Kundalini Yoga

Kaynak: Joy of Satan’da da linki verilen Kirtan Kriya PDF’inin aslından çevrilmiştir. Verilen ön bilginin kaynağı ise Joy of Satan’daki Kundalini Yoga hakkındaki sayfadır. Bu önbilgide “ben” diliyle yazılan ifadeler, Yüksek Rahibe Maxine’in ağzındandır.

Şeytan bu makaleyi yazmamı ve herkesin bu bilgilerin farkında olmasını, bu bilgileri gruplara [JoS Yahoo Grupları] da göndermemi istedi. Sadede geleceğim. Neredeyse herkes düşmanın ruhani bilgileri yok etmek ve bozmak için bu bilgilere sahip toplumların arasına sızarak çalıştığını biliyor. Gerçek Satanizmin kökenleri ve temeli, [YILAN] Kundalini Yoga’da bulunabilir. Ne yazık ki, popüler olarak sunulan öğretilerin birçoğu bunları takip eden kimsenin herhangi bir şekilde kişisel güç ve gelişim elde etmesini tamamen ve kesin bir şekilde engelleme amaçlı prosedür ve pratiklerle dolu. Bunun iyi bir örneği, özellikle de Hindistan’da da görülebileceği gibi, yalanlarla endoktrine edilmiş birçok yoga pratisyenidir. Bu insanlar köpek kulübesinden hallice bir evde yaşayıp bedenlerini ölülerin külleriyle kaplıyorlar, ve kıyafet olarak sadece ‘mesih paçavraları’ [çilecilerin giydikleri, paçavradan pek farkı olmayan “kıyafet”ler] giyip ölümden farksız bir hayat yaşıyorlar. Aşram ve tapınakları ziyaret eden turistler, bu acınası dilencilere verdikleri birkaç cent karşılığında onların “kutsamalarını”, yani bu yogilerin yaşam gücü ve enerjilerini alıyor. Bu zavallı insanlar çok ruhani güçle dolu, ancak düşman öğretilerinin onları bilinçli bir şekilde yanlış yönlendirmesinden ötürü bu gücü nasıl kullanacakları hakkında hiçbir fikirleri yok.

Güç edinme konusunda, kişinin kendisini ruhani olarak ilerletmesi için gereken çalışmaları ve istikrarlı bir şekilde güç meditasyonu yapması dışında gerçekten başka bir kural yoktur.

Düşmanın ortaya attığı dezenformasyon son derece barizdir. Günümüzde yoga hakkındaki çoğu kitapta bu yanlış bilgiler mevcut. Bu yanlış bilgiler gerçekten çöplük niteliğinde ve hastalıklı, ve Tanrılığa ulaşma ile uzaktan yakından hiçbir ilgileri yoktur. Düşmanın bu çürümüş bilgilerini takip edip uygulamak, sadece düşmanın dünyayı okült güçler kullanarak köleleştirme planlarına tehdit olmamanızı ve hiçbir gücünüz olmamasını sağlayacaktır.

Düşmanın yaydığı kirli bilgilerden belki de en kötüsü kendine zarar verme ve bununla alakalı pratiklerdir. Bunlar sadece delice değil, aynı zamanda potansiyel olarak ölümcüldür de. Satanizm’deki tek “günah” APTALLIKTIR.

 • Dilin alt kısmını kesmek, bu sayede de “dilin arkaya katlanıp epifiz bezine ulaşabilmesi”.
  Bu sadece çok tehlikeli olmakla kalmayıp, aynı zamanda da tamamen gereksizdir! Bunu yapan ahmaklar artık ne düzgün konuşabilir, ne de yemek yiyebilir. Bu kesip biçme pratiğini daha detaylı açıklayan yazılar, bu şekilde dilini kesen insanların “inzivaya çekilip bir mağarada yaşadığını, normal konuşamadıklarını ve hiç fazla yemek yiyemediklerini” yazar. Elbette kişi boğulup ölebilir bile. Bu tamamen deliliktir! Epifiz bezi üzerine istikrarlı bir şekilde meditasyon yapan herkes bunun tamamen aptalca ve gereksiz olduğunu bilmektedir.

 • Uzun bir bez/paçavra yutmak.
  Herhalde bir şey dememize bile gerek yok. Dili kesmek gibi, bu da son derece doğadışı ve gereksizdir, ve ölümcül olabilir. Bu, birisinin bağırsaklarını çıkarırken yapılan bir şeydir.

 • Rektumdan kalın bağırsağa kadar su çekmek.

 • Burun deliklerinin içini “yıkamak”, veya burnun içine nesneler sokmak, namı diğer ‘Neti’ pratiği.

 • Cinsel riyazet [Cinsellikten tamamen uzak durma].
  Bu da başka bir yalan. İnsanlar doğaları gereği sosyal canlılardır ve dokunulmaya ve cinsel/romantik olarak sevilmeye ihtiyaç duyarlar. Orgazm, gerekli bir rahatlamadır.
  Cinsel riyazet inanılmaz derecede sağlıksızdır!
  Kişi kendine uygun ve istediği bir partner bulamıyorsa, cinsel enerjisini, kendi kendisi iyi bir orgazm yoluyla rahatlatmalıdır. Elbette bu bireyseldir, herkesin cinsel iştahı [libidosu] farklıdır. Burada istemediğiniz kadar cinsellik yaşayın/mastürbasyon yapın demek istemiyoruz, sadece isteklerinizi baskılamamanız gerektiğini söylüyoruz. Kişinin kendisini cinsel orgazmdan mahrum bırakması sadece ciddi psikolojik problemlere değil, aynı zamanda fiziksel sorunlara da yol açar ve popüler yogik öğretilerde aktarıldığının aksine, cinsel riyazet aslında ruhani ilerlemeye ket vurur.

 • Başka önemli ve düşmanın yaydığı kirletilmiş bilgilerin bizi vurduğu bir nokta da diyettir.
  Bu kişisel tercihlerinize dayanır. Vejetaryan bir diyet, yoga yapmak veya kişinin ruhani güçlerini geliştirmesi için hiç gerekmemektedir. Ne yediğiniz tamamen sizin kişisel tercihiniz. Elbette istikrarlı bir şekilde fast food ve abur cubur tüketmek insanı sonunda sağlıksızlığa götürecektir; ancak acılı yemekler, etler ve benzeri şeyler yemek, ara sıra çok yemek yemek gibi şeyler ruhani gelişiminize zarar vermeyecektir. Burada kişisel tecrübelerime dayanarak konuşuyorum.

 • Alttaki çakraları [Kalp Çakrasının altındaki 3 çakra] ve ayak çakralarını ihmal etmek.
  Alt çakralar elzemdir. Kendinizi ve başkalarını iyileştirmek, herhangi bir çeşit büyü yapmak ve yeterli derecede özsaygınız olsun istiyorsanız, güçlü alt çakralarınız olmak zorunda. Günümüzdeki çoğu popüler ve kolay erişilebilir yoga yazıtında alt çakraları geliştirmeye karşı uyarılar ve caydırmalar olma sebebi, kişisel olarak hiçbir gücünüz olmamasını sağlamaktır. Ayaklar da çok önemlidir, zira ritüellerde, başkalarını iyileştirmede ve çok daha fazla şeyde kullanmak için enerji çekmeyi ayak çakralarımızla yaparız.

 • Siddhi’leri [“Yetenek/Güçler”, örneğin telekinezi gibi] ihmal etmek.
  Siddhi’ler üzerinde çalışılmalı ve bunlar geliştirilmelidir. Kundalini Yoga ve ruhaniyetin esası da budur zaten – kişisel güçlerimizi geliştirmek.

 • Bir insan “Guru” [ruhani öğretmen/rehber] ihtiyacı.
  Bu da gereksizdir. Bu tarz şeylerin çoğu sıklıkla kolay yoldan insanları dolandırmak için numaradır, ve çoğu durumda, körlerle sağırların birbirini ağırlamasıdır.
  Şeytan ve Demon’ları bizim “Guru”larımızdır. GERÇEK Ustalar onlardır.

Günümüzde ruhaniyete dair kolayca ulaşabileceğimiz birçok bilgi iğrenç derecede kirletildi. Kimse, gerçeği bilen ve dünyayı okült güçleri kullanarak köleleştiren düşman kuvvetlerine karşı bir tehdit olacak seviyeye ilerleyemesin diye herkese yalan söyleniyor.

[Yılan] Kundalini Yoga, doğru yapıldığında Tanrılığa giden yoldur, ve Gerçek Satanizmin temelidir. Dünyada pek çok bölgede, kadim oymalarda ve benzeri eserlerde görüldüğü gibi başlığı/kukuletası açık kobra, yılan enerjisinin [Kundalini] aktifleştirildiği zaman gelen genişlemiş bilinç ve aydınlanmayı sembolize eder. Bu da kendini artmış bir farkındalık olarak gösterir. Aşağıda ise takip edebileceğiniz bir Kundalini Yoga rutinini bulabilirsiniz.

 

Kundalini Yoga Temel Omurilik Tabanlı Enerji Serisi – KY Kriya’ları (Sadhana Prensiplerine göre)

1. Kolay pozisyonda oturun. Ayak bileklerini iki elinizle de tutun ve derin nefes alın. 1A şeklinde olduğu gibi omuriliğinizi ileri bükün ve göğsünüzü yukarı yükseltin. Nefes verirken omuriliği 1B şeklindeki gibi geriye bükün. Kafanızı sabit tutun ve sarsılmasına veya sallanmasına izin vermeyin. Bunu toplam 108/111 kez yapın ve sonra nefes alın. 1 dakika dinlenin.

2. Topuklarınızın üzerine oturun. Elerinizi dümdüz uyluklarınızın üzerine koyun. 2A şeklinde olduğu gibi nefes alırken omuriliğinizi ileri bükün ve nefes verirken de 2B şeklindeki gibi geriye bükün. Nefes alırken “Sat” diye düşünün, nefes verirken “Nam” diye düşünün. Bunu toplam 108/111 kez yapın. 1 dakika dinlenin.

3. Kolay pozisyonda başparmağınız arkada, diğer parmaklarınız önde olacak şekilde kavrayın. Nefes alıp sola bükülün, sonra nefes verip sağa doğru bükülün. Nefes alıp vermeleri uzun ve derin yapın. Bunu 26/36 kez yapın ve sonra önünüze dönükken nefes alın. 1 dakika dinlenin.

4. Parmaklarınızı kalp merkezinde ayı tutuşu (veya “kilidi” de denebilir) şeklinde, 4A şeklindeki gibi kenetleyin. Dirseklerinizi tahterevalli gibi hareketlerle 4B şeklindeki gibi aşağı yukarı indirip bu hareketle birlikte nefes alıp vermenizi uzun ve derin bir şekilde yapın. Bunu 26/36 kez yapın, nefes alın, nefes verin ve kilidi çekiştirin. 30 saniye dinlenin.

5. Kolay pozisyonda diz kapaklarınızı sıkıca tutup dirseklerinizi düz tutarak omuriliğinizin üst tarafını bükmeye başlayın. Nefes alırken ileri, nefes verirken geri. 108/111 kez yapın ve 1 dakika dinlenin.

6. Nefes alırken iki omzunuzu da yukarı doğru “silkin”, nefes verirken de aşağı silkin. Bunu 2 dakikadan kısa bir süre boyunca yapın. Sonra nefes alın ve omuzlarınız yukarıya silkilmiş bir şekilde 15 saniye tutun. Sonra omuzlarınızı gevşetin.

7. Boynunuzu sağa doğru yavaşça 5 tur döndürün, sonra da sola doğru 5 tur döndürün. Sonra nefes alın ve boynunuzu düz tutup gerin.

8. Parmaklarınızı boğaz seviyesinde ayı tutuşuyla 8A şeklindeki gibi kenetleyin. Nefes alın ve mul bhand’ını uygulayın (anüsünüzü ve cinsel organlarınızdaki kasları kasıp “içinize çekin” karnınızı da içinize doğru çekin). Nefes verirken yine aynı şekilde mul bhand’ını uygulayın. Sonra ellerinizi 8B şeklindeki gibi başınızın üzerine çıkarın. Nefes alıp mul bhand’ını uygulayın, sonra yine nefes verip mul bhand’ını uygulayın. Bu döngüyü 2 kez daha tekrar edip toplam 3 kez yapın.

9. Sat Kriya: 9A şeklindeki gibi kollarınızı başınızın üzerinde, yukarı doğru bakacak şekilde esnetin. Parmaklarınızı 9B şeklindeki gibi 2 işaret parmağınız hariç kenetleyin (geleneksel olarak erkeklerin sağ başparmağını solun üzerine, kadınların da tam tersi şeklinde yapması öğretilir ama bu opsiyonel de olabilir. İki şekilde de deneyip sonuçlarını karşılaştırabilirsiniz.). “Sat” diyip karnınızı içinize çekin, “Nam” diyip gevşetin. En az 3 dakika boyunca devam edin. Ondan sonra nefes alın ve enerjiyi omuriliğin kökünden kafatasınızın tepesine kadar kasıp yükseltin.

10. 15 dakika boyunca sırtüstü yatıp tamamen rahatlayarak gevşeyin.

YORUMLAR:

Yaş ve yaşlılık omuriliğinizin esnekliğiyle ölçülür. Genç kalmak için esnek kalın. Bu hareketler serisi sistematik olarak omuriliğin temelinden tepesine kadar sistematik olarak çalışır. 26 omurganın tamamı uyarılır ve bütün çakralar enerjiyle infilak eder. Bu sebepten ötürü meditasyondan önce kullanılabilecek iyi bir hareket serisidir.

Başlangıçta 108/111 tekrar olarak belirten her bir egzersiz 26/36 tekrar yapılabilir ve yavaş yavaş arttırılabilir. Dinlenme periyodları da 1 dakikadan 2 dakikaya çıkarılabilir.

Pek çok insan bu Kundalini Yoga Kriya’sını düzenli pratik etmenin sonucu olarak daha yüksek bir zihinsel çeviklik ve berraklığa sahip olduklarını belirtiyor. Buna katkı sağlayan faktörlerden biri de omurilik sıvısının dolaşımının artıp gelişmesidir, ki bu da iyi bir hafızaya sahip olmakla çok yakından ilişkilidir.

“Kundalini Yoga” hakkında 24 yorum var

 1. Esenlikler,
  İletişim kısmından size ulaşmaya çalıştım fakat yanıt gelmiyor 2 seferdir bir sebebi mi var ?
  Size nasıl ulaşabilirim ?

  1. Esenlikler,

   Bildiğim kadarıyla tüm maillerinize cevap verdik. Eğer arada kaynayan olduysa ya yanlışlıkla “Spam” klasörüne düşmesindendir, ya da gözümüzden kaçmıştır. Eğer cevaplanmamış bir sorunuz varsa lütfen tekrar sormaktan çekinmeyin.

   İyi akşamlar.

  1. Esenlikler,

   Yoga yaparken canınızın acıması normal değildir, kendinizi çok zorluyor olabilirsiniz. Eğer durum böyleyse zorlandığınız pozisyonları daha hafif yapmayı deneyin, zaten vücudunuz zamanla esnekleşecektir. Unutmayın, yoga aerobik egzersizler gibi değildir ve amaç rahatlamak, gevşemek, esnemek ve enerjimizin daha rahat akmasını sağlamaktır; kendimizi zorlamak ve canımızı yakmak değil. Bununla birlikte 8. pozisyon fiziksel olarak talepkar bir pozisyon değil, belki vücudunuz kilitleri uygulamada yeni diye henüz alışmamışsınızdır. Zamanla kolaylaşacak.

   İyi geceler.

 2. ” Burun deliklerinin içini “yıkamak”, veya burnun içine nesneler sokmak, namı diğer ‘Neti’ pratiği. ” Burnumuza su çekerek temizlemek zararlı bi şey mi? Burada bu kastediliyor mu?

  1. Esenlikler,

   Neti zırvasında su bir burun deliğinden sokulup öbüründen çıkartılıyor. Yani çok ekstrem bir hareket. Burnunuza sadece biraz su çekip temizlemenin böyle ağır ve rahatsız edici bir hareket olduğunu düşünmüyorum. Ama yine de gereksiz miktarlarda yapmamaya bakın; sonuçta burnun kendi salgıları varken bu dengeyi bozmaya gerek yok.

   İyi günler.

 3. Sanki koyduğunuz fotoğrafta kundalini sembolünün tepesinde çift çember ve onun içinde AUM mantrasının yazısı var

  1. Esenlikler,

   Evet, çok ideal görünmüyor. Ama açıkça söyleyeyim, orijinalini kendim yaptığım bir görsel değil. Sadece yazı boş durmasın diye başa yerleştirdim. Çok takmanıza gerek yok, sonuçta yoga yaparken baktığınız bir imaj falan değil.

   İyi günler.

 4. Günümüzde yaygın olan meditasyon ve yoga tekniklerinin değiştirildiğini ama değiştirilmiş halinin bile yarar sağladığını söylemiştiniz. Yoganın Hindistan’da yaygın olmasına rağmen dünyanın en pis ülkelerinden biri olması nasıl açıklanabilir? Hintlilerin ortalama yaşam süresi 68 yılken İran gibi düşman inancının koyu bir şekilde yaşandığı yerde 75 yıl.

  1. Esenlikler,

   Çünkü modern Hinduizm aşırı derecede yozlaştırılmış bir haldedir. Bu “sulandırılmış hallerinin bile belli yararları vardır” lafımız; modern dünyada “farkındalık meditasyonu” gibi isimlerle de bilinen temel, zihni odaklamaya yönelik Boşluk Meditasyonu ve benzeri şeylere yöneliktir. Onun dışında; çakra meditasyonları gibi nispeten biraz daha gelişmiş konularda yanlış yapmak sadece faydasız olmakla kalmaz, zararlıdır da. Bu yüzden dışarıdaki insanlardan sıklıkla “Kundalini korku hikayeleri” gibi saçmalıklar duyuyoruz, ve bu yüzden yıllar boyu “meditasyon” yapmalarına rağmen bu emeklerinin karşılığı olarak ellerinde hiçbir şey mevcut değil. Üstüne üstlük, tıpkı İslam gibi Modern Hinduizm’de de fakirlik, biat ve benzeri pislik değerler güzelmiş gibi gösteriliyor. Dolayısıyla birinin oturup zihnini odaklamasından kazanabileceği tüm “fayda”, hayatını adadığı ve adattırıldığı bu kötü ideolojik virüsün etkileri tarafından zaten silinip süpürülüyor. Yoga da aynı şekilde, inanılmaz derecede yanlış yapılabilir ve “halâ azıcık faydalı” olacak hali bile kalmamasını geçin, son derece zararlı olabilir. Modern yoganın birçoğu öyledir, bir kısmı da dediğimiz gibi sulandırılmış faydalara sahiptir. Ki, Hindistan da düşmanın İran kadar deştiği bir ülke, o yüzden örnek kötü. Modern Hinduizm’e “Pagan dini” olarak bakmamalısınız, o da artık İslam ve Hristiyanlıkla denk bir konumdadır.

   İyi akşamlar.

 5. Nefesler nasıl hesaplanılıyor?Yani nefesi alıp vermem 1 nefes mi sayılıyor yoksa nefesi aldım 1,nefesi verdim 2 diye böyle böyle seçtiğimiz kadar nefes tekrarını yapıyoruz?

 6. Merhabalar, 8. yazıda ”mul bhand” dan bahsedilmiş fakat ne anlama geldiğini bilmiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler.

  1. Metinde geçen yerin hemen yanında mul bhand’ın ne anlama geldiğini yazdık.

 7. Esenlikler,
  Bağdaş kurarken dik duramıyorum kendimi rahat bırakmaya çalışıyorum bu yüzden de sırtım kambur duruyo sizce düzelir mi zamanla yada böyle yapsam da olur mu?

  1. Esenlikler,

   Düzeltmek için uğraş verdiğiniz sürece zamanla düzelecektir. Aklınıza takıldığı anda duruşunuzu düzeltin. Bunu sadece meditasyonda değil, hayatınızın her anında yapın. Abartmadığıniz sürece, ve büyük bir kambur durumu değilse, kısa zamanda rahat bir şekilde dik durabileceksinizdir.

   İyi akşamlar.

   1. Esenlikler,
    Biraz uğraştıktan sonra yanlış oturduğumu fark ettim.(Çoğunlukla kalçamın omurgaya yakın tarafına yaslanıyormuşum)Şu an çok daha iyiyim.Çok teşekkürler ilginiz için.

 8. 1-bacağımdan dolayı yere oturamıyorum ağrıyor bir sandalyeye oturarak yapılabilir mi ?
  2-eğer bir sandalyede yaparsam 1. ve 2. hareketler aynı oluyor ikisi de yapılmalı mı ?

  1. Esenlikler,

   1- Sandalye ve koltuk da olur. Eğer bağdaş kurmana ve ayak topuklarının üstüne oturmana mani değilse sıkıntı olmaz.

   2- İlk soruda cevapladığım gibi. Daha geniş bir alanda 2. hareketi yapman daha iyi olabilir. Koltuk varsa o hareketi koltukta gerçekleştirebilirsin. Biraz geniş alan istiyor. Eğer hiç imkânın yoksa da ikisini de bağdaşla yapabilirsin.

   İyi akşamlar.

 9. Merhaba forumda yazdım ama görmediniz sanırım. Bu pozisyonların bazılarında 108 defa yapacağız deniyor ortalama kaç saati alıyor bu uygulama biraz uzun değil mi ? Siz ne düşünüyorsunuz

  1. Esenlikler,
   Sandığınız kadar uzun değil. Ben verilen sayıları uygulayarak yarım saat – bir saat arası bitiriyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir