Komünizm bir Dindir

[https://www.deathofcommunism.com/communism-is-a-religion/ yazısının çevirisidir.]

Danielou, Marksizmi son dünya dini olarak adlandırdığında haklıydı.

Komünizm bir dindir. Bu belgesel film, bu toplumdaki hayatı gösteriyor. Kelimenin tam anlamıyla Komünist devletin ve liderlerinin bir dinini yarattılar. Baş liderler, bir İsa veya Muhammed seviyesinde neredeyse efsanevi-doğaüstü mesih varlıklarına dönüştürüldü. Hayatları, dini temalı, mistik hikayelere dönüştürüldü ve ülke çapında kendilerine inşa edilen devasa Tapınaklarla tamamladılar. Kitaplarına İncil veya Kuran gibi inanılır ve halk, gerçek bir tarikatta olduğu gibi, dini şevk ve fanatizmle dolu, dini törenler ve gösteriler yapar ve ilahi kahramanlarmış gibi onlara tapınmaya zorlanırlar. Ve devlet, onların yeryüzündeki kilisesi gibidir. Hatta devlet kültünde Vatikan veya Mekke gibi inşa edilmiş devasa bir şehirleri bile var. Bu, yalnızca Suudi Arabistan gibi bir yerde bulmayı bekleyeceğiniz bir şey.

Bilge bir kişinin belirttiği gibi, İncil’den Tanrıyı ​​çıkartın ve yerine Devleti ekleyin ve Komünizme sahip olursunuz.

Yahudi Hristiyanlığı ve İslam’ın gezegeni yönlendirmek için tasarlandığı şey budur. Çünkü Kuran, Muhammed ve diğer Hristiyan hikayeleriyle karıştırılmış Yahudi Tevrat’ıdır. Yahudi-Hristiyanlığın yarattığı psişik gücün girdabına takılır.

Rejim, ilk Komünist liderin doğumunda başlayan bir takvim başlangıç ​​saati bile yaptı. Bu fikir yine nereden geliyor:

“M.Ö./M.S. tarihlendirme sistemi ilk olarak altıncı yüzyılda Hristiyan keşiş Dionysius Exiguus (c. 470-544) tarafından, fark edilebilir bilimsel gerçeklere değil, Hristiyan inançlarına dayalı olarak geliştirilmiştir. Bu nedenle, Tanrı’nın tarafından mucizevi şekilde Yahudi bakire bir kızın rahminden doğduğunda yaratıldığı varsayılan, yapay bir zaman çizelgesi yapmak için tasarlanmış, eski tarihli belirteçlerle çalışıyoruz.”- D.M. Murdock

Bu film aynı zamanda hayatta kalmaya çalışmak için kelimenin tam anlamıyla pişmiş toprak ve ağaç kabuğu yemeye zorlanan, yüz binlerce ve daha fazla insanın kitlesel açlıktan öldüğü gerçeğini de gösteriyor. Boş yollar ve şehirler, Sürekli elektrik kesintileri olan başkentlerinde elektriği bile açık tutamıyorlar. Var olan hiçbir şeyin ekonomisi yok. Ölüm kampları ve devasa mezarlıklar, devlet onları tükettiği için ceset torbaları tekrar tekrar kullanılıyor. Pek çok insan açlıktan ve hastalıktan ölüyor.

Bütün halk bir mezar dünyasına dönüşüyor. Her yer onları yok eden devlet kültünün devasa anıt mezar tarzı yerleriyle dolu.

–Mageson

————————————————-

Kuzey Kore Belgeseli – Harabelerdeki Bir Ülkenin Gizli Çekimi – Kuzey Kore’de Görülecek Çok Az Şey Kaldı

2001 Uluslararası Emmy En İyi Belgesel ödülünün sahibi,

Kuzey Kore’ye Hoş Geldiniz, günümüz Kuzey Kore’sindeki fazlasıyla gerçek koşullara tuhaf bir şekilde gerçeküstü bir bakış.

Hollandalı film yapımcısı Peter Tetteroo ve ortağı Raymond Feddema, Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da ve çevresinde bir hafta geçirdi – nüfusun büyük bir bölümünü etkileyen açlığı ve yoksunluğu göstermek ve bunu arabalar ve kamu tesisleri gibi “çağdaş”, göze çarpan görüntülerin kullanılmamasıyla dengelemek için yeterli bir süre.

Film yapımcılarının ortaya koyduğu gibi Kuzey Koreliler, neredeyse tamamen haberleşmeden ve ulaşımdan uzak tutulduğu için, varlıklarını dış dünyanınkiyle karşılaştırma fırsatına sahip değiller.

Bu ezilen ulusun baskın bir özelliği, tebaasını tanrısal güçleri miras aldığına ikna etmek için büyük ve bazen acımasız çabalara giren Kuzey Kore’nin Komünist diktatörü Kim Jong II’nin sayısız heykellerinde ve ikonik resimlerinde kendini gösteriyor, ve onun eşit derecede “ilahi” babası, Kim II Sung (mumyalanmış bedeni hala Lenin gibi şehirde yatıyor)

Bu çok acı verici bir şekilde doğru olmasaydı, Kuzey Kore’ye Hoş Geldiniz, Grimm’de bulunan herhangi bir şeyi Grimming’den kolayca grotesk bir peri masalı olarak geçebilirdi.

Film, 18 Mart 2003’te Cinemax kablo ağı üzerinden Amerikan TV çıkışını yaptı.

~ Hal Erickson, All Movie Guide

“Komünizm bir Dindir” hakkında 3 yorum var

  1. Merhaba, 666 enerji yukseltme Vuuu vaa Vooog cakralarla nasil yapilacak bilmiyorum. Daha yeni satanist oldum. İnsiye oldum yani 🙂 bana ses dosyasi ya da nasil yapildigina dair bir uygula yazisi varsa atar misiniz ? Rtr ye baslamak istiyorum 🙂

    1. Esenlikler, artık yorumlar kısmını kullanmıyoruz. Bu soruyu yukarıdaki türkiye forumları kısmından sorabilirsiniz.

    2. Görüldüğü üzere ancient forums’u bulamamışsınız ya da gözümden kaçtı, o yüzden cevaplayayım. Zaten google’a yazınca ancient forums çıkıyor, altlara inip Türkiye forumuna girebilirsiniz. Olabildiğince ‘titreterek’ boğazdan ve kesik seslerle ve o sesleri çıkarırken çakraya odaklanıp mümkünse titreşimi orada hissederek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir