Daha Düşük Demon Birlikleri – “Lesser Demon’lar”

Kaynak: Joy of Satan‘daki aynı konuda yazı.

Aramızdan pek çoğu bu daha düşük Demon’larla (buradaki “düşük” kesinlikle hakaret anlamında kullanılmamaktadır, ne yazık ki Türkçe’de, bu tabirin İngilizce orijinali olan “Lesser Demon” için tam bir karşılık bulunmamaktadır.) iletişim kurmuştur. Parıldayan kırmızı gözlere, lastiksi kanatlara ve bazen de kürke bile sahip olan Demon’lar bunlardır. Yakından bakılınca bu Demon’ların muazzam derecede güzel, parıldayan yakutlara benzeyen, derin ve canlı renkli gözleri olduğu görülür. Bu varlıklar, orijinalinde başka gezegenlerden gelen dünyadışı varlıklardır, ancak pek çoğu Şeytan ve Nordik Tanrılarla yaşar. Küçük “elçi/haberci” Demon’ların bir kısmı, Tanrılarımız tarafından yaratılmış ruhlardır.

Bu düşük Demon’lar koruyucudurlar; örneğin yazının başındaki resim, çocukların ve doğum yapmakta olan kadınların koruyucusu olan Sümer Demon’ı Pazuzu’dur. Pazuzu’ya, Katolik William Peter Blatty tarafından yazılan 1973 filmi “Şeytan” (“The Exorcist“) da kötü bir şöhret verilmiştir. Bu film, 1968 yapımı “Rosemary’nin Bebeği” filminde Şeytan’ın nispeten daha pozitif bir bakış açısıyla tasvir edilmesine karşılık Hristiyanların bir tepkisidir. “Şeytan” filmi, o zamanlar pek çok insanı Şeytan’dan korkutup uzaklaştırmış ve Demonik “posesyon”a olan inancı körüklemiştir. Korku, yine ve yine durmadan insanları ruhani olarak köle ve cahil tutmak için güçlü bir araç olarak kullanılıyor. İbrahimilerin “tanrı”sı ve onun şakşakçılarının aksine, Şeytan ve Demon’lar, baskı ve zorlamaya başvurmaz ve insanlara kendilerini zorla kabul ettirmeye çalışmazlar.

Şeytan, özgür iradeye, ve Kendisine korkuyla veya zorlamayla değil, bu özgür iradeleriyle gelmiş insanlara saygı gösterir. Aramızdan birçoğumuz Demon’ları invoke edip bizim aracılığımızla konuşmalarına izin vermişizdir; ve hiçbirimize en ufak bir zarar gelmedi. Ama düşmandan gelen “melek”lere bakacak olursak, onlar bu tarz konularda [zorlama, baskı, “posesyon” gibi olaylar] asıl kötü nam sahibi olması gereken varlıklardır, ve diğer her konuda olduğu gibi insanları bu şekilde ruhani teröre ve istismara maruz bırakıp yine yaptıklarından Şeytan’ı ve Demon’larını sorumlu göstermeye çalışırlar. Tıpkı inançtan kafayı yemiş Hristiyanlar ve Müslümanlar kendilerini “Allah“ı, “Muhammed”i, “İsa”yı kabul ettirmek için başkalarının başının etini yemekten, rahatsız etmekten, zarar vermekten ve hatta cinayetten alıkoyamıyorlarsa, düşmanın “melek”leri ve alakalı ruhani varlıkları da tıpatıp aynıdır.

Bes

Bes, bu daha düşük Demon’lara başka bir örnektir. Bu ırktan olan Demon’lar, yakut gibi güzel gözlere sahip olanlardır. Bu Demon’lar koruyuculardır, müziğin, dansın ve şifanın himayecileri ve gözeticilerdir. Eski Mısır’da, “cücelere” [bu daha düşük Demon’lara] büyük saygı ve hürmet edilirdi. Bu Demon’lar kısadır, boyları aşağı yukarı 60-90 santim arasıdır.

DEMON’LAR ANA SAYFASINA GERİ DÖN

“Daha Düşük Demon Birlikleri – “Lesser Demon’lar”” hakkında 12 yorum var

  1. Teşekkür ediyorum, çok çok teveccühünüz. Yaptığım işte krallık bir şey yok, Satanik krallığımız kurulduğunda ufak çapta bir valilik yeter 😛 benden çok daha iyi ve fazla çalışanlar vardır ve kendilerini belli edecek şekilde çıkarlar elbet.

 1. Ben önceden müslüman olduğum zamanlarda geceleri beni sürekli kötü niyetli varlıklar korkutuyordu. Gece 3-4 civarı aniden uyanıp odamda dikilip beni gözleyen korkunç varlıklar mı dersin, kendi kopyamı başka bir iş yaparken görmek mi dersin, direk uykuda bir şeyler görmek mi dersin her türlü şeyi yaşadım sadece içime girmediler sanırım. O zamanlardan kalma içimde bir korku var islamdan çıkıp önce deist sonra da ateist olduğum dönemde bunlar azaldı hatta artık görmemeye başladım, zaten varlığına da inanmıyordum 🙂 Son birkaç gündür spiritüel satanizmi araştırıyorum yazdığınız yazıların büyük bir kısmını okudum sadece meditasyona başlamadığım kaldı. Lakin önceden anlattığım şeyler şimdi yavaştan tekrar başıma geliyor gibi evde aniden sağda solda hareket eden varlıklar görüyorum(çok kısa süreliğine 0.3 saniye gibi) ve eskiden yaşadığım şeyler tekrarlanacak diye korkuyorum. Aynı zamanda tanrıları çağırmaya karşı da bir korkum var ya başka bi varlık gelirse? Ya aynı şeyleri tekrar yaşarsam? Diye say say bitmez. Ne önerirsiniz? Bu arada demonların beni korkutacağı gibi bir his var.(Onların kasıtlı olarak yapacaklarından değil kendi yaşadıklarımdan kalma bir psikoloji içinde olup travma tarzı bir şeyler geçireceğimden korkuyorum)

  1. Esenlikler,

   Gerçek ruhani disiplinleri araştırdığınız için, düşman sizin üzerinizdeki gücünü kullanarak sizi kendi safına korkuyla ve baskıyla geri çekmeye çalışıyor sadece. Korkacak bir şey yok, kendi ruhunuzu meditatif pratiklerle güçlendirerek böyle etkilere daha iyi karşı koyabilirsiniz. Belki mücadele etmeniz gerekir, ama günün sonunda sebat ettiğiniz sürece kesinlikle kazanan siz olacaksınız.
   Tanrıları çağırmaya da gelince. Tanrılar hakkında size zorla kabul ettirilen yanlış anlayışları bilinçaltınızdan söküp attığınız ve Tanrılara samimiyet ve açıklıkla yaklaştığınız sürece kötü bir tecrübe yaşamazsınız. Olmaz da, cidden Tanrı değil de alakasız bir varlık geldi diyelim; ayini bitirip gününüze devam edersiniz. Cidden korkulmaya değecek şeyler değil bunlar. Ruhunuzu güçlendirdiğiniz sürece her önüne gelen ruhani pislik size kolay kolay etki edemez.
   Ve evet, tabii Tanrılar sizi kasıtlı olarak korkutmaz. Dediğim gibi, ilk önce zihninizi temizlerseniz kasıtsız olarak da korkmazsınız. Elbette bir varlık çağırma fikri size biraz ürkütücü geliyor olabilir ama zihniniz temiz olduğu sürece, öncesinde tedirgin olsanız da tecrübeden söyleyebilirim ki Tanrıların varlığı ve enerjisi son derece huzur vericidir, korkulacak bir şey olmadığını görürsünüz.

   İyi geceler.

 2. Çocukluğumdan beri hep tuhaf şeyler yasamışımdır ancak bir olay varki onu çok merak ediyorum satanistlere vs sorsamda cevap alamamıştır belki sizden alırım gecenin bir vakti (herhalde2-3 falandı) uyurken gözüme bir ışık vuruyordu salonda uyumustum TV açtılar sanmistim kapatmak için kalkacaktımki gözlerimi acitigim gibi bir ışık topu na benzeyen birşey gördüm balkonun kapısı açıktı 3sn boyunca şaşkın bir biçimde ona baktım ve 1 saniyede direk balkondan çıkarak uzaya doğru çıktı ne olduğunu çok merak ediyorum ayrıca geceleri astral seyahate davet sesleri alıyorum cevaplarsanız çok sevinirim şuanda ateistim ama satanizm mantıklı geliyor bana

  1. Esenlikler,

   Ruhani bir olay da olabilir, sanrı da. Ruhani olarak ilerledikçe sanrılar yerlerini gerçek tecrübelere bırakacaktır. Onun dışında, astral projeksiyona çıkmanın ruhani açıdan güçlendirici, ilerletici bir etkisi yoktur. Bazı şeyler dışında daha çok rekreasyonal bir uğraş bile diyebilirim. Her halükarda, çıkarsanız dikkat edin. Her gördüğünüz varlık iyi olacak diye bir şey yok, hatta Satanist değilseniz kendinizi iyi kollamaya bakın.

   İyi günler.

    1. Esenlikler,

     Birçok şey. Saldırılar, baskılanma, sömürülme gibi şeyler dışarıda olan kişilerin başına kolaylıkla gelebilen şeyler. Tabii sizi korkutmak için söylemiyorum, korkmanıza da gerek yok. Kendinizi kollayın ve karar vermek için gereğinden ne kısa, ne de uzun zaman almayın yeterli.

     İyi günler.

 3. E bu demonlarla nasıl iletişim kuracağız? Lesser demonların Sembolleri yok mu? Farklı bir medot mu var yoksa? Düşük rütbeli demonlar daha az meşgul olduğu için iletişim daha kolay. 72 demondan en düşük rütbeli hangisi? Furcas mı?

  1. Demon’larla iletişim kurmanın tek yolu mühürleri değildir. Buradan detaylıca okuyup öğrenebilirsiniz, daha birçok yolu var.

   “Düşük rütbeli demonlar daha az meşgul olduğu için iletişim daha kolay.”

   Biz böyle bir şey söylemedik.

   “72 demondan en düşük rütbeli hangisi? Furcas mı?”

   Joy of Satan’da henüz 72 Yüksek Rütbeli Demon’dan hiyerarşi sınıfı olarak en aşağıda olanın hangisi olduğuna dair bir bilgi yok, zaten buna gerek de yok. Tanrılarla iletişim kurmak için Tanrılar arasında seçim yapmak yerine kendi ruhani açıklığınızı geliştirin, bireysel olarak size garantisini veriyorum ki gelecekte çok daha fazla işinize yarayacak.

 4. Lesser Demon’ları Goetik Demonlar gibi davet edebilir miyiz? Onlarla iletişim kurmak için de bir ritüel gerekli midir?

  1. Esenlikler,

   Evet, edebilirsiniz. Her tanrının çağırımı sırasında ritüeli kullanmanız önerilir. En güvenli ve etkili yöntem budur. Eğer yakın olduğunuz bir tanrı ise zaten ritüele gerek kalmadan telepati vb. yollarla iletişime geçmeniz mümkündür.

   İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir