Suşumnayı Genişletme Meditasyonu

Bu meditasyon, Joy of Satan’daki orijinal sayfasından çevrilmiştir.

 

Suşumna, kundalininin omurga üzerinden ilerlediği yoldur. Çap olarak oldukça küçüktür. Tibetli rahipler, inisiyasyon öncesi çırılçıplak soyunup kendilerini ıslak örtülere sararak tüm bir geceyi buz tutan dağlarda, karın üstünde oturarak geçirirlerdi. Gündüz vakti, eğer aday sınavı geçmişse, örtüsü kuru ve çevresindeki kar da erimiş olurdu.

Suşumna genişlerken, vücut ısısı artar ve sıcaklık oluşur. Bu güç ayrıca pirokinezi için de söylenebilir (zihin gücüyle nesneleri ateşe vermek gibi).

Transa girdikten sonra, suşumnanın omurgaya doğru genişlediğini imgeleyin. Renk olarak parlak bir kırmızı veya beyaz renkte olmalıdır. Bunun üstüne birkaç dakika odaklanın ve sonrasında yine birkaç dakika boyunca odağınızı koruyarak omurganın arkasına doğru 5 santim kadar genişletin. Fiziksel bedeninizin birkaç fit ötesine (NOT: 1 fit yaklaşık olarak 30 santimdir) ya da daha fazlasına ulaştırana kadar bu işlemi devam ettirin.

Bu meditasyon, oldukça fazla ısı üretir, özellikle düzenli olarak yapıldığında. Sık bir şekilde yapıldığında, vücut sıcaklığında bir artış gözlemlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir