Gezegenler ve Astroloji Hakkında: “Karmanızı” Düzeltme

Bu yazı, Yüksek Rahip Hoodedcobra666’nın forumlardaki vaazından çevrilmiştir.

 

Çoğu kişi tarafından sıkça bahsedildiği üzere astrolojiye dair değinilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmakta.

Çizelgelerimizde, enerjiler “Yerleşmiş” gözükmektedir. Doğum Çizelgesi, hayatımızı iyisiyle kötüsüyle etkileyen bir yapıdadır, bu hayata gelirkenki karmamızın bir açıklama metni gibidir ve bu yüzden de “kim” olduğumuzu da anlatır. Astrolojinin temel bilgileri bunu açıklar, ve sonrasındaysa, buradan hareketle, bazı pozitif veya negatif şeyleri öngörebiliriz.

Yukarıdaki, göklerdeki yıldızların hareketinden de okunacağı üzere, Karmanın gücünün veya nedenselliğinin bir yansımasıdır. Bunun haricinde, Astroloji Çizelgesi, kişinin “yerleşik” psikolojisini de açıklayıcı niteliktedir, ve yine ayrıca kişinin dünyaya gelirkenki gelişmişlik düzeyini de gösterir.

Şimdi, çoğu insan yukarıdakileri “determinizm” olarak algılayacaktır. Yukarıdakiler belli bir ölçüde deterministik olsa da, meditasyon yapma nedenimiz zaten bu etkiyi kırmaktır. Bundan tamamen kurtulmaksa Tanrılık ile beraber gelir, ve “kurtulmak” derken kastettiğimiz de, sadece basit bir şekilde yerleşmiş karakterimizi değiştirmek değil; kaderin, biz buna dair tamamen habersizken bize rastgele şeyler fırlatması yerine seçebilme, anlama ve yönelme özgürlüğü de Tanrılıkla birlikte gelecektir.

Evren, neler getirdiğini umursamıyor, ve Tanrılar da bize gerekli ruhani araçları bu deterministik ve acımasız güçlerden kurtulmamız için verdiler. Bu kurtuluş ise bu bilgiyi uygulayanlara gelecektir.

Şimdi, kişisel astroloji ve Gezegenlere dair bazı gizli bilgileri açığa vuracaksak, öncelikle “Gezegen” için olan Yunanca sözcüklerin altında yatan anlamlara değinmemiz gerekiyor. Bu sözcük özünde Antik Yunanca’ya aittir [Not: Bahsedilen sözcük, “Planet”, İngilizce “gezegen”e karşılık gelen sözcük]. Bu sözcüğün detaylandıracağım ve analiz edeceğim birkaç anlamı var. Böylelikle siz de “gezegenler” ile nasıl bir bağa sahip olduğunuzu görebilir ve bunu ruhani gelişiminize nasıl uyarlayabileceğiniz hakkında daha iyi bir kavrayışa sahip olabilirsiniz.

İngilizce’de bile, “Plan-et” [Gezegen] sözcüğünde yatan anlamı görebilirsiniz, içinde “Plan” sözcüğü var, ki buradan da kabaca bir anlam çıkarırsak kişinin hayatı için “hazırlanmış bir plan” olarak bunu alabiliriz.

Bu sözcüğün içinde, üç gizli anlam bulunmakta:

1. “Gezegen” sözcüğü hareketle ilişkilidir, adından da anlaşılacağı üzere “geziyor”. Buradan, hayatın işleyen bir yapıda olduğu ve hareket isteminde bulunduğu anlaşılmalıdır.

Hareket etmeyen şey, aynı zamanda “yaşamaz”. Bunun altında yatan anlam, çizelgenizdeki gezegenlerin belirli yönlere doğru hareket ettiğidir, ve bunu değiştirebilirsiniz de – ancak ruhani olarak “uyanmalı” ve onları değiştirebilmek adına önce onları anlamalısınız.

Buradaki hareket düşüncesi, ayrıca hayatı da kapsar, ve aynı şekilde bu hareketin yönünün belirlenebileceğini de. Daha basitçe söylersek, geleceğinizi şekillendirebilirsiniz.

Burada, ayrıca çoğunun “sonsuz” veya “ebedi” olarak tanımlayabileceği durumların, aslında öyle bir ebedilikte olmadığını, ve DEĞİŞECEKLERİNİ de belirtiyoruz. Kişi sadece bu değişiklikleri daha kolay bir yola sokarken güçlü kalmayı bilmelidir.

2. Aynı kelimede ayrıca “Plane” sözcüğü de yatmaktadır, bu da Türkçeye “Aldatma” olarak çevrilebilir, Antik Yunanca’da da düz bir şekilde aynı anlama gelmektedir.

Gezegenler, bir yandan size gerçek bilgiyi verirlerken, diğer yandan aldatıcı bir etkileri de vardır. Herkesi zorla kontrol etmeye çalışmaları, bu aldatmalarının bir parçasıdır. Buradaki kontrol, gülünç bir şekilde kötü bir anlamda değildir. Bu çabalarına rağmen, çizelgede bazı gezegensel yerleşimlere sahip olsanız bile, her ne olursa olsun veya durum neyi gösterirse göstersin hâlâ “Özgür” olabilirsiniz.

Nihilist olan veya düz deterministik bir yaklaşıma sahip olanlar [ve olmayanlar] bunu anlayamazlar, ve bu yüzden de av durumuna düşüp bu kaderin yıkıcı güçlerinin kurbanı olurlar. Bu aldanmanın diğer bir yanı da, diğer tüm “aldanmalar” ile beraber bunlar; bütün bunları gerçekleştiren, ruhani bilgiye sahip olmayan insanlara fark ettirmeden gizlice işleyen güçlerdir. Sonrasındaysa bu güçler, bu kişilerin hayatını yönetir.

3. Başka, üçüncü bir anlamı da, bu güçlerin boyutu ve etki oranıyla ilgilidir. Bu güç, yönetimde olmasına rağmen, değerlendirmeye alınarak kişi tarafından zamanla onun kurbanı olmaktan kurtulunabilir.

Yukarıdakilerin hepsini göz önüne alarak kişi anlamalıdır ki, hayatınızdaki gezegensel hareketlenmeler sizin önünüze neyi sererse sersin, JoS’un size verdiği bilgiyle bunlardan kurtulabilir; belirli kısımlarını kaldırabilir; ruhani olarak gelişebilir; bunun üstesinden gelebilir; veya pozitif şeyler önünüze serildiğinde bunları hayatınıza alabilirsiniz.

Diğer bir deyişle, bu güçlerin var olduğunu anladığınız zaman sadece kısmen bu güçlerin etkisinde olursunuz. Geliştikçeyse, bilgi de beraberinde gelir ve özgürlük de size ulaşır. Bu zaman alır ve ruhani çaba gereklidir.

Son olarak, bu yolda, yani Gerçeği anlamanın yolunda, “Aldanma”larla savaşılır. Daha yüksek kavrayışla, kişinin gücü, kendi kaderinin ötesine geçer ve ruh gelişir. Eğer kişi bunların çoğunu görmüyorsa, o zaman kişi gerçekliğe uygun çalışmıyor; gerçekçi ruhani veya maddesel işlerle ilerlemiyor demektir.

Bu, bilinçli düşünce ve ruh ile tinin yükselişiyle yapılır. Kişi ayrıca tıpkı bir hayvan gibi bu etkilerin kapanına sıkıştığı, “kaçış” olmadığı gibi düşüncelerden de uzak durmalıdır. Basitçe açıklarsak, düzenli çalışma ve güçle beraber, bu yerleşmiş etkiler değiştirebilir, ve ruh da kendi kaderini seçebilir; kötü şanstan veya bundan gelebilecek zararlardan kaçınabilir; ve sorunlu olduğu alanlarda bile gelişebilir.

Aynı zamanda, iyi olunan alanlar da daha da ilerletilebilir ve böylece kişinin ruhu da bundan yararlanarak bulunduğu konumdan çok daha hızlı gelişebilir.

Aslında, sonunda birçok şeyi kavrayıp bilerek kendinizi kurtarabileceğiniz zamana kadar Gerçeği anlamaya çalışmak, ve böylece her bir yaşamda aldanmalardan biraz daha kurtulmak, Tanrıların sizden yapmanızı istediği şeydir.

-Yüksek Rahip Hooded Cobra 666

“Gezegenler ve Astroloji Hakkında: “Karmanızı” Düzeltme” hakkında 6 yorum var

 1. Şeytanı kim yarattı?Biliyorum bu soruyu belki defalarca işitmişsinizdir ama buna rağmen bana net ve açıklayıcı bir şekilde bu konuyu izah edebilirmisiniz.Yani bir şeyin yaratıcısı olmadan yoktan var olması mümkün mü?Belki bu soru size saçma geliyor olabilir ama nihayetinde bizler kısıtlı bir zekaya sahibiz ve o yüzdende anlayabileceğimiz şeyler sınırlı.Nasılki toprakta yaşayan bir solucanın uzaydan ve diğer gezegenlerden haberi yoksa bizimde haberimizin olmadığı, aklımıza dahi getiremeyeceğimiz şeyler olabilir.Kısacası yaşam bir gizemdir ve bu gizemi çözen birisinin olacağınıda sanmıyorum…

  1. Esenlikler,

   Ezeli olan tek şey evrenin kendisidir. Evrenden daha eski hiçbir şey yoktur. Evrenin başı da, sonu da yoktur. Şeytan ise, evrimle gelişmiş bir tür olan Orion’lu Nordiklerin bir ferdidir. Kendisi ruhani kavrayışla birlikte Magnum Opus’u keşfetmiş ve tanrı olmuştur. Şeytan bu açıdan yaratılmamıştır, normal bir bireyken ölümsüz bir tanrıya dönüşmüştür. Kendisi, kendisinden daha güçlü bir varlık olmadığını belirtmiştir.

   Evrende gelişim, dediğiniz gibi sonsuzdur. Şeytan Babamız bile her gün güçlenir ve daha da kavrayışını arttırır. Kendi bilgeliğinden diğer tanrılara ve henüz tanrı olamayanlara (bizlere) verir.

   Ayrıca soruları artık buradan cevaplamıyoruz. Forumlarımıza VPN veya daha gelişmiş güvenlik önlemleriyle gelmeniz önerilir.

   İyi geceler.

 2. Merhaba. Yeni buldum siteyi. Uzun zamandır depresyondayım, çok kötü bi durum. Nedeni hayatımda hiç bi şey yolunda değil ve ayrıca kendi mentalimdede sıkıntılar var. Delilik anlamında değil yalnız. Sanırım sorunumu buldum. Yeni birisi olarak sizden yardım istiyorum. Doğum cizelgeme bakılması için. Bu benim için önemli size den yardım bekliyorum. *** ci yıl **** saat *** doğumluyum bildiğim kadar benim doğum çizelgemi anlatırmısınız. Ve kötünü nasıl iyiyiye çevireceğimi. Umarım geri çevirmezsiniz.

  1. Esenlikler,

   Kimsenin doğum çizelgesine bakmıyoruz, sizin de doğum çizelgenizi herkesle paylaşmamanız gerekiyor; çünkü kötü niyetli birisi bu hassas bilgiler ışığında, zaten kötü geçişler yaşanırken sizin büyük oranda zararlı çıkabileceğiniz büyüleri size karşı gerçekleştirebilir, veya başka zayıf noktalarınızı inceleyip buralardan vurabilir. Bu yüzden güvenliğinizi, gizliliğinizi sıkı tutun.

   Onun harici sorunlarınızı forumlar üzerinden paylaşırsanız ruhani tavsiyelerde bulunabiliriz.

   Artık soruları buradan almıyoruz. VPN veya daha gelişmiş güvenlik önlemleriyle birlikte forumlarımıza bekleriz.

   İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir