Antik Yunan Filozofları Hakkında

 

Esenlikler,

Bazen bize “… Yunan filozofu hakkında ne düşünüyorsunuz?” gibi sorular geliyor. Bu yazıda bu sorulara cevap niteliğinde olacak birkaç alıntı vereceğim.

Mageson’un forumlarda bir soruya verdiği yanıttan oluşan bir başlığı koyacağım şimdi.

Soru ve yanıtı şöyle:

https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=24&t=24921&p=111498

“Marcus aurelius ve stoacılık hakkında ne düşünüyorsunuz? Hristiyanlığın Roma’ya yayılmasından sonra Stoacılık yasaklandı.”

“Bu soruya cevabım:

Onun Meditasyonlar kitabını okudum. Stoacılık ya da Helen dünyasından antik felsefe çalışmaları üzerine, gerçek ruhani pratikten söz edilen tüm kısımların kaldırıldığını ve geriye kalanın, garip bir miktarda Hristiyan ideolojisine sahip olan ve başka hiçbir şeye sahip olmayan temel bir akılcılığa dayalı olduğunu fark ettim. Arada bir Platon’un diyaloglarından biri gibi bir şey akla geliyor, epifiz bezinden ve omurgadaki yılan sisteminden bahsediyor. Ama Cumhuriyet, Yeni Ahit’te Hristiyanlar için yaşam doktrini olan Komünist manifesto’nun temeli gibi görünüyor ve daha sonra Hristiyan bekarlık ideallerini teşvik ediyor, bunu oraya kimin koyduğunu merak ediyorum.

Ancak eski Yunanlılar, binalarının sütunlarında mantra şarkıları olan ve Filozofların toplandığı yerlerde, Gymnasium’da açıkça konuşulan ruhani bilgilerle açık bir şekilde ruhani bir toplumda yaşadılar.

Isosophia’nın Helenist ruhani sistemi kültürün tamamıydı ve filozoflar, adın ve sembolün anlamı olan yükselmiş yılanlara sahip olanlardı.

Yine de bir şekilde eski Yunan filozoflarının ve felsefelerinin ana akım tarihlerini ve teorilerini okuduğumda… Garip bir şekilde bunların hepsi eksik (veya kayıp) ve bizim Sokrates’in tanrılardan nefret ettiği ve Yunanlılara karşı kültürel savaş açtığı için kutlamamız ve onun batıl inançlı Pagan moronlar tarafından öldürüldüğüne inanmamız gerekiyor.

Neden Aristoteles’in dip notlarından başka bir şey kalmadı elimizde…”

“Hristiyan kilisesi, Aristoteles’in tüm ana eserlerini ve tüm Yunan Filozoflarını, tüm ruhani bilgileri yok etmek için tüm okullarını yıktıktan sonra yok etti.

Sonra kendilerinin de kabul ettikleri gibi gerisini Hristiyan ideolojisine uyacak şekilde yeniden yazdılar.

Sokrates’in hikayeleri aynı zamanda Helenizm’e saldırmak için tipik bir Hristiyan propagandası olan Helen karşıtı kahramanlık mitoslarını yaratan bir Katolik kilisesi mitidir. Bu nedenle, herhangi bir Katolik bilgin veya Rahip Yunan felsefesini konuşmaya başladığında, kulağa sihirli bir şekilde İsa’sız Hristiyanlık gibi gelir.

Ve kilise, tüm bunların, “iyi goylar’ın” veya soylu Pagan filozofların, varoluşun üzerinizde gezinen sihirli bir Yahudinin tuvalete gittiğinizi izlemesini ve İncil’i, İncil’in doğuştan geldiğini belirttiği Musa gibi İbraniler tarafından yazılan, dünyanın düz olduğunu söyleyen çelişkilerle dolu bir kitabı kabul etmeniz gerektiğini kanıtladığını söylüyor.

Komik olan, eğer tüm Helen Filozofları buna gerçekten inanıyorsa, Hristiyan kilisesi neden onların tüm çalışmalarını yok etmek ve kalmasına izin verdikleri her şeyi yeniden yazmak zorunda kaldı? Çünkü kilise yalan söylüyor. Bu, St. Augustine gibi ucubelerin işiydi, Katolik kilisesinin Yahudi programı için Platoncu felsefe ve diğer Yunan felsefelerinin yozlaştırılması ve Yahudi kontrolünün yeni programını kabul etmek için Goyim kültürünü bozmak.

Hristiyan kilisesi, Tyana’lı Apollonius’un eserleri gibi diğer eserleri 19. yüzyılda matbaacılıkla yaygınlaştırıldığında kamu dağıtımından tamamen kaldırmaya çalışıldı. Gerçek bir Yunan Filozofunun hayatta kalan tek tarihinin, psişik-ruhsal yeteneklere sahip oldukça yükselmiş bir üstat olması komik ve Magnum Opus ile tamamen yükseliyor. Acaba Hristiyan kilisesi neden Yunan filozoflarının tarihinin kaldırılmasını istedi? Çünkü Gerçek olan oydu.

Alıntı burada bitiyor.

Bunun biraz aşağısında da HP. Hoodedcobra666‘nın yanıtı var.

“Kaybolan kanıtlara ve yozlaşmış öğretilere rağmen, (orijinali çoğu zaman yerinde olduğu için çevirilerde kaybolur, ancak kasıtlı olarak yanlış tercüme edilmiştir, bu yüzden bu şeylerin çoğu hakkında felsefi sözlükler vardır.) öğretilerin çoğu bozulmadan kalır. Bunun başlıca nedeni, rahiplerin yahudi kültürüne sahip kanserli kaba geri zekalılar olmaları ve neyin var olmasına izin vereceklerini ve neyi çıkartacaklarını tam olarak anlamamış olmalarıydı. Ve hayatta kalan bu küçük şey Rönesans’a neden oldu.

Antik Yunan yazılarının %95’inden fazlasının ya kilise kasalarında gizli tutulduğu ya yozlaştırıldığı ya da hristiyan misyonerleri tarafından kasıtlı olarak yok edildiği tahmin ediliyor. Bu yıkım yüzyıllarca devam etti. Büyük odak olan birkaç yazı, kilisenin odaklanmak istediği yazılardır. Platon’un Devlet kitabı bir örnektir ve kitabın bazı bölümleri oldukça saptırılmış gibi görünmektedir.

Aristoteles’i ya da Sokrates öncesi filozofları okumak bu anlayış için yeterli olmalıdır, bunlar Hristiyanların İbranice tarzlarında yorumlanmamalıdır, ancak bunu var olmayan bir fikirlerin sürekliliğini kanıtlamak için yaparlar. Diğer yazılar büyük ölçüde bozulmadan ya da yeniden yazılmadan hayatta kaldı ve bunlar üzerinde düşman çeviri ve yorumlamayı yanlış biçimlendirdi ve ayrıca erişimi kaldırdı. Pek çok orijinal, hem erişilemez hem de normal insanların bunları görme yeteneğinin ötesindedir. Bu, Hristiyanlığın kontrolünü devam ettirmek için yerel Paganların toplu katliamından sonra her yerde oldu.

Bilginin yakılması ve fiilen kaybolması sorunu bir yana, bir kısmı hayatta kaldı. Daha büyük sorun, çoğunun büyük ölçüde yanlış yorumlanmış olmasıdır. Meditasyon tavsiyesi ve tüm ruhsal egzersizler gibi gerçekten önemli olan birkaç şey büyük ölçüde ortadan kalktı, ancak ritüeller gibi iyileşme parçaları, reenkarnasyon, yaşamlar boyunca ruhu geliştirme, bireysel ruhun tanrılaştırılması vb. hakkındaki inançları açıkça ortaya koyuyor.”

Kısaca, Antik Yunan filozoflarının çoğu ruhani olarak oldukça gelişmişti ve tüm ruhani konular rahatça konuşuluyordu. Belki çoğu vahşice katledilmedi ama bıraktıkları eserler büyük oranda bozuldu ya da yok edildi, bir kısmı da hala kilisede saklanıyor.

Benim yazıyı yazma sebebim ise,

“It is the Thunderbolt that steers the universe.”

-Heraclitus, ca. 500BC

Bu sözdü.

Aklıma takılan bir söz vardı ve onu arıyordum bir sitede, sonra bu söze rastladım ve aniden bunun düşüncelerimi doğruluyor olabileceğini fark ettim. Sonra forumlarda Heraklitus’u arattım ve bu başlığa denk geldim. Daha sonra detaylıca çevirip okumaya karar verdim ve hazır başlamışken sitedeki çeviri işini de aradan çıkartayım dedim ve buradayız.

Yani çevirisi şu oluyor:

“Evreni yöneten, yıldırımdır.”

-Heraklitos, Milattan önce 500

Antik yunan filozoflarının bilgeliğini düşünürsek, bu söz büyük önem taşıyor.

Bu sözü aklınızda iyi tutun. Muhtemelen benim düşündüğüm gibi evreni asıl yöneten kuvvet elektromanyetizma, kütleçekim değil.

Bu söz de alegorik olarak bu durumdan bahsediyor olabilir. Yıldırım da aslında oldukça güçlü anlık bir elektrik akımıdır.

Benden bu kadar, iyi günler, aradığım sözü yeniden aramaya dönüyorum ben.

Bu arada aranızda fizikle ilgilenen var mı?

“Antik Yunan Filozofları Hakkında” hakkında 37 yorum var

   1. Bence koymaya devam edin dinlerken okumak hoş oluyor. Ne kadar farklı tarzlarımızda olsa eğlenceli ve yeni şeyler keşfetmek güzel.

    1. Çok sevindim beğenmenize. Bunun gibi kendim yazdığım yazılara koymaya devam edeceğim. Dümdüz çevirdiğim yazılarda olmaz muhtemelen.

 1. ŞLKSFLGJKFSDŞLGKDLFAHKŞLDGHKG çok tatlı ve hoş bir yazı olmuş. Şarkı için teşekkürler. Aramızda fizikle uğraşan varsa ders almak isterim (!) asla anlayamadığım tek konu.

 2. Esenlikler,

  Elinize sağlık, yazılarınızı ilk defa okudum ve oldukça hoşuma gitti. Sık sık yeni yazılarınızı bekliyoruz 🙂

  İyi günler.

  1. Esenlikler,

   Yazının Türkçesi burada, daha iyi anlayabilmeniz açısından bırakıyorum.

   Hayır, orada bahsedilen Veliaht Prensleri invoke etmek. Şeytan’a Standart Ayin yazımızdan bir kesit:

   Sonra da çanı saat yönünün tersine döndürerek çalmaya başlayıp Du’at’ın Dört Veliaht Prensini invoke etmeye başlayacaksınız. Çanınız yoksa ritüel bıçağı, o da yoksa sol işaret parmağınızı aynı yöne döndürerek ve AUM mantrasını titreterek elektrik mavisi bir ışığın parmağınızın ucundan girip bütün varlığınızı doldurduğunu hayal edin ve hissedin. Her dönüşte mavi daha da yoğunlaşıyor ve tüm varlığınızı yükleyip dolduruyor. Sonra da az önce dediğimiz gibi Du’at’ın Dört Veliaht Prensi’ni invoke edeceksiniz, o da şöyle: doğuya dönüp Şeytan’ı, kuzeye dönüp Beelzebub’ı, batıya dönüp Astaroth’u, güneye dönüp Azazel’ı ağırlayacaksınız ve her dönüşte de kendinizi mavi enerjiyle yüklemeye devam edeceksiniz. Her dönüşte de “Doğuya Şeytan, kuzeye Beelzebub, batıya Astaroth, güneye Azazel” diyip hepsine saygılarınızı sunduktan sonra Şeytan’a İnvokasyonu okuyacaksınız. Burada bir çevirisini veriyoruz:

   “In Nomine Dei Nostri Satanas, Luciferi Excelsi.

   Dünya’nın Yöneticisi, Gerçek Tanrı, Her Şeye Gücü Yeten ve Tarifsiz Olan, insanı kendisinin imajını ve suretini aksettirmesi için yaratan Şeytan’ın adıyla Duat’ın Kuvvetleri’ni bana yüce güçlerini bahşetmeleri için davet ediyorum. Ortaya çıkın ve beni kardeşiniz ve dostunuz olarak ağırlayın.

   Beni tüm geçmiş hata ve yanılgılardan kurtar Ey Yüce Şeytan; beni hakikat, bilgelik ve anlayışla doldur, beni inanç ve hizmetimde güçlü kıl ki her zaman için Sana sadık kalayım ve methiye, onur ve görkem sonsuzluğa ve ebediyete dek Senin olsun.”

   Sunak tarzı şeyler gerekli değildir. Herhangi bir yere de koyabilirsiniz kuklayı.

   İyi günler.

   1. adı bağlama büyüsü olarak geçiyor, oradaki otları koymak şart mı? otları bulamadığım için sigara tününü koydum. Ben bunu ölüm yani ölsün diye yapmıştım ama hala öldü haberi gelmedi, başarılı olamadım, sanırım. Bebeği bozup tekrar mı uygulasam bu ritüeli, yoksa yeni bir bebek mi yapsam?

    1. Esenlikler,

     Tütünün de Satürn’e ait olduğunu duymuştum. Ancak ölmesini zaten bekleyemezsiniz, çünkü adı üstünde “bağlama” büyüsü. Hedef kişiyi, büyüyü yapan kişiye bağlıyor; dediğine gitmesini sağlıyor ve sesini yükseltmemesini sağlıyor.

     İyi akşamlar.

     1. Otları içine nasıl koyacağım?
      Ne kadar ot koymam gerek?
      Herhangi bir bezbebek olur mu?

      Büyüyü yaptıktan sonra direk olarak büyü etki eder mi?

     2. Esenlikler,

      1- Bunu sizin bulmanız gerekiyor.
      2- Miktarının çok da önemli olduğunu sanmıyorum, bir tutam koysanız yetecektir sanırım.
      3- Yani, evet. Amaç burada kişiyi temsil edebilmesi. Kaş, göz, varsa bıyık vs. çizeceksiniz.

      Kukla yoluyla bir bağlama büyüsü hiç gerçekleştirmedim, o yüzden direkt mi etki ediyor bilmiyorum.

      İyi geceler.

    2. Kara büyü yapmanız gerekiyor .
     Ama bunu yaparken afirmelerinizi titizlikle seçmeniz gerekiyor fikrimce.
     Dikkat etmeniz gereken hususlar;
     -kan bağı olmamalı (sekiyor)
     – Büyü deneyminiz olmalı ve enerjiyi düzgün bir sekilde programlayıp yönlendirmelisiniz.
     -Hisler önemli
     Ayrı yeten işiniz bitince
     Mutlaka aurarınızı temizleyin .

  1. Şunu şunu yaparsanız kesin olarak alınırsınız diyemem, genelde forumdaki SS’lerin davranışları ve paylaştıkları içeriklere göre yeterli olup olmadığına karar veriyoruz. Ve tabii HP Cobra’nın da onayı gerekiyor.

 3. Müzik zevkini beğendim açıkçası.
  Tavsiyeye ihtiyacın varmı bilemiyorum fakat
  Iced earth(gaddar bir grup olsa gerek) ve pentagram önerilerimdir.

 4. Öncelikle yazı çok güzel olmuş, ve sondaki söz beni de çok etkiledi çünkü ben de aynı şekilde düşünüyordum. Acaba fizik/felsefe ile ilgili doğru bilgiler bulabileceğim önerdiğiniz bir site, kitap vb birşey var mı?

  1. Teşekkürler. En azından türkçeye çevrilen fizik kitapları çoğunlukla saçma sapan ana akım şeylerden ibaret oluyor. Maalesef ki yabancı kaynaklardan devam etmek gerekiyor.
   Şuraya kaydettiğim site ve yazıların hepsini bırakıyorum.

   Bilim
   Ana Akım
   https://kurious.ku.edu.tr/haberler/voyager-2-dis-uzayda/
   Ana Akım PDF
   http://uak.info.tr/Kitap/2002
   http://uak.info.tr/Kitap/2006
   https://acikders.ankara.edu.tr/pluginfile.php/80143/mod_resource/content/0/10-%20Kozmoloji.pdf
   https://indico.cern.ch/event/569790/contributions/2304340/attachments/1336782/2147077/Astroparcacik_2017_bolum2.pdf
   https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj-iv7wmq_sAhXCQxUIHS2ICnU4FBAWMAF6BAgFEAI&url=https%3A%2F%2Fyefak.org%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F01%2Fyefak-2019.pdf&usg=AOvVaw1fB41_Aizwewn2UVPfhFjV
   https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi0pMmsrNLsAhVsxoUKHbIiCeY4MhAWMAh6BAgHEAI&url=http%3A%2F%2Fwww.biyolojiegitim.yyu.edu.tr%2Ffizuzaypdf%2Fbpkw.pdf&usg=AOvVaw2bCCLxBHT6qhLS4GG65fwV
   https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiF-OuzrtLsAhWixYUKHceMCCs4RhAWMAZ6BAgIEAI&url=http%3A%2F%2Fweb.iku.edu.tr%2F~eisik%2Fhome%2FMedia%2FDers.pdf&usg=AOvVaw0dP8HXtiBEiuePry3rpifD
   https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiaq9qBstLsAhV7C2MBHWoRAJo4WhAWMAZ6BAgKEAI&url=http%3A%2F%2Ffbe.cu.edu.tr%2Ftr%2Fmakaleler%2F200818-2-11.pdf&usg=AOvVaw3UcObVZ7-_yqUjsotsmTpY
   https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiFoO-ssdLsAhWKERQKHWllB9g4UBAWMAR6BAgGEAI&url=http%3A%2F%2Fwww.tolgahan.net%2Fwp-content%2Fuploads%2FAstronomi_II_Konu_15_Galaksiler_ve_Evrenin_Genislemesi.pdf&usg=AOvVaw29MLwXo67BUmz2Q6ySMP99
   https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwig3ebg9tHsAhUEhRoKHX19A4E4HhAWMAh6BAgHEAI&url=http%3A%2F%2Fnek.istanbul.edu.tr%3A4444%2Fekos%2FTEZ%2F60783.pdf&usg=AOvVaw15bfV3rV_HFZf0MwFVg90I
   https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiIlYuE-NHsAhVDVhoKHd_uCjA4KBAWMAJ6BAgBEAI&url=http%3A%2F%2Fwww.tfv.org.tr%2Fbelgeler%2Fbigbang.pdf&usg=AOvVaw3fDtjMYvONW379jh5eh7dC
   https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjhqu_xrNLsAhWozYUKHVjqAag4PBAWMAV6BAgJEAI&url=https%3A%2F%2Fwww.safakural.com%2Ffiles%2Fkozmoloji-ve-felsefe.doc&usg=AOvVaw0D2PWPa3_onk5HiNgvMaSJ
   https://silo.tips/download/big-bang-teorsnn-temel-delller
   https://www.bbc.com/turkce/haberler-43979330
   https://dergipark.org.tr/tr/pub/gazimmfd/issue/6702
   https://khosann.com/paniklemeyin-ama-evren-kuculdu/
   http://www.yaklasansaat.com/evren/buyuk_patlama/buyuk_patlama.asp
   https://www.wattpad.com/266415798-science-big-bang/page/15
   http://www.zamandayolculuk.com/
   https://msgsufizik.net/2016/10/26/topolojinin-etkileri-yogun-madde-fizigi-kuark-gluon-plazmasi-ve-kozmoloji/
   Alternatif Modeller
   https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&biw=1366&bih=626&sxsrf=ALeKk03mjTfun_pH4Zvhy74REbBWydzURQ:1603717961932&q=Sonsuz+Evren+modeli&sa=X&ved=2ahUKEwjg_cL7qtLsAhUGJhoKHbhlCrk4KBDVAigDegQIBBAE
   https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&biw=1366&bih=626&sxsrf=ALeKk01NcGkIlZxB7zwkKmq6M5Y1uZq-rQ:1603717968368&q=evren+sonsuz+mudur+kur%27an&sa=X&ved=2ahUKEwi-2sv-qtLsAhWU3YUKHS67CDIQ1QIoAXoECAQQAg
   https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&biw=1366&bih=626&sxsrf=ALeKk01NcGkIlZxB7zwkKmq6M5Y1uZq-rQ:1603717968368&q=Kapal%C4%B1+evren+modeli&sa=X&ved=2ahUKEwi-2sv-qtLsAhWU3YUKHS67CDIQ1QIoAnoECAQQAw
   https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&biw=1366&bih=626&sxsrf=ALeKk01NcGkIlZxB7zwkKmq6M5Y1uZq-rQ:1603717968368&q=Evren+modelleri&sa=X&ved=2ahUKEwi-2sv-qtLsAhWU3YUKHS67CDIQ1QIoAHoECAQQAQ
   https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&biw=1366&bih=626&sxsrf=ALeKk01NcGkIlZxB7zwkKmq6M5Y1uZq-rQ:1603717968368&q=Hayali+zaman+modeli&sa=X&ved=2ahUKEwi-2sv-qtLsAhWU3YUKHS67CDIQ1QIoBXoECAQQBg
   https://uzayinekadarbiliyoruz.blogspot.com/2019/
   http://besimsahoglu.blogspot.com/2014/12/hiclik.html
   https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?p=641159
   http://besimsahoglu.blogspot.com/
   https://guresturkiye.net/forum/archive/index.php/t-18985.html
   https://www.harbiforum.net/konu/evren-olusum-modelleri.25730/
   https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&biw=1366&bih=626&sxsrf=ALeKk01NcGkIlZxB7zwkKmq6M5Y1uZq-rQ:1603717968368&q=Dura%C4%9Fan+evren+modeli+Nedir&sa=X&ved=2ahUKEwi-2sv-qtLsAhWU3YUKHS67CDIQ1QIoBHoECAQQBQ
   https://medium.com/technical-library/big-bang-b%C3%BCy%C3%BCk-patlama-teorisine-alternatif-modeller-5f923532a528
   https://dprvrn.ru/tr/kosmologicheskie-modeli-stroeniya-vselennoi-stroenie-vselennoi—sovremennye/
   https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?p=641159
   https://twitter.com/korayphlvglu/status/1260487472691269635
   https://tr.wikipedia.org/wiki/S%C3%BCredurum_Kuram%C4%B1
   https://mathematist.wordpress.com/2012/02/13/tuba-neden-kapatildi/
   https://esatis.tubitak.gov.tr/books/16746
   https://www.kozmikanafor.com/
   https://bilimfili.com/
   https://khosann.com/kara-delikler-yeni-evrenler-yaratiyor-mu/
   https://www.taek.gov.tr/tr/sesame/1036-cern-arastirmalar.html
   http://komplikedergi.org/evren-ne-kadar-buyuk/
   https://indigodergisi.com/2010/12/evreni-cevreleyen-dev-miknatis/
   http://dersaadetonline.tripod.com/cogito24.htm
   https://bilimvegelecek.com.tr/index.php/2015/03/01/kara-enerji-sorunsali/
   https://maddeveevren.tumblr.com/post/101477656839/big-bang-teorisine-materyalizm-taraftarlar%C4%B1-ne
   https://www.technopat.net/sosyal/konu/aklin-sinirinda.127976/
   https://www.sabah.com.tr/dunya/2010/11/09/evrenin_plazma_hali_olusturuldu?paging=4
   https://tr.wikipedia.org/wiki/B%C3%BCy%C3%BCk_Patlama
   https://tr.qaz.wiki/wiki/Cosmology
   https://onculanalitikfelsefe.com/felsefeden-yoksun-kozmoloji-neden-omurgasiz-bir-gemiye-benzer-sally-davies/
   https://www.bbc.com/turkce/vert-earth-39041466
   http://www.felsefetasi.org/axis-mundi/
   https://www.safakural.com/makalaler/kozmoloji-ve-felsefe
   https://cosmologychaosdynamics.wordpress.com/
   https://www.sonsuz.us/etiket/kozmoloji/
   https://undergroundhealthreporter.com/dna-science-and-reprograming-your-dna/#axzz3PLzMVbVJ
   https://www.cymascope.com/cyma_research/history.html
   https://www.daviddarling.info/encyclopedia/C/Crick.html
   https://www.daviddarling.info/encyclopedia/D/dirpans.html
   https://maddeveevren.tumblr.com/archive
   https://www.kozmikanafor.com/tag/gunes-fizigi/
   https://www.elektrikport.com/haber-roportaj/gunesin-fizigi/14732#ad-image-0
   http://www.gokgunce.net/
   Plazma Kozmolojisi
   Plazma Kozmolojisi
   https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=E4pWZGBpWP0
   https://mimirbook.com/tr/f0215d40ff0
   https://tr.qaz.wiki/wiki/Plasma_cosmology
   https://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_cosmology
   The Thunderbolts Project™
   The Electric Sun
   https://www.electricuniverse.info/electric-sun-theory/
   https://www.electric-cosmos.org/sun.html
   TPOD Archives
   http://www.thunderbolts.info/tpod/00archive.htm
   https://www.thunderbolts.info/wp/daily-tpod/tpod-titles-only-archive-post-august-2011/
   https://www.thunderbolts.info/wp/daily-tpod/
   Thunderblogs
   http://www.thunderbolts.info/thunderblogs/archives/subject.htm
   Youtube Kanalları
   https://www.youtube.com/channel/UCQLbSHe3xr9Sa_RxyiBLP6A/videos
   Siteler
   https://plasmauniverse.info/
   https://mythopedia.info/
   https://www.thunderbolts.info/wp/
   https://www.everythingselectric.com/
   https://www.plasma-universe.com/
   https://www.holoscience.com/wp/
   https://www.electric-cosmos.org/
   http://www.plasmaresources.com/
   http://www.plasmacosmology.net/
   https://www.electricuniverse.info/
   https://www.maverickscience.com/
   https://www.safireproject.com/
   https://www.newtoeu.com/
   http://www.thunderbolts.info/tpod/00archive.htm
   http://www.plasmas.org/
   https://www.plasmacoalition.org/
   https://thedailyplasma.blog/
   http://dealingwithcreationisminastronomy.blogspot.com/
   https://www.electric-cosmos.org/links.html
   https://www.haltonarp.com/articles
   https://www.sis-group.org.uk/
   http://www.thunderbolts.info/tpod/00subjectx.htm#Rock_Art
   https://www.cosmologyview.com/index.html
   https://dwahts.blogspot.com/?m=1
   Yazılar
   https://www.holoscience.com/wp/cosmology-in-crisis-again/?article=ep8d37ws
   http://neutrinodreaming.blogspot.com/2011/09/electric-universe-theory-debunked.html
   http://www.abovetopsecret.com/forum/thread665703/pg1
   http://www.tim-thompson.com/electric-sun.html
   http://abob.libs.uga.edu/bobk/velidelu.html
   https://www.youtube.com/watch?v=T9q-v4lBGuw
   https://www.electricuniverse.info/electric-sun-theory/
   http://www.thunderbolts.info/tpod/2004/arch/040924electric-universe.htm
   https://thesecularheretic.com/the-electric-universe-heresy/
   http://www.thunderbolts.info/tpod/2005/arch05/050506plasma-rock-art.htm
   https://pseudoastro.wordpress.com/category/electric-universe/
   https://www.thunderbolts.info/wp/2020/05/29/does-gravity-make-light-bulbs-glow-space-news/
   https://www.velikovsky.info/cosmos-without-gravitation/
   http://www.varchive.org/ce/cosmos.htm
   https://www.thunderbolts.info/wp/2013/10/30/bolts-out-of-thin-air-2/
   Büyük Patlama EU
   https://www.thunderbolts.info/wp/2021/04/10/not-if-but-when-cosmology-in-crisis-the-coming-paradigm-shift-part-2/
   https://www.youtube.com/watch?v=xtGJ0Dgoapw&ab_channel=CAESAR%27SMESSIAH
   Eleştiri
   https://www.cosmologyview.com/Comments/2020-05-02-Debunking/2020-05-02-debunking.html
   https://www.plasma-universe.com/plasmoid/
   https://link.springer.com/article/10.1007/s11467-013-0358-0
   https://principia-scientific.org/electromagnetic-gravity-examination-of-the-electric-universe-theory/
   https://www.youtube.com/watch?v=6ajqD0hoOMw&ab_channel=LPPFusion
   https://dwahts.blogspot.com/2020/03/assumptions-in-science-8-we-face-real.html?m=1
   https://www.everythingselectric.com/product-category/free-eu-ebooks/
   https://scholar.google.com/scholar?start=0&q=wallace+thornhill&hl=tr&as_sdt=0,5
   Plazma Evren Modeli
   https://pozitifinfotropizma.wordpress.com/2013/03/16/plazma-evren-modeli/
   https://www.evrensel.net/haber/78555/plazma-evren-modeli
   https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/63587-plazma-evren-modeli-vs-big-bang/
   https://tr.wikipedia.org/wiki/Plazma
   http://utanmaz-adam.blogspot.com/2015/03/plazma-evren-modeli-literatur-ve-diger.html
   https://www.ertandonmez.com.tr/plazma-evren-modeli/
   http://www.avrupagazetecilik.com.tr/plazma-evren-mi.html
   https://onedio.com/profil/genceli94
   https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/66210-plazma-evren-modeli/
   https://www.pinterest.fr/pin/449304500298457820/?amp_client_id=CLIENT_ID(_)&mweb_unauth_id=%7B%7Bdefault.session%7D%7D&from_amp_pin_page=true
   https://www.gazeteduvar.com.tr/dunya-forum/2020/03/01/dunya-forum-plazma-gorunen-evrenin-yuzde-99luk-parcasi
   https://forum.donanimhaber.com/plazma-evren-modeli–102199942
   https://seyler.eksisozluk.com/evrenin-varolusunu-aciklayan-big-bang-alternatifi-teori-plazma-evren-modeli
   https://www.facebook.com/notes/evrim-a%C4%9Fac%C4%B1/b%C3%BCy%C3%BCk-patlamaya-alternatif-plazma-evren/357376464320435
   https://forum.donanimhaber.com/plazma-evren-modeli–102199942-2
   https://tr.instela.com/plazma-evren-modeli–857965
   https://www.bilimvetekno.com/plazma-evren-modeli-nedir/
   https://www.moymak.com/plazma-evren-modeli-nedir-big-bang-asla-var-olmadi-mi.html
   https://www.youtube.com/watch?v=o7aYRvdGSfo
   https://www.uludagsozluk.com/k/plazma-evren-modeli/
   https://tr.pinterest.com/pin/773211829745365241/
   https://www.sonsuz.us/plazma-evren-modeli/
   https://eksisozluk.com/plazma-evren-modeli–100639
   https://www.kozmikanafor.com/plazma-evren-modeli/
   http://www.huseyincavus.com.tr/
   https://www.amazon.com/Physics-Plasma-Universe-Anthony-Peratt/dp/1461478189
   PDF
   Electric Universe PDF
   https://www.electric-cosmos.org/indexOLD.html
   http://cosmology.info/media/open-letter-on-cosmology.html
   https://www.academia.edu/19525506/How_the_Electric_Plasma_Universe_Creates_Galaxies?fbclid=IwAR1xU2ix3t3lFUDyyIZrBSucOLIq9KFJ9Ym-7e2xIby3UoYP4w62HE-CQFo
   file:///C:/Users/Win7/Desktop/%C4%B0ndirilenler/How_the_Electric_Plasma_Universe_Creates.pdf
   http://www.thunderbolts.info/pdf/01.1PART%20I_Ch1.pdf
   http://www.thunderbolts.info/EU%20Intro%20and%20Chap1.pdf
   http://www.halukberkmen.net/pdf/301.pdf
   Plasma Universe PDF
   http://www.zamandayolculuk.com/pdf-1/plazmaevren.pdf
   Plasma PDF
   https://www.compadre.org/informal/search/search.cfm?gs=227&SS=328&b=1
   https://www.researchgate.net/publication/308718602_Introduction_to_Plasma_Physics
   https://libguides.princeton.edu/c.php?g=84106&p=542104
   http://93.174.95.29/main/8580B0BB868C5CE23CA769DFE7E78302
   https://www.researchgate.net/publication/302470889_EVRENIN_HERYERINDE_PLAZMA_HAYATIMIZIN_HER_YERINDE_PLAZMA
   https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiF-OuzrtLsAhWixYUKHceMCCs4RhAWMAF6BAgCEAI&url=http%3A%2F%2Fwww.jret.org%2FFileUpload%2Fks281142%2FFile%2F13.m._zafer_balbag.pdf&usg=AOvVaw3zSZCHo0h0KoYowxeXXkps
   https://mimirbook.com/tr/f0215d40ff0
   https://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_cosmology
   https://tr.qaz.wiki/wiki/Plasma_cosmology
   https://principia-scientific.org/electromagnetic-gravity-examination-of-the-electric-universe-theory/
   https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=E4pWZGBpWP0
   https://www.amazon.com/Physics-Plasma-Universe-Anthony-Peratt/dp/1461478189
   https://suspicious0bservers.org/
   https://www.youtube.com/user/Suspicious0bservers
   https://dwahts.blogspot.com/2019/10/einstein-was-wrong.html
   https://link.springer.com/article/10.1007/s11467-013-0358-0
   https://scholar.google.com/scholar?start=0&q=wallace+thornhill&hl=tr&as_sdt=0,5
   https://www.youtube.com/watch?v=xtGJ0Dgoapw&ab_channel=CAESAR%27SMESSIAH
   https://www.researchgate.net/publication/321587589_The_Fourth_State_of_Matter
   https://www.everythingselectric.com/product-category/free-eu-ebooks/
   https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kristian_Birkeland
   https://dwahts.blogspot.com/2020/03/assumptions-in-science-8-we-face-real.html?m=1
   https://www.cosmologyview.com/Comments/2020-05-02-Debunking/2020-05-02-debunking.html
   https://www.cosmologyview.com/index.html
   https://www.plasma-universe.com/plasmoid/
   https://bilimvegelecek.com.tr/index.php/author/rnpekunlu/
   https://en.wikipedia.org/wiki/Winston_H._Bostick
   https://en.m.wikipedia.org/wiki/Anthony_Peratt
   http://www.editionsassailly.com/dissidents_english.htm
   https://www.thunderbolts.info/wp/2021/04/10/not-if-but-when-cosmology-in-crisis-the-coming-paradigm-shift-part-2/
   https://i-sis.academia.edu/MaeWanHo
   file:///C:/Users/Win7/Desktop/%C4%B0ndirilenler/How_the_Electric_Plasma_Universe_Creates.pdf
   https://www.youtube.com/watch?v=6ajqD0hoOMw&ab_channel=LPPFusion
   https://www.youtube.com/watch?v=Wfn8a8soJHI&ab_channel=Por%C3%A7ay
   https://dwahts.blogspot.com/2019/08/plasma-cosmology-electric-universe.html
   https://suspicious0bservers.org/
   https://www.youtube.com/user/Suspicious0bservers
   https://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_cosmology
   https://tr.qaz.wiki/wiki/Plasma_cosmology
   https://principia-scientific.org/electromagnetic-gravity-examination-of-the-electric-universe-theory/
   https://www.academia.edu/19525506/How_the_Electric_Plasma_Universe_Creates_Galaxies?fbclid=IwAR1xU2ix3t3lFUDyyIZrBSucOLIq9KFJ9Ym-7e2xIby3UoYP4w62HE-CQFo
   https://dwahts.blogspot.com/?m=1
   https://dwahts.blogspot.com/2019/08/plasma-cosmology-electric-universe.html
   https://dwahts.blogspot.com/2019/10/assumptions-in-science-4-black-holes-do.html
   https://dwahts.blogspot.com/2018/04/dark-matter-does-not-exist.html
   https://mimirbook.com/tr/f0215d40ff0
   ruhaniyetimsi falab
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=4&t=20&p=20&hilit=big+bang#p20
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=24&t=19425&p=79508&hilit=hannes+alfven#p79508
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=363&p=18890&hilit=big+bang#p18890
   https://roelhollander.eu/en/tuning-frequency/Ancient-Solfeggio-Frequencies/
   https://www.deathofcommunism.com/jewish-pseudoscience-and-materialism/
   https://www.deathofcommunism.com/exposing-out-of-africa-hoax/
   https://www.amazon.com/Albert-Einstein-The-Incorrigible-Plagiarist/dp/0971962987?tag=viglink21496-20
   https://www.bibliotecapleyades.net/vida_alien/esp_vida_alien_18n.htm
   https://www.learning-mind.com/quantum-theory-proves-that-consciousness-moves-to-another-universe-after-death/
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?p=67362#p67362
   https://tr.wikipedia.org/wiki/Alfred_Russel_Wallace
   http://walter-russell.com/
   http://web.archive.org/web/20190204214149/http://www.shamanicengineering.org/
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=24&t=18620&p=243044&hilit=linking+science#p243044
   https://www.crystalinks.com/kirlian.html
   https://satanisgod.org/www.angelfire.com/empire/serpentis666/Mind.html
   https://satanisgod.org/www.angelfire.com/empire/serpentis666/TheMind.html
   https://satanisgod.org/www.angelfire.com/empire/serpentis666/4th.html
   https://www.youtube.com/watch?v=qw_O9Qiwqew&ab_channel=GoogleTechTalks
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=13430&p=52381&hilit=Alfv%C3%A9n#p52381
   https://www.amazon.com.tr/Babylons-Banksters-Joseph-P-Farrell/dp/1932595791
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=24&t=56017&sid=37a4bb836b9e6784ce9dc96b536bd45f
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=4&t=26
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=5&t=49409
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=24508&p=108433&hilit=big+bang#p108433
   https://spirituelsatanizm.org/ciain-psisik-muharebe-uzerine-arastirmalarinin-bir-tarihi/https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=4&t=26
   http://dimitrovtesla.blogspot.com/2018/11/insanligin-gizli-kokeni-galaktik-insan.html?m=1
   Anti Big Bang
   https://bilimvegelecek.com.tr/index.php/author/rnpekunlu/
   https://www.dunya48.com/kultur-yasam/bilim/23815-rennan-pekunlu-buyuk-patlama-ya-karsi-bildiri-ve-richard-feynman-in-konusmasi
   https://www.aydinlik.com.tr/yazarlar/rennan-pekunlu
   Sicim “Teorisi”
   https://www.math.columbia.edu/~woit/wordpress/?p=10917
   https://dwahts.blogspot.com/2019/10/assumptions-in-science-4-black-holes-do.html
   https://dwahts.blogspot.com/2018/04/dark-matter-does-not-exist.html
   http://www.editionsassailly.com/dissidents_english.htm
   https://dwahts.blogspot.com/2019/10/einstein-was-wrong.html
   Anti Big Bang
   https://www.aydinlik.com.tr/yaradilisin-gunumuzdeki-koruyucularinin-gazabi-halton-arpin-teleskobunu-elinden-aldilar
   https://www.aydinlik.com.tr/yazarlar/rennan-pekunlu
   https://www.math.columbia.edu/~woit/wordpress/?p=10917
   https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=7547&page=5
   https://rasyonalist.org/yazi/karanlik-madde-aslinda-hic-olmayabilir-mi/
   https://beyinsizler.net/buyuk-patlama-yanlis-olabilir-mi-buyuk-patlama-hakkinda-detayli-bilgiler/
   https://evrimagaci.org/soru/ileride-bigbang-teorisi039nin-curutulme-ihtimali-nedir-plazma-evrenkozmoloji-teorisi039nin-sansi-nedir-9465
   https://gelecekbilimde.net/buyuk-patlamanin-buyuk-problemi/
   http://www.evreninsirlari.net/sayilar/126/s01.htm
   https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/60383-big-bang-hatalimi-plazma-evren-modeli/
   https://eksisozluk.com/bilimperestlik–1023182
   https://zehraekinci.weebly.com/bilim-304nsanlar305ndan-gelen-ele351tiriler.html#
   https://rasyonalist.org/yazi/karanlik-madde-aslinda-hic-olmayabilir-mi/
   https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=7547
   https://www.dunya48.com/kultur-yasam/bilim/23815-rennan-pekunlu-buyuk-patlama-ya-karsi-bildiri-ve-richard-feynman-in-konusmasi
   Anti Big Bang PDF
   https://web.archive.org/web/20030508050429/http://books.cambridge.org/0521363144.htm
   https://www.researchgate.net/publication/332222294_Quasars_Redshifts_Controversies_and_CPH_Theory
   https://issuu.com/spartakus1/docs/esat_rennan_pekunlu_-_evrenbilim
   https://kupdf.net/download/halton-arp-seeing-red-red-shift-cosmology-and-academic-science-pdf_59f40d8ae2b6f5fa6e5225e9_pdf
   https://www.academia.edu/28231609/Alan_Woods_Akl%C4%B1n_%C4%B0syan%C4%B1_pdf
   https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjbmqWWtc_sAhVWr4sKHXpoD8U4RhAWMAd6BAgEEAI&url=https%3A%2F%2Fwww.academia.edu%2F28231609&usg=AOvVaw3ZysTyFZEGysEVq5oo6cBL
   https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi0pMmsrNLsAhVsxoUKHbIiCeY4MhAWMAd6BAgIEAI&url=http%3A%2F%2Fwww.ozgurgultekin.com%2FBuyuk-Patlama-ve-Alternatif-Evren-Modelleri.pdf&usg=AOvVaw1lXMWcOYzfFgpWTGhayogL
   https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiI5dut8tHsAhVM3aQKHcAxDgA4ChAWMAV6BAgJEAI&url=http%3A%2F%2Fwww.zamandayolculuk.com%2Fpdf-1%2Fplazmaevren.pdf&usg=AOvVaw168PZzljvH_j-kkTdw01-y
   https://www.academia.edu/14389533/Esat_Rennan_Pek%C3%BCnl%C3%BC_Evrenbilim
   Komunist Orusbu cocukları
   https://marksist.net/AI/hannes_alfvenin_anisina.htm
   https://books.google.com.tr/books?id=Pop5DwAAQBAJ&pg=PA229&lpg=PA229&dq=plazma+evren+modeli&source=bl&ots=VN74h6lP16&sig=ACfU3U3x5AscXeB8Sm9MIfDlCcuF8kjd7Q&hl=tr&sa=X&ved=2ahUKEwiaq9qBstLsAhV7C2MBHWoRAJo4WhDoATAFegQIBhAC#v=onepage&q&f=false
   https://ozgurlukdunyasi.org/arsiv/248-sayi-233/607-tanri-parcacigindan-buyuk-patlamaya-fizikte-metafizik
   https://www.sosyalistesitlik.org/burjuvalastirilan-bilim-ve-cernde-yapilan-deneyler/
   https://marksist.net/kitaplik/onlineKitap/AI/bolum9.htm
   https://www.aydinlik.com.tr/yaradilisin-gunumuzdeki-koruyucularinin-gazabi-halton-arpin-teleskobunu-elinden-aldilar
   https://www.math.columbia.edu/~woit/wordpress/?p=10917
   https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=7547&page=5
   https://beyinsizler.net/buyuk-patlama-yanlis-olabilir-mi-buyuk-patlama-hakkinda-detayli-bilgiler/
   https://evrimagaci.org/soru/ileride-bigbang-teorisi039nin-curutulme-ihtimali-nedir-plazma-evrenkozmoloji-teorisi039nin-sansi-nedir-9465
   https://gelecekbilimde.net/buyuk-patlamanin-buyuk-problemi/
   http://www.evreninsirlari.net/sayilar/126/s01.htm
   https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/60383-big-bang-hatalimi-plazma-evren-modeli/
   https://eksisozluk.com/bilimperestlik–1023182
   https://zehraekinci.weebly.com/bilim-304nsanlar305ndan-gelen-ele351tiriler.html#
   https://rasyonalist.org/yazi/karanlik-madde-aslinda-hic-olmayabilir-mi/
   https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=7547
   Not
   https://principia-scientific.org/time-warps-and-the-m87-black-hole/
   Plandemi
   https://www.globalresearch.ca/the-ebola-test-let-the-tests-inventor-speak/5406779
   https://www.globalresearch.ca/the-ebola-test-let-the-tests-inventor-speak/5406779
   Bilim İnsanları
   https://tr.wikipedia.org/wiki/Svante_Arrhenius
   https://tr.wikipedia.org/wiki/Hamilton_mekani%C4%9Fi
   https://tr.wikipedia.org/wiki/Irving_Langmuir
   https://en.wikipedia.org/wiki/Stanley_Meyer%27s_water_fuel_cell
   Tesla
   https://www.ancient-forums.com/viewtopic.php?t=4168
   http://web.archive.org/web/20190204214353/http://www.shamanicengineering.org/category/books/
   https://drive.google.com/u/0/uc?id=0B_CVJiJgI5mxRFlvdnJjVkhsSWc&export=download
   https://drive.google.com/file/d/0B_CVJiJgI5mxRFlvdnJjVkhsSWc/view
   https://vault.fbi.gov/nikola-tesla
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=20565&p=88568&hilit=tesla#p88568
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=24&t=18700&p=73695&hilit=tesla#p73695
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=24&t=19728&p=82258&hilit=tesla#p82258
   http://www.tfcbooks.com/tesla/my_inventions.pdf
   http://www.thunderbolts.info/thunderblogs/archives/guests08/081130_teslaeu.htm
   Fizikçiler
   https://en.m.wikipedia.org/wiki/Anthony_Peratt
   https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kristian_Birkeland
   https://en.wikipedia.org/wiki/Winston_H._Bostick
   https://i-sis.academia.edu/MaeWanHo
   Kitap Dergi
   https://www.amazon.com/gp/product/0312093624/ref=x_gr_w_bb_sout?ie=UTF8&tag=x_gr_w_bb_sout-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=0312093624&SubscriptionId=1MGPYB6YW3HWK55XCGG2
   https://www.researchgate.net/profile/Marcos-Neves-6/publication/343224903_THE_REDSHIFT_REVISITED_Astrophysics_and_Space_Science_227_13-24_1995_-_In_Anthony_L_Peratt_auth_Anthony_L_Peratt_eds_-_Plasma_Astrophysics_and_Cosmology_The_Second_IEEE_International_Workshop_Princeto/links/5f1e171192851cd5fa4b120d/THE-REDSHIFT-REVISITED-Astrophysics-and-Space-Science-227-13-24-1995-In-Anthony-L-Peratt-auth-Anthony-L-Peratt-eds-Plasma-Astrophysics-and-Cosmology-The-Second-IEEE-International-Workshop-Prin.pdf
   https://www.plasma-universe.com/plasma-universe-resources/
   https://www.amazon.com/BIG-BANG-NEVER-HAPPENED-ebook/dp/B008XNSKE4
   https://bilimvegelecek.com.tr/index.php/author/rnpekunlu/
   https://www.simonandschuster.com/books/Cataclysm!/D-S-Allan/9781879181427
   Diğer
   https://en.wikipedia.org/wiki/Welteislehre
   https://bigthink.com/surprising-science/the-weird-ice-world-cosmology-passionately-believed-by-hitler-and-other-top-nazis/
   http://atlanteangardens.blogspot.com/
   https://web.archive.org/web/20190527170146/https://principia-scientific.org/time-warps-and-the-m87-black-hole/
   https://www.plasma-universe.com/double-layer/
   http://www.thunderbolts.info/tpod/2004/arch/040924electric-universe.htm
   https://satanisgod.org/www.angelfire.com/empire/serpentis666/TheMind.html
   https://satanisgod.org/www.angelfire.com/empire/serpentis666/Mind.html
   https://satanisgod.org/www.angelfire.com/empire/serpentis666/4th.html
   https://www.cnbc.com/amp/2021/07/30/cdc-study-shows-74percent-of-people-infected-in-massachusetts-covid-outbreak-were-fully-vaccinated.html?__twitter_impression=true
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=63375
   https://www.starcenter.com/holy-science.pdf
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=33312&p=136951&hilit=nazizim+books#p136951
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=23&t=62821
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=63324&p=286960&hilit=electric+universe#p286960
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=63223&p=285903&hilit=electric+universe#p285903
   https://en.wikipedia.org/wiki/International_Phonetic_Alphabet
   https://www.google.com/search?q=tesla+tesla+hakk%C4%B1+yendi&client=firefox-b-d&sxsrf=AOaemvL7UmmhfwztmD62_WrNaWL2hcbmOw:1635881823197&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=9vS_yuZ4iqIk5M%252CYDr1AtnysN79FM%252C_%253BZFaAHmayu4E4eM%252Cl5v2TH4bXM1CAM%252C_%253B7b9JNUd9Hgz8-M%252CpQqnH3VXA811jM%252C_%253B2rdw5KCuuvuxBM%252C__sMQbnnY80okM%252C_%253B58GsLOdC7CNBjM%252Chi_yOXGkEdEVYM%252C_%253B-2dFYA8CYrHStM%252CXQTaT1ahZuG2CM%252C_%253BcyfQjh89_ipDvM%252Cl5v2TH4bXM1CAM%252C_%253B8hS_0c7RhacHsM%252CbjuGiduatTCHGM%252C_%253Bq9y7wSpvQk15PM%252C7qsvTKfXg1zkbM%252C_%253B2XcWX4id5eqjXM%252CmNLogJQCOQrcWM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kQdy4pc30F8FwLiKRMBzCdYVxxXZA&sa=X&ved=2ahUKEwjo19zXtvrzAhUqwAIHHWLICIsQ9QF6BAgMEAE#imgrc=9vS_yuZ4iqIk5M
   https://drive.google.com/file/d/1mP9jqRswsz61HDBogUQky-9sbSZZW_8M/view
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=64505&p=294942&hilit=electric+universe#p294942
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=13815&p=56505&hilit=electric+universe#p56505
   https://web.archive.org/web/20111124061747/http://www.zimbio.com/National+Science+Foundation+-+NSF/articles/hB0g3vD3aFY/New+plasma+battery+now+restricted+only+military
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=24&t=24921&p=111207#p111207
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=64169&p=295785#p295785
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=64505
   https://www.plasmacosmology.net/tesla.html
   https://www.vice.com/en/article/qj8jaq/vast-strands-in-the-cosmic-web-that-connects-the-universe-are-spinning-scientists-find
   https://aureon.ca/
   https://www.plasmacosmology.net/latest.html
   https://www.plasmacosmology.net/links.html
   https://www.plasmacosmology.net/video.html
   https://www.plasmacosmology.net/myth.html
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?p=296810#p296810
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=23&t=40935&p=162496&hilit=Seere#p162496
   https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=24&t=56017&p=248185&hilit=Seere#p248185
   https://web.archive.org/web/20041205191717/http://www.free-webspace.biz/satanspowers/SatansPowerHome.html
   https://www.plasma-universe.com/articles/r.

    1. Bir yıldır falan biriktiriyorum sanırım. Evet hepsi baktıktan sonra kaydettiğim linkler.

 5. Esenlikler

  1)Aynı anda birden fazla büyü çalışması yapmak enerjileri seyreltir mi?

  2)Yapılan çalışmanın tam olarak başarıya ulaşması için 40 gün yeterli midir yoksa illa 90 gün mü yapmak gerekiyor?

  3)Seks büyüsü yaparken imajinasyon için hangi rengi kullanmak daha doğru olur?

  Bu arada sorulardan bağımsız olarak duygularımı belirtmek istiyorum; siz yeni adminler olarak atandığınızdan beri sitenin çehresi değişti. Eski adminlerin sorumsuz tavırları, insanlara alaycı yaklaşımından sonra (Hermit’i kısmen dışarıda tutuyorum) siteye ilaç gibi geldiniz. Site resmen altın cağını yaşıyor şu sıralar. Hepinize emekleriniz için kendi adıma minnettarım.

  Lordumuz, ışık getirenimiz Satan/Lucifer tüm joy of satan rahiplerini, yetkililerini ve sizleri ve de onun yolunda ilerleyen tüm kardeşleri bilgeliği ve rehberliği ile aydınlatsın.

  Şeref ve Güç edediyyen en yüce olan Şeytan’a atfolsun.

  İyi günler

  1. Esenlikler,

   1- Hayır ancak araya 1 saat gibi bir süre koymanız tavsiye olunur enerjilerin karışmaması açısından.

   2- Aslında ikisi de yanlış. 40 gün dönüşüm ve ruha ya da maddeye işlemesi için şarttır. 80 gün kalıcılıkla alakalıdır ve 90 da muhtemelen kalıcı bitişlerle alakalı. Ancak 80 ya da 90 gün de yeterli olmayabilir. Bu tamamen kişinin gücüne bağlı.

   3- Kırmızı rengi saf cinsellik, yeşil ise aşkla sevişme ile alakalıdır. İleriki çalışmalarınızda kullanabilmeniz amaçlı buraya bu bağlantıyı bırakıyorum.

   İltifatlarınız için teşekkür ederiz. Türk SS kardeşlerimizin gözünde işimizi yerine getirebildiğimizi bilmek sevinç verici.

   İyi geceler.

 6. Esenlikler

  Dün bir yorum yazmıştım ama galiba ulaşmadı. Yorumu tekrar yazmama gerek var mı?

  İyi günler

  1. Esenlikler,

   Anında cevap veremeyebiliyoruz, bazı yorumlar haftalarca bile bekleyebiliyor. Yine de elimizden geldiğince hızlı cevaplandırmaya çalışıyoruz. Sizinkini ise biraz önce cevapladım.

   İyi geceler.

   1. Esenlikler

    Yoğunluğunuzu anlayabiliyorum gerçekten çok emek veriyorsunuz. Bu yüzden bencilce davranıp “hani sorum cevaplanmadı” diye üstelemek istemedim. Sadece merak ettiğim için sormuştum. Bu arada cevap için çok teşekkür ederim.

    İyi günler

 7. Vampirizm hakkinda ne düşünüyorsunuz ?
  Satanist bir birey vampir olabilir mi?

  1. Esenlikler,

   “Vampir” derken neyden bahsediliyor? Uzun köpek dişli, kan içen kurgu yaratıklar mı yoksa psişik vampirler mi? Eğer ilkinden bahsediyorsanız böyle bir şey yoktur ve bu kurgudur. İkincisinden bahsediyorsanız da bu daha çok ruhun bir özelliği diye duyduğumu hatırlıyorum. Yani daha çok doğuştan gelen bir özellik. Eğer bu enerji soğurma durumu varsa bu aslında oldukça sıkıntılı bir özellik olacaktır SS birisi için. Çünkü soğurulan her enerji iyi değildir ve negatif enerjileri de soğurmayı istemezsiniz.

   İyi geceler.

   1. Psişik Vampirizm’i kast etmiştim.
    ~İkincisinden bahsediyorsanız da bu daha çok ruhun bir özelliği diye duyduğumu hatırlıyorum.~
    Bunu anlamanın bir yolu varmı ?

    1. Esenlikler,

     Enerjiye dair hissiyat gerekli bunun için. Sonrasında insanlarla etkileşimde anlayacaksınızdır. Mesela sürekli namaz kılan birisiyleyken kötü enerjiler hissediyorsanız bir tık daha anlaşılır olacaktır. Eğer durum buysa kesinlikle dışarıya çıkarken çakralarınızı kapayın. Spiritüel bir dünyada yaşamadığımız için alacağınız tek şey büyük ihtimal negatif enerjiler olacaktır.

     İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir