Büyü Çalışmalarını Gezegenlere Göre Zamanlama

Bu yazı, Timing Your Magick with the Planets” isimli sayfanın çevirisidir.

Ay’ın boşlukla olduğu vakit gibi evrenin enerjilerinin bize zıt yönde çalıştığı zamanlar da mevcuttur. Bazı gezegenler gerilemedeyken [Retro] gezegenler ve temsil ettikleri şey karşıt enerjiler yöneltir.

Merkür gerilemesi bilgi, doğruluk ve akıl elde etme yönündeki çalışmalarda; sınavları geçmek ve zihin, iletişim, seyahat, eğitim, edebiyat, elektronik ve Merkür tarafından yönetilen diğer her şeyle ilgili olan konularda başarılı olma ihtimalini büyük ölçüde azaltır. Bu konularla ilgili büyü yapmak büyük olasılıkla başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

Venüs gerilemesi; aşk, ilişkiler, bağlılık, sanatsal uğraşlar gibi çalışmalar için uygun bir zaman aralığı değildir. Aşk büyüleri kaçınılmaz olarak başarısız olur ya da felaketle sonuçlanır. Bahsedilen konular hakkında büyü yapmak için bu süre geçene kadar bekleyin.

Mars gerilemesi, intikam veya şiddet içerikli (kara büyüler) büyülere başlamak için uygun bir zaman aralığı değildir. Evren tersine çalıştığı için bu büyüler geri tepebilir. Bu vakit, aile ortamını iyileştirmede yardımcı olduğundan barış ve uyum getirmek için yapılan büyüler bu zamanda uygulanabilir. Gerileme dönemi bitene kadar bekleyin.

Bir düşmanın doğum tarihini bilerek haritalarındaki enerjilerle kara büyü uygulayabilirsiniz. Ne zaman birisi Satürn gerilemesi dönemi yaşasa (bu hepimizde var) negatif enerjiyi intikam almak için kendi amaçlarınıza yönlendirebilirsiniz. Kötü bir Satürn geçişi sırasında evren bu kişiye karşı çalışır. Satürn’ün kişisel gezegenlere birinci ev üzerinden gerilemesi veya daha az kapsamlı şekilde ilerletimdeki gezegenler üzerinden gerilemesi kişinin hayatındaki en kötü zaman dilimidir. Bunlardan en kötüsü de çizelge yöneticisinde gerilemede olan Satürn’dür ve bunu ancak doğum saatini bilerek anlayabilirsiniz.

Öte yandan Jüpiter gerilemesi bir nimettir. Jüpiter gerilemesi, sevilen veya arzulanan birinin Venüs’ündeyken bu enerjiler en etkili şekilde bir aşk büyüsünde kullanılabilir. Uranüs, Neptün ve Plüton için de aynısı geçerlidir.

Jüpiter gerilemesinde uygun yönlendirme ile kişisel gezegenleriniz [Güneş‚ Ay, Merkür, Venüs ve Mars], aşk büyüleriniz, para/başarı, terfiler vb. şeyler üzerinde refah elde edilebilir. Jüpiter gerilemesi şanslı olduğumuz ve fırsatlara sahip olduğumuz zamandır. Bu dönemi kontrol altına almak ve enerjileri yönlendirmek başarı getirecektir.

“Büyü Çalışmalarını Gezegenlere Göre Zamanlama” hakkında 14 yorum var

 1. Merhabalar,
  Ayna saatlerin bir anlam ifade ettiğine inanır mısınız?
  (Örn. 20.20,11.11) Bunlara denk geldiğimiz zaman bir yargıya varmalı mıyız, yani bir tür mesaj mıdır yoksa safsata mı?

  Astroloji hakkında geniş yazılarınız olacak mı? Veya doğru astrolojiyi öğrenmem için kaynak önerebilir misiniz..?

  1. Esenlikler,

   Tek seferlik bir şekilde bir anlam ifade ettiğini kendi adıma düşünmüyorum. Ancak forumlardan bir kardeşimiz her gün 11.11’de uyandığını belirtmişti. Eğer dediği doğruysa bu olay aylar boyunca böyle sürmüş. Tabii ne gibi bir anlamı vardır bilemiyorum ama onun yaşadığı eğer ki gerçekse, her gün her gün de tesadüf olacağını düşünmek biraz fazla materyalistik kaçacaktır.

   Astroloji hakkında zaten resmi yazıların çoğu çevrildi. Daha fazla bilgi için JoS forumlarındaki Astroloji kısmına göz atabilirsin veya eski Yahoo gruplarındaki astroloji konuşmalarını da inceleyebilirsin. Astrolojide gelişmenin altın kuralı çizelge analizlerini çokça yapmaktır, mesela ünlü birinin çizelgesini ya da yakınlarından birinin çizelgesini vs. İkisinin de hayatına dair bilgiye sahip olacağın için bazı şeylerin neyden kaynaklandığını az çok çözümleyeceksin.

   İyi akşamlar.

 2. Merhaba, Ben meditasyon yaparken özellikle son günlerde başım aşırı derecede dönüyor . Özellikle üçüncü gözüme ve çakralarıma odaklanmaya çalıştığımda. Gözümün önünde şekiller görüyorum sanki önümden geçen bir şeyler var gibi ya da her neyse ve bir yorum cevabında bunun olması gereken bir şey olduğunu okumuştum. Ama bu baş dönmesi katlanılcak gibi değil odaklanmamı engelliyor. Bunu sağlık problemlerimden mi kaynaklı olduğunu bilmiyorum ama genelde sağlıklıyımdır. Başka neyden olabilir ?

  1. Esenlikler,

   Enerji fazla geliyor olabilir, bu bazen sebebiyet verebilir. Dikkatli ve yavaş ilerleyin.

   İyi günler.

 3. Esenlikler.

  Venüs karesi yapmak istiyorum ne zaman? Ya da çekiciliğimi arttırmam, diksiyonumu iyileştirmem için nasıl bir çalışma yapabilirim?

  1. Merhaba;
   Bu yıl içinde Venüs karesi yapabileceğiniz uygun zaman bulunmuyor.
   31 Ekim’de Ay Başak’ta. Sağlık sorunlarını düzeltmek için bir maji başlatabilirsiniz.Eğer konuşurken tıkanma , kekeleme vb. şeyler var ise. Diksiyonunuzu düzeltmek için iyi bir zaman
   4 Kasım Ay Akrep’te. Hayatınızda değiştirmek istediğiniz şeyler ve cinsellik ile ilgili majiler icin uygun zaman. Çekicilik vb. majilerde de işe yarayacaktır. Gebo ve Ehwaz rünleri genelde aşk , cinsellik , çekicilik vb. maji çalışmalarında kullanmanızı tavsiye ederim.
   İyi günler

  1. Merhaba;
   Öncelikle şarj etmek için bir çok yol var. Bunlar :
   1) Kendi enerjiniz ile şarj edebilirsiniz : Bunun için ilk önce aura temizleme çalışması ile auranızı negatif enerjilerden ve başkalarının enerjilerinden temizlemeniz gerekli. Ardından 666 meditasyonu veya SATANAS gibi kısa süreli enerji arttırma çalışmalarıyla enerjinizi arttırıp ardından ne için programlayacaksanız ona belirtmeniz gerek.
   Örnek verelim yukarıdaki talimatları izledikten sonra auranızdan taşınıza mavi enerjinin aktığını ve enerjinizin taşın her tarafını sardığını imaje edin. Ardından enerjinin kalıcı olması açısından bir afirmasyon kurun :
   ” Benden taşıma sağlıklı ve pozitif bir şekilde mavi satanik enerjiler akıyor ve bu enerjiler beni tüm negatif enerjilerden koruyor”
   Kalıcık açısından bu afirmasyonun 9 ve katları şeklinde tekrarlanması tavsiyemdir.
   2) Direkt gezegenlerden enerji çekmek : İsteğinize uygun gezegeni belirleyin ve o gezegenin enerjisine uygun şekilde enerji çekin. Örnek verelim : Taşınızı arındırmak istiyorsunuz. Güneşi imaje edip güneşten taşınıza beyaz/altın enerji aktığını ve onu sardığını imaje edin. Ardından kalıcılık için afirmasyon ekleyin :
   “Güneşten taşıma beyaz/altın enerji akıyor ve taşımı negatif enerjilerden temizliyor. ”
   Gezegen enerjilerini kullanmak o gezegenin enerjisini çeker ve sadece o gezegenin enerjisini kullanır. Yani güneşten enerji çekip çekicilik vb. enerjiler kullanamazssınız.
   İyi günler.

 4. Ha birsey daha, Yahudi ürünü birseyi satanik bir ürüne dönüştürebilir miyiz? Donusturebilirsek nasıl donusturebiliriz?

  1. Esenlikler,

   Daha da açman gerek bu soruyu. Öbür türlü yorum yapabilmemiz mümkün değil.

   İyi günler.

    1. Esenlikler,

     Örneğin kola gibi bir şeyi Centil firmasıyla mı üreteceksin, ya da atom bombasını biz mi üreteceğiz. Nasıl bir ürün için konuştuğumuzu dersen daha rahat anlatabilirim.

     İyi akşamlar.

     1. Ha yok onun gibi şeyler değil, ruhani şeyler örneğin Tevrat gibi Yahudiler için “kutsal” şeyleri.

     2. Esenlikler,

      Yahudilerin büyüleri zaten bizlerden çalıntıdır. Yunanların, Mısırlıların, çevre halkların ruhban sınıfına sızarak yükseldiler ve bu meditasyonları ele geçirerek kendi Reptilyanvari büyülerine evirdiler. Zaten bizden çıkma bir şey ve bizde paylaşılıyor. En başından değiştirenler kendileri. Kaldı ki orijinal bir büyüleri olsa bile bu, zaten Tanrıların bilgeliği yanında çocuk oyuncağı kalacaktır.

      İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir