Biliyorsan, Biliyorsundur: Hatalar Hakkında Daha Fazlası

Bu metin, Joy of Satan Yüksek Rahibi Hoodedcobra666’nın forumlardaki yazısından çevrilmiştir.

 

Bir Spiritüel Satanist olarak, kişi, pek çok konuda bilgi sahibi olma ve gerçek bilgiye erişme ayrıcalığına sahiptir. Bu bilgi, kişinin hayatında bir rehber görevi görebilir.

İnsanların pek çoğu BİLMİYOR. Bu nedenledir ki, eğer kişi BİLMİYORSA, o hâlde birçok hata ile karşı karşıya, savunmasız kalacak demektir. Tanrılar, bu insanlara merhametle bakacak ve belki de onlar, BİLEN ve bilgiyi çöpe atan insanlardan daha fazla kabul göreceklerdir.

Bu yerle ilgili belli başlı bazı şeyler, kişinin hayatındaki güvenliği ve de diğer konular içindir. Ayrıca ilerlemenize yardımcı olmak için de buradadırlar. Ancak birtakım kişiler, “Özgür İrade” ya da daha doğrusu bazı insanların bazı şeyleri batırmak ya da inkar etmek için kullanmak istedikleri “Özgür İrade” sebebiyle, belli başlı uyarıları ciddiye almamayı “Seçebilirler”.

Hayatta olduğu gibi, aşağı yönlü spiral, her halükarda ve insanların ne düşündüğüne karşın gerçekleşecektir. Buradaki mükemmel bir örnek, uyuşturucu kullanımıdır. Bunu tekrarlayıp duruyor isek, bunun bir nedeni vardır ve o da kişinin hayatının, bu hiçlik döngüsü içinde kaybolup, gidebilecek olmasıdır.

Yine de, seneler boyunca, Tanrılara ya da insanların bilmesine, hatta diğer insanların bazı insanları bundan uzak tutmasına rağmen, insanların hayatlarını tekrar ve tekrar mahvettiği sürekli ve devamlı olaylar yaşıyoruz. Çok azlar ama yine de varlar. Bunların kaynağı açıkça lanetler ve düşmanın, insanlarda daima kafa karışıklığına yol açan ve onları mümkün mertebe aşağı çekmeye çalışan, maddi düzlemdeki çalışmalarıdır.

Bu yolda, kişi, güçlü olmalı ve işlere ne zaman dur demesi gerektiğini bilmelidir. Başarısızlık örnekleri bir kenara, başarıya ulaşan çok daha fazla vaka örneğimiz vardır. Bunun için irade zaruridir ve doğru olanı yapmanın neden bu denli mühim olduğunu kavramak gerekir. Eğer uyuşturucu kullanıyorsanız, “Özgür” olmazsınız, bunu yaparsanız birinin kölesi olursunuz. Bu bir torbacı ya da bir başkası olabilir.

Amma velâkin kafa karışıklığı sebebiyledir ki, bazı insanlar, “Özgürlük” denilen şeyin, bu dünyadaki en aptalca şeyleri yapma “Özgürlüğüne” dayandığını düşünür. Oysa, sizi yok etmeye çalışan bu devasa çukurların mimarları, bunların özgürlükle hiçbir alakası olmadığını, sadece sizin tepkilerinizle ilgili olduğunu çok iyi bilirler. Bunların hepsi, özgürlüğün tam tersidir.

Kişi, Spiritüel Satanizm’in içine girip, derinlere indikçe, zihni aşamalı olarak değişmek zorundadır ve dolayısıyla, düşünce sürecimiz de değişmelidir. Meditasyon ve ruhun temizlenmesi kişiyi, bu kararların ve bu şeylerin ne olduğuna dair berrak bir vizyona sahip olunan yere götürür.

Yine de bu yolda, kişinin doğasındaki daha alt dürtüler ile daha yüksek dürtüler arasındaki zıtlık ve çatışma belirgindir ve kişi dinlemezse, kayabilir.

Bazı insanlarda Tanrıların “daima” yardım etmek için orada olacağına dair çarpık bir güven duygusu da ortaya çıkabilir, halbuki bu, gerçeğin sadece yarısıdır. Gerçek şudur ki, biz büyüdükçe ve sorumluluk sahibi oldukça, onlar da bizden sorumluluk sahibi olmamızı beklerler.

Eğer Tanrılar, kendimizi artık telafi edilemeyecek bir noktaya getirdiğimizi görürlerse, geri çekilebilir ve eylemlerimizin sonuçlarının, yani kendimize ettiklerimizin ortaya çıkmasına izin verebilirler.

Eğer yardımları, yalnızca aynı hataları sürdürmek için suistimal edilirse, kişi nihayetinde negatif bir şeyi yapmayı nasıl bırakacağını anlamak için sonuçların bedelini ödemek durumunda kalabilir.

Onlar, kelimelerin kifayetsiz kalacağı derecede merhametli ve sevgi doludurlar, lâkin bunun suistimal edilmesi asla garanti edilmez veya tavsiye edilmez. Bunu yapanlar doğru davranmıyor demektir.

Şunu kabul etmek gerekir ki, kişinin kendisine veya başkalarına zarar veren birtakım şeyleri yapmayı bırakması için hiçbir zaman çok geç değildir, bazı vakalarda kişinin hatalarını savunması ve benzeri durumlar söz konusu olabilir. Kişi, bunu ne kadar az yapar ve doğru yolda ne kadar çok yürürse, o kadar yeğdir; ilerleme hızlanacaktır.

Kişi ne kadar yükselirse, mazeretler de bir o kadar küçük ve değersiz olmaya başlar, yani, kişinin daha üstün bir şekilde hareket etmesi ve önüne çıkan tuzaklara hemencecik düşmemesi beklenir. Eğer BİLİYORSAN, o zaman BİLİYORSUN demektir.

BİLGİ, bazen ve tüm girdileri reddeden bazı insanlar için gerçekten de çoğu zaman acı verici deneyimlerden doğar. O zaman acı, hataları durdurur.

Lâkin, tek yol bu değildir. Eğer yalnızca sağlam bilgiye kulak verilseydi, bunların çoğu asla gerçekleşmezdi. Herkesin hayatında işlerin böyle yürüdüğü en az birkaç örnek vardır.

Tanrılar ve her şey bize sürekli olarak uyarılar gönderecek ve aynı zamanda, bizi, belirli yıkım döngülerini aşmak için bir şekilde “Sınanacağımız” durumlara getirecektir. Bunu başarılı bir şekilde yapabilirsek, ödüllendirilir ve daha yükseğe çıkarılırız. Ardından kalıcılık, daha yüksek bir seviyede tezahür eder.

-Yüksek Rahip Hooded Cobra 666

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir