Suçluluk? Depresyon?

Bu metin, Joy of Satan Yüksek Rahibi Hoodedcobra666’nın forumlardaki yazısından çevrilmiştir.

 

Modern insanın yaptığı genel olarak aptalca şeylerden biri de kendi duygularına ait anlayıştan yoksun olmasıdır.

Bir örnek: herkes “depresyon” karşıtı olarak konuşur ve bunun ne kadar da kötü olduğunu söyler. Lâkin gerçek şudur ki, depresyon bazen halletmeniz gereken şeyleri size göstermek için hayatınızda olabilir.

Bir şeyleri uzun süreler boyunca yoluna koymazsanız, depresyon büyür de büyüyebilir ya da kişiyi o kadar uzun süre rahatsız eder ki, kişi, kaynağını tamamen “unutur” ve her başarısızlığın tek sebebi olarak o şeyi suçlar. Bu kilonuz, hayatınızda bir partnere ihtiyacınız olması ya da gelirinizi düzeltmeniz gerektiği olabilir.

Başka nedenler, hatta adil olmayan sebepler de olabilir, ancak vakaların her 10 seferinden 9.8’inde, olay basit ve bu ömürde çözülmemiş bir şeye dayanır.

Elbette dünyamız kolay yolu seçiyor: haplar, video oyunları ve başa çıkmanın diğer saçma yolları. Sonra da depresyon canavarı arka planda gittikçe büyüyor.

Yukarıdakiler sadece işleri daha da kötüleştirir. Durumun daha da iyiye gidebileceği yönde, yani ters yönde ilerlemek için bir şalteri indirmek gerekir [ki size öğrettiğim budur].

Bu duyguların peşinden gidildiğinde, bunlarla yüzleşildiğinde ve bununla nasıl başa çıkılacağına dair ufak bir plan yapmaya başladığınızda ve de buna sadık kaldığınızda, başarılı olabilirsiniz.

Bir Spiritüel Satanist olarak, bunu başarmak için elinizde tüm imkanlar bulunmaktadır. Evi inşa etmek için planınız, çimentonuz, tuğlalarınız, tüm aletleriniz, fikriniz, araziniz, kelimenin tam anlamıyla her şeyiniz varsa ama yine de evsiz olduğunuz için şikayet edip duruyor, sızlanıyorsanız, bunun kendi hatanız olduğunu ve yalnızca bir rutine takılıp, kaldığınızı anlamalısınız.

Buna aniden uyanmalı ve elimizde ne kadar çok alet olduğunu anlamalıyız. Kullanın onları. Onlar hepimiz tarafından, içsel iyileşme ve her alanda ilerlemeyi sağlamak için kullanılmak amacıyla buradalar.

Hristiyanlar, aptallar, köleler, Müslümanlar ve tüm kör olanlar, bunlara sahip değiller, zira yalanlara inanırlar. Ve yalanlar bağlamında da, bunun bedelini öderler.

Bizim durumumuzda, biz bunun dışındayızdır.

Suçluluk, korku, depresyon, üzüntü, tüm hastalıklı duygular, sizi belirli yararlı şeylere karşı uyarmak için orada olabilir. Şahsen ben, örneğin, günde en az bir Satanist’e yardım etmezsem büyük bir suçluluk hissederim. Bu suçlulukla oldukça iyi bir arkadaşlığımız var ve onu seviyorum. Onun varlığı yalnız bana yardım etmek içindir.

Basit bir tabir olarak, buna disiplin de diyebilirsiniz, başka bir şey değil. Benliğin disipline edilmesi gerekir.

Yoksa alt benliğiniz, şuursuz bir kuvvet gibi, sizi sürükleyip yok edecek ve kül edecektir. Eğer sürekli olarak bu kuvveti takip ederseniz, daha yüksek bir varlığa evrimleşmenize müsaade etmeyecektir. Bu gerçek bir tehlikedir.

Ruhsal olarak ilerlemeye çalıştığınızda, bu emir, yüksek benliğinizden gelir. Nasıl olur da yüksek benliğiniz sizden örneğin bir sandalyede kıpırdayamaz hâle gelene kadar bütün gün oturup yemek yemenizi ya da uyuşturucu kullanımı yüzünden kısa bir ömür sürmenizi isteyebilir?

Bunlar yalnızca, yüksek benliğe itaat etmeyen alt benliğin hatalarıdır.

Yüksek benliğinizin isteyeceği şey, hayatta gelişmeniz ve başarılı olmanızdır, başarısız olmanızı ve potansiyelinizin altında kalmanızı istemez. Bu nedenle, duygusal varlıklar da olmamız sebebiyle, kendinizi geliştirebilmek için ne yapacağınızı ve neyi geliştirmeniz gerektiğini bildiğinizde, çoğu zaman, sizi bunu yapmak için teşvik etmeye çalışacaktır.

Bu, spor salonuna gitmekten tutun da çocuklarınıza daha iyi bakmaya ya da sanatla uğraşmaya kadar her şey olabilir. Her şey.

Mantığınızı kullandıktan ve evet, bunun sizi bir birey olarak olgunlaştıracağını doğruladıktan sonra, bunu takip etmek ve sizi geri tutmaya çalışan suçluluk, korku, depresyon gibi sahte duygulara odaklanmamak harika olacaktır. Siz yapmanız gerekeni yapmaya başladıktan sonra bunlar ortadan kalkacaktır.

Son olarak, SS’lerin bana bu konuda kendilerini “konforlu” hissetmediklerini söylemeleri oldukça yaygın rastlanan bir şeydir. Burada hepiniz, bir şeyi anlamak zorundasınız.

Konfor, barış ve kavrayış, tembeller ve aptallar için gelmez. Tüm ruhani armağanlar, Tanrılara ve benliğin yüksek seviyelerine uygun olarak yapmaları gerekeni yapanların ellerine ulaşır.

Şu “mutlu cehalet” bir yalandır. Bu durumda gördüğünüz insanların çoğu gerçekten ızdırap içerisindedir ve çoktan kaybetmişlerdir. Eğer insan bedeninin, zihninin ve ruhunun çöküş yolunu seçerseniz asla mutlu olamazsınız.

Depresyon sizi perişan edecek, korku gelecek ve cehalet bir noktada sizi o kadar sert vuracak ki, her şeyi paramparça edecek. Satürn, boşuna büyük ölüm olarak adlandırılmaz..

Büyük ölümün geleceği günden kaçınmak için yüksek benliğimizin işaretlerini dinlediğimizden emin olmak isteriz. Ve bunu yapacak olanlar için sonsuz bir mucizeler bahçesi vardır.

Yüksek benliğiniz cehaleti sevmez ve eğer bununla “mutlu mesut” geçinip giden insanlar görürseniz, onlar yüksek benliklerinden kopmuş domuzlardır. Bu, evrende cezalandırılacak türden bir şeydir ve evren bundan hoşlanmayacaktır.

Bu nedenle, tüm bunları doğru bağlamda içselleştirin ve efendisi olun. Hayatınızı değiştirmeye başlayın ki, yürünen yolun duraksız bir yıkım döngüsü olduğu cehaletin uçurumundaki bir hayalet gibi yaşamak yerine, yolunuzun her dönemecinde mutluluk ve güç elinizde olsun.

-Yüksek Rahip Hooded Cobra 666

“Suçluluk? Depresyon?” hakkında 2 yorum var

  1. satanizm gruplarıyla nasıl iletisime geçebilirim kendimi satanizme adamak istiyorum bunun için bana gerekli ortamları sağlayabilecek insanlarla tanısmaktan onur duyarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir