Elemental Yaratma

Bu yazı, orijinal aslından çevrilmiştir.

Elementaller, biz insanların sahip olduğu gibi beş elementten (ateş, toprak, hava, su, eter) farklı olarak bir ya da iki elementten oluşan varlıklardır. Elementallerin yaratıcılarınca belirlenmiş düzeyde zekâları olabilir. Astralde ve fiziksel dünyada verilmiş bir görevi
yerine getirme konusunda yardımcı olabilirler. Hizmetçiler [verilen işi yerine getirmek anlamında] olabilirler. Elementler hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

Ateş elementalleri kendilerine biçim verilmeden önce ateşten bir top şeklinde gözükürler.
Su elementalleri kendilerine biçim verilmeden önce camdan bir top şeklinde gözükürler.
Hava elementalleri kendilerine biçim verilmeden önce mavimsi bir renge sahip olacaklardır.
Toprak elementalleri kil renginde olacaklardır.

Bu varlıklar birçok görevde kullanıma elverişlilerdir, birkaç örneği şu şekildedir:

1. Başkalarının aklına ve düşüncelerine etkide bulunmak.
2. İlişkileri bitirmek veya güçlendirmek.
3. Arkadaşlıklar kurmak veya aşk/şehvet ilişkileri oluşturmak.
4. Daha güçsüz kişileri büyücünün iradesine boyun eğdirmek ve elemental yardımıyla kontrol etmek.
5. İş yerine müşteri kazandırmak.

Elemental yaratmak için yönerge:

1. Elemental, görevine uygun elementte ve biçimde olmalıdır.
2. Elementale bir isim verin.
3. Gerçekleştirmesini istediğiniz görev için emir verirken iradenizi otoritenizle birlikte vurgulamalısınız. Bu kısa bir şimdiki zaman cümlesi olmalı. Gelecek zaman kullanmayın. Örnek olarak “bunu yapacaksın” yerine “bunu yapıyorsun”.
4. Ayrıca elementale görevini yerine getirirken başarılı olacağı yönünde kesin vurgu yapmalısınız.

**
BAŞLAMAK İÇİN:

1. Transa girin.
2. Kendinizi invokasyonda olduğu gibi kullanmak istediğiniz elementin içinde hayal edin ancak elementi invoke etmeyin. Onun yerine elemente odaklanın ve önünüzde küre şeklinde yoğunlaştırın. Küre yoğun ve güçlü olmalı.
3. Şimdi elementali istediğiniz forma sokun ve bu yöndeki isteğinizi hem duygularınızla, hem de kısa bir komut cümlesiyle içine basın.
4. Elementalinizi isimlendirin.
5. Eğer bir süre sınırı koymak istiyorsanız, elementalinize görevini tamamladıktan sonra belirlediğiniz bir zaman içinde yaratıldığı elemente geri dönmesini emredin. Bazı durumlarda bunda başarısızlık yaşamak, kendi hayatına ve iradesine sahip olmasına sebebiyet verebilir ve can sıkıcı olabilir. Sadık bir elementali daimi bir hizmetçi olarak tutabilmek için yaratıldığı elementle düzenli olarak “beslemelisiniz” ve ayrıca onu programlamalısınız.
6. Elemental ayrıca kendini gönderdiğiniz insana bağlamak ve ondan beslenmek için de programlanabilir.
7. Elementali çağırmak için ismini kullanın, geri dönecektir. Böylelikle onu enerjiyle besleyebilirsiniz veya yeni bir göreve yollayabilirsiniz.

**YAZI DIŞI NOT**

Elementalinizin ismini günlük hayatta kullanmayacağınız bir şey yapmanız tavsiye olunur. Bu yazıda belirtilmemiş ancak başka bir yazıda ismin sık kullanılmayan bir kelime ya da isim olarak seçilmesi önerilmişti. Bunun sebebi de her o sözcüğü ya da ismi kullandığınızda görevini bırakıp gelmesini engellemek.

“Elemental Yaratma” hakkında 2 yorum var

  1. 6 aylık meditasyon programını çevirebilir misin?Çevirirsen ne zaman çevirirsin?

    1. Esenlikler,

      Evet, o da çevrilecek. Genel olarak JoS sitesinde en azından önemli bulduğumuz kategorileri tüm içeriğiyle çevirmeyi planlıyoruz. 6 aylık program da buna dahil. Şu anlık çevirinin yanında başka projelerimiz de var HP Hoodedcobra666 ile birlikte ilerlettiğimiz. O yüzden tarih veremiyorum.

      İyi akşamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir