Neptün: Burçları, Evleri ve Açıları

Kaynak, Joy of Satan’ın aynı sayfasıdır. Bu yazıda “ben” dili kullanılan yerler Yüksek Rahibe Maxine’in ağzındandır.

NEPTÜN HAKKINDA

BURÇLARDA NEPTÜN

Neptün çizelgenin yöneticisi veya yardımcı yöneticisi ve/veya önemli bir konumda değilse nesilseldir, etkisini dünyadaki olaylarla ortaya çıkarır. 

Koç

Neptün, az imkana sahip insanları yönetir. Neptün Koç burcundayken, daha talihsiz ve finansal olarak da yoksun kişilere yardım edilmek için faaliyete geçildi.Selamet Ordusu Neptün Koç’tayken kuruldu. Koç Mars’ı yönetir, Mars da savaşı yönetir. Amerika’da iç savaş çıktı. Neptün kimyayı, sıvıları, denizleri ve okyanusları yönetir. 1866 yılında, ilk su altı torpidosu icat edildi.

Boğa

Boğa toprağı yönetir, Neptün zayıflatır, baltalar ve çözündürür. 1878 yılında, geniş çaplı ürün bereketsizliği ve kıtlık vardı. Çin’de 10,000,000’dan fazla insan açlıktan öldü. Boğa parayı yönetir, aynı zamanda da ekonomik bir bunalım vardı.

İkizler

Neptün filmleri, oyunculuğu, müziği ve güzel sanatları yönetir. İkizler iletişimi yönetir. Film projeksiyon makineleri icat edildi. Gramofon da icat edildi, ve bu nesilden insanlar iletişim teknolojilerinde birçok ilerleme katetti.

Yengeç

İkinci Dünya Savaşıyla birlikte, vatanseverlik duyguları yükseldi. Aile idealize edildi. Bu dönemde, devasa, şatafatlı malikaneler inşa edildi. Bu nesilde doğan birçok kişinin ailesi İkinci Dünya Savaşı yüzünden dağılıp yok oldu.

Aslan

Aslan monarşiyi yönetir. Rusya’da çarlık rejimi, ve Osmanlı Devleti çöktü. Aslan aynı zamanda zevki yönetir. Neptün baltalar. Amerika’da alkol yasağı yürürlüğe girdi.

Başak

Başak iş gücünü ve refahı yönetir. Büyük Buhran geldi ve birçok insan işsiz kaldı. Stalin’in yönetimi altında kıtlık Ukrayna’yı kasıp geçirdi ve milyonlarca kişi açlıktan öldürüldü. 1932’de, 32 milyon Amerikalı’nın hiçbir geliri yoktu. Başak toprak burcudur, Neptün suyu yönetir, ve ABD’nin önemli bir kısmını kuraklık sardı. 

Terazi

Terazi barış burcudur, Neptün baltalar. İkinci Dünya Savaşı, atom bombasının icadı, Soğuk Savaş ve Kore Savaşı hep Neptün Terazi’deyken oldu.

Akrep

Neptün uyuşturucuları yönetir, Akrep burcu da gizli olan şeyleri. Psikedelik uyuşturucular, bilinçaltını irdelemek için bir yol haline geldi. Casusluk ve dedektiflik meslekleri James Bond filmleriyle göz alıcı hale getirildi. Neptün şefkati yönetir, Plüton tarafından yönetilen Akrep ölümü yönetir. Bu dönemde, tedavisi olanaksız hastalar için hastaneler ve ölümcül hastalığa sahip insanlar için özel yerler kuruldu.

Yay

Neptün ruhaniyeti ve insan zihnini/ruhunu yönetir. Neptün Yay’dayken, doğu dinlerine olan ilgi arttı. Buna ek olarak, birçok dini tarikat bu dönemde serpilik gelişti.

Oğlak

Oğlak yapıyı, Oğlak tarafından yönetilen Satürn kısıtlanmayı yönetir. Sovyetler Birliği çöktü, Berlin duvarı yıkıldı ve Almanya yeniden birleşti. Totaliterliğin çözülümü vardı.

Kova

Kova teknolojiyi yönetir. Neptün baltalar. Kova’daki Neptün özgürlükleri ve kişisel hakları baltalayabilir. Neptün, Kara Ölüm Avrupa’nın 3/4’ünü öldürdüğünde ve dünyanın başka birçok kısmını yok ettiğinde Kova’daydı.

Balık

Neptün Balık’ta evindedir. Neptün, Roma’nın son günlerinde Balık’taydı. Roma yıkıldıktan sonra, dünya Karanlık Çağlara girdi. Bu, Balık Çağındaydı. Şimdiyse Kova Çağına giriyoruz. Her çağdan önce, sıklıkla büyük felaket ve yaşam kaybı olur.

EVLERDE NEPTÜN

Birinci Evde

Neptün’ün etkisi sıklıkla kişiyi zayıf, güvenilmez uyuşturucu/alkol kullanımına yatkın yapar, ve aşırı durumlarda akıl hastalıkları veya başka anormallikler olabilir. Bu, özellikle de Neptün kötü bir derecedeyse daha güçlü bir etkiye sahiptir. Bu yerleşime sahip insanlar aşırı hassas, ziyadesiyle kolay etkilenen, saf insanlar olup, hayatta amaçsızca dolanmaya yatkınlardır.

İkinci Evde

Bu yerleşime sahip kişiler sıklıkla para konusunda pratik değillerdir. Para genelde müziğe, tiyatroya/sinemaya ve/veya güzel sanatlara, ve ruhani uğraşlara harcanır. Bu insanlar kolayca dolandırılabilir. Mali durum konusunda kaçamaklılık olabilir. Bazen mali destek için başkalarına dayanabilirler, veya tam tersi olabilir. İflas etmeye ve/veya kişinin mal varlığının erimesine güçlü bir potansiyel vardır. Bazı durumlarda, Neptün’ü ikinci evde olan kişi parayı ve maddi durumu önemsiz görebilir, bazı “dini” programlarda fakirlik yemini eden kişiler gibi.

Üçüncü Evde

Sıklıkla üvey kardeşler vardır. Bu insanların bir veya daha çok sahte veya takma ismi olabilir. Bu yerleşim sıklıkla iradesizlik, ama aynı zamanda da psişik yetenek, ve bununla birlikte parlak bir hayal gücü ve imgeleme yeteneği verir. Uranüs’ü üçüncü evde olanların gibi, burada Neptün bulunanlar da sıklıkla astroloji ve başka ruhani disiplinler hakkında yazabilir ve/veya iletişimde bulunabilir. Bazı durumlarda disleksi, öğrenme bozuklukları ve hatta akıl hastalığı olabilir.

Dördüncü Evde

Anne bazen idealleştirilip mükemmel olarak görülür. Anne dini bir fanatik olabilir. Çocuklukta mahrumiyet ve/veya terk edilme olabilir, veya bunun tam tersi olup ebeveyn/ler aşırı korumacı da olabilir. Gayrimenkul sahiplerinin tarafından ve/veya emlak ve mülkiyet açısından aldatmaca olabilir. Sıklıkla su veya okyanus yakınında yaşama arzusu vardır. Bu insan yaşamına bir kurumda son verebilir. Bazı durumlarda, anne alkol ve/veya uyuşturucu bağımlısı olabilir. Zayıf ve nadir durumlarda akıl hastası olabilir. Bu yerleşime sahip insanlar, yaşlandıkça aileleriyle iletişimden yavaş yavaş uzaklaşabilirler.

Beşinci Evde

Bu yerleşime sahip insanlardan doğan çocuklar konusunda sıklıkla gizli vaziyetler olabilir. Kürtaj, olası çocuk düşürmeler ve çocuğun öbür ebeveyni konusunda gizli durumlar olabilir. Neptün’ü beşinci evde olan kişilerin sıklıkla gizli romantik ilişkileri olur, ve aynı anda birden fazla cinsel partner olabilir. Bu insanlar sıklıkla çocuklarını idealleştirip mükemmel görürler, ama kasıtsız olarak onları ihmal edebilirler. Bazen çocuk yetişkinliğe ulaştığında  ebeveyn/çocuk ilişkisinin teması kesilebilir. Bu yerleşimle çokça yaratıcılık ve sanatsal ve oyunculuk yetenekleri vardır. Kişinin çocukları sıklıkla psişik olarak yetenekli, hassas ve sezgiseldir.

Altıncı Evde

İşsizlikle geçen dönemler olabilir. Bazen bu yerleşime sahip kişiler işleri konusunda güvenilmez olabilirler. Sağlık problemleri sıklıkla kaçamaklı ve tanı koyması zor olabilir, ve hastalık hastalığı, alerjiler, astım ve başka tür hassasiyetler olabilir. Bu insanlar sıklıkla ideal işi ararlar, ve sonuç olarak işsiz kalabilirler. Bu yerleşime sahip insanlar kimya, deniz biyolojisi, sosyal hizmetler, hastaneler, kurumlar veya hapishanelerle ilgili işlere sahip olabilir.

Yedinci Evde

Partner sıklıkla güvenilmez ve kaçamaklıdır, ve hatta aldatıcı olabilir. Uyuşturucu ve/veya alkol problemi olabilir. Bu yerleşime sahip insanların kendilerinin, başkalarının en kötü yanlarını ortaya çıkardığı durumlar vardır. Partnerin güçlü yerleşimli bir Neptün ve/veya Balık odağı olabilir. Yedinci evdeki Neptün sıklıkla ilişkilerde yanıltmacaya sebep olur. Aşk ve evliliğe karşı idealistik bir yaklaşım olabilir. Çok nadir durumlarda, evlilikte hiç fiziksel cinsellik olmayabilir, zira Neptün cinsel riyazeti [cinsellikten uzak durma] ve platonik ilişkileri yönetir. Partnerle telepatik iletişimler ve olası olarak ruh ruha bir birlik olabilir. Partner oyunculuk, sanat, sinema/tiyatro, müzik veya dansla ilişkili olabilir.

Sekizinci Evde

Bu yerleşimle, müşterek gelirler talihsiz olabilir. Bu insanlar finansal kaynakları konusunda aldatılabilir. Dolandırılabilir ve hatta bir mirastan veya kendilerine gelen başka paralardan hile ve aldatma yoluyla koparılabilirler. Vergi kaçırma denemeleri ve sigorta dolandırıcılığı ve parayla alakalı başka dolandırıcılıklar olabilir. Bu, cinsellikten uzak durma yönünde güçlü bir yerleşimdir. Sıklıkla ölümün etrafında sıradışı durumlar olabilir. Süblimleştirildiğinde, okülte karşı güçlü bir ilgi vardır. Cinsel ilişki mest edici olabilir ve hatta ruhani bir seviyeye bile ulaşabilir. Bu yerleşimle cadılık ve ruhu ilerletme yönünde yetenek yaygındır, enerjiler doğru yönlendirildiği sürece. Bu yerleşime sahip kişiler kara büyüde doğal ustalar olabilirler.

Dokuzuncu Evde

Sıklıkla doğu dinlerine bir ilgi vardır. Bu insanlar Moonie’ler gibi tarikatlara üyelikler, ve toplu intihar gerçekleşen Guyana’daki dini komünlere katılım gibi konularda savunmasız ve kolay kandırılan kişiler olabilirler. Bu insanlar bir şekilde seçilmiş olduklarına veya büyük bir ruhani lider olduklarına inanabilirler. Yabancı ülkelerde, ve uzun mesafe yolculukla alakalı aldatılma ve kayıplar olabilir. Sonucunda çok şey öğrenilen, ruhani amaçlarla yolculuklar olabilir. Süblimleştirildiği zaman, dokuzuncu evdeki Neptün ruhani yetenekler ve meditasyona kabiliyet verebilir. Yüksek öğretim konusunda pratik dışı olma ve hatta kafa karışıklığı olabilir. Bazı durumlarda, dini ve ruhani kafa karışıklığı olabilir.

Onuncu Evde

Bazı durumlarda, kariyer konusunda hissizlik olabilir. Bu yerleşim deniz biyologları ve denizbilimciler [Jacques Cousteau’nun Neptün’ü onuncu evindedir] için harikadır. Birçok dansçının, oyuncunun, mesleği insanları eğlendirmek olan kimselerin, balerinlerin, sinema/tiyatro ve güzel sanatlarda çalışanların, müzisyenlerin, astrologların, profesyonel psişiklerin ve mistiklerin onuncu evlerinde Neptün vardır. Baba uyuşturucu ve/veya alkol bağımlısı veya bir açıdan zayıf olabilir. Çizelgesinde güçlü bir Neptün ve/veya Balık odağı da olabilir. Nadir durumlarda, baba akıl hastası olabilir.

On Birinci Evde

Bu yerleşime sahip insanların sıklıkla uyuşturucu ve/veya alkol problemi olan arkadaşları vardır. Arkadaşlar aldatıcı, güvenilmez veya genel olarak kötü etkili kişiler olabilirler. Ruhani ve/veya insancıl amaçlara sahip gruplara üyelik olabilir.

On İkinci Evde

Bu yerleşim durugörü, psişik yetenek, kayda değer sezgi, sanatsal ve şiirsel yetenek verir. Aynı zamanda soyutlanma, paranoya ve nevroz da olabilir. Bu insanlar sıklıkla çok hassastırlar ve çirkinlik onların üzerinde çok negatif ve uzun süreli bir etkiye sahip olabilir. Mizaç sıklıkla başkalarına karşı çok şefkatli ve sevgi doludur. Başkalarının acıları onları derinden etkiler. Bu insanlar, psişik olarak başkalarının düşüncelerini ve yakın çevrelerinin genel tonunu hemen sezebilen doğal empattırlar. Negatif kişilerden ve durumlardan uzak durmalılar. Az imkana sahip ve/veya ihtiyaç sahibi kişilere bakılan kurumlarda çalışabilirler. Sıklıkla zihin, insan ruhu ve ruhaniyete çok güçlü bir ilgi vardır.

 

Gezegenler: Burçlar, Ev Pozisyonları ve Açılar

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir