Mutlu Hatalar – Ritüeller ve Meditasyonlar Hakkında

Bu metin, Joy of Satan Yüksek Rahibi Hoodedcobra666’nın forumlardaki yazısından çevrilmiştir.

 

Görülen genel durum şudur ki, pek çok SS, ruhani disiplinlerin tümü hakkında ve titreşimleri ya da buna benzer şeyleri mükemmel olarak yapma konusunda onlara endişe veren bir sorunla karşılaşıyor. Bunlara en son Ritüeller ve benzerleri de dahildir. Bu yüzden bunu açıklığa kavuşturacağım.

Mükemmellik bilgi, pratik, zaman ve deneyimle gelir. Kişinin bu konuda pek fazla endişesi olmamalı, lâkin teknikler için tarif edilen şekilde, olabildiğince “doğru” bölgede olmaya gayret göstermelidir. Bu gölge geniştir ve özellikle söz konusu kişisel meditasyonlarsa, çok fazla tolerans vardır.

Yani, tamamen yanlış bir şey yapmadığınız sürece, kötü ya da çok olumsuz bir şey yapmıyorsunuz.

Yapılabilecek en doğru şey, meditasyon yaparken rahat bir zihniyete sahip olmaktır. Sonuçta yeni bir beceri öğreniyorsunuz. Nasıl ki müziğe bağladığınız daha ilk günden bir Beethoven olmaya çalışmıyorsunuz, bu yüzden sebat etmeli, kabullenmeli ve pratiğin kendini göstermesine izin vermelisiniz, nihayetinde de meditasyonun tüm seviyeleri tezahür ettikçe bunların tadını çıkarmalısınız.

Arzu, korku, çok fazla dağınık düşünce, meditasyonun angarya bir iş gibi gözükmesine neden olabilir. Eğer ki bunu yapma sebebiniz kendinizi patolojik olarak zorlamaksa, son derece yanlış bir yaklaşım sergiliyor olacaksınız. Bu nihayetinde öyle bir yere varacaktır ki, yanlış beklenen sonuçlar aldığınız için kendinizden nefret edecek veya başarısızlık hissedeceksinizdir.

Bunun yerine, kişi, kendi iradesini deneyimlemeye ve meditasyonun gerçekleşmesine izin vermelidir.

Şüphe ve beynin sol tarafının diğer zihinsel döngüleri, kişi, bir şeyin doğruluğu hakkında çılgın bir takıntı geliştirdiğinde veya bir şeyleri çok fazla zorlamaya çalıştığında, çok şiddetli bir şekilde kendini gösterebilir. Dolayısıyla bu, sizi meditasyon seansızın amacının dışına çıkaracaktır.

Bu konuda çok ileri gidilirse, meditasyon için gereken dikkat enerjisini çekebilir, ki asıl mesele de budur. Mühim olan, meditasyon yaparken ufak tefek ayrıntılara takılmamaktır. Bu zamanla gelecektir. 10 yıldır meditasyon yapıyor olabilirsiniz ve bu yine de oluşabilir. Dolayısıyla, bu konuda rahat olmayı öğrenin.

Madalyonun öteki yüzüyse, çok özensiz olmaktır. Anlaşılabileceği üzere, aşırı özensiz olmak meditasyon olarak adlandırılamaz zira zihin, zaten en başından hiç odaklanmamıştır. Bu durumda kişi gerçekten dikkatini vermiyordur, sonuç olarak meditasyon gerçekleşmez.

Konuya bu şekilde yaklaşmak öyle büyük bir önem arz eder ki, tamamen mükemmel bir “tekniğe” sahip olsanız dahi, bu ayrıntılara takılacak olursanız eğer, çalışmayı amacından saptırabilirsiniz.

Bu seviyede bir mükemmeliyetçilik, yalnızca en ileri düzeydeki şeylerde gereklidir ve kişi, bu konu ona “zahmetsiz” gelene kadar kademeli olarak pratik yapmalıdır. Meditasyonda da, diğer tüm sanatlarda olduğu üzere, durum bu şekilde işlemektedir.

Herhangi bir becerinin “zahmetsiz” seviyelerine ulaşması için, o seviyeye ulaşana kadar pratik yapmamız ve pek çok “mutlu hata” işlememiz gerekmektedir. Bu yüzden kişinin çok fazla endişesi olmamalı, lâkin gerekli meditasyonu yapıyor olmalı ve benliğinin gelişmesine açık olmalıdır.

Bob Ross adında bir adamın da dediği gibi, “mutlu kazalar”, bunun basitçe tezahür etme şeklidir. Bilmeyenler için Bob Ross, TV’nin efsanevi ressamıdır ve tarihte resimle ilgili en iyi programlardan birini yapmıştır. “Mutlu Kazalar” terimini ortaya attı zira resim yaparken sahiden de gerçek kazalar yoktur, yalnızca öğrenirsiniz ve öğrenmeye de devam edersiniz.

Aynı şekilde, meditasyonda da durum böyledir.

Tüm bunlarda oldukça gelişene kadar başarısız olacaksınız ve pek çok başarısızlık yaşayacaksınız, lâkin bunda şaşılacak olan nedir? Aksine, ilerleme kaydettiğinizin habercisi olduğu için, bu şahanedir. Bazen daha fazla, bazen daha az başarısız olabilirsiniz ama diğer zamanlarda, uygulamanız mükemmel olacaktır.

Mühim olan devam etmek ve başarı en üst seviyelere erişene kadar mutlu hatalar yapmanıza izin vermektir. Daha sonra bunları düzeltir ve devam edersiniz.

Özellikle başlangıçta ve ara aşamalarda, yanlış gidebilecek, yalnızca doğru dikkatle ve tek bir tekrarla tam anlamıyla çözülemeyecek çok az şey olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Bu sebeple, kişinin nadiren endişelenmesi gereken bir şeyi vardır.

Sadece rahatlayın ve meditasyon yapın, hiçbir şey ters gidemez. Sadece devam edin ve kendi kendinize ne kadar harika ilerlediğinizi hatırlatın, adım adım, yavaş yavaş ve yukarı doğru.

-Yüksek Rahip Hooded Cobra 666

“Mutlu Hatalar – Ritüeller ve Meditasyonlar Hakkında” hakkında 4 yorum var

 1. Ben kısa bir süre önce inisiyasyon gerçekleştirdim ve o günden beri 40 gunluk meditasyon programını takip ediyorum 7. gundeyim. Güç meditasyonlarini yanlış bir şekilde yapmama rağmen hiçbir şekilde enerjiyi, aurami vs hissedemiyorum. Sadece nefes egzersizleri ve boşluk meditasyonunun faydasını gorebildim bugune kadar. Odaklanmam ciddi derece gelişti ve dikkat dağınıklığı yaşamıyorum artık. Bu yaşadığım durum sizce normal midir ?

  1. Esenlikler,

   İlk olarak adanmanız sebebiyle sizi şahsen tebrik ediyorum! Ailemize hoş geldiniz. Bu şerefli ve onurlu yolda size güç diliyorum.

   Meditasyonları doğru bir şekilde yaptığınız, gereken önemi verdiğiniz ve yeterli süreyi ayırdığınız sürece zaman içerisinde etkileri kendini gösterecektir. Adanmanızın üzerinden henüz kısa bir zaman geçmiş ve meditasyon programında 7. gündesiniz. Doğal olarak bu yolun şanlı meyvelerini hemen tatmayı beklemeyeceksiniz.

   Bu durum, beklediğiniz cevap buysa, normaldir ve yalnız hissetmemeniz için size söyleyeceğim, herkes bunu yaşamıştır. Mühim olan bunun üzerinde çok fazla durmamak ve sanrı oluşturmaktan kaçınmaktır. Yolunuzda dikkatinizi dağıtacak ve sizi odaklanmanız gereken noktadan çekecek iç çakallar olacaktır.

   Bu çakalların size fısıldadıkları endişeleri dikkate almamak, kendinize yapacağınız en büyük iyilik olur. Siz gelişiminize odaklanın ve bu şerefli, onurlu aynı zamanda babamız Şeytan’a giden yolda yürümekten zevk alın.

   Son olarak, diğer sorularınız için elzem güvenlik önlemleriyle birlikte, sizi Türkçe forumlarımıza bekliyoruz.

   Forumlarımıza ulaşmak için: https://ancient-forums.com/viewforum.php?f=29.

   İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir