Alev Meditasyonu

Birinci Yöntem:

1. Bir mum yakın ve ateşe 2 dakika boyunca bakın. Dikkatinizin dağılmaması önemlidir.

2. Gözlerinizi kapayın, avuç içlerinizi rahatlayarak birleştirin, sonrasındaysa gözlerinizi görseldeki gibi kapayın ve ateşin karanlıktaki izlerine bakın. İmge, görüş alanınız içinde hareket edebilir. Bakmaya devam edin ve geri getirin, dört dakika boyunca daha üzerine konsantre olun.

3. Rahatlayın ve zihninizi temizleyin, nefes alıp verişinize birkaç dakika boyunca dikkatinizi verin, her bir nefesinize odaklanın.

Bu egzersiz ne işe yarar:
Bu egzersiz, aklın tek bir noktada odaklanması için onu eğitir, psişik/astral çalışmalar için oldukça önemlidir. Normal bir insanda, düşünceler dağınıktır ve odak sağlanamaz. Yoğun bir şekilde odak sağlayabilen eğitilmiş bir zihinde ise aynı bir lazer gibi tek noktaya odaklanabilen düşünceler vardır ve düşünceler güç içerir. Tam konsantrasyon, astral çalışmalarda fark yaratır. Ayrıca kişinin iradesi de bu çalışmayla birlikte dikkatin sağlam kaldığı ve dağılmadığı bir iradeye evrilecek. Hemen gemileriniz suya batmış moduna girmeyin ve aceleci olmayın. Başlangıçta düşüncelerin aklınızda belirmesi normaldir. Tam konsantrasyon zaman alır ve aklı eğitmenin en zorlu yönlerinden biridir.

 

İkinci Yöntem:

1. Ateşe birkaç dakika boyunca odaklanın.

2. Gözlerinizi kapayın, avuç içlerinizi rahatlayarak birleştirin, sonrasındaysa gözlerinizi görseldeki gibi kapayın ve ateşin karanlıktaki izlerine bakın. İmge, görüş alanınız içinde hareket edebilir.

3. Gözlerinizi kapalı bir şekilde tutarken, ateşin zihninizdeki imgesini kendinize doğru yakınlaştırın. İleri ve geri ateşi oynatın. Ateşi oynatmakta ve kontrol etmekte ustalaştığınızda zihninizdeki imgenin içine girmeye çalışın. İmgenin yoğunlaştığını ve renk değiştirdiğini göreceksiniz. Önce parlaklıktan pembeliğe geçiş yapacak, sonra kırmızıya ve sonradan daha da kararacak.

4. Eğer isteğiniz bu yöndeyse egzersizi tekrar edin.

Bu egzersiz ne işe yarar:
Bu egzersiz, zihni ve üçüncü gözü enerjiyi yönlendirebilmesi için eğitir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir