitene kadar yapsam bana faydası olur değil mi? Yoksa 15 dakikada zaten vereceği faydayı veriyor diyebilir miyiz?

  2)Sürekli müziği 432 hertzle dinleyin 440 hertz sizi ruhani olarak mehvediyor vb muhabbetleri duyuyorum bu doğru mu bunun hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

  1. Esenlikler,

   1) Tabii, istediğiniz kadar yatabilirsiniz. Ama o kadar süre bekledikten sonra yatma halindeyken başka meditasyonlara da geçmenizde bir sakınca olmayacaktır, hatta daha bile iyi olabilir.

   2) Yani ruhani olarak “mahvetmek” biraz abartı olur ama şu an müzik şirketlerinin (((nedense))) daha kaotik olan bu frekansa yöneldiği doğru. Yine de 432 Hz ile çalan gruplar ve sanatçılar var diye biliyorum. Yine de ruhani aydınlanmayı bir şarkıda bulamayacağınız gibi, yok oluşu da bulamazsınız. Bunların etkileri pratik yapan biri için günün sonunda çok da aşırı değildir.

   İyi geceler.

 3. Ben kundalini yogada fazla nefes alamıyorum. Sinir geliyor, ateş yükseliyormuş gibi oluyor birazda, nefes en fazla 24/36 yapabiliyorum. Bunu nasıl arttırabilirim.

  1. Esenlikler,

   Kendinizi zorlamayın. Yoga aerobik egzersizler gibi değildir, kendinizi zorlamak fazladan güç kazanmanıza yaramaz. Rahatlıkla yapabildiğiniz kadar tekrar yapın, bu şekilde devam edin. Biraz ilerlemeye hazır olduğunuzu düşündüğünüz zaman tekrarı çok değil, yine makul bir şekilde arttırın. Bu şekilde devam edin. Unutmayın, yoga rahat yapılması gereken bir şeydir.

   İyi akşamlar.

 4. “666 Enerji Yükseltme (kısaca Güneş Çakrasına 6 kere VUUU, sonra Kalp Çakrasına 6 kere VAAA, en son da Altıncı Çakraya da 6 kere VOOOĞĞĞ sesini titretmek“

  Nasıl yani çenemi omzuma değtirip VUUU diyince enerjim mi yükseliyor? Bunu açar mısınız? Güneş çakrasının mantarası Vuuu değil ki? İlk kez başlıcam RtRye yardım edin.

  1. Esenlikler,

   Omzunuza değil, göğsünüze. Demek değil, titretmek. Ve evet, enerji yükseltme egzersizi anlattığımız şekilde oluyor. Dikkatlice okuyup odaklanarak yapın, zaten enerjinizin yükseldiğini anlayacaksınız. İsterseniz bunun üstüne bir veya birkaç kez SATANAS da titretebilirsiniz.
   Ve, bir çakranın birden çok mantrası vardır. Üstüne üstlük, bu 666 Enerji Yükseltme egzersizindeki mantralar çakraları eğitmek değil, enerjilerini o anki kullanımda arttırmak üzerinedir. Farklı amaçlar yani. Merak etmeyin, işe yaraması için işi atomaltı parçacıklarına kadar çözmüş olmanıza gerek yoktur. Ama elbette isterseniz irdeleyebilir, insanlık da gelişip bu işler iyice bilimleştikçe (daha doğrusu bilim olduğu anlaşıldıkça) ya takip edebilir, ya da keşiflere katılabilirsiniz.

   Neyse, sorularınızın cevapları bunlar. Geri kalan her şeyi anladıysanız buyrun, RTR’lara katılıp düşmanın acı sistemini yok edin; henüz anlamadıysanız da buradayız.

   İyi geceler.

  1. Esenlikler,

   Herhangi bir mantra titretmenize gerek yok, sadece yogik nefesler alsanız da olur. Ama nefes verme sırasında belli mantralar titretmek de mümkün tabii. Her nefes verdiğinde Satanama mantrasını titretenler de var, yoga sırasında aynı zamanda Tam Çakra Meditasyonu yapanlar da. Bu ikinci dediğimi böyle bir rutinle yapabilirsiniz. Veya dediğim gibi, sadece nefes almam da mümkün. Hatta yoga yaparken önce bunda ustalaşmadan mantralara geçmeyin.

   İyi geceler.

    1. Esenlikler,

     Sanskritçe, Şeytan’a adanmış bir mantradır. DNA’yı mükemmelleştirme ve gençleştirme yolunda önemlidir. Kundalini yogada da kullanılır. Titretilişi SATANAS’taki gibi. Tek farkı tek nefeste titretiliyor ve S ile bitmek yerine “M ve A” harfleriyle bitiyor.

     İyi günler.

 5. Genel olarak yogaları bitirip enerji hissetme aşamasına geçtiğim zaman, sol göğsümün damarlarında bir şeyler geziniyor gibi bir his oluşuyor, anlam veremedim neden oluyor sizce?

  1. Esenlikler,

   Bu hissin iyi mi, rahatsız edici mi olduğuna göre değişir. O bölgede bir enerji birikmesi, tıkanıklığı veya açılan tıkanıklıklar olabilir mesela. Kendi vücudunuzu ve ruhunuzu dinleyip siz hangisi olduğunu anlayın. Her halükarda ciddi bir soruna işaret etmiyor, merak etmeyin. En kötü ihtimalle üzerine biraz çalışmanız gereken ufak bir tıkanıklıktır.

   İyi günler.

   İyi günler.

 6. 1-Sitede paylaşılmış 3 yoga dışında başka bir yoga tekniği var mı? İnternetteki yoga videolarına bakınca çok değişik hareketler görüyorum ve bunların çok büyük bir kısmı bizdeki yoga pratiklerinde yok.
  2-Bağlama büyüsü yapmam gerekiyor ama yükselttiğiniz enerjilere dokunmayın denilmiş. Enerjiye dokunmamak için nasıl bir imgeleme yapmalıyım? Mesela MarKaba ile enerji yükselteceksem bunu enerjiye dokunmadan nasıl yapabilirim

  1. Esenlikler,

   1- Sitede bulunan yoga rutinleri her açıdan çok zorluk yaşmayarak yoga yapılabilmesi için seçilmiştir. Lakin bu diğer hareketleri yapamazsınız anlamına gelmiyor. İsterseniz ekstra olarak, kendinize güveniyorsanız hatha yerine kendiniz bir program yapabilirsiniz. Yoga üzerine forumda bilgili olan Lydia kardeşimiz var. O genellikle çeşitli yoga pozları hakkında kişisel deneyimlerini ve yogada doğru sanılan yanlışlar hakkında insanlara yardım ediyor. Onun postlarına bakmanızı öneririm merak ederseniz.

   2- Örnek olarak büyü için kullanılacak enerjiyi önce vücudunuzun dışında yapıp, sonra o enerjiyi hedefe yöneltebilirsiniz. Bunu yapmanın birçok yolu var ve en verimli yol genelde size bağlı.

   İyi akşamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir