Ay Boşlukta

Kaynak: Joy of Satan’daki Ay Boşlukta sayfasıdır.

Zamanlama her şeydir. Yanlış zamanda yapılan belli hareketler başarısızlıkla veya başarıyla sonuçlanabilir. Bunu bilmek sonucu belirlemekte elzem önem taşır. Bilgi güçtür ve her şeyin anahtarıdır. Evren ya sizinle birlikte, ya da size karşı çalışıyordur.

Ay aşağı yukarı 2 günde bir, Ay başka herhangi bir gezegene son açısını yapmayı bitirdiği zaman bir sonraki burca girmeden önce boşluğa girer. Buna Ay boşlukta denir. Genelde bu sadece birkaç saat sürer, tüm diğer gezegenler ilk derecelerinde değilse. Böyle bir durumda, Ay tüm gün boyunca boşlukta kalabilir.

Burada bilinmesi önemli olan şey, Ay boşluktayken bir projeye başladıysanız bunun büyük ihtimalle başarılı olmayacağıdır. Başlamış projeler, imzalanmış belgeler, satın alınmış eşyalar, yapılan büyüler ve bu zamanlar sırasında başlanan neredeyse başka her şey, yanlış gitmeye çok yatkındır. Ay boşlukta iken başlanan projeler bir şekilde asla bitmez veya sonuca ulaşmaları engellenir. Bu zamanlarda işlenen suçlar nadiren adaletin önüne getirilir.

Boşluktaki Ay sırasında iş başvurusu yapmak veya iş görüşmesine gitmek, büyük ihtimalle işe alınmamanızı sağlar. Bu zamanlar sırasında yapılan planlar, sıklıkla daha sonradan değişime uğrar. Satın alınan kıyafetler düzgün uymayabilir veya asla giyilmeyebilir bile.

Ancak bu zamanda bir borç alırsanız, belki asla geri ödemeniz bile gerekmez. Kısaca Ay’ın bu boşluktaki zamanları, evrenin açıklarla dolu olduğu zamanlardır. Kısaca ana kural, Ay boşluktayken başlanan ne varsa bunun çok nadiren tamamlanacağıdır. Birçok durumda, bu zaman bir şeylerin yanımıza kâr kalma zamanıdır.

Ay boşluktayken zaman, büyü yapma zamanı DEĞİLDİR, zira büyüler büyük ihtimalle başarısız olacaktır.

Ay’ın ne zaman boşlukta olduğu konusunda bilgi istiyorsanız, birçok yıllık kitap mevcuttur. Örneğin Llewellyn’s Moon Sign kitabı yıllık olarak çıkar ve bu bilgiye sahiptir. Bu kitap birçok yerden satın alınabilir ve Amazon.com’da da vardır. Gök günlükleri/efemerisler de bunları okumayı bilenler için bu bilgiyi de içerir.

[NOT: Kitap satın almakla uğraşmak istemeyen insanlar için internette kolayca bulunabilecek Ay boşlukta takvimleri mevcuttur. Şahsen bu takvimi kullanıyorum. Burayı kullanırsanız her açtığınızda tablonun alt kısmından zaman diliminizi +3 (yani soldaki iki tıklanabilir seçeneğe dokunmayın ve + E’nin seçili olduğuna emin olun, listeden de “3 hours”u seçin) yapmayı unutmayın, çünkü Türkiye UTC +3 zaman dilimindendir.
İnternette başka takvimler de var, bunu kullanmak zorunda değilsiniz. Sadece okuyucularımız için bir önerimiz olsun diye sunuyoruz.]

 

 

“Ay Boşlukta” hakkında 2 yorum var

 1. sizin gibiler olmasa napıcaz devam edin durmak yok kardeşim
  arıyeten jos kendi sitesinden okuyorum aynı

  1. Esenlikler,

   Bu ulu Yolu daha da anlamlı kılan, birlikte yürüdüğümüz Yoldaşlarımızdır. Elbette daha çok Yoldaşımızı uyandırıp bu Yola sokmak için elimizden geleni ardımıza koymayacağız.
   Ve anlıyorsanız JoS’dan okumak çok iyidir, devam edin!

   İyi günler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir