Zodyak Evleri ve Hayatta Temsil Ettikleri Alanlar

Kaynak, Joy of Satan’daki Zodyak Evleri ve Hayatta Temsil Ettikleri Alanları sayfasıdır.

Zodyak’ın Evleri

BİRİNCİ EV:

Açısal (Öncü)
Yaşam Evi

Dört ana aksın/köşenin ilki ve en önemlisi olarak, birinci ev kişiyi yönetir ve kişiyi; kişinin vücut tipini, liderlik potansiyelini, kişiliğini, dünya görüşünü, fiziksel benliğini, kişinin görünüşünü, kişinin bedeninin fiziksel sağlığını, hayattaki başlangıçlarını, öz-imajını, bakış açısını ve kişinin kendisini nasıl yansıttığını temsil eder. Bu, bir doğum çizelgesindeki en önemli evdir.

İKİNCİ EV:

Sahipli
Varlık Evi

Yönettiği şeyler: Para, mal mülk, maddesel arzular, maddesel ve finansal kazanımlar veya gelir kaybı, ve para kazanma ve harcama kabiliyeti. İkinci ev aynı zamanda kişinin maddesel değerlerini, kişinin kendi parasını nasıl harcadığı ve kendine parayı nasıl çektiğini ortaya çıkarır.

ÜÇÜNCÜ EV:

Uyumlu
İlişkiler Evi

Yönettiği şeyler: Erkek ve kız kardeşler, akrabalar, komşular, iletişim, ilkokul yılları, kısa mesafe yolculuk, kişinin yakın çevresi/mahallesi, otomobiller, otobüsler, trenler, öğrenme yeteneği, radyolar, televizyonlar, gazeteler, düşünme, kişinin iletişim kurma biçimi, fiziksel davranışlar, yetenekler, konuşma ve görme duyusu, duyma duyusu ve el becerisi.

DÖRDÜNCÜ EV:

Açısal (Öncü)
Bitişler Evi

Yönettiği şeyler: Ev, anne, aile, kişinin erken çocukluk dönemi, yaşlılığındaki şartlar, ev ile ilgili tüm şeyler, ve kişinin psikolojik temelleri. Dördüncü ev doğum  yerini, kişinin ev sayılan mülklerini, gayrimenkullerini, arazilerini, yer altını, madenleri ve toprak altındaki diğer yerleri yönetir.

BEŞİNCİ EV:

Sahipli
Yaşam Evi

Yönettiği şeyler: Kişinin çocukları, kişinin ilk çocuğunu [ikinci çocuk 7. ev, üçüncü çocuk 9. ev, 4. çocuk 11. ev tarafından yönetilir ve böyle böyle, her bir çocuk 1 ev atlaya atlaya devam eder], kişinin nasıl eğlendiğini, atletleri, atletizmi, sanatçılığı, rekreasyonu, aşk ilişkilerini, tiyatro/sinemaları, kumar oynamayı, risk almayı, oyunları ve sporları ve kişinin yaratıcı potansiyelini yönetir. 5. Ev aynı zamanda kişinin hayvanlarını da yönetir.

ALTINCI EV:

Uyumlu
Varlık Evi

Yönettiği şeyler: Sağlık, günlük iş ve hizmetleri, verdiğiniz şeyler, küçük hayvanlar, temizlik, hijyen, yemek tercihleri, işte sizin gözetiminiz altında olan kişiler ve onlara karşı tavrınız, kıyafetler, hizmetçiler, iklim/hava durumu ve bunun sağlığınız üzerindeki etkisi, rutin sorumluluklar ve günlük görevler ve kişinin işinin türü.

YEDİNCİ EV:

Açısal (Öncü)
İlişkiler Evi

Yönettiği şeyler: Evlilik partneri/hayat arkadaşı, ikinci çocuk, hayatınızdaki diğer kişiler, yasa, davalar, başkalarının size nasıl davrandığı, partner olarak kendinize çektiğiniz kişiler, kontratlar, anlaşmalar, açık [gizli olmayan] düşmanlar, rakipler, anne tarafından büyükbaba ve büyükanneler, iş ortakları, kişinin partner açısından ne çektiği ve kişinin genel olarak insanlarla etkileşimleri.

SEKİZİNCİ EV:

Sahipli
Bitişler Evi

Yönettiği şeyler: Cinsellik, ölüm, vergiler, miraslar, kişinin borçlu olduğu paralar, partnerin mali olanakları, kişinin başkalarından aldığı şeyler, kişinin nasıl öleceği, derin ruh eşi ilişkileri, büyük bir krizin sebep olduğu değişimler, miraslar ve vasiyetler, kişinin acı çekerek nasıl geliştiği. Sekizinci ev okültün, ruhaniyetin evidir ve güç evidir.

*Sekizinci evde bulunan gezegenler, ilişki evlerinden herhangi birini yönetiyorlarsa, bu evin yönettiği kişiler ölebilir. Örneğin başlangıç çizgisinde Yay olan bir üçüncü ev [kardeşlerin evi] ve sekizinci evde de Jüpiter varsa; bir kardeş zamanından önce ölebilir. Bu sadece bir ihtimaldir. 8. ev aynı zamanda en uç noktadan gücün evidir. Kişinin evliliğinin yöneticisi sekizinci evde bulunuyorsa [yani 7. evin yöneticisi 8. evdeyse] , kişinin partneri olağanüstü derecede önemli ve güçlü olabilir. Örneğin Adolf Hitler ile evlenen Eva Braun’un evlilik evinin [Yengeç] yöneticisi [Ay], 8. Evdeydi. 

DOKUZUNCU EV:

Uyumlu
Yaşam Evi

Yönettiği şeyler: Kişinin ikinci eşi, kişinin üçüncü çocuğu, kişinin eşinin akrabaları [kayınpeder, kayınvalide, vs.], ve kişinin dini ve ruhani inançları, uzun mesafe yolculuk, üniversiteler ve yüksek öğretim, kişinin torunları, kişinin yazma potansiyeli. Dokuzuncu ev yayımcılığı, yabancı ülkeleri ve kültürleri, başka ırklardan insanları, yabancı halkları, uluslararası her şeyi, gelişmiş eğitimi, davaları (7. Evle birlikte), hukuki kararları, yargıçları ve kişinin genel inançlarını ve felsefesini yönetir.

ONUNCU EV:

Açısal (Öncü)
Varlık Evi

Yönettiği şeyler. Kariyer, ün, toplumdaki statü, kişinin babası, kişinin itibarı, kişinin rütbesi, güç pozisyonlarında olan [kişinin patronları gibi] kişiler, ve hükümet, kişinin otorite figürlerine karşı tavrıyla birlikte.

ON BİRİNCİ EV:

Sahipli
İlişkiler Evi

Yönettiği şeyler: Arkadaşlar, gruplar, amaçlar, birlikler/dernekler, organizasyonlar, umutlar ve dilekler, sosyal aktiviteler, üçüncü eş ve üvey evlatlar.

ON İKİNCİ EV:

Uyumlu
Bitişler Evi

12. ev, keder evidir. Pozitif açıdan, bu psişik yeteneğin evidir. Ruhu, bilinçaltını, gizli düşmanları, kişinin kendi kendini mahvetmesini, sırları ve utanılacak, şok edici sırları temsil eder ve yönetir. 12. ev bir yerde bağlı/kapalı kalmanın, hastalığın, inzivanın, tesislerin, hastanelerin, büyük hayvanların, kişinin en derin sırlarının ve duygularının evidir. 12. ev sırların evidir.

12. evdeki gezegenler, bu gezegenlerin yönettiği evlerin meseleleri talihsizliğe tabidir. Yöneticilerinin 12. evde konumlandığı evlerin meseleleri konusunda mağduriyet, içerleme, kayıp, hayal kırıklığı ve talihsizlik meydana gelebilir. 12. ev, düzgün süblimleştirildiği [daha “üstün”, pozitif bir forma sokulduğu] zaman psişik yetenek ve enerji için güç merkezi olacaktır.

 

Gezegenler: Burçlar, Ev Pozisyonları ve Açılar

 

 

“Zodyak Evleri ve Hayatta Temsil Ettikleri Alanlar” hakkında 7 yorum var

 1. affet Tanrım.
  İnkara, küfüre battım.
  Hakkında çok saçma şeyler söyledim. Pişmanım. Yarından itibaren meditasyona başlıyorum birdaha. Porno denilen lanet uyuşturucudan bıktım. Onu da bırakacağım. Canım acıyor satans peacock Şeytanı inkar ettim hatta alaya aldım. Ama yaşadığım ruhani deneyimleri gözden geçirdiğimde Şeytan gerçek dedim kendime. Ben yahudilerin ürünlerini aldım onlara destek çıktım pişmanım. Komunistim dedim ama ben Şeytanın yolunda olan Milliyetçi bir Türk olmak istiyorum. Her şey için geç mi? Lütfen bunun telafisi/tövbesi olur mu? Eğer lordlar/leydiler bu tövbeyi/telafiyi kabul etmezse napıcam? Sizce kabul etmeleri için napabilirim?

  1. Esenlikler,

   Bunu en iyi Tanrılar bilir. Ama sanıyorum ki aktif ve kasıtlı bir şekilde Yolumuza, Tanrılara, Şeytan’a ters ve düşmanca hareketlerde bulunup dünyayı daha kötü bir hale sokmadıysanız hala umut vardır. Ben şartları derinlemesine bilmeden, uzaktan sadece bu kadarını söyleyebilirim.
   Özrünüzü kabul etmeleri için samimi ve ciddi olmanız gerekiyor. Madem Şeytan’ın Gerçek olduğunu kavradınız, o zaman buna uygun yaşayın. Kendinize, ruhunuza, aynı zamanda da ırkınıza ve dünyanıza iyi bakın. Bir Satanist’ten beklenen sorumlulukları yerine getirin ve şaşmayın. Bu sorumluluklarınızı yerine getirirken Şeytan’a resmi bir ayin yapıp kendinizi daha iyi anlatabilirsiniz de.
   Son olarak, “tövbe” kelimesi Satanizm’e çok yakışmayan bir kelime. Elbette yaptıklarımızdan pişman olabiliriz ama bunun, İslam’daki köle gibi yalvarıp yakarmayla alakası yoktur.
   Elinizden geleni yapın, iyi şanslar.

   İyi akşamlar.

 2. anti kozmik satanizm hakkında ne düşünüyorsunuz? bununla ilgili daha detaylı bir bilgi vermeyi düşünüyor musunuz?

  1. Esenlikler,

   Hayır, düşünmüyoruz. Biz sadece Satanizm’in en kadim ve Gerçek hali olan Spiritüel Satanizm’i anlatmak ve yaymak için buradayız. LaVey’ciliği merak edenin arayabileceği gibi, başka çeşit tarikatları da merak edenler araştırabilir. Hele de cidden kimsenin ciddiye almadığı, dayanaksız, ahlaksız, kanlı, vahşi ve kendine “Satanist” demeye cüret eden bir tarikatı tanıtmamıza hiç gerek yok.

   İyi geceler.

 3. Merhaba, ev’ler konusunu anlayamadım. İnternetten biraz baktım ama her burca özel bir ev olduğu yazıyor ve her burcun özel gezegeni oldugu yazıyor ama burada her gezegenin altında her burç yazıyor ve birsürü ev’ ler var neyi kastediyor bu?

  1. Esenlikler,

   Tüm gezegenlerin ve burçların kendilerine ait temsil ettikleri ev/evler vardır. Sizin doğum saatiniz ile öğrenmiş olduğunuz yükseleniniz ilk evinizdir ve diğer evleriniz de yükseleninize göre, ayrıca haritanızda bulunan gezegenlerin konum ve açılarına göre sıralanır. Doğum haritanızda görmüş olduğunuz evler belirli açı aralıklarını da temsil eder ve o açı aralıklarına hangi gezegen denk geldiyse, o gezegen sizin o evinizde bulunmuş olur. Her gezegen farklı evlerdeyken farklı özellikler verir. Eğer doğum haritanızdaki bir gezegen, kendi temsil ettiği evin konumundaysa, bu temsil ettiği özellikler baskın ve güçlü olur.

   Örneğin 3. evde bulunan ve Balık burcunda olan bir Mars, 6. evde bulunan ve İkizler burcunda olan bir Mars’tan farklı özellikler ve etkiler verir. Burada önemli olan nokta ise, gezegenin temsil ettiği ev ve yönettiği burçtur. Eğer sizin doğum haritanızda bulunan evler ve/veya gezegenin doğduğunuz anda bulunduğu burç, kendi temsil ettiği ev ve/veya yönettiği burcun zıttındaysa, bu size gezegenin sağladığı birçok özellik ve etkilerden yoksunluk/eksiklik/kendi özellik ve etkilerinden farklı, ya da tam tersi etki ve özellikler olarak geri dönebilir. Tabii bu duruma müdahale eden başka açı veya açılar var ise bu etkiler artabilir, azalabilir, değişebilir ya da tamamen yok olabilir.

   İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir