Astrolojide Gezegensel Gruplaşmalar

Kaynak, Joy of Satan’ın Gezegensel Gruplaşmalar sayfasıdır.

BÜYÜK ÜÇGENLER

ATEŞTE İSE

Ateş büyük üçgenine sahip olanlar genellikle çok dışa dönük ve karizmatik veya benmerkezci olurlar. Her halükarda, kişinin benliğine çokça vurgu vardır. Bu insanların büyük egoları ve bununla birlikte kibirleri vardır; gururludurlar ve bencil olabilirler.

Muazzam bir yaratıcı yetenek vardır. Aktif olmayı tercih ederler. Bazen tehlikeli uğraşlardan zevk alırlar ve kendilerini bunların içine korkusuzca fırlatırlar, zira maceraperesttirler. Burada başkasının emri altında olmaktan nefret eden birini görüyoruz. Bağımsız ve kendi kendilerini fişekleyicidirler, herhangi birinin müdahalesinden nefret ederler. Bu insanlar kendilerine aşırı güvenli olabilirler.

Aşk meselelerinde, ateş, soylu bir element olduğundan partnerlerinden tam teslimiyet, ilgi ve hatta hizmet beklerler. Ne yazık ki, bu iki yönlü bir sokak değildir. Partnerleri kendi ihtiyaçları hakkında son derece düz ve açık olmadıkları sürece, ateş büyük üçgenine sahip kişi onları sıklıkla ihmal edecektir, zira kendi kendilerine ilgi duymakla meşguldürler.

Ateş elementi enerjik ve yaşam gücüne sahiptir. Bu yüksek bir enerji seviyesi verir ve sağlık için iyidir. Bu aynı zamanda enfeksiyona karşı güçlü bir direnç ve genel dayanıklılık verir.

TOPRAKTA İSE

Para, fiziksel zevkler ve şehvet bu insanlar için önemlidir, başka herkes için olduğundan daha çok hem de. Bu insanlar düzenleyici ve planlayıcıdırlar. Onlar için güvenlik çok önemlidir ve değişken burçlarda olan çokça gezegenleri yoksa spontanelikten hoşlanmazlar. Bu insanlar keyiflerine çok düşkündürler. Toprak elementi inanılmaz bir dayanıklılık, inatçılık ve kararlılık verir.

Birçoğu çalışkandır ve hayatları işleri ve kariyerleri etrafında dönebilir. Risk almayı ve kumar oynamayı sevmezler. Çoğu geleceği düşündüğü ve işlere hızlıca dalmadığı için iyi zamanlamaya sahiptirler.

Bu insanlar ateş insanları gibi dışa dönük olmadıkları için biraz durgunluğa sahip olabilirler, ancak güvenilirdirler ve daha planlı hayatlar sürerler. Hayatları aynı tas, aynı hamam klasik rutinlerinde takılıp kalabilir. İş ve üretkenlik, onlar için diğer her şeyin üstünde ve çok değerlidir.

HAVADA İSE

Burada entelektüelimize bakıyoruz. Bu insanlar deyimi yerindeyse kafalarının içinde yaşayabilirler. İdealistlerdir, bilgeliğe ve eğitime önem verirler. İdealistik oldukları için pratik olmayabilirler. Hava, kendi başına serin, entelektüel bir elementtir. Bu insanlar üzerlerine fazla talepler koyulan ilişkileri sevmezler. Başkalarıyla iletişim ve tartışma onlar için önemlidir. Tartışmada iyidirler.

Ateş ve suyun aksine hava çok tutkulu değildir, başkalarıyla entelektüel olarak ilişki kurmayı tercih ederler. Bu insanlar için iyi bir sohbet ve iletişimsel anlaşma daha önemlidir. Bu insanlar çok yönlüdür ve birçok farklı insana birçok farklı şey olabilirler, zira uyum sağlarlar. Objektiftirler ve bir şeylere tarafsız bakıp bir olayın her iki tarafını da görebilirler. Çok iyi yazar ve gazeteci olurlar ve konu iletişim olan yerlerde çok yeteneklidirler.

SUDA İSE

Su, duygunun ve hissin elementidir. Burada psişiğimize bakıyoruz. Bu insanlar sıklıla başkalarının ne hissettiğini veya düşündüğünü hissedebilir. Ateş elementi gibi, su elementi de yaratıcılık verir. Su üçgeni olan bireyler çok duyarlıdırlar. Su, doğurganlık elementidir ve büyük aileler verebilir. Bu insanlar gerçeklerden kaçan kişiler olabilirler. Hayal gücü aktiftir ve düşlerle ve fantezilerle dolu ve zengindir. Su insanları genellikle sanatkârdır.

Başkalarına karşı çokça empati ve güçlü bir adalet duygusu vardır. Başkalarının ve dünyanın acı çekmesi onları derinden etkiler. Birçok gezegen Yengeç ve Akrep’teyse, bu insanlar kin tutabilirler ve tehlikeli düşmanlar olabilirler.

AYRIK BÜYÜK ÜÇGEN

Burada bir gezegen uygun yerinde değildir. Diğer iki gezegenin elementine bakın. Bu durumda safi elemental büyük üçgene göre özellikler daha zayıf olacaktır.

 

 

“Astrolojide Gezegensel Gruplaşmalar” hakkında 10 yorum var

 1. 1)Üçgenden kastınız burçların kendi aralarında yaptığı üçgen mi?

  2)su, toprak, ateş, hava olduğunu nasıl anlıyoruz?

  1. Esenlikler,

   1) Gezegenlerin birbirlerine yaptıkları açılardan ötürü gruplaşmaları vardır. Her konu böyle olmasa da bu konuda herhangi bir astroloji kaynağı size daha fazla bilgi verir.

   2) Her gezegenin/burcun elementi vardır, bundan bahsediyoruz.

   İyi geceler.

  1. Esenlikler,

   Ruhani ilimler hakkında bilgisi olan bir kişiydi kesinlikle. Ama işi sadece zihinsel ve fiziksel olgulara indirgemesi de biraz yanlış bir hareket oldu. Yine de Freud gibi Yahudi soytarılarına kıyasla çok daha tercih edilecek bir insan.

   İyi günler.

    1. Esenlikler,

     Jung, burada da bahsedildiği gibi okültü de zamanında çok araştırmış ve teorilerine katmış birisi. Bazı konularda işi ruhaniyetten çok zihne ve maddeselliğe çekse de, Freud gibi Yahudi soytarılarından bin kat daha iyidir.

     İyi geceler.

 2. yazıyla alakasız olacak ama enerji yükseltme nasıl yapılır? Günlük hayatta yorgun hissediyorum.

  1. Esenlikler,

   Enerji yükseltme, majikal çalışmalardan önce yaptığımız bir şey. Gün içinde uzun vadede enerji seviyenizi yükseltmek istiyorsanız genel olarak güç meditasyonu ve özellikle de yoga yapmalısınız. Bu sizin diriliğinize çok daha iyi şekilde yarayacaktır.

   İyi geceler.

 3. Esenlikler,

  Bahsettiğiniz hatayı düzelttim. Onun dışında cümle yapısından dolayı o kelimeli kullandığını düşünüyorum, Peacock’ın. Anlamları yine aynı kapıya çıktığı için sorun olmayacaktır. Teşekkürler.

  Hepimizin hatası olur. Özür dilemeye gerek yok.

  İyi akşamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir