İçgözlem Meditasyonu: Bilinçli Farkındalığı Arttırmak

*Bu yazı, Yüksek Rahip Hoodedcobra666’nın forumlarda açtığı konunun çevirisidir. Yazının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.

Joy of Satan Websitesinde, bir sürü güç meditasyonu bulunmakta. Güç meditasyonları kişisel gücü yükseltmekte, ruhu geliştirmekte ve temizlemekte, ve sizi daha yüksek bir güç seviyesine getirmekte işlevlidir. Meditasyonun başka formları da vardır, farkındalığınızı ve özbilincinizi yükselterek gücünüzü arttırır.

Hâlihazırda bulunanlar, insan ruhunu katıksız bir şekilde güçlendirdiği gibi, bu meditasyonlar da insanın zihinsel tarafını sağlamlaştıracak ve zihni daha da verimli kılacak. Bu sayede, meditasyondan gelen gücü kullanma kabiliyeti ve verimi, daha kayda değer olacak.

Bu sebepten, JoS’ta bulunmayan, meditasyon türlerinin başka bir seviyesi, bilinci genişletme meditasyonlarıdır. Bu meditasyonlar başlığın açıkladığı şekilde çalışır: bilincinizi ve zihninizi genişletir.

Bunu başarmanın en temel yolu, kendini tanıma ve anlamadan geçer. Kendini anlaması düşük olan kişi; ne yapması gerektiği, nereye gitmesi gerektiği, ya da hayatında gerçekleşen çeşitli durumlara nasıl tepki vermesi gerektiği gibi konularda daha az ehildir.

Her Spiritüel Satanistin üstesinden gelmesi gerektiği başka bir durumsa, farkındalık azlığıdır. Çoğu insan hayatını hiçbir farkındalık olmadan, kendilerini ya da dış hayatı hiçbir şekilde anlamadan geçiriyor. Anlama düzeyinde daha aza inildikçe, insanlar git gide tümüyle bilinçsiz bir durumda ve geçici heveslere köle bir hâlde oluyorlar. Ve bu zayıflığın ortaya çıkmasının kesin sebebiyse: bilinç ya da kontrol eksikliğidir.

Aşağıdaki meditasyon, basit gözükmesine rağmen, tüm hayatınızı inşa edebilecek ya da çökertebilecek bir temel taşıdır. Bir sürü insan, hayatlarını unutkan şekilde yaşıyor, bu ise neredeyse kişinin kendi varlığının bile farkına varmadığı en düşük seviyedir.

Birçok insan bu meditasyonda tavsiye edilmiş şeyleri doğal olarak gerçekleştiriyor, bu yüzden zaten bir sürü insan buraya geliyor.

Bir şey üzerine çok düşünenler bu kategorinin içinde yer alıyor, ancak bu düşünceli hâl, ayrıca gün içinde zorlu bir olayla karşılaşıldığında da boy gösteriyor. Örnek olarak bir tartışma ya da argümanı düşünelim, bu insanlar yatağa geçtiklerinde uyuyamıyorlar çünkü farklı bir şekilde ne söyleyebileceklerini ve bu tarz şeyleri düşünüyorlar.

Bu meditasyon Pisagorcularda ve Antik Okullarda temeldi. Zihnin gelişimini ve öz farkındalığın artışını sağlar.

Temel olarak, bu bilinç içgözlemidir. Yine de, bu meditasyon başlangıçta oldukça basit gözükse de, kişi bunu yaparak: Daha yüksek seviye gelişim ile birlikte, bu “alışkanlıktan” ya da meditasyondan gelecek anlayış kazancını git gide arttıracaktır.

Bu meditasyondan faydalanmak için kişinin günlük rutinine koyabileceği iki basit yol var. Bu metodlardan biri, kişinin bunu sabah ve gece yapmasıdır.

İçgözlem Meditasyonu:

Bu meditasyon, Pisagorculuğun temel öğretileri çerçevesinde şekillenmiş bir meditasyondur. Buna benzer meditasyonlar tüm Antik Okullarda boy göstermiştir. Bu meditasyon, daha ileri seviye zihnin geliştirilmesinden önce temelleri inşa etmek adına bir yapıtaşı niteliğindeydi.

Bu meditasyonun hedefi kişinin bilinçsel farkındalığını, anlama yetisini ve hafızasını güçlendirmektir.

1. Sabah uyandığınızda, uyku sersemliğiniz geçtikten sonra, uyurken yaşadığınız şeylerin anlamları üzerine odaklanarak zihinsel gücünüzü toplayın. Rüyanızdan kesitleri tekrar gözünüze getirmeye çalışın ya da rüyanın kendisine birkaç dakika boyunca odaklanın.

2. Ağır uyku durumundan çıktığınızda, gününüzü nasıl geçireceğinizi, neler yapacağınızı belirgin bir şekilde [yani imgelemeniz olabildiğince gerçeğe yakın olsun, sanki o anı yaşıyormuş gibi] 1-2 dakika boyunca düşünün. Her iki adım için de imgelemenizi kullanmanız önemlidir. Hayal kurmak da yeterli olabilir. İmgelemenizi kullanmak burada kilit noktadır.

2. Bunu bitirdikten sonra, zihninizi ne yaptığınızın üzerinde düşündürmeye çalışın. Örneğin korku dolu bir düşünceniz vardıysa, zihninizin bunun neden böyle olduğunu kavramasını sağlayın. Bunu yapmak zihni, kendi duygularını analiz etme yönünde eğitir.

Sonrasında, gününüze başlayın. Yukarıdaki adım opsiyoneldir. Gece yapılacak aşağıdaki kısımsa, bu meditasyonun en önemli kısmıdır ve eğer zamanınız kısıtlıysa sadece gece kısmını da yapabilirsiniz, ancak yukarıdaki sadece 2-3 dakikanızı alır.

3. Bu meditasyonun daha önemli bir kısmı, gece yatağa geçmeden hemen önce başlar. Fiilen yapmanız gereken şey ise şöyledir ki, yatağa uzandığınızda, durgunlaşmaya ve gün içindeki aktivitelerinizin pozitif bir değerlendirmesini yapmaya çalışın. Ne yediniz, nereye gittiniz, gününüzü nasıl geçirdiniz.

4. Artı olarak, daha fazla kalite soruları ekleyebilirsiniz, örneğin “günümü nasıl daha iyi geçirebilirdim?” gibi. Eğer öfke hissettiyseniz ya da biriyle tartıştıysanız, kendinize şunu sorabilirsiniz, nasıl daha farklı bir şekilde davranabilirdim? Neden bu şekilde bir davranış sergiledim?

5. Bunun sonrasında ve içgözleminizden alakasız olarak, bunları pozitif olumlamalarla kombinleyebilirsiniz [ya da pozitif öz hipnoz]. Bu ayrıca deliksiz bir uykuya yardımcı olur.

6. Bunların amacı akla; düşünme, hatırlama ve imgeleme alışkanlıklarını öğretebilmektir.

7. Bu meditasyonu daha da ileri seviye yapabilmek adına, gününüzden anıları aklınıza getirin, imgeleyin ve üstünden bir kez daha geçin. Bu gününüzden herhangi bir anı olabilir. Bu meditasyonun kalitesini yükseltmek amacıyla, yapıcı ve yararlı sorular ya da olumlamalar ekleyebilirsiniz.

İlerledikçe, gününüzden anıları tüm gerçekçiliğiyle aklınıza getirmeye çalışın ve mümkün olduğunca anılarınıza hissiyat da ekleyin.

8. Yukarıdakiler zihnin tüm işlevlerini güçlendirir; buna anımsama, imgeleme ve dahası dahildir. Uzun vadede, bu, aynı kategorideki daha ileri seviye meditasyonlar için gereklidir.

Kişinin isteğine bağlı olarak, bunun içeriği değişebilir ve sizin gelişiminizle birlikte gelişebilir. Yukarıdakiler sadece temel talimatları gösterir ve meditasyonun günlük kullanımı adına temelleridir.

Önemli olan şey akla bilinçli bir şekilde hayatın, davranışlarınızın ve varlığınızın farkında olmayı öğretmektir. Bu meditasyon, zihninize kendinize ait bilinçli düşünme işlemini gözlemleyebilmeyi öğretir.

Boşluk meditasyonu [ki bununla birlikte harmanlanabilir] zihninize negatif ve anlamsız düşünceleri gönderebilmeyi, görmezden gelebilmeyi öğretir. Her ikisi de hayatınız için önemlidir.

Amacına uygun olarak, bu meditasyon yavaş yavaş düşüncelerinizin neşelendirici, pozitif, anlamlı ve hayatınızda ya da hayatınızın analizinde işe yarar olması gerektiğini aklınıza kazıyacak.

Son olarak, bu yetenek muazzam önemlidir ve daha fazla odakla, daha güçlü ve farkındalığı olan bir zihin için temel inşa edecektir, tabii yanında daha iyi imgeleme ve anımsama yetenekleriyle birlikte.

“İçgözlem Meditasyonu: Bilinçli Farkındalığı Arttırmak” hakkında 40 yorum var

 1. Bilim ve yaratilisagaci spirituelsatanizm.org ifşa diye bir yazı paylaşmış bakabilir mısınız?

  1. Esenlikler,

   Hayır, bakamayız. Biz ağacın dalıyla değil köküyle ilgileniriz. Hakkımızdaki her eleştiriye kulak asacak olsaydık zaten kafamızı kaldırıp RTR yapamazdık.

   İyi geceler.

   1. Ha bu arada bir kullanıcıdan size bir eleştiri gelecekte onaylayabilir mısınız diye soracaktım.

    1. Esenlikler,

     Saygı çerçevesinde olan ve küfür, hakaret, drama çıkarıcı söz içermeyen her türlü yorumu onaylıyoruz. Bazı yorumların cevaplanması zaman alabilir, o kadar.

     İyi geceler.

   1. Esenlikler,

    Ne anlamda sorduğunu belirtsen daha iyi olur. Satanist derken daha tanrı olmamış ölümlüler mi kast ediliyor, tanrılar da dahil mi? Eğer ölümlüler kast ediliyorsa şu an kendi dünyamız içinde HPS Maxine Dietrich’tir büyük ihtimal. Tanrılar da kast ediliyorsa Şeytan’ın kendisini çıkartırsak Lord Beelzebul.

    İyi akşamlar.

    1. Bi dakka, şeytanın satanist olması biraz tuhaf değil mi? Çünkü satanist şeytana tapan demek şeytanda neden satanist olsun ki? Kafam karıştı.

     1. Esenlikler,

      Burada tanım isteme sebebim bu yüzdendi. Senin sorduğun şey Şeytan’ı takip eden herkes mi, Şeytan’ı takip eden faniler mi, yoksa Şeytan’ın da içinde bulunduğu yolun ta kendisi mi? Eğer burada yolun kendisini soruyorsan Şeytan en güçlüsü kalır çünkü bize öğütlediği öğretilerin hepsini zaten kendisi de takip ediyor ve yolun en başında da olsa, yola adını da verse kendisi de içinde kalıyor o yolun. Eğer bahsettiğin onun arkasındaki herkesse cevap Beelzebul olur. Sadece fanilerse de en azından bu dünya için cevap Maxine olur.

      İyi geceler.

     2. Esenlikler,

      Faniden kastım magnum opusu gerçekleştirmemiş ve hâlâ yaşlılıktan ölebilecek biri olmak. Hitler fani olmayı yıllar yıllar önce bıraktı, o yüzden HPS Maxine ondan daha güçlü değil.

      İyi geceler.

  2. Hadi ama arkadaşım site yazarlarından birisi “”””””Satanizm macera arayan gençlerin yeri. Fakat bu maceranın bedeli ahirette ağır olacak onlar için. Şeytan’a inanılır mı ya!

   Fatır 6: Şeytan sizin apaçık düşmanınızdır, öyleyse siz de onu düşman tanıyın. O kendi taraftarlarını, ancak cehennemliklerden olmaya çağırır.””””” bunu yazmış ben bu kişinin yazar olduğu bir siteyi ciddiye almazdım. Bence hiç bir SS almamalı esenlikleerr

    1. Esenlikler,

     Arya kardeşimiz bizim sitemizden değil, öbür sitelerden bahsediyor. Senin “hakkında ne düşünüyorsunuz” dediğin sitede sanırım bu ifadeler belirtiliyor ve o da bu tarz ifadelerin kullanıldığı bir siteyi hiçbir SS ciddiye almamalı diye söylemiş.

     İyi geceler.

     1. Ahh gerçekten teşekkür ederim. Evet o siteden bahsediyorum.

   1. Pardon centil arkadaşım tekrardan. Bunlar fazla oldu* gerçekten!

    Moderatör Notu: Sözlerinizi yasalar içinde belirleyiniz.

 2. 1. eğer holokost ortamı ( toplama kamplarında ) hitler tavşan bile beslettiriyorsa yahudilere hizmet mi ediyor?
  2. tüm ırkları şeytan yarattı demiş bir yazarınız bir makalede. yahudilik te mi dahil?
  3. totenkopf sembolünü kullanıyorsunuz fakat eski alman devletlerince de kullanılmış. o halde onlar da mı SS?

  1. Esenlikler,

   1- Hayır, neden hizmet etsin? Adam öldürse öldürdü diyeceksiniz, öldürmese hizmet ediyor. Büyük ihtimal kendisi de bunun olabileceğini öngörüp savaşı kesin bir şekilde kazanmadan ve Şeytan’a ne yapması gerektiğini sormadan harekete geçmek istemedi. Ancak bu benim tahminim ve büyük ihtimal gerçeklik, tahminimden oldukça uzak. Antik İmparatorluklar da çünkü bu türü barındırdı.

   2- “Yaratmak”tan kasıt evrimlerini belirli bir yönde sağlamak. Ve hayır, Yahudiler dahil değil. Yahudiler, bir takım Centil’in Reptilyan ve Grilerce genetiğinin değiştirilmesi sonucu oluşmuş bir tür.

   3- Niye öyle olmak zorunda olsun? Ay-Yıldızın da pagan kökleri var, şimdi Pakistan SS mi?

   1. peki yahudilerin tamamına neden nefret ediyorsunuz? sonuçta lavey de bir yahudi ( ırken) fakat centil ruhlu birisi. muhammed de öyle olabilir o halde. saf ırk sizin için neden bu kadar önemli ( farklı ırkların çiftleşmemesi gerektiğini vs. anladım fakat yazılarınızda centil olmayanlardan nefret ediyor gibisiniz) özellikle mistik düşünceler ağır basmışken?

    1. Esenlikler,

     LaVey, Şeytan tarafından bizzat özel göreve yollanmış bir Centil’di. Onun durumu farklı o yüzden.

     Centil olmayanlardan nefret ediyoruz diye bir şey yok. İşgalci türlerden nefret ediyoruz. Beyaz, Siyah, Asyalı; hepsi Centil ırklardır. Uzayda da yine aynı şekilde Nordik, Gri, Reptilyan vs. vs. uzayıp giden türler vardır. Tanrılarımız arasında çok yüksek bir pozisyona sahip Lord Lucifuge Rofacale’nin bir Gri olduğu söylenir, söylenene göre kendisi Griler daha Reptilyan kölesi olmamış ve Orion ile iyi ilişkiler içindeyken magnum opus ile tanrı olmuş bir Gri’dir. Demek ki olay işgalci olmamakta bitiyor. Andromeda’daki Nordikleri de sevmiyoruz çünkü onlar da Reptilyan kölesi oldu ve bizim zararımıza çalıştı. Reptilyanlar ise doğası gereği yok eden, olaylara bakış açısı bizim gibi olmayan, evren üzerinde distopik bir güç olmayı arzulayan bir türdür. “Onlar da iyi olamaz mı” denilirse de olamazlar çünkü doğaları bu yöndedir. Nordiklerin iyi kötü çift taraflı doğası ve dengeye ulaşabilme potansiyelleri varken Reptilyanlar bundan mahrumdur ve dengeli bir tür, iyi veya kötüye yönlenebilirken Reptilyanlar için bu durum geçerli değildir çünkü en baştan zaten doğaları dengeli değildir ve sabit yapıdadırlar.

     İyi günler.

     1. Grileri genel olarak başlangıçlarından itibaren zihinsel açıdan fazla gelişmiş olmayan, sorgulamayan, duyguları olmayan basit robotumsu varlıklar sanardım. Lord Lucifuge Rofacale’in durumu oldukça şaşırtıcı aslında.

     2. Esenlikler,

      Aslında Griler, meditasyon yapmamış bir insandan daha gelişmiştir. Aynı Andromedalı Nordikler gibi onlar da sonradan Reptilyanların tuzaklarına kandı.

      İyi günler.

     3. Ek olarak grileri, reptilyanlar tarafından üretilmiş, sürüngenlerin emri altında olan “sentetik” bir tür sanıyordum. Sanırım bu doğru değil? Zira sizin dediğinize göre griler bağımsız bir tür olup sonradan reptilyan istilası ve tuzağına düşmüş bir ırk. Peki Lord Lucifuge Rofacale’in görüntüsü nasıl? Klasik bir gri olarak mı gözüküyor yoksa bir nordik gibi mi?

     4. Esenlikler,

      Grilerin %3 kadarı bizim tarafımızdadır. %97’si ise düşman buyruğuna çalışır. Lord Lucifuge Rofacale de %3’lük kısımdandır. Kendi görüntüsünü görmedim ancak İnsan-Gri melezi olduğunu da duymuştum. Yani muhtemelen eğer bu doğruysa hem Nordik/İnsan hem de Gri özellikleri olacaktır görünüşünde.

      İyi günler.

 3. Esenlikler Şeytan son insan ırkını mı evrimlestirdi?
  Şeytan 400.000 bin yaşında demiştiniz ilk insan türü 35 milyon yıl kadar önceye aitmiş(Tarih dersinde hocamdan duyunca bı sormak istedim)

  1. Esenlikler,

   Şeytan, Dünya yılıyla 500.000 yaşındadır. Ve evet, farklı insan türlerini evrimleştirdi. Buraya geldiğinde farklı insan türleri kendi kıtalarında varlıklarını zaten sürdürüyordu. Şeytan ve Demonlar, bu mağara adamı gibi olan ırkları daha medeni ve gelişmiş bir forma soktu. Tabii evrim, olabilecek en doğal şekilde, zamana yayılarak ama normal hızından daha hızlı gerçekleşti. Zaten Avrupalı olan türe Nordikler göz kulak oldu ve Nordik DNA’sı katıldığı söylenir. Bir nevi Beyazlar, hem Dünya’da evrimleşmiş bir türün torunları hem de Nordiklerin torunlarıdırlar. Siyahi ve Asyalıların da yine aynı şekilde onlara benzer ama daha gelişmiş uzaylı türlerinin torunları olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu konuyu forumlarda soruşturup üstüne bir yazı yazabilirim yakın zamanda.

   İyi günler.

  1. Esenlikler,

   Gerçekçilik. İmgeleme yaparken işin içine hissiyat, duygular, duyular, gerçekçilik dahil olur; örneğin sabah ekmeğine sürdüğün reçelin tadını tekrar dilinde hissetmek, içtiğin çayın kokusunu ve sıcaklığını almak gibi. Hayal ise sadece görüntüseldir ve herkesin, hiçbir detay katmadan her gün yaptığı bir iştir.

   İyi geceler.

 4. Ek olarak bana email üzerinden de ulaşıp yardım edebilirmisiniz bu konuda ?

  1. Esenlikler,

   Mail üzerinden sana ulaşacağız ve desteklerimizi sunacağız.

   İyi günler.

 5. Esenlikler
  Bu arada ek sorum var magnum opusa ulaşan insanlar nereye gidiyor bunun hakkındada bilgi verebilirmisiniz email üzerinden shamballa gibi diyarları okumuştum forumda

  1. Esenlikler,

   Evet, Şambala’ya gidiyorlar ancak Şambala hakkında bilinenler sınırlı. Bu konu hakkında bilgi eksikliğinden ötürü yorum yapmamam daha iyi olacaktır.

   İyi günler.

  1. Esenlikler,

   Böyle bir bilgi bulamadım. Etnik kökeni hakkında bulduğum ve doğruluğundan emin olmadığım tek bilgi Alman kökenli olduğu yönünde.

   İyi geceler.

 6. Bazı yoga asanalarında uzun süre kalmayı kalmayı seviyorum, esnekliği arttırmak için, tabi çok zaman alıyor bu nedenle bazıları kalıyor. Balasanada bir saat kadar durabiliyorum, seviyorumda bu asanayı. Alna baskı olduğundan uykumda geliyor. Sizce meditasyonla aynı etkiyi veriyormudur?

  1. Esenlikler,

   “Aynı etkiyi veriyor mudur?” derken bunu açmanız lazım. Tam olarak neyi kastediyorsunuz?

   İyi akşamlar.

    1. Esenlikler,

     “Meditasyon,” genel olarak sadece mantra titretmek ya da zihnin bir işlevine odaklanmakla alakalı değildir. Tanrılığa giden Astaroth’un Sekiz Yönlü Yolu’nun hepsi meditasyon olarak nitelendirilebilir. Daha spesifik konuşmak gerekirse Hatha Yoga, vücudunuzdaki vril’i arttırdığı için bu da meditasyon olarak geçecektir ve aynı şekilde onun her bir asanası da.

     İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir