Venüs: Burçları, Evleri ve Açıları

Kaynak, Joy of Satan’ın aynısayfasıdır.

Venüs gezegeni, cinsel/romantik tercihler hakkında çok şeyi ortaya çıkarır.
[VENÜS HAKKINDA]

BURÇLARDA VENÜS

Koç

Bu insanlar kovalamayı severler. İlgilerinin odağı olan kişi onlara çok kolayca gelirse, sıklıkla ilgilerini kaybederler. Onların hızına ayak uydurabilecek dışa dönük, atletik ve aktif bir şekilde ilgi alanlarını paylaşacak partnerler isterler. Bir sevgiliyi tamamen fethettiklerini bildikleri zaman ilgilerini kaybederler, ve bu partneri cepte görüp kanıksamaya başlarlar. Bu insanlar için aşk çekişme ve müsabakadır. İlk hamleyi sizin yapmanızı isterler, ama bunu yapmayın. Bırakın ilk hamleyi onlar yapsın, ki size karşı ciddi bir ilgileri varsa bunu yapacaklar. Bu insanların aşkta alaboralara ve çalkantılara ihtiyacı vardır, özellikle de Venüs’leri Mars’larına sert açıdaysa. İşler pürüzsüz bir düzlük halindeyse ilgilerini kaybederler, o yüzden kavga çıkarırlar ve ilişkiyi çalkalamak için başka şeyler yapabilirler. Partnerlerinin kendilerini kıskandığını görmeyi severler, ama kendileri kıskanç olmaya katlanamazlar. Ciddi şekilde aşırı tepki verebilirler.

Venüs’ü Koç’ta olan insanlar bencil sevgililerdir. Genelde sadece kendi zevklerini düşünürler. Kollarınızı boyunlarına dolamanız, saçlarını karıştırmanız, onları kulaklarından ve boyunlarından öpmeniz, parmaklarınızı dudaklarında gezdirmeniz; bu hareketler onları tahrik eder. Venüs’ü Koç’ta olan bazı kadınlar, erkeklerini kirli sakalla severler, onları öperken sakallarının yüzlerine sürtünmesi hoşlarına gider. Bazıları sert sevişmekten hoşlanır. Onlar size nasıl davranıyorsa karşılık verin. Onlara karşı çıkın. Sizi domine edebildiklerini bildikleri zaman ilgilerini kaybederler. İlgilerini elinizde tutmak için ara sıra kendinizi değişitirin, çünkü kolay sıkılırlar. Venüs’ü Koç’ta olan insanlar hassas, duygusal ihtiyaçları yüksek ve ilişkilerinde güven arayan su burçlarıyla iyi geçinmezler. Venüs’ü Koç’ta olan insanlar, Balık, Yengeç ve diğer su burçlarında çok gezegenleri yoksa çok aşındırıcı olabilirler. 

Boğa

Venüs’ü Boğa’da olan insanların dokunulmaya ihtiyacı vardır. İpek, saten, angora yünü, kadife gibi yumuşak, şehvetli kumaşlar giyin, çünkü bu onları tahrik edecektir. Her gün aynı pozisyonda, aynı zamanda seks yapabilirler, onlar için bu konuda çeşitlilik elzem değildir, çizelgede Uranüs Venüs’le açı yapmıyorsa. Çok kıskanç ve sahiplenici olabilirler. Boğa kıskanç bir burçtur; bir ilişkide güvene ihtiyaç duyarlar. Onları çocukken sevdikleri ev yemekleriyle besleyin; kendi ülkelerinin yemekleriyle. İyi yemek, onların sağlığı için elzemdir. Video veya film izleyin, sonra da bütün gece sevişin. Cinsellikte aldığınız zevk onlar için çok önemlidir. Gerekirse zevk alıyor gibi yapın.

Onları boyunlarından veya omuzlarından öpmek tahrik eder. Sarılmayı, kucaklaşmayı, sokulmayı da çok severler. Elinizden gelen her imkanla onları olabildiğince güvende, rahat ve lüks içinde hissettirin. Onları asla incitmeyin, yoksa sonsuza dek uzak dururlar. Onların cinsel taleplerine ayak uydurmak için her zaman elinizden geleni yapın, özellikle de başlarda.

İkizler

Burada elimizde iki veya daha fazla ilişkiyi aynı anda yürütüp hepsini de kendi eşsiz kişiliği için sevebilen birini görüyoruz. İkizler’deki Venüs, aldatmaya en çok meyilli olandır.

Duygularında istikrarsızdırlar. İyi konuşma, zeka ve bol bol ilgi çekici sohbet onların ilgisini elinizde tutacaktır. Venüs’ü İkizler’de olan erkekler, neredeyse her konuda iletişim kurabilecekleri entelektüel ve zeki kadınları severler. Bu insanlar cinsel hayatları konusunda [genelde yakın arkadaşlarına] övünmeyi severler; aşk hakkında konuşmayı severler. İlişki bittikten uzun süre sonra bile eski sevgilileriyle arkadaş kalmayı severler.

Öpüşmeyi severler. Seks yaparken onları derin bir şekilde ve duyguyla öpmeye devam edin. Kendileri kıskançtırlar, ama başkalarının kıskançlık duygularını anlamaz ve tolere etmezler. Cinsel ilgilerini kaybettikleri zaman, ilişki onlar için bitmiştir. Çizelgede bunu nötrleyecek çokça su burcu yoksa aşkta sığ olabilirler, zira duyguları çok derin değildir [İkizler entelektüeldir ve hava burcudur]. Onların elini tutun, onlara neler olacağı/olduğu hakkında haber vermeyin [gizemli olun], onları dedikoduyla şımartın; bunları çok severler. Cinsellikte yeni şeyler denemeyi ve çeşitliliği severler.

Yengeç

Venüs’ü Yengeç’te olan insanlarla kişisel olarak alay edip dalga geçmeyin. Bu insanlar aşırı derecede hassastırlar. Bu yerleşimin erkekleri, kadınlarının kadınsı kıyafetler giymesini severler. Bu insanlar kendilerini güvende ve evde hissettiren bir sevgili/partner isterler. Onların doğum günlerini, yıldönümlerini ve başka önemli kişisel günlerini asla unutmayın. Kısaca onlar güvensizdir ve reddedilme korkuları vardır. Venüs’ü Yengeç’te olan çoğu erkek, büyük göğüslü kadınlardan hoşlanır. Venüs’ü Yengeç’te olan çoğu kadın ise göğüslerinin nazikçe öpülüp okşanmasını severler.

Aileleriyle her zaman dostane ilişkiler içinde olun. Kendileri kendi aile üyelerini eleştirse bile, siz buna katılmadığınıza emin olun. Venüs’ü Yengeç’te olan insanların kendi aileleri hakkında şikayet etmelerinde sorun yoktur, ama başkaları bunu yaparsa büyük sorun olur. En iyisi hiçbir şey söylememektir. Bu insanlar derin, dilli öpüşmeyi severler. Asla eski sevgililerden bahsetmeyin, çünkü bu onları güvensiz hissettirir. Sık sık sevildiklerini söylenmeye ihtiyaç duyarlar. Ellerini tutun, onlara sarılıp sokulun, ve onlara sık sık dokunun. Venüs’ü Yengeç’te olan erkekler, anaç, besleyici bir mizaca yapıya sahip kadınları severler. Kariyer odaklı, güçlü, bağımsız kadınlar onları iter. Venüs’ün Boğa’da olduğu gibi, bu insanları da çocukken sevdikleri ev yemekleriyle besleyin; kendi ülkelerinin yemekleriyle. Bu insanlar için iyi yemek, sevgidir.

Aslan

Pohpoh bu insanların gözüne girmenizi sağlayacaktır; ama övgülerinizin samimi olduğuna emin olun, çünkü bu insanlar sahteliği sezebilirler. Şakalarına gülün, onları övün, ama tekrar edelim… Samimi olun. Her zaman için tüm ilginize sahip olmalılar. Hayatınızda ikinci planda olmayı veya başkalarının ihtiyaçlarını [ailenizinkileri bile] onlardan öncelikli kılmanızı tolere edemezler. Onları ne kadar sevdiklerinizi ve varlıklarından ne kadar hoşnut olduğunuzu bilmelerini sağlayın, size çok ilgi duymuyor gibi gözükseler bile. Onlara hediye alırken asla ucuz veya cimri olmayın. Kendilerine masaj yapılmasından hoşlanırlar. Onların üzerine titreyin ve onları sevin. Venüs’ü Aslan’da olan kişiler romantiktir. Uygun giyinme, iyi terbiyeli olma ve başkalarıylayken davranışlarınız konularında her zaman en iyi şekilde görünün, çünkü Venüs’ü Aslan’da olan kişiler partnerlerinden gurur duymalıdır. Asla utanç verici veya onları kötü gösterecek bir şey yapmayın.

Başak

Her zaman temiz olun! Bu insanlarla seks yapmadan önce her zaman yeni yıkanmış olun. Dişlerinizi fırçalayın, ve iyi bir gargara kullandığınıza emin olun. Taptaze ve temiz kokun, ve bunu söylerken çok fazla parfüm veya koku kullanmamanızı da kast ediyoruz. Kısaca asla kötü kokmayın ve hijyensiz olmayın, bu onları tamamen soğutan şeydir. Venüs’ü Başak’ta olan insanlar genellikle bir kişiyi ayırıp tümüyle bu insana odaklanırlar, bu kişi ilişki açısından müsait olsa da olmasa da. Bu insanlar genellikle sadece zevkine insanlarla çıkmaz, sadece ciddi şekilde ilgileniyorlarsa çıkarlar.

Bu insanlardan bazılarının olağandışı fetişleri vardır ve kötü sağlığa veya fiziksel problemlere sahip sevgililere çekilirler. Fantezilerinin çapraşık ve detaylı ayrıntıları vardır. Seks, fiziksel sağlık için elzem olarak görülür. Sevgilerini kime verdikleri konusunda çok seçicilerdir. Duygusal güvence ilişkileri için önemlidir. Bu insanlar çok romantik değillerdir. Sevgilerini sizin için bir şeyler yaparak, ihtiyaçlarınızı karşılayarak ve başka pratik şekillerde gösterirler. Terbiyeli olmak önemlidir.

Terazi

Her zaman terbiyeli olun. Küfürlü konuşmayın, gereksiz derecede gürültücü olmayın, söz kesmeyin ve herhangi bir şekilde kaba olmayın. Her zaman kibar olun. Bu insanlar yalnız olmaktan nefret ederler ve onlar için ilişkiler aşırı derecede öneme sahiptir. Hayatları bir sevgilileri yokken eksiktir. Bu insanlar çok düşünceli sevgililerdir, sevgililerinin ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarından daha ön plana koyarlar ve genellikle partnerlerine çok iyi davranırlar. Onları hiçbir aktivitenin veya başka hiçbir şeyin dışında tutmayın, her şeyin parçası olup her şeyi birlikte yapmaya ihtiyaç duyarlar. Onları dışarıda bırakmak sadece istenmediklerini ve reddedildiklerini hissetmelerine yol açacaktır.

Bir sevgili/partner fiziksel olarak çekici olmayabilir, ancak Venüs’ü Terazi’de olan kişiye güzel gelecektir. Bu yerleşimin erkekleri, kadınlarının mükemmel bir hanımefendi gibi davranmasını severler. Güçlü, bağımsız ve tamamen kendine yeten kadın tipi onlar için iticidir. İki cinsiyet de kişisel görünüşlerinden gurur duyarlar ve iyi görünmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

İki cinsiyet de, kalçalarının okşanmasından hoşlanırlar. Venüs’ü Terazi’de olan insanlar aşırı derecede romantiktir. Sevgililerinin cinsel zevki onlar için elzem öneme sahiptir. İyi bir orgazm yaşayıp yaşamadığınızla, onlarla sevişmekten zevk alıp almadığınızla aşırı derecede alakadardırlar.

Akrep

Bu insanların bayağı ağır fetişleri olabilir. Bu insanlar yoğun bir şekilde cinsel, sahiplenici ve kıskançtır. Çıplak sevişmeyi severler. İlişkileri arasında uzun bir zaman olabilir, zira bu insanlar aşkı çok ciddiye alır ve onlar için bu ya hep, ya hiçtir. Bu insanlar münzevi olabilirler. Asla başkalarına cinsel hayatlarından, sırlarından veya kişisel hayatlarından bahsetmeyin, bu onları ciddi anlamda itecektir. Bu insanlar doğaları gereği ketumdurlar ve güvenlerine herhangi bir şekilde ihanet edilmesini asla affetmezler. Sadakat onlar için olağanüstü öneme sahiptir ve ömürlük eşleri olur. Hisleri derindir, mükemmel ruh eşini arzularlar; ruh ruha derin, yoğun bir romantik ilişki isterler, özellikle de çizelgede bunu destekleyecek başka su burçları varsa. Bir sevgiliye takıntı yapabilirler.

İki cinsiyet de oral seksten hoşlanır. Cinsel organları erojen ve hassas bölgelerdir ve bu yerlere özel ilgi, Venüs’ü Akrep’te olan kişinin gözüne girmenizi sağlar. Oral sekste ustalaşın ve onlara sahip olacağınıza emin olabilirsiniz. Akrep erkeğini duşa götürün ve onu sabunla ovalayın. Suyu ve cinsel masajı çok severler.

Bu insanlar eğer ilişki biterse şiddetli ve intikamcı olabilir, o yüzden bu konuda dikkatli olun. Kıskanç doğalarıyla asla dalga geçmeyin ve oynamayın, zira patlayabilirler ve şiddetli olabilirler. Akrep’teki Venüs takıntılıdır, özellikle de aşkta. Kıskançlıkları çok tehlikeli, hatta ölümcül olabilir. Kıskançlıklarını başarılı bir şekilde saklayabilirler, özellikle de 12. Evde Mars varsa veya Mars gerilemedeyse, ama yine de kıskançlıkları her zaman oradadır. Çizelgede su burçları ağır basıyorsa, Plüton/Venüs açıları veya güçlü bir Akrep vurgusu varsa, bu insanlar için miktarı ne olursa olsun sevgi asla yetmez. Dedikleri gibi, “Sana daha sıkı sarılabilseydim içime girerdin.” “Seni ölümüne seviyorum.”. 

Yay

Bu kişiler için dışarıda seks yapmak heyecan verici bir tecrübe ve tahrik edici olabilir. Kişisel özgürlükleri onlar için çok önemlidir. Sahiplenicilikten ve kıskançlık gösterilerinden hoşlanmazlar. Acımasızca dürüstlerdir, yalanları ve sahteliği sevmezler. Size dürüstlüğünüz için saygı duyacaklardır. Romantizmi hafife alırlar ve flört etmeye bayılırlar.

Cinsel organlarının yakınını, uyluklarının içlerini öpüp masaj yapın. Kolay sıkılırlar ve genellikle yeni bir pozisyon veya cinsel ilişki metodu deneyen ilk kişi onlar olurlar. Erkeklerinin sıklıkla bacaklar ve kalçalara karşı bir fetişleri vardır. Kadınlarının cinsel ilişki sırasında uzun çorap ve topuklu ayakkabı giymesini severler. Sevdiklerinin de kendileri gibi düşünüp kendi inandıklarına inanmalarını isterler, ve sizin de düşüncelerinizi/inançlarınızı değiştirmeye çalışacaklardır.

Oğlak

İnsan içinde fiziksel olarak sevgi göstermeyin, bunu sevmezler. Onları asla iş ortaklarının veya sosyal tanıdıklarının önünde ellemeyin, ama baş başayken de ellerinizi üzerlerinden çekmeyin. Kişisel güç ve statü, onları fena halde tahrik eder. Sizi bir şekilde satın almaya çalışabilirler. Bu insanlar romantik ilişkilerinde tedbirli, pratik ve gelenekseldir. Söz verip bağlanmakta çok hızlı değillerdir.

İlgisiz görünebilirler, ama büyük ihtimalle aslında sadece çok utangaç olduklarından. Oğlak dayanıklılığın burcudur ve erkeklerinin çoğunun muazzam dayanma gücü vardır. Oğlak’taki Venüs ısrarcıdır ve size ilgi duydukları zaman, sizi kazanana kadar peşinizden koşmayı asla bırakmayacaklardır. İlişkilerinde güvenlik onlar için çok önemlidir. Bazıları dominant ve sadistik olmaya ve cinsellik konusunda belli sapkınlıklara yatkın olabilir. Venüs’ü Oğlak’ta olan bir erkeğe cilve yapıp, deyimi yerindeyse “gösterip de vermeyen” bir kadın büyük ihtimalle tecavüze uğrayacaktır.

Kova

Bu insanlar çok tutkulu değillerdir, zira Kova entelektüel bir hava burcudur. Serinkanlı olmayı tercih ederler. Kolay sıkılırlar, o yüzden spontane olmaya çalışın. Anlık, düşünmeden bir kararla romantizmi ve beklenmeyeni severler. Yakalanma riski olan, umuma açık yerlerde seks yapmak bu yerleşime sahip birçok kişinin hoşuna gider. Bambaşka bir geçmişe/statüye/dine/vs. sahip insanlarla eşleşmeyi severler; kişi tamamen bambaşka, bireysel ve orijinal olduğu sürece. Kova’daki Venüs, başkalarının ne düşündüğünü umursamaz. İnsanları şoke etmeyi severler.

Bu insanları asla kontrol etmeye veya onlara hükmetmeye çalışmayın, çünkü romantik bir ilişkide bol bol kişisel alana ve özgürlüğe ihtiyaç duyarlar. Onlara sevgili olduğunuz gibi arkadaş da olun. Kadınları bağımsızdır, bireyselliğe değer verirler ve erkekler tarafından hükmedilmeyi reddederler. İki cinsiyet de partnerlerinde zekaya, bağımsızlığa ve topluma ayak uydurmamaya değer verirler. Kova’daki Venüs, romantik ilişkilerinde soğuk olabilir.

Balık

Bu insanlar sadece eğlencesine insanlarla çıkmayı severler. İlelebet ideal, mükemmel sevgiliyi aramaktadırlar ve bundan daha az hiçbir şey onları tatmin etmez. Kendilerine çok yalan söylerler ve inanılmaz derece hassas, duygusal ve romantiklerdir. Mükemmel ruh eşini, sevgilileriyle tamamen birleşip, ruh ruha bir ilişki kurmayı arzularlar.

Halden anlayan ve şefkatli kişilerdir, Güneş’leri bunu nötrleyecek şekilde Koç’ta değilse. Her acıklı hikayeye hemen aldanırlar ve sıklıkla uyuşturucu bağımlılarına, kendi kendini yok eden insanlara ve kendi kendine yardım etmeyi reddeden, profesyonel kurban olan kişilere kurtarıcı rolü oynamaya çalışırlar. Balık’taki Venüs aşkta çok fedakardır. İhtiyaç duyulduklarını hissetmeye ihtiyaçları vardır. Bu yerleşime sahip erkekler genellikle kadınsı, kırılgan, hassas ve narin kadınlara ilgi duyarlar. Her zaman onları sevdiğinizi söyleyin ve bunu yaparken samimi olun; yoksa incinirler, somurtup küserler ve iletişimden çekilirler. Mazoşist bir tarafları vardır ve aşk için çok şey feda edebilirler.

EVLERDE VENÜS

Birinci Evde

Bu insanlar genellikle fiziksel olarak çekicidir, güçlü bir karizma ve alım aurasına sahiplerdir. Şık ve çekici bir biçimde giyinirler. Doğal olarak sosyal, iyi huylu ve sanatkârdırlar. Çatışmaları sevmezler ve diplomatik kişilerdir.

İkinci Evde

Para sanata, kozmetik ürünlerine ve/veya güzellikle alakalı başka şeylere harcanır. Bu insanlar ince şeylere ve lükslere çekilirler. Birçoğu para biriktirmekte veya ellerinde tutmakta zorlanır. Para sanat aracılığıyla kazanılabilir. İkinci evdeki Venüs, hayatlarını eserleri aracılığıyla kazanan sanatçılar arasında sık görülen bir yerleşimdir. Kadınları savurgandır ve erkekleri de kadınları eğlendirirken çok fazla para harcayabilir. Para ve satın alabileceği şeylere belirgin bir sevgi vardır.

Üçüncü Evde

Bu yerleşime sahip insanların şiire yeteneği vardır ve çok güzel mektuplar yazabilirler. Kendilerini sözel olarak çok hoşa gidici bir şekilde ifade edebilirler, ve birçoğunun yazmaya yeteneği vardır. Genel olarak bu insanlar gürültücü, kaba davranışları ve iletişimleri sevmezler. Küfürlü konuşma, bu insanlar için itici olabilir. Bir kardeşin çizelgesinde güçlü bir Boğa/Terazi odağı ve/veya önemli bir konumda bulunan Venüs olabilir. Kardeşlerle ilişkiler genellikle iyidir, Venüs kötü bir derecede veya bir kötücüle [Satürn veya Mars] sert açıda değilse.

Dördüncü Evde

Genellikle eve ve ev alanına güçlü bir duygusal bağ vardır. Bu insanlar evlerini dekore eder ve evlerinin konfor ve güzellik dolu bir yer olmasını severler. Arkadaşlar ve sevgililer evde ağırlanır. Annenin çizelgesinde güçlü bir Boğa/Terazi odağı ve/veya önemli bir konumda bulunan Venüs olabilir. Bu insanlar ev hayatlarında ahenkli bir ortama sahip olmaya ihtiyaç duyarlar. Uyumsuz, stresli ve düşmanca bir ev hayatı onlar için çok zararlıdır. Yaşama durumlarında güçlü bir güvenlik ihtiyacı duyarlar. Bu yerleşim yaşamın sonlarına doğru rahat bir ortam ve hale işaret eder.

Beşinci Evde

Bu yerleşime sahip kişiler doğal olarak çok romantiktir, ve aşk onların duygusal ve psikolojik sağlığı için çok önemlidir. Beşinci evdeki Venüs yaratıcı ve sanatsal yetenek ve iyi zevk verir. Kişinin ilk doğan çocuğunun çizelgesinde güçlü bir Boğa/Terazi odağı ve/veya önemli bir konumda Venüs’ü olabilir. Bu insanlar genellikle popüler olur ve insanlar tarafından sevilirler, ve çocuklara derin bir sevgileri vardır. Kişinin çocukları güzel ve yetenekli olmaya yatkındır. 

Altıncı Evde

Kişinin işleri bir açıdan tiyatro, ressamlık, heykeltraşlık, çizerlik, kozmetoloji ve/veya müzik gibi güzel sanatlarla alakalı olabilir. Bu yerleşimle gelen başka ihtimaller arasında sağlık, rekreasyon ve/veya fitness endüstrilerinde çalışma vardır. Sağlık genellikle çok dirençli değildir, ancak yaş ilerledikçe iyileşebilir. Boğaz ve boyunla ilgili problemler olmasına potansiyel vardır, ve çok fazla yüksek kalorili yiyecek veya tatlı yemek bu insanlar için sağlık problemlerine sebep olabilir. Altıncı evdeki Venüs için bir iş arkadaşıyla evlenme veya iş aracılığıyla bir sevgili/partner ile tanışma yaygındır. Altıncı evdeki Venüs, çizelgedeki başka faktörler buna ters düşmüyorsa memnuniyet verici iş şartlarına yol açar.

Yedinci Evde

Bu yerleşime sahip insanlar, mutlu ve doygun olabilmek için önemli ve güvenli bir romantik ilişkiye/evliliğe ihtiyaç duyarlar. Tek başlarına çalışmaktansa başkalarıyla birlikte çalışmayı tercih ederler. Yalnız olmayı sevmezler, ve doğal olarak sosyaldirler. Genel olarak, her tür açık çatışmadan hoşlanmazlar ve başkalarıyla barış dolu ilişkiler isterler. Bu yerleşime sahip insanlar sıklıkla başkalarının ihtiyaçlarını, bu kişilerin kendisinden bile önce keşfedebilir; düşünceli, hassas ve ilgilidirler. Evlilik partnerinin çizelgesinde güçlü bir Boğa/Terazi odağı ve/veya önemli bir konumda Venüs olabilir. Bu yerleşim mutlu, memnuniyet verici bir evlilik getirebilir, çizelgedeki diğer faktörler buna ters düşmüyorsa. Yedinci evdeki Venüs kamuyla ilgilenenler için iyidir, ve başarı başkalarının yardımları ve iyi niyetlerinden gelebilir.

Sekizinci Evde

Venüs’leri sekizinci evde olanlar derin, yoğun duygulara ve kıskanç bir mizaca sahiplerdir, ve ziyadesiyle cinsel insanlardır.  Bu insanlar derin, ruh ruha romantik ilişkiler arzular. Evlilik veya miras aracılığıyla mali kazanç ve sosyal statüde yükselme gelebilir. Kişi öldüğü zaman, çizelgedeki başka faktörler buna ters düşmüyorsa ölüm sıklıkla huzurludur.

Dokuzuncu Evde

Sıklıkla zevk için yolculuklar, felsefe, kültür, din ve eğitime karşı sevgi vardır. Evlilik partnerleriyle yabancı ülkelerde tanışılabilir, veya tamamen bambaşka bir özgeçmişten ve kültürden gelebilir. Bu insanlar sevdiklerini kendi inançlarına döndürmeye çalışırlar. Bu yerleşim aynı zamanda yazma ve öğretme aşkı ve yeteneği verir. Güçlü bir adalet ve doğruluk duygusu vardır. Dokuzuncu evdeki Venüs sıklıkla, kayın akrabalarla uyumlu, kârlı ilişkiler getirir. Sanat ve müziğe karşı bolca takdir vardır.

Onuncu Evde

Altıncı evdeki Venüs gibi, kariyer güzel sanatlar, eğlence, tiyatro/sinema, ressamlık, heykeltraşlık, çizerlik, kozmetoloji ve/veya müzik ve bir şekilde güzellik ile çalışmakla alakalı olabilir. Bu yerleşim güçlü konumlardaki kişilerle iyi ilişkiler ve arkadaşlıklar, ve memnun edici bir çalışma ortamı getirir. Kişinin babasının çizelgesinde güçlü bir Boğa/Terazi odağı ve/veya önemli bir konumda Venüs’ü olabilir. Çizelgedeki diğer faktörler bununla çelişmiyorsa, bu insanlar halkın önüne çıkmaktan zevk alırlar.

On Birinci Evde

Karşı cinsten arkadaşlar olabilir, ve sevgililer/partnerlerle sıklıkla grup aktiviteleri ve ilişkileri aracılığıyla tanışılır. Kişinin sevgilileri aynı zamanda arkadaş da olmalıdır ve bir evlilik ilişkisi, sıklıkla ilk başta arkadaşlık olarak başlamıştır. Arkadaşlar sanatçı veya müzisyen, veya bir şekilde güzellikle çalışan kişiler olabilirler. Gruplar ve takım ilişkileri, ve de arkadaşlıklar sıklıkla dostane ve uyumludur. Bu insanlar sosyaldir ve bir gruba ait olmaktan ve/veya bir takımın parçası olmaktan zevk alırlar.

On İkinci Evde

Bu insanlar, gizli romantik ilişkileri olmasına yatkındırlar. Sıklıkla aşkta utangaçlık, yalnızlık ve problemler vardır. Şefkatli ve çok hassas bir mizaca sahiplerdir. İki taraftaki partner de bazı durumlarda, ilişki koparsa intihar etme tehdidinde bulunabilirler. Aşk hayatı tatmin edici olmayınca, bu insanlar sıklıkla kendi dünyalarına çekilirler. Mükemmel ruh eşini arzularlar. Birçok durumda, bu yerleşim olağanüstü yaratıcılık, müziksel ve sanatsal yetenek verebilir.

VENÜS AÇILARI

Venüs/Mars

Bu insanlar sıklıkla yoğun duygulara ve tutkulu bir mizaca sahiplerdir. Tavırları “ya hep, ya hiç”tir ve bir şeyi ya çok sever, ya nefret ederler; onlar için arası yoktur. Aşk hayatlarında çok talepkar olup, sevgililerinin onlara bolca ilgi vermelerine ısrar ederler. Bu yerleşim, üçgen veya altmışlık açısı değilse pürüzsüz bir romantik ilişki için ideal değildir. Bu insanlar büyürken karşı cinsten olan ebeveynleriyle kötü bir ilişkileri vardıysa, bu kişinin kendine çektiği partnerleri kötü yönde etkileyebilir. Bazı durumlarda, özellikle de sert açılarla, kişinin ilişkilerinde fiziksel şiddet olabilir. Çizelgedeki diğer faktörler bu eğilimleri desteklerse, kişi kaba davranışlara sahip olabilir, özellikle de sert açılarla.

Venüs/Jüpiter

Bir Venüs/Jüpiter birleşimi, hangi evde bulunuyorsa, bu evin meselelerine talih verir. Bu açı çok öz disipline yol açan bir açı değildir, zira tembelliğe ve lüks ve konfor aşkına yatkındır. Güçlü Venüs/Jüpiter açılarına sahip insanlar, çok yemek yemekten ötürü aşırı kilolu olabilirler. Genellikle bu insanlar çok sevgi dolu kişilerdir.

Venüs/Satürn

Bu insanların, genelde kontrol altında tuttukları ketlenen duyguları vardır. Çok ilgisiz, soğuk ve çekingen gibi görünebilirler. Birçok durumda, bir veya her iki ebeveyn de sıkı ve/veya sevgisizdi. Sıklıkla utangaçlık, aşkta talihsizlik ve bazen de fakirlik vardır. Venüs’leri Satürn’e açı yapan kişiler, sıklıkla görev hissinden ötürü kötü bir ilişkide kalırlar. Sevgiye ve mutluluğa layık olmadıklarını hissedebilirler. Özellikle de Satürn Aslan’daysa, rahatlayıp eğlenmekte zorluk çekebilirler.

Venüs/Uranüs

Bu insanlar bağımsızdır ve romantik ilişkilerinde özgürlüğe ihtiyaç duyarlar. Partner seçimlerinde sıra dışı olan kişilere ilgi duyarlar, ve aynı zamanda cinsel olarak deney yapmaktan zevk alırlar. İlişkiler çok ani bir şekilde ve uyarı olmadan başlayıp bitebilir. Bu açı pürüzsüz veya dengeli ilişkilere yol açmaz. Sıklıkla farklı, orijinal ve eşsiz insanlara çekilirler. 

Venüs/Neptün

Bu, olabilecek en iyi yaratıcı açılardan biridir, ve sıklıkla bestecilerin, müzisyenlerin, her çeşit sanatçının ve olağanüstü yaratıcı yeteneklere sahip kişilerin çizelgesinde bulunur. Bu insanlar aşırı derecede hassas olup çok zengin hayal güçlerine sahiptirler, ve doğal olarak idealistlerdir. Mükemmel sevgiliye özlem duyarlar ve ziyadesiyle romantiklerdir. Aşırı derecede nahoş veya çirkin olan her şey onları derinden etkileyebilir ve uzun süreli, negatif bir izlenim yaratabilir. Aşk hayatlarında mükemmeliyetçi olup sevgililerini mükemmel görebilirler, bu da sıklıkla sevgilileri beklentilerini karşılamayınca onları hayal kırıklığına uğratır. Genellikle romantizm etrafında dönen hayaller kurmaya yatkındırlar. Şefkatli ve fedakar olabilirler. Bazı durumlarda, bu yerleşime sahip birisi müsait olmayan veya elde edilemeyecek birine aşık olabilir, örneğin bir film yıldızı veya ünlü bir müzisyen gibi.

Venüs/Plüton

Bu açı sorun yaratabilir. Mizaç sıklıkla takıntılıdır, ve duygular çok yoğun ve güçlü olup, sert açılarla dar bir orb varken duygular kontrolden çıkmış bile olabilir. Bu insanlar asla sevgiye, aşka doyamazlar. Aşık oldukları zaman, sıklıkla duygularının kontrolünü kaybederler. Bu, “ölümcül çekim”lerin açısıdır. Aşk karşılıksızsa, sağlıksız bir takıntı gelişebilir. Bazı durumlarda, yoğun aşk yoğun nefrete dönüşebilir. Bu insanlar kıskanç, sahiplenici ve kontrolcüdürler. Boğucu olabilirler ve asla özgürlüğü seven burçlara bulaşmamalıdır. Sevdikleri kişinin tam sahipliğini arzularlar. Bu açı bir geçişle, ilerletim yoluyla, veya daha da kötüsü, birinin Venüs’ünün ilerletim yoluyla bu açıya sahip kişinin Plüton’üna açı yapması yoluyla aktifleştirilirse, sıklıkla ölümcül çekimler meydana gelebilir.

 

Gezegenler: Burçlar, Ev Pozisyonları ve Açılar

 

 

“Venüs: Burçları, Evleri ve Açıları” hakkında 2 yorum var

    1. Esenlikler,

      O da bir gök cismidir. Deminki yorumunuza verdiğim cevapta bulunan sitede bunla ilgili bilgi varsa oraya bakabilirsiniz, yoksa internette de bolca kaynak var.

      İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir