Astral Projeksiyon Egzersizleri

Kaynak Astral Projeksiyon hakkındaki Joy of Satan yazısıdır.

Astral projeksiyon ruhunuzun bedeninizden gerçekten ayrıldığı fenomendir. Türkiye’de bu sıklıkla “astral seyahat” diye çevrilse de dünyadaki okült çevreler sıklıkla “Astral  Projection” (“Astral Projeksiyon”un Türkçesi) ve “Astral Travel” (“Astral Seyahat”in Türkçesi)ı farklı fenomenler gibi gösterilmiştir. Genellikle Astral Projeksiyon daha bilinçli, planlı ve teknikli yapılana, Astral Seyahat de yanlışlıkla, bilinçsiz, rastlantı eseri veya psikoaktif maddelerin etkisindeyken yapılana denir. Bu ayrımı yapmayan çevreler de var; ama biz arada ayrım olduğunu bilmeniz ve hangisinden bahsettiğimizi de anlamanız amacıyla Astral Projeksiyon ifadesini kullanacağız.

Astral projeksiyon yapınca ruhunuz bedeninizden ayrılır. Bu, transa girip iradenizi ve bilincinizi başka, belli bir yere gönderdiğiniz uzaktan görüden (“remote vieiwing”) farklıdır. Aşağıdaki iki meditasyon temel rehberlik niteliğindedir. Daha detaylı bilgi isteyenler (ve İngilizcesi olanlar, zira bu kitapların Türkçe tercümesi bulunmamakta) sayfanın sonundaki PDF’leri indirebilirler. İngilizcesi olmadığından bu belgeleri inceleyemeyenlerin endişelenmesine de gerek yok, zira bu meditasyonlar da son derece yeterlidir.

1. Meditasyon

Bu meditasyon biraz tuhaf hissettirebilir. Ciddi bir şekilde astral projeksiyon yapmak istediğinize kesin olarak emin olun, zira herhangi bir şüphe veya tereddüt sizi bedeninizde tutabilir. Hem zihinsel hem de fiziksel olarak rahatlamış olmanız gerekmektedir. İlk birkaç sefer en zor olanlarıdır. Diğer her şey gibi, istikrarlı bir şekilde pratik yapmak bunu da kolaylaştıracaktır; hatta en nihayetinde derin bir transa girmeniz bile gerekmeden istediğiniz zaman anında projeksiyon yapabileceğiniz noktaya bile gelebilirsiniz. Bazı insanlara astral projeksiyon diğerlerinden daha kolay gelir, zira bunu geçmiş hayatlarında yapmışlardır. Ama pratikle herkes başarılı olacaktır.

 1. Tamamen rahatlayıp transa geçin. Artık vücudunuzu hissedemeyeceğiniz noktaya kadar rahatlayıp o kadar derin bir transa girdiğiniz zaman hazırsınız.
 2. Fiziksel bedeninizin içindeki astral bedeninizi, onu içinizde tutan şeyin 7 çakranız olduğunu imgeleyin. Burada çakralar renkli kapı kolları gibi düşünülebilir.
 3. Dönmekte olan her bir çakrayı alıp dönmesini durdurun, ve sonra bir kapı kolunu döndürüp açarmışçasına daha önce dönmekte olduğu yönün tersine çeyrek tur döndürün. Bunu her bir çakraya tek tek yapın.
 4. Sonra rahatlayın ve bedeninizden çıkmaya çalışın.

2. Meditasyon

Bu daha çok bir hazırlık egzersizi niteliğindedir. Bu meditasyon yukarıdakine kıyasla fazla güçlü değildir, ancak astral projeksiyon yapmada kademe kademe ilerlemek isteyenler için daha az yoğun bir tecrübe sunacaktır.

 1. Yukarıdaki egzersizde olduğu gibi yatın ve rahatlayın. Sonra transa geçin. Sanki havada süzülüyormuşçasına bir his içinde olana kadar rahatlayın.
 2. Şimdi, sol astral kolunuzu kaldırın. Fiziksel kolunuzu kaldırmayın, sadece astral kolunuzu kaldırdığınızı imgeleyin. Bunu hayal etmeniz gerekiyor, ama enerji de yönlendirildiği ve odaklanan yeri takip eder.
 3. Sağ astral kolunuzu kaldırıp yüzünüze dokunun.
 4. Sonra iki astral elinizi birbirine dokundurun, kavuşturun, astral ellerinizi hissedin.
 5. Şimdi aynı şeyi iki astral bacağınız ve ayaklarınız için yapın.
 6. Sonra tüm astral bedeninizin fiziksel bedeniniz üzerinde veya odada başka bir yerde süzüldüğünü hayal edin ve orada olmaya odaklanın. Sadece yatın ve bunun üzerine bir süre odaklanın.

Bu egzersizi sık yaparsanız en nihayetinde astral projeksiyon da ardından gelecektir.

Daha detaylı bilgi için:

Treatise on Astral Projection, Robert Bruce [PDF halinde]

CIA Remote Viewing Manual [PDF halinde]

“Astral Projeksiyon Egzersizleri” hakkında 8 yorum var

 1. Merhaba, astral projeksiyon biraz korkutucu. Tam olarak ne için yaptığımızı da anlamadım yani bedenimizden çıktıktan sonra öylesine gezinmek maksadıyla mı? Bu yüzden ben lucid rüyayı denemek istiyorum aslında, zararlı mıdır? Lucid rüya ile hayatımızla ilgili yada geleceğimizle ilgili bir şeyler öğrenebilir miyiz? Hayattan soğuyup rüyaya bağlanma gibi sıkıntılar yaşar mıyız ve nasıl yaparız?

  Ben küçüklükten beri lucid rüya görüyordum oyüzden ilgimi çekiyor bu konu son zamanlarda hiç görmüyorum.

  1. Esenlikler,

   Astral projeksiyonda korkutucu olan nedir acaba? O “bedene geri dönememe” hikayelerinden bahsediyorsanız, çoğunlukla şehir efsanesinden ibaretler sadece. Astral projeksiyon aracılığıyla bir yerler gezilebilir, bilgi edinilebilir, maji yapmak için direkt hedefe gidilebilir veya astral tapınak kurup çalışmalar yapılabilir. Hiçbir siddhi işlevsiz değildir.

   Lucid rüya çalışması da yapabilirsiniz, zararlı olacak bir tarafı yok. Rüyalarınızda geçmiş veya gelecekten bilgi almanız mümkündür, zira uykudayken zihnin mantıksal tarafı daha kapalı, sezgisel tarafı daha aktiftir. Ama alacağınız bilgilerin netliği de sizin sezgilerinizin gücüne göre değişir. Hayattan soğuma gibi bir durum olacağınıysa pek zannetmiyorum, ama kişinin karakterine göre değişeiblir. Her halükarda aklıselim hareket ederseniz olası sıkıntıları en aza indirgeyebilirsiniz.

   İyi geceler.

 2. Esenlikler,

  Öncelikle bu güzel konu için çok teşekkür ederim, ben daha önce astral seyahat üzerinde bayağı çalıştım ama kötü varlık görme korkunç varlık görme olasılığı yüzünden bu çıkışı asla gerçekleştiremedim “Türk Korku Filmleri” gibi şeyler beynimi iyice yıkamıştı şuan arınıyorum, konuları okudukça bilgilendim astral denemelerimi yapacağım.

  Asıl sormak istediğim soru ise bir yazınızda okumuştum, tam olarak neresiydi hatırlayamadım ama astral boyuttaki savaşı kazandığımızdan ve sadece ellerinde bu fiziksel dünya kaldığından bahsetmiştiniz, bundan yaklaşık 1 sene önce belki biraz daha erken olabilir bir video izliyordum astral boyuta çıkış ile ilgili, adam orada bize astrale çıkışı anlatıp çıktıktan sonra rehber meleğinizi çağırmamızı söylüyordu, kendisinin rehber meleği çok güzelmiş bir bayanmış vb, fakat astrale çıkış hikayerinden birtanesini anlatırken başından geçen bir olayı anlattı dediki “Astrale çıktım, tekrar rehber meleğimi çağırdım, gelen rehber meleğim bana bu sıralar astralde fazla gezinmememi bu odadan dışarı çıkmamı ve gözümün önüne gelen veya herhangi bir yerde bir simge görecek olursam hemen astral projeksiyonu sonlandırıp geri dönmemi ve uzun bir süre uğramamı söyledi, su sıralar ortalık bayağı karışık dedi ve gitmem gerekiyor diyip gitti.” Anlattığı simge satanizm simgesiydi, işte tam olarak merak ettiğim yer burası bu adamın rehberliğini yapan varlık diğer dinlerin meleklerimiydi, o anda ortalığın karışık olması dışarı çıkma demesi vb bizim kazandığımız savaş esnasındamı oldu bu olay o savaş mıydı acaba? aklıma bu yazıyı okuyunca geldi şahsen, belki bu şahsıda tanıyorsunuzdur.

  Ek olarak bizim astral projeksiyona çıktığımız zaman direk özgürce her istediğimizi yapabilecek bir imkanımız varmı, yoksa bizimde rehber bir demon çağırma şansımız ve bize yol göstermesini istememiz gereklimi, rehber demon ile birlikte koruyucu demonumuz ve bu tür diğer demonlarda “Succubis vb” orada yanımızda olabilirlermi?

  Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

  1. Esenlikler,

   Evet doğru, astral düzeyde savaşı kazandık. Elbette astral düzlemde hala düşman var, ancak demek istenilen artık bizim zaferimizin garantilenmiş olması ve de dediğiniz gibi artık dünyanın temizlenmesi gerektiğidir.

   Bahsettiğiniz kişi belli ki düşmana bağlı bir insan. Evet, düşman artık astral düzlemde baskınlığını kaybettiği için her şeyi kontrol edemiyor. Bu insana uyarıları da herhalde bir köle daha kaybetmemek, Gerçeği öğrenmesini engellemek içindir. Belli ki düşman inançlarından gelen bir ‘melek’ bu varlık. Bu dediğiniz kişi kim bilmiyorum, düşmana bilerek ve isteyerek köpeklik yapanlarla fazla ilgilenmiyoruz.

   İkisi de olur. Astralde isterseniz tek başınıza dolaşın, isterseniz de Tanrılardan yardım alın. Tanrı/ça eşiniz varsa Onu da çağırabilirsiniz. Özellikle de astral tapınaklar, Demon’ları davet etmek için güzeldir.

   İyi günler.

 3. Merhaba ben bunu ilk kez yapiyorum ama transtayken ellerim uyuştuktan sonra gerisi gelmiyor nedeni nedir ? Güç meditasyonlarınıda yapiyorum ( 40 gunluk olan) .Cevaplarsaniz sevinirim .Tesekkurler .

  1. Esenlikler,

   Bilinçaltınızda astral projeksiyondan çekiniyor olabilirsiniz, genelde en yaygın sebep budur. Veya sadece astral bedeninizi bilinçli bir şekilde yönlendirmeue henüz alışmadınız. Her halükarda ikisinin de çözümü daha fazla pratiktir. Sonunda başaracaksınız.

   İyi günler.

  2. Merhaba ben ateistim ve astral seyahat yapmak istiyorum yani en azından ruhani bir gücün olduğuna dair. Astral seyahat yapabilir miyim ? Yoksa Satanist mi olmam gerek

   1. Esenlikler,

    Sitemizde birçok yerde belirttiğimiz gibi; belli siddhi‘ler (kısaca “yetenekler”; telekinezi, telepati, astral projeksiyon gibi şeyler) üzerine çalışmak ve güç meditasyonu/yoga yapmak için Satanist olmak zorunlu değildir. Bizim dinimize girmenin avantajı direkt Tanrıların koruması ve rehberliği altında olduğumuzdan ötürü daha kolay, rahat ve güvende gelişebilmemizdir. Ancak elbette Satanizm’in sizin için uygun din olduğuna %100 emin olmadan aramıza katılmamalısınız, bunun da altını her yerde çiziyoruz. Doğal olarak bu noktaya kadar da herkese açık olarak sunduğumuz bütün bilgileri özgürce kullanabilir ve ruhani fenomenlerin gerçekliğini ve geçerliliğini kendi varlığınız içinde görebilir, dünya bakışınız ve iç dünyanızı genişletirken hayatınızı da zenginleştirebilirsiniz.

    İyi günler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir