Renk Meditasyonu

Bu yazı, Joy of Satan’daki orijinal sayfasından çevrilmiştir.

 

*Bu meditasyon enerjiyi soluyabilmeyi gerektirir. Bu meditasyondan önce Temel Meditasyonda deneyimli olmalısınız.

Ne yazık ki, “beyaz ışık” bir sürü Vikan ve Yeni Çağcı insan tarafından ne yaptıklarını bilmeden aşırı kullanıldı. Bu insanlar beyaz ışığı diğer renkleri inkâr ederek kullandı ve sonuç olarak renklerle çalışmada yetkinlik elde edemediler. Çünkü beyaz, “tüm” renk spektrumunu içerir, o insanlar tüm bu renkleri alıyorlar ve böylece ne kontrol edebiliyorlar, ne de bunlarla çalışabiliyorlar, üstlerinde kalansa yönlendirilmemiş bu enerjiler oluyor. Her bir renk, günlük hayatta çoğumuzun kullandığı belirli bir enerjinin frekansını temsil eder. Eğer kişi bütün renkleri kullanmada yetkin değilse, beyaz çoğu zaman düzgünce kullanılamayacaktır.

Beyaz ışığı kullanmak kolaydır ve yeni başlayanlar için harikadır, ancak problem bunun çok fazla kullanılıyor olmasıdır. Beyaz ışık kişinin aurasını temizlemesi ve enerjileri dengelemesi için müthiştir. Ayrıca korunma için de fevkaladedir.

Beyaz ışık, kişinin etrafına yerleştirildiğinde, başkalarıyla etkileşime girmesini engelleyen bir bariyer görevi görür. Çünkü beyaz ışık yansıtıcıdır. Eğer tek kalmak istiyorsanız, kendinizi beyaz ışığa dolayın. Kendi içinizi beyaz ışıkla doldurmaksa, başkalarıyla etkileşiminizde bariyer görevi görmeksizin güç katar ve korur.

Beyaz ışığın fazlaca kullanılması kibirli bir tavır geliştirebilir, özellikle de spiritüellikle ilgili olduğu düşünülürse, dar görüşlülük ve değişmemekte ısrarcı tavır da beraberinde gelebilir. Bu çoğunlukla melek büyüsünü pratik edenlerde görülüyor. Eldeki sonuç ise spiritüel gelişimde alt bir kademede olmak.

Eğer bir kişi yetkinse ve tüm renklerde ustalaşmışsa, o kişi beyaz rengi tüm işleviyle kullanabilir.

Renk Meditasyonu:

Rahatlayarak ve nefes egzersizleri yaparak, ya da trans durumuna girmeden önce zihninizi odaklamak ve durgunlaştırmak için ne yapıyorsanız onunla başlayın.

Nefes alın ve kendinizi spektrumdaki herhangi bir spesifik renkle doldurun, her nefeste git gide parladığını imaje edin (renk olarak açılmak değil; daha parlamak, yani yoğunlaşmak):
Kırmızı, mavi, sarı, turuncu, mor, yeşil, indigo (mavimsi mor, 6. çakranın rengi) ya da siyah. Bu meditasyon ayrıca belirli bir çakra üzerine çalıştıktan sonra da yapılabilir. Kendinizi o çakranın rengiyle doldurabilirsiniz.

Eğer renk meditasyonunda yeniyseniz, rengi 2 ila 4 dakika boyunca içinizde tutun. Eğer renk iyi hissettiriyorsa, daha uzun bir süre de tutabilirsiniz. Renklerin enerjilerine alışmış olanlarsa süreyi daha da uzatabilirler. Kişinin süreyi arttırması komforlu ve kademeli olmalıdır.

Her renk kendi saf formunda ve parlak olmalıdır. Sonrasındaysa, alışıldığında farklı tonlarla çalışılabilir.

Eğer bir renk sizde negatif bir his yaratıyorsa, onunla çalışmanızı daha yavaş ilerletin. Zihninize neden böyle olduğunu sorun. Bu renk size ne ifade ediyor? Bu rengin size çağrıştırdığı ne? Bu, kendinizi daha iyi tanıyabilmek için harika bir yoldur. Hangi renk size iyi hissettiriyor? Bu renkleri, diğerlerine kıyasla hayatınızda daha çok kullanabilirsiniz. Bunu bilmek, hangi çakranın tam güce getirilmesi adına üzerine daha çok çalışılması gerektiği konusunda bilgi sağlar.

Bu meditasyonun en önemli amacı renkleri *hissettirebilmektir*. Her renkle biraz vakit harcayın, nasıl hissettirdiğini öğrenin. Gölgeler kitabınızda/kara kitabınızda kayıt tutun.

Ayrıca, enerjisini hissetmek adına rengi kendi dışınızda tutarak da üstüne meditasyon gerçekleştirebilirsiniz. Rengi soğurmak her zaman gerekli değildir, özellikle bazı renkler size kötü his veriyorsa. Hatırlayın, eğer bir şey rahatsız edici ya da negatif hissettiriyorsa, o zaman devam etmeyin. Bu meditasyonu bitirdiğinizde, auranızı beyaz ışıkla temizleyin. Bu auranızdaki tüm renkleri dengeleyecektir.

Bu meditasyonun yararları; renkleri hissetme, yönlendirme ve kullanma yetenekleridir. Renklerin enerjisi, büyü sırasında kullanıldığında son derece güçlüdür. Renklerin kendilerine özgün enerjileri vardır ve o enerjiye özel sonuçlar getirmeye yararlar.

“Renk Meditasyonu” hakkında 16 yorum var

 1. Öncelikle güzel bir yazı daha ellerinize sağlık. İki tane sorum var. Ben abimi spiritüel satanizmle tanıştırdım. Yani abim izlediği bir filmden etkilendiği için bana ona anlatmamı istedi. Ben bunun böyle olmayacağını falan söyledim ama belki dedim belki gerçekten bu ona bir aracı olur. Anlattım her şeyi adanmayı falan düşünüyordu. Baya arkadaşlarına falan anlatıyorduk ikimiz. Sonra abim üniversiteye gitti yeniden. Ve geçenlerde beni arayıp hristiyanlığa geri döneceğini uçta olduğunu vs söyledi. Bana söylemişti yazdığı kitaptan dolayı etkilendiğini ve zaten çocukluğundan beri hristiyanlığa ilgisi vardı. Ne kadar dil döksemde ikna edemedim. Zaten abim pek iradeli bir insan değil sürekli fikir değiştirir oturup meditasyon ya da RTR yapacağını düşünmüyorum. Yani onun kendine faydası yok bize hiç olmaz. Tam olarak ne yapmalıyım ? Birde benim doğum saatim tam olarak belli değil ama en fazla 10 dklik bir fark olabilir. Misal 20.00 yakın bir saatte doğdum ya 10 dk erken ya 10 dk geç. Yıldız haritama baktığımda 3 ev hariç hepsi beni anlatıyor. Tam ve kesin doğru olmadığını biliyorum ama rektifikasyon da yapamıyorum. Ne yapabilirim? zaten astrolojiden çok anlamıyorum. Şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

  1. Esenlikler,

   Ağabeyinize büyü yapın o zaman. Eğer yani SS olmasını istiyorsanız ve ruhunu harcamamasını istiyorsanız bu yönde, SS kalması için bir büyü yapın. Uygun rünler var bunun için, forumlarda da bahsettiğimi hatırlıyorum ancak biraz kurcalamanız gerek. Eğer bunu başarırsanız da ağabeyinizi disiplin büyülerine başlatın. Eihwaz ve Sowilo iradeyi güçlendirir. Nauthiz disiplini arttırır.

   Doğum saatinizle ilgiliyse en uygun saatleri bulmanız gerekecek gibi ancak astrolojiden anlamıyorsanız bu da biraz zor. Bu durumda sarkaçla o 20 dakikanın hepsini sormanız gerekiyor. Eğer yeterince açıklığınız varsa bunu denemeniz tavsiyemdir.

   İyi günler.

 2. kendinizi herhangi bir renkle doldurun derken auramızı mı yoksa enerji bedenimizi mi veya ikisini de mi renkle dolduracağız ?

   1. Yani biz kendimizi(fiziksel bedenimizi) enerjiyle doldurucağız ve enerji dolmuş halini imgeliycez temel enerji mesitasyonundaki gibi dimi ? Yoksa enerji bedenimizi ayırıp ona mı enerji soluyacağız ? Ve ben enerji yıldızlar gibi imgeliyorum yani iç kısım beyaz dış kısmı renkli imgeliyorum doğru yapıyorum dimi ?

    1. Esenlikler,

     Evet, enerji bedeninize soluyacaksınız ancak bunu ayırmanıza vs. gerek yoktur çünkü zaten bedeninize bağlı bir durumda. Kendinizi olduğunuz gibi imgeleyin ve soluyun temel meditasyondaki gibi.

     Renkleri yanlış imgelemişsiniz. Renkler saf bir hâlde olmalı. Yeşil enerji çekecekseniz sadece yeşil olmalı, başka hiçbir renk araya karışmamalı.

     İyi geceler.

 3. Şeytan’ın şiirlerini ve kitabı celveyi çevirip yayınlarsanız bence çok güzel olur.Birde bir tane şiirde şöyle bir ifade geçiyor:Merhametli olan bana isimler verdi.Bu merhametli olan kim?evren mi?Aptal çeviri merhametliyi rahman diye çevirince hass dedim,kelime merhametli anlamına geliyormuş.

  1. Esenlikler,

   Peace Be Unto Him çevrildi. Aslında alıntılar kısmı da Kitab-ı Celve’den. Eskiden hizmet vermiş bir kardeşimiz olan Revolution’ın çevirisini de inceleyebilirsiniz.

   Her şeyiyle atmıyoruz çünkü her şeyin bir sırası var. Yüksek Rahip Hoodedcobra666’dan alegorileri analiz etmesini rica ettim ve o da kabul etti ancak ne zaman açıklar bilemiyorum. Alegorilerle dolu olduğu için fazlaca “İslamik” bir eser gibi görünebiliyor ancak işin aslı böyle değil. Örneğin “Tek Tanrıyım” derken orada astraldeki gücünün eziciliğinden bahsederken bir yandan da kişinin kendisinden başka tanrı olmadığını söylüyor, kendini birey olarak alıyor. Evren de aslında kişinin kendisidir, çünkü evren dediğimiz taç çakrasından aşağısıdır. “Tek Tanrı” dediğimiz ise tüm çakraların ışık hızındayken altın renkte birleşmesidir. Yani bu tarz alegoriler çözümlenmeden bir şeyleri sunmak takdirinizdir ki riskli.

   İyi günler.

 4. Esenlikler, ben bunu tçm yaparken uyguluyorum hem zaman kazandırıyor hemde pekiştiriyorum.
  Örneğin 6.çakrama titreşimi başlatacağım zaman aynı anda auramı çivit mavisi olarak imgeliyorum. Çakranın rengine göre titreşimlerimi tamamlayana kadar yapıyorum . Bitince biraz bekliyorum ve rengi hissediyorum. Her renk ayrı ve tatmin edici hissetiriyor.

  1. Esenlikler,

   Kayıp olan eşyaları sarkaçla bulabilirsiniz. Ayrıca bu konuda yardım eden tanrılar da vardı diye hatırlıyorum, onlardan RTR karşılığı yardım istemeniz daha doğru olacaktır. Eğer gücünüzden emin değilseniz zaman kaybına dönebilir ve kötü insanların eline geçmesine de fırsat aralığı yaratabilir.

   İyi akşamlar.

 5. Altın-beyaz ya da sarı gibi renkler korumada en verimli renkler. Uzun dönemde beyaz kullanılmamasının sebebi, beyazın pozitif ya da negatif enerji farketmeden yansıtma özelliğinden kaynaklı değil mi?

  Ve renkleri karıştırdığımızda farklı bir rengin özelliklerine sahip olur mu? Mesela siyah ve beyaz kullandık, bu enerjiler kendi kendilerine karışıp gri enerjilere dönüşmez değil mi?

  1. Esenlikler,

   Burada bahsedilen yansıtma daha çok insanları itmek anlamında. Ancak evet, dediğiniz türde etki yaratması da gayet mantıklı olurdu.

   İkinci sorunuza cevap verirsem, böyle bir şey duymadım açıkçası. Ancak siyahı kullanmanız çok tavsiye edilmez çünkü daha çok azaltma, küçültmeyle alakalıdır. Siyahı ben sadece disiplin ve dönüşüm tarzı çalışmalar için (Satürn ve Plüton’a yakın bir renk olduğundan) kullanıyorum, kısa bir süre o duyguyu auramda tadıp eski rengine döndürüyorum. Yüksek Rahip Hoodedcobra666 ve benim kişisel tavsiyem bu yöndedir; ruhunuza, özellikle organlarınıza çekmeniz hiç önerilmez.

   İyi akşamlar.

   1. Anladım, siyah ile ilgili merak ettiğim bunu enerjisel anlamda gizlenmek, düşünceleri gizlemek için kullanma potansiyeli. Düşmanın bizi görmemesini sağlamak için kullanabilir miyiz? Veya düşüncelerimizi gizlemek için kullanmak mümkün mü? Bunu yapmak mümkün bence ama acemi işi değil gibi.

    Ve astrale çıktığımızda fiziksel vücudumuz acı hisseder mi? İzlediğim bir vidyoda budist keşiş kendini yakıyordu benzin ile… Ne bir ses ne bir hareket vardı. Elbette sonunda ne olduğu açık, ölüyordu. Ama fiziksel acıya nasıl karşı gelebildi merak ettim. Bu bir çeşit kinezi mi yoksa ciddi anlamda zihnini bir yere yönlendirdiği için mi acı çekmedi acaba. O acıya karşı koymuşta olabilir diyeceğim ama cayır cayır yanmanın acısına nasıl karşı koysun.

    1. Merhaba;
     Siyah astral boyutlarda gizlemek/saklamak için kullanılır ama dediğimiz bu gizlenme olayı çok fazla enerji tüketir ve bir SS kendi basına bu olayı gerçekleştirmesi neredeyse imkansızdır. Bu yüzden tanrılardan yardım alınabilir. Kişisel deneyim olarak siyah ile gizlenme olayını hiç denemedim. Diğer sorunuza gelecek olursak:
     Astrale çıkarsanız fiziksel vücudunuz hiç bir şey hissetmez. Çünkü ruhunuz bedeninizde değildir. Lâkin bahsettiğiniz olay astral seyahat değildir. Budist keşişler düşman tarafından bozulan öğretileri uyguladığı için hayatlarını yok olmak için çabalar. Tüm çabaları , meditasyonları , egzersizleri bunun içindir. Yüksek ihtimal yoğun uyuşturucu madde/bitki özleri ile bedenini uyuşturduktan sonra bu eylemi yapmıştır.
     İyi günler.

     1. Anladım, teşekkür ederim tüm sorularıma sabırla yanıt verdiğiniz için. Başka bir sorum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir